Užitočné tipy

Ako sa vyrovnať s finančnými problémami

Pin
Send
Share
Send
Send


Pokiaľ ide o riešenie právnych problémov, ktoré si nevyžadujú veľké finančné zdroje, môže byť ťažké a veľmi vzrušujúce. Tento článok obsahuje užitočné informácie od právnika Andrewa Flusche o tom, ako môžete efektívne riešiť právne otázky bez toho, aby ste míňali veľa peňazí. Upozorňujeme, že tento článok bol vytvorený predovšetkým pre občanov USA, ale mnoho z týchto vynikajúcich tipov sa týka iných krajín.

Ako sa vyrovnať s finančnými problémami?

Po takomto úderu si vyžaduje čas, aby sa zotavil a prevzal kontrolu nad situáciou. Medzitým dávajte pozor iba sebe. Ak finančné ťažkosti vo vás spôsobujú akútne emócie, nenechávajte ich v sebe, ale striekajte ich von. Napríklad, ak chcete na niekoho kričať, nechajte sa na to. Ak vás finančné ťažkosti nútia utláčať, znova podľahnete svojim emóciám. Chcem, aby si dlho spal a neurobil nič, tak to urob! Len nezabudnite na takú blahosklonnosť, môžete si dovoliť pár dní, ale nie viac, inak bude veľmi ťažké vstúpiť do lepidla. V tomto ťažkom období nemusíme premýšľať o príčinách havárie, mali by sme premýšľať o budúcnosti a načrtnúť akčný plán.

Začneme boj proti finančným ťažkostiam!

Teraz nadišiel čas hľadať prácu. Je zrejmé, že dobrú a finančnú prácu nemožno nájsť hneď, preto sa vydáme inou cestou. Potrebujeme prácu, kde sa platia rýchle peniaze. A nezáleží na tom, aká je to práca, či už je to čašník alebo školník, prvýkrát potrebujeme iba peniaze. Z psychologického hľadiska sa budete samozrejme cítiť nepohodlne kvôli svojej predchádzajúcej pracovnej skúsenosti a vysokému platu. Ale to nemusí sústrediť svoje myšlienky, inak stratíte srdce. Najlepšie zo všetkého je predstaviť si novú prácu ako hru, ktorej hlavným cieľom je prežiť. Ale potom by všetko malo mať rozumný limit, netreba flirtovať, musíte pochopiť, kde je skutočný svet a kde je ilúzia.

Finančné ťažkosti sú mimochodom vynikajúcim dôvodom na začatie podnikania. Je nepravdepodobné, že by ste mohli vybudovať akýkoľvek seriózny podnik, ale malý podnik - rodinný podnik je celkom možné. Je to dosť jednoduché a zároveň ťažké.

Premýšľajte o svojich koníčkoch, možno si môžete piecť koláče, tak prečo ich nezačnete predávať? Najprv známy a potom nakupovanie. V podnikaní je najdôležitejšie začať a všetko ostatné príde so skúsenosťami. Áno, najskôr nemusíte mať vôbec žiadny zisk a dokonca pracujete so stratou, ale ak sa skutočne zaujímate o podnikanie, nemali by ste prestať. Veľmi často existujú situácie, keď chcete skončiť so všetkým, zdá sa, že sa vám nedarí a nie ste najšťastnejší človek na svete. Jediné, čo musíte vedieť, je to, že sa to stane každému a vy len jednoducho musíte prežiť tento čas a nie opustiť to, čo ste začali.

Pamätajte, že ak sa rozhodnete podnikať vo finančných ťažkostiach, malo by to byť ako koníček, to znamená, aby vás neodvádzalo od svojej práce. Keď postupom času získate pevnú pôdu pod nohami, môžete sa úplne vzdať podnikania.

Na záver chcem povedať, že finančné ťažkosti sú iba dočasnou fázou, nemôžu trvať večne. Preto by ste nemali byť depresívne alebo depresívne, ale mali by ste prejsť týmto ťažkým obdobím.

Nedostatok finančných úspor

Viete, že viac ako 37% všetkých Rusov nemá žiadne finančné úspory a v prípade nepredvídaných situácií sa spoliehajú iba na podporu veriteľov? Na prvý pohľad to nie je prekvapujúce, ale je tu uvedená veľmi nepriaznivá sekvencia:

  1. Nemáte žiadne významné úspory,
  2. Ak máte finančné problémy, musíte sa zadlžiť,
  3. Platenie dlhov ukladá značné obmedzenia pre váš rozpočet.

Okrem toho mnohí ľudia neváhajú vziať niekoľko rôznych pôžičiek naraz, berúc do úvahy súkromné ​​pôžičky od svojich priateľov a známych, ktorí veria, že takto by sa mali riešiť finančné problémy. Tento prístup však vedie iba k finančnej diere, ktorá vás môže stáť veľmi drahá.

Bolo by však oveľa rozumnejšie vyhnúť sa všetkým týmto dôsledkom a zvyknúť si, že na sporiacom účte ušetríte najmenej 5 - 10% svojho príjmu. V ideálnom prípade, ak si napríklad stanovíte cieľ, ušetriť 1 000 dolárov a za žiadnych okolností tieto peniaze neutratiť. Tieto fondy by mali plniť úlohu určitého finančného vaku, ktorý je potrebný na riešenie skutočne dôležitých a nepredvídateľných situácií.

