Užitočné tipy

Ako zostať na pracovnom trhu dlhšie

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobré popoludnie Tento článok bude diskutovať o tom, čo robiť, ak nemôžete nájsť prácu po dlhú dobu. Podrobne zvážime všetky chyby a dôvody, ktoré bránia vašej ceste k tomuto cieľu. Naučíte sa, ako sa dostať z tejto situácie, a tiež pochopíte, ako získať prácu, ak nemáte dostatok skúseností.

Dôvody pre dlhé hľadanie

Zvážte najobľúbenejšie dôvody, ktoré vám bránia v hľadaní zamestnania:

 • Malá aktivita

Môže sa vám zdať, že ste neustále na pozore, ale v skutočnosti nevynakladáte žiadne úsilie. Dnešná konkurencia je taká vysoká, že samotná túžba nebude stačiť. Ak chcete poslať životopis a sedieť čakať pri mori, je zbytočné a zbytočné. Predstavte si, koľko aplikácií zvažuje dobrá spoločnosť. Mali by ste sa zaujímať o niečo viac.

 1. Buďte vytrvalí a zavolajte spoločnosti, ktorá uvoľnila voľné miesto. Pripomeňte si, že ste pripravení na veľa práce. Len to nepreháňajte, pretože posadnutosť sa môže začať obťažovať.
 2. Pokúste sa umiestniť inzerát na hľadanie zamestnania nielen na internete, ale aj v novinách alebo naopak. Niektoré spoločnosti nemusia používať jeden zdroj, ale môžu byť aktívne v inom. To isté platí pre osobné vyhľadávanie. Mali by ste prijať rôzne zdroje.
 3. Ak si myslíte, že výmeny sú zbytočné, potom to tak nie je. Po prvé, štát má skutočne motiváciu nájsť si prácu pre vás. Po druhé, za tento čas sa vyplatia aspoň niektoré peniaze. Ak ste už prešli touto fázou, skúste kontaktovať personálnu agentúru. Správajte sa opatrne, pretože v súčasnosti je toľko podvodníkov.
 4. Povedzte svojim priateľom, že práve teraz nemáte prácu. Ústne slovo je omnoho efektívnejšie, ako si myslíte. Možno jeden z ich kamarátov alebo priateľov hľadá správnu osobu. Takto môžete nájsť aspoň vedľajšie zamestnanie.
 5. Nezabudnite aktualizovať svoju aplikáciu na webe, kde je zverejnený životopis. Stále sa objavia nové profily a vaše listy zakaždým nižšie. Okrem toho bude zamestnávateľ presvedčený, že stále hľadáte pozíciu, a nielen zabudol odstrániť svoj životopis.
 6. Neustále sledujte nové voľné pracovné miesta, pretože niekedy je lepšie zavolať ihneď, ako zostať záložnou možnosťou potom, čo to niekto skôr urobí.

 • Nadmerné požiadavky

Zamyslite sa nad tým, pretože možno preceňujete svoj talent. Odvaha a sebavedomie sú dobré, ale zamestnávateľ má vždy výhodu. Ak máte vôbec málo alebo žiadne skúsenosti a uchádzate sa o veľmi dobrú prácu, zo stovky je len jedna šanca, že vás vyberú. Spoločnosť však stále hľadá profesionála vo svojom odbore, berúc do úvahy mnoho takýchto profilov.

Ak skutočne viete všetko, ale pozeráte sa na príliš vysoký plat, vzniknú tu ťažkosti. Prezrite si rôzne voľné pracovné miesta vo svojej profesii a vyhodnotte, koľko ste v priemere ochotní zaplatiť za svoje zručnosti. Čísla môžete vôbec vynechať, aby ste zapôsobili na svoje zručnosti pri pohovoroch. V tomto prípade sa človek môže do teba zamilovať natoľko, že urobí ústupky.

Premýšľajte o tom, možno máte iné očakávania? Napríklad chcete veľký plat a ľahkú prácu a dobrý rozvrh, a to, že je hneď vedľa domu, ako aj nespočetné množstvo takýchto túžob. Bohužiaľ ideálna práca neexistuje, a ak áno, zvyčajne sa toto miesto zaujme okamžite.

