Užitočné tipy

10 trikov, ktoré nemôžete urobiť so svojím telom

Pin
Send
Share
Send
Send


Ľudia majú často tendenciu robiť čudné veci. Ale každý má svoj vlastný koníček, každý sa chce niečo naučiť. Existujú aj ľudia, ktorí sa veľmi zaujímajú o otázku, ako otvoriť oči. Ak o tom premýšľate, potom, aby ste si túto schopnosť osvojili, musíte byť aspoň „očami očami“. Existuje však aj iná odpoveď na otázku, ako sa naučiť pozerať sa každým okom rôznymi smermi.

Na „rozvod“ očí existujú špeciálne cvičenia. Napríklad „Tréning pre oči“. Existuje aj taká časť jogy (joga pre oči). Mnohí často nechápu, že to nie je zábava pre smiech. Je to vážna a nevyhnutná gymnastika na posilnenie očných svalov. Táto technika pochádza z Indie a teraz zachytila ​​všetkých, ktorí cvičia jogu.

Cvičenie očných chovaní

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je posilniť a trénovať svaly prielezu. Ak to chcete urobiť, musíte sedieť rovno. Aby ste otvor mohli čo najširšie a najširšie otvoriť, musíte povedať „vydutie“. Takže počkajte jednu minútu. Potom musíte otočiť oči doľava, ale iba oči, hlava by mala byť nehybná. Teraz tiež otočte oči doprava. V takom prípade by oči mali byť čo najotvorenejšie. Niekoľkokrát sa tak pozrite.

Musíte sa tiež pozrieť hore a dole. V pravom hornom rohu av ľavom hornom rohu. Potom na čelo, do jedného centrálneho bodu. A na nose - podobne. Teraz musíte náhodne „bežať“ očami. Otočte oči v smere hodinových ručičiek a potom - proti.

Takéto cvičenia sa musia robiť niekoľko týždňov. Tréningom svalov si môžete oči rozdeliť rôznymi smermi. Pozrite sa pred seba. Teraz sa pokúste urobiť kruhový pohyb očami, ale nie dovnútra, ale smerom von. Pozerajte sa rovno, namažte oči. Potom ich zdvihnite na čelo. Potom ich jemne skúste otočiť, opíšte kruh (von) a vráťte vzhľad do pôvodnej polohy. Nebuď horlivý. Prvýkrát to nemusí fungovať, ale často by ste také pokusy nemali robiť. Inak sa môžu vyskytnúť problémy bez prípravy.

Teraz si môžete ľahko rozšíriť oči rôznymi smermi.

1. Nadvihnite jedno obočie. Ako sa naučiť zdvihnúť jedno obočie?

Schopnosť zdvihnúť obočie je evolučnou črtou. Paviány, tŕne a kapucíny zdvihnú obočie ako gesto hrozby.

Aj keď väčšina ľudí nemôže jedno obočie zdvihnúť, dá sa to naučiť..

- Začnite tým, že budete jednou rukou držať jedno obočie nadol a druhou rukou nadvihnúť druhú.

- Pokračujte v praktizovaní tejto polohy pred zrkadlom, aby ste pochopili, aké pohyby svalov sa podieľajú na zdvíhaní obočia.

- Keď sa oboznámite s „mechanizmom“, skúste to urobiť bez pomoci vašich rúk.

- Trénujte pred zrkadlom, kým sa vám to nepodarí. Veľa šťastia!

2. Lízanie lakťa

Je známe, že 99 percent ľudí si nemôže olízať svoj loket.a 90 percent ľudí, ktorí boli o tom informovaní, sa o to okamžite pokúša.

Pre niektorých ľudí je táto úloha celkom uskutočniteľná a každý deň sa asi 5 ľudí pokúša prihlásiť do Guinessovej knihy rekordov schopnosť olizovať si lakeť.

3. Zamiešajte si uši. Ako pohnúť ušami?

Nie veľa ľudí na svete si môže pohnúť ušami a vedci zistili prečo. Na rozdiel od tvárových svalov majú ušné svaly v mozgovom kmeni svoj vlastný ďalší nerv. V porovnaní so zvieratami, najmä mačkami a netopiermi, je táto časť u ľudí veľmi malá.

Ak neviete, ako posúvať uši