Zvyk požičiavať si peniaze

Logickým znakom budúcich finančných problémov je zvyk požičiavať si peniaze. Je však potrebné rozlišovať medzi konkrétnymi okolnosťami. Je to jedna vec, ak bývate v nájomnom byte a platíte za to 500 dolárov mesačne. Bude rozumné zvoliť si program požičiavania hypoték pre seba, ktorý nevyžaduje, aby ste platili viac ako tých istých 500 dolárov mesačne, ale zároveň už budete plným vlastníkom domu alebo bytu.

Je to však úplne iná vec, keď idete po ulici, zrazu si na výklade všimnete atraktívny kabát a okamžite sa ponáhľate použiť svoju kreditnú kartu. Navyše ľudia, ktorí sa dopustia podobných činov z posledného príkladu, zvyknú získavať neplánované nákupy na celý životný štýl. Už však viete, že takéto správanie vás môže viesť k skutočne vážnym finančným problémom, ktoré by sa, samozrejme, nemali robiť.

Nedostatok plánov

Ak sa vrátite k príkladu hypotekárnych úverov, dá sa to pripísať úmyselným a plánovaným dlhom, ak ste samozrejme, samozrejme, dôkladne premýšľali o racionalite tejto akvizície. Ale impulzívny nákup veci na úver znamená jednoducho preto, že sa vám to páčilo - toto už sú vyrážky a iracionálne výdavky, ktoré vedú k finančným problémom, a nie k ich riešeniu.

Tu sa oplatí použiť dobré pravidlo - ak sa vám produkt veľmi páčil, nezabudnite vziať do úvahy racionálnosť jeho nákupu minimálne 24–48 hodín. Budete prekvapení, že veľa vecí, ktoré sa vám páčili, v skutočnosti nie sú to, čo skutočne potrebujete. Stačí si len napísať meno čohokoľvek a v pokojnom prostredí, premýšľať o tom, či to skutočne potrebujete? Stojí to za peniaze, ktoré miniete?

Aj keď máte veľkú vášeň pre nakupovanie a zároveň máte dostatočný príjem, bude omnoho rozumnejšie zvoliť samostatný stĺpec mesačných výdavkov nazvaný „Zábava“ a neprekročiť sumu, ktorú za to dáte. V ideálnom prípade musíte zdôrazniť hlavné výdavkové položky a keď dostávate plat, musíte mesiac vopred rozdeliť svoj rozpočet. Napríklad:

  • bývanie - 30% z príjmu,
  • výrobky - 20%,
  • doprava - 15%,
  • oblečenie - 15%,
  • zábava - 10%,
  • akumulácia - 10%.

Takéto finančné plánovanie vám umožní prevziať kontrolu nad svojimi peňažnými tokmi a už spravovať svoje prostriedky oveľa racionálnejšie a efektívnejšie.

Kontaktujte záložne

Čo robiť, ak nie je možné vziať si pôžičku alebo si jednoducho nechcem požičať, ale peniaze sú naliehavo potrebné? Mnoho ľudí nemyslí na tento finančný problém príliš dlho a nájde jednoduché riešenie - odovzdanie šperkov prostredníctvom záložní. Existujú aj ďalšie podobné zariadenia, ktoré podobne prijímajú veľa elektrických spotrebičov, domácich spotrebičov, nábytku atď.

Samozrejme, zatiaľ čo ste si istí v budúcnosti a bez väčších ťažkostí môžete vyplatené veci uplatniť, všetko nevyzerá tak zle. S takýmto prístupom k vašim financiám však skôr či neskôr dôjde určite k situácii, keď už nebudete môcť platiť za svoj zlatý prsteň alebo mobilný telefón.

Primeraným riešením by v tomto prípade bolo vopred dosiahnuť úspory, naplánovať rozpočet a hľadať spôsoby, ako zvýšiť príjmy. V ideálnom prípade by ste si mali zvyknúť vyhradiť najmenej 30-60 minút denne na samovzdelávanie a rozvoj v oblastiach, v ktorých by ste sa mohli finančne najlepšie preukázať.

Strach z investícií

Ak sa veľa ľudí stále dokáže vyrovnať s potrebou vytvárať úspory, potom ďaleko od každého je pripravený riskovať svoje peniaze, aby získal ziskovosť. Nestačí si však pravidelne zvykať si zarobiť nejaké peniaze, ktoré zarobíte, ale tiež musíte byť schopní správne spravovať svoje úspory. Inak, po nejakej dobe, taký fatálny jav, ako je inflácia, jednoducho „zje“ váš kapitál.

Ak ste nikdy neinvestovali do žiadneho majetku, nemali by ste začať s vysokorizikovými nástrojmi, ako sú akcie alebo devízový trh. Pre mnohých bude viac ako realistické otvoriť bežný bankový vklad v cudzej mene na 8-10% ročne. Tam sa samozrejme nezastavujte. Koniec koncov, pamätáte na potrebu neustále venovať čas na školenie týkajúce sa ešte väčšieho zarobenia peňazí - preto ho venujte investovaniu. Ak hovoríme o internete, dnes sú veľmi populárne online nástroje, ako sú kryptomena, účty PAMM a súkromné ​​investičné spoločnosti. Preštudujte si tému investícií, vytvorte úspory, získajte skúsenosti a vaša finančná situácia sa vždy začne meniť k lepšiemu.

Pin
Send
Share
Send
Send