Prácu samozrejme nájdete podľa svojich predstáv, ale niekedy musí takáto šanca čakať príliš dlho. Ak nie ste pripravení urobiť ústupky, vyhľadajte súbežne s iným zamestnaním, ktoré poskytuje aspoň nejaký príjem.

A nadhodnotená sebaúcta je zlá a tiež podhodnotená. Iba ak v prvom prípade vytrvalosť dokáže zachrániť, potom je problém vážnejší. Jedným z najväčších chýb je napriek tomu považovať sa za nespôsobilého pre určitú prácu. Najmä vtedy, keď viete, ako to urobiť, ale myslíte si, že existuje viac profesionálnych konkurentov.

Pochopte, že to môžete aj tak vyskúšať. Ak nevoláte späť, nezúfajte. Musíte pochopiť, že dôvody nezodpovednosti môžu byť úplne odlišné a záležitosť nie je nevyhnutne vo vás.

Prekročte sami, pretože v extrémnych prípadoch môžete odmietnuť.

 • Chyby vzhrnutie

Dôvodom nedostatočnej spätnej väzby je veľmi často práve zlý životopis. A nejde ani o to, že ste nekvalifikovaným špecialistom, pretože niekedy dokonca i to stojí na vedľajšej koľaji. Problém môže nastať v niekoľkých nuansách:

 1. Príliš povrchné a neúplné, Uviedli ste hlavné body, ale nepridali ste mnoho ďalších kritérií. Napríklad neuviedli silné stránky alebo nezabudli poznamenať, že máte nejaké ocenenia alebo absolvovali určité kurzy, ktoré zvyšujú kvalifikáciu. Nemali by sa vynechať všetky také maličkosti, pretože práve oni často hrajú najväčšiu úlohu. Predstavte si, že váš súper má o šesť mesiacov viac skúseností ako vy, ale neexistujú žiadne ďalšie výhody. Teraz premýšľajte o tom, kto si zamestnávateľ vyberie?
 2. Príliš klišé alebo je veľa zbytočných, Ak hľadáte prácu v určitej profesii, nemusíte v životopise v životopise uvádzať absolútne vzdialené výsledky školy. Píšte iba to, čo môže byť užitočné pre niekoho, kto si prezerá váš profil. Ak niekto zistí, že väčšina bodov je úplne zbytočná, bude to nútiť premýšľať o vašej normálnosti.
 3. Absolútne nezaujímavý a dokonca beztvárny životopis, Toto je, samozrejme, takmer oficiálny dokument, musí sa však zriediť. Možno vám nejaká práca umožní použiť trochu ľahkomyseľnosť v texte. Nezabudnite, že musíte poznať aj rozsah.
 4. Ak nevidíte žiadne chyby, skúste sa pozrieť na životopisy ostatných ľudí. Najlepšie je hľadať tých, ktorí sa uchádzajú o rovnaké miesto. Ak máte problémy s tvorivosťou a chcete skopírovať vtipné frázy alebo zaujímavé podrobnosti od inej osoby, urobte to. Nezabúdajte, že spoločnosť môže zobraziť profily aj podobnosti. Preto je najlepšie sledovať životopisy ľudí, ktorí žijú v inom meste alebo dokonca v krajine. Týmto spôsobom eliminujete možnosť dostať sa do nepríjemnej situácie.
 5. V profile ste urobili veľa gramatických chýb, Manažéri, ktorí sa zameriavajú na pravidlá pravopisu, si to okamžite všimnú. Nebudú dôverovať osobe, ktorá nepozná základné veci.

Ukážka úspešného pokračovania

 • Správanie v rozhovore

Zavolali vám a viedli ste rozhovor, ale nikto nevolal späť. Hlavné dôvody ticha:

 1. Prišli ste nepripravený na stretnutie a práve ste sa zmätili, Keď vodca požiadal, aby o sebe hovoril, zmiatol si sa a rozdal niečo nezmysly. Veľa záleží na prezentácii, pretože ste boli pozvaní na pohovor. Ak nemôžete prísť s krásnym príbehom na cestách, napíšte a zapamätajte si prejav doma. Rozoberte tiež odpovede na otázky, ktoré môže zamestnávateľ položiť.
 2. Ulovené na provokatívne otázky, Napríklad o tom, že často máte deti alebo plánujete mať dieťa v nasledujúcom roku. Žiadna spoločnosť nebude chcieť vziať osobu, ktorá okamžite odíde na materskú dovolenku alebo bude neustále požiadaná o povolenie. Nehovorte tiež o tom, že ste sa hádali s bývalými šéfmi alebo inými kolegami.
 3. Neustále ste mlčali alebo príliš veľa hovorili, Shyness nie je prekážkou pri práci, ale nadmerná pasivita môže naznačovať, že toto voľné miesto nie je to, čo skutočne potrebujete. Naopak, príliš veľa slov môže zmiasť hovorcu alebo dokonca piss off. Nikto nemá rád prerušenie alebo nepočúvanie.
 • Nechcete nájsť prácu

V skutočnosti sa to často stáva. Naozaj hľadáte voľné pracovné miesta, chodíte na pohovory, ale záležitosť nejde ďalej. Prečítajte si: Čo robiť, ak nechcete nič

Pamätáte si, ako často ste odmietli stáž, keď ste už boli pozvaní na túto stáž? Alebo ste klamali, že nemôžete byť v určitom čase? Ak stále používate výhovorky, problém je iba vo vás.

Zdá sa vám, že práca vám jednoducho nevyhovuje. Prečo ste však na toto voľné pracovné miesto reagovali alebo ste dokonca išli na pohovor. Priznajte, je pravda, že naozaj nesplnili očakávania alebo že nechcete pracovať?

Je potrebné poznamenať, že je to úplne normálne. Stáva sa to, keď sa človek unaví a chce sa len prestať. Alebo dúfate a využijete pomoc niekoho iného, ​​takže už nechcete nič meniť. V každom prípade sa musíte úprimne priznať a prestať podvádzať ostatných. Ak potrebujete prestávku, urobte si krátku prestávku. Ak je problémom lenivosť, mali by ste ju vyjadriť tým, ktorí vás obsahujú. Môžu vám dokonca pomôcť.

Ako sa vysporiadať s problémom?

Čo ak nie je práca? Najprv musíte pochopiť dôvod svojho dlhého vyhľadávania a pokúsiť sa ho vyriešiť. Ak robíte všetko správne, ale neexistujú žiadne ponuky, potom problém môže byť jednoducho veľký a v malej ponuke. Mnoho firiem sa zrútilo v dôsledku krízy alebo znížilo počet svojich zamestnancov a znížilo počet pracovných miest.

Ak to nie je o vás, v žiadnom prípade by ste sa nemali odradiť a stratiť svoju náladu. S depresiou nechcete robiť vôbec nič, ale to, čo sa teraz deje, nie je navždy. Pokúste sa nájsť pozitívne aspekty nezamestnanosti, pretože tiež existujú. Čo sa dá urobiť:

 • Nechajte odpočívať, Určite ste nemali normálnu dovolenku alebo dlhý víkend. Ak nie je veľa peňazí, môžete ísť k rodičom alebo príbuzným. Je obzvlášť dobré, ak existuje letná chata alebo niekto žije mimo mesta, aby aktívne strávil svoju dovolenku. Môžete sa tiež konečne stretnúť s priateľmi alebo zostať dlhšie so svojimi blízkymi, deťmi. V takom prípade to všetko závisí od vášho rozpočtu.
 • Choďte na nejaké školenia alebo kurzy, Možno nemáte dostatok vedomostí pre požadované povolanie alebo ste trochu pozadu za modernými pravidlami. Mimochodom, triedy môžu byť pre vás úplne novou témou. Ak na tom nemáte šťastie, nie je potrebné stagnovať na rovnakom mieste. Možno máte fázu, keď musíte prehodnotiť svoj život a niečo v ňom zmeniť. Premýšľajte, možno vás vždy zaujímalo niečo iné?
 • Nájdite koníček, Musíte sa rozptýliť a prestať myslieť, že máte problémy s hľadaním zamestnania. Najlepším spôsobom, ako sa dostať z depresie, je niečo aktívne sa angažovať. Mimochodom, nie každý koníček vyžaduje veľa investícií, preto neprichádzajte s výhovorkami. Mimochodom, veľmi často obľúbený koníček sa stáva veľmi výnosným životom. ČÍTAJTE: Ako upokojiť nervy a zmierniť stres
 • Nebuďte neustále sami. Osamelosť je hlavným priateľom beznádeje, takže choďte viac. Priatelia a milovaní vám pomôžu rozptýliť, čo znamená, že čas bude lietať oveľa rýchlejšie.
 • Ak naozaj potrebujete peniaze, potom požiadajte o prácu na čiastočný úväzok alebo zvážte voľné pracovné miesto, ktoré vám predtým nevyhovovalo. To sa musí urobiť, ak teraz nemáte príležitosť nájsť si prácu v odbore. S najväčšou pravdepodobnosťou bude táto ponuka pod vašou dôstojnosťou, ale je to aspoň nejaký príjem. Okrem toho môže byť veľmi sľubné neobsadené miesto s malým platom alebo v tomto zamestnaní sú možné dobré bonusy. Hlavná vec je nejako sa pohnúť, pretože nemôžete predpovedať budúcnosť.
 • Začnite pracovať na svojom myslení. V skutočnosti, neustále sa posúvanie negatívnych myšlienok v hlave má schopnosť splniť sa. Skúste použiť potvrdenia, ktoré priblížia veľa ľudí k vášmu cieľu. Hovoríme o frázach, ktoré Vesmír počuje citlivejšie a rýchlejšie. Vo vašom prípade vám to pomôže:
  "Mám skvelú prácu a toto miesto sa mi páči,"
  - „Dostal som vysoký plat,“
  - „Mám veľa dobrých pracovných ponúk,“ atď.

Musíte si uvedomiť, že to, čo nemáte trvalé zamestnanie, nie je katastrofa. Dosť práce pre každého, pretože v skutočnosti je veľa voľných miest. Pokúste sa aspoň dočasne zmeniť svoje názory na svet a v žiadnom prípade nespadnite do depresie.

Nemôžem si nájsť prácu, čo keď nie sú žiadne skúsenosti?

Dnešným paradoxom je, že bez pracovných skúseností ho neberú, ale musíte sa niekde dostať. V tomto ohľade veľa mladých odborníkov nemôže nájsť prácu vo svojej špecializácii.

 • Môžete sa pokúsiť hľadať voľné pracovné miesta pre študentov, pretože často si vyžaduje iba vzdelanie alebo aspoň nejaké vedomosti. Môžete začať s malým platom, ale vyhliadka v tejto situácii je dôležitejšia.

Ak nie ste s takýmito podmienkami spokojní, musíte niečo zmeniť sami. Pokúste sa vyplniť životopis, aby mal zamestnávateľ záujem. Musíte mu ukázať, že máte veľa výhod, všetko pochopíte za chodu a nemusíte byť preškoľovaný. Ukážte svoju fantáziu a určite vás bude zaujímať. (Pozrite si ukážku úspešného pokračovania vyššie).

 • Buďte vytrvalí a príďte k spoločnosti, ktorá vás priťahuje. Spýtajte sa na prípadné voľné pracovné miesta. Je pravdepodobné, že v súčasnosti existuje niekoľko návrhov, v ktorých sa skúsenosti nevyžadujú. Je to dobrá príležitosť dostať sa do požadovanej spoločnosti a dokázať sa. Úspešní vodcovia veľmi často začínali zdola a dosiahli to, čo majú len o niekoľko rokov neskôr.

Mimochodom, v súčasnosti existuje veľa alternatívnych povolaní, v ktorých oficiálna skúsenosť nie je najdôležitejšou súčasťou. Pozrite sa na možnosti, ktoré prinášajú dobrý príjem a bez zápisu v zošite:

 1. Infobusiness
  Teraz je veľmi populárne získavať svoje znalosti a zručnosti. Napríklad, ak ste dobre študovali v škole a inštitúte, potom je tu veľká šanca sa oň podeliť. Výhodou je, že nebudete mať šéfa a náklady sú minimálne. Samozrejme, všetko záleží na tom, čo chcete prekvapiť. Mimochodom, nielen cena, diplom alebo zlatá medaila zo školy, ale aj rôzne semináre pomôžu zvýšiť jej cenu. Vezmite si vedomosti od ostatných a zabaľte ich do svojho prospechu.
 2. Práca na diaľku
  Práca na internete je prístupná pre všetkých a mnoho povolaní vyžaduje minimum zručností a znalostí. Niektorí zamestnávatelia sú dokonca pripravení na odbornú prípravu, ale, samozrejme, v reakcii na malý plat. V takom prípade môžete získať skúsenosti a potom ísť na miesto, kde zaplatia viac. Jednou z najpopulárnejších profesií je copywriting. Ak dokážete písať správne, bude sa vám táto práca páčiť. Môžete tiež zvážiť také voľné pracovné miesta ako: správca internetového obchodu, správca skupín alebo stránok v sociálnych službách. siete, operátor, osobný asistent, moderátor, správca obsahu a mnoho ďalších Nebojte sa naučiť niečo nové. Čítať: Práca doma bez investícií a podvádzania žien
 3. Blog alebo vlog
  Na svoj blog môžete písať články o témach, ktoré vás zaujímajú. Väčšina čitateľov má veľmi rád aj obrázky, takže ich pridajte. Vo videu musíte na videu natočiť niečo zaujímavé. Pokiaľ ide o tých, ich je veľa. Niekto hovorí o cestách, niekto píše recepty alebo odhaľuje tajomstvá kozmetiky. Teraz je tiež populárne strieľať vlogy o vašej každodennej rutine, pretože veľa ľudí sa zaujíma o život niekoho iného. Nájdite niečo vlastné a vytvorte kanál alebo blog. Na začiatku jednoducho zarobíte peniaze za kliknutia a potom za reklamu. Ak máte veľa predplatiteľov, potom vás niektoré značky budú zaujímať a ponúknu vám, aby ste na svojej stránke inzerovali svoj produkt. Prečítajte si: Ako sa stať blogerom a zarobiť na ňom peniaze
 4. hobby
  Premeňte svoj obľúbený podnik na povolanie. Tam budete mať nielen skúsenosti, ale aj zručnosti. Poznáte niektoré chyby a jemnosti určitého povolania, ktoré budú určite užitočné pre ostatných. Než začnete, bude príjemné absolvovať ďalšie kurzy, aby ste získali nejaký druh osvedčenia. Pokiaľ ide o možnosti, ich je veľa: radi varia, vytvárajú kurzy varenia, radi fotografujú, fotografujú súkromné ​​fotografie, radi športujú, stávajú sa inštruktormi atď.

V skutočnosti v modernom svete existuje oveľa viac ponúk a druhov zárobkov, ako si myslíte. Zapojte sa do aktívneho vyhľadávania a nebojte sa niečo zmeniť. Možno, že vaša súčasná situácia je rada, že musíte prehodnotiť svoj vlastný život a ísť opačným smerom.

Ako zostať dlhšie v centre zamestnanosti?

Na registráciu potrebujete pas, originálny pracovný zošit a dokumenty o vzdelaní a odbornej kvalifikácii. Tieto dokumenty postačujú na to, aby vás špecialista centra práce zaregistroval ako nezamestnaných a ponúkol voľné pracovné miesta z vlastnej databázy.

Ak máte záujem o dávky v nezamestnanosti, musíte tiež poskytnúť osvedčenie o priemernej mzde za posledné 3 mesiace na poslednom zamestnaní. Špeciálna forma zisťovania je k dispozícii na internete av predstihu na podanie žiadosti účtovnému oddeleniu súčasného alebo bývalého pracoviska.

Ako sa kvalifikovať na burze práce

Dostal som odstupné, po 2 mesiacoch môžem získať sumu rovnajúcu sa priemernému mesačnému príjmu a navyše za tretí mesiac môžem získať rovnakú sumu (pekná suma a veľa peňazí), ak som na výmene tri mesiace ako nezamestnaný. Vstúpil som na burzu a okamžite som nariadil rozhovor.
Potreboval som zamestnávateľa, aby odmietol moju kandidatúru a urobil zápis do príslušnej kolónky.„Pokosil som sa ako hlupák“, ako som len mohol, napríklad „neviem, prečo ma poslali k tebe, nerozumiem ničomu v tejto oblasti a mám malé dieťa, nemám nikoho, s kým by som mohol odísť, môžem len na čiastočný úväzok atď.“ V v dôsledku toho vzali na vedomie, že ma odmietli, ale s nasledujúcim znením: „Kandidát bol zamietnutý z dôvodu zamietnutia ponúkaných voľných pracovných miest z dôvodu harmonogramu práce.“ Ukazuje sa, že buď neakceptovali, alebo som odmietol ... Budem s výmenou za týždeň ísť na výmenu ,

Ako zostať na pracovnom trhu dlhšie?

Medzi dvoma obdobiami registrácie na burze práce by prestávka nemala byť kratšia ako šesť mesiacov, pretože platby sa hromadia najviac 24 mesiacov počas 36 mesiacov (článok 31). Ak chcete získať nový príspevok, musíte sa odhlásiť a zaregistrovať sa znova po 6 mesiacoch.

Budúci rok občan dostane platby v minimálnej výške. Osoba môže dostať celú splatnú sumu raz, nie do primeraných platieb rozdelených v priebehu roka, a investovať ju do svojho podnikania.

Do centra zamestnanosti musíte prísť dvakrát mesačne. Dátum a čas určuje zamestnanec. Ak osoba zmizne, prestane byť označená, môže sa znížiť alebo prestať vyplácať dávka.

Centrum tiež ponúka pravidelné pracovné miesta, ktoré zodpovedajú odbornému vzdelávaniu žiadateľa.

Koľko stojí na pracovnom trhu a dostávate výhody

Chytajte veľké a malé ryby. Ak ste predtým, ako ste sa stali nezamestnanými, pracovali ste nepretržite najmenej 26 kalendárnych týždňov (na plný úväzok), v priebehu roka máte nárok na tieto platby: prvé 3 mesiace - vo výške 75% priemerného mesačného zárobku, nasledujúce 4 mesiace - 60%, nasledujúce mesiace - 45%. Súčasne zákon stanovuje spodnú a hornú úroveň dávok v nezamestnanosti: minimálne 850 rubľov, maximálne 4900 rubľov.

Ako dlho môžem zostať na pracovnom trhu a poberať dávky?

 • chcete pokračovať v práci po dlhej prestávke,
 • boli poslané Centrom zamestnanosti na školenie a potom odpočítané za skutky viny:
 • po skončení prvého obdobia vyplácania dávok v nezamestnanosti odmietol absolvovať odborné vzdelávanie alebo získať ďalšie odborné vzdelanie,
 • sú registrované v Centre zamestnanosti viac ako 18 mesiacov,
 • boli nezamestnaní viac ako 3 roky,
 • po skončení sezónnej práce sa obrátil na úrad práce.

Za vhodné sa nepovažuje:

 • spojené so zmenou pobytu bez súhlasu osoby,
 • ktorých pracovné podmienky nespĺňajú pravidlá a normy ochrany práce.

Trvanie registrácie na úradoch práce: Účtovníctvo na úradoch práce poskytuje nezamestnaným občanom právo na finančnú pomoc od štátu.

Hráme na burze práce: dostali ste úlohu nezamestnaných

 • absolvovanie výcviku
 • neprítomnosť na pracovnom trhu dlhšie ako mesiac bez platných dôvodov,
 • pohybu.

Výplata dávok sa môže pozastaviť, ak osoba dvakrát odmietne vhodnú pracovnú kvalifikáciu. Okrem toho, aby nedošlo k pozastaveniu vyplácania dávok, žiadateľ by nemal podniknúť tieto kroky:

 • odmietnuť po troch mesiacoch registrácie ako nezamestnaní účasť na platených verejných prácach,
 • odmietnuť školenie od úradu práce,
 • prichádzajú na opätovnú registráciu pri intoxikácii alkoholom alebo drogami atď.

Koľkokrát sa môžete zaregistrovať v Centre zamestnanosti Nezamestnaní občania, ktorí si po prvom období vyplácania dávok nemohli nájsť prácu, sa môžu opätovne zaregistrovať, aby dostali finančnú pomoc od štátu.
V Centre zamestnanosti sa môžete zaregistrovať o šesť mesiacov. Príspevok bude vyplatený, ale v menšej výške. Preto odborníci orgánov služieb zamestnanosti neodporúčajú vzdať sa práce. Vždy môžete skončiť a znova sa zaregistrovať ihneď po odchode. Na všeobecnú otázku, koľkokrát sa môžete dostať na úrad pre nezamestnanosť, odborníci odpovedajú takto: ak nezamestnaný občan nepatrí do kategórie osôb uvedených v článku 3 ods. 3 zákona, má právo sa obrátiť na stredisko zamestnanosti v mieste bydliska a zaregistrovať sa ako nezamestnaný, aj keď predtým bol zaregistrovaný ako nezamestnaný.
To, či táto skúsenosť pokračuje, ak stojíte na pracovnom trhu, závisí od rôznych podmienok. Obdobie vyplácania dávok a účasti na verejných prácach sa započítava do dĺžky služby, ak predchádzali alebo nasledovali doby práce bez toho, aby sa zohľadnilo trvanie.
Nepožiadajte o miesto v Centre zamestnanosti:

Môžu odmietnuť zaregistrovať občanov, ktorí boli predtým zaregistrovaní a dvakrát odmietli absolvovať navrhované školenie. Sociálne dávky sa vypočítavajú individuálne, v závislosti od pracovných skúseností, dĺžky služby za posledný rok, dôvodov prepustenia a ďalších faktorov.

Existujú aj elektronické burzy práce, sídlo centra zamestnanosti: https://czn.mos.ru/. Tu môžu občania nájsť užitočné informácie o rôznych školeniach, seminároch a kurzoch odbornej prípravy.

Na stránke nájdete vždy potrebné pracovné miesta, potrebné školenie. Vhodná práca Strediská zamestnanosti pomáhajú občanovi nájsť si vhodné zamestnanie. Vhodné - práca zodpovedajúca vhodnosti osoby.

Dôvod číslo 1. Osoba nevie, ako hľadať prácu správne

Normálny človek sa nezaväzuje lietať lietadlom a nebude sa podrobovať chirurgickému zákroku, ak sa to nenaučil. Ale hľadajte prácu - prosím! Mnohí nechápu, že sa to môže a malo by sa naučiť. A ešte viac, že ​​nevedia, ako to urobiť.

Prezrite si na internete niekoľko sôch o tom, ako vytvoriť životopis a ako sa správať v rozhovore - nejde o školenie, ale iba o zviditeľnenie. Minimálne je potrebné študovať jednu z kníh o tom, ako hľadať prácu alebo absolvovať plnohodnotný školiaci kurz. A nájdite niekoho, kto dokáže kompetentne skontrolovať váš životopis, plán hľadania zamestnania a vašu ochotu viesť rozhovor.

S približne rovnakými obchodnými kvalitami, znalosťami, zručnosťami, vzdelaním, skúsenosťami, vekom atď. Bude úspech s väčšou pravdepodobnosťou dosiahnutý niekým, kto sa snaží presnejšie pracovať.

Dôvod číslo 2. Osoba chce získať zlú prácu a zlú odmenu, ktorú si skutočne zaslúži

Pre mnohých zamestnávateľov je podnik organizovaný tak, že môžete pracovať celé roky bez toho, aby ste si zvyšovali kvalifikáciu a dokonca stratili predtým nadobudnuté znalosti a zručnosti. Niektoré spoločnosti sa dokonca bojia školiť svojich zamestnancov. Rovnako ako ja ho zaškolím a on sa začne pozerať na stranu a čoskoro si nájde inú prácu. Nechajte ho na tom, čo tu má.

V podnikaní tento prístup neprispieva k úspechu. Ak nakoniec musíte prepustiť zamestnancov, musia na trhu práce robiť zle. Ak sú všetky veci rovnaké, strácajú sa s tými, ktorí, keď už pracovali, pokračovali v štúdiu a ktorých kvalifikácia bola vyššia. Pre týchto uchádzačov o zamestnanie na trhu práce je obzvlášť ťažké nájsť nové pracovné miesto s platom, ktoré bolo predtým.

Čo robiť Buď tvrdohlavo hľadá prácu nie horšiu ako tá stará, vytiahne proces hľadania a čaká na šťastnú šancu alebo na pomoc niekoho iného. Alebo úprimne priznať, že prácu s rovnakým platom nemožno nájsť, a tým sa znižuje očakávania.

Ako správne zhodnotiť svoju skutočnú hodnotu na trhu práce? Na tento účel existujú aj pracovné triky. Mnoho uchádzačov o zamestnanie však nevie, ako to urobiť. Pri hľadaní nového zamestnania si účtujú nesprávnu cenu a potom sú prekvapení, že si prácu nezískajú, ale niekto iný.

Dôvod číslo 3. Muž stratil vieru v seba samého a neúspešne sa pokúsil nájsť prácu

Ide o bežný a zrozumiteľný problém - po dlhom hľadaní si človek pustil ruky a ostro znížil aktivitu.

Ľudia majú rôzne úrovne psychologickej bezpečnosti. Ak si človek nie je istý v seba samého, potom zlyhanie pri hľadaní zamestnania môže značne znížiť jeho sebaúctu a zbaviť ho viery v úspech.

Tu veľa záleží na správnej nálade na začiatku hľadania. Slabé pochopenie ich výhod a nevýhod, zle poznať situáciu na trhu práce, môže byť človek príliš optimistický, pokiaľ ide o množstvo potrebného úsilia a časový rámec na získanie nového zamestnania. Ružové okuliare na začiatku hľadania môžu byť psychologicky veľmi nebezpečné.

Zdôvodnenie č. 4. Objektívne ťažká situácia na trhu práce

V regióne, v ktorom osoba hľadá prácu, nie sú pracovné miesta požadovaného profilu jednoznačne dostatočné pre všetkých žiadateľov. Táto situácia sa najčastejšie nazýva hlavnou príčinou problémov s novým zamestnaním.

Áno, v relatívne malých komunitách to môže byť veľmi vážny problém. K tomu prispieva okrem iných dôvodov aj nadprodukcia právnikov, ekonómov a niektorých ďalších „špecialistov“ s vysokoškolským diplomom.

Je potrebné buď podstatne znížiť požiadavky na mzdy, alebo zmeniť profil, alebo hľadať prácu s presídlením. Trh si vyžaduje flexibilitu pri rozhodovaní. Zároveň sa však vo veľkých mestách objavia voľné pracovné miesta takmer vo všetkých profiloch, dostanú sa iba k niekomu inému. Ak áno, je potrebné hľadať vysvetlenie situácie z iných dôvodov.

Dôvod číslo 5. Osoba naozaj nechce pracovať

Zdá sa preto, že hľadá prácu, ale nie je prepracovaný a čaká na šťastnú príležitosť. Tam sú tiež. Hovoria, že robia všetko, čo je možné, a sedia na závislých rodinných príslušníkoch.

Osoba je zriedka pripravená pripustiť, že on sám je zodpovedný za to, že má problémy s prácou. Väčšina vám povie rôzne dôvody, ale nie ich vlastné nedostatky. V knihe „5 krokov k dôstojnej práci“ sú také slová: „Nájdenie nového zamestnania je tiež práca. A jeho úspech závisí od vás, od toho, ako správne budete túto prácu robiť a koľko úsilia a času na ňu budete venovať. Ak sa ocitnete nezamestnaní, mali by ste stráviť 40 hodín týždenne hľadaním nového zamestnania, a pokiaľ možno viac. “ Napísali sme ju v roku 2003. Ale som pripravený sa prihlásiť dnes.

Pozrite si video: BTS Yoongi's Confession Short Movie (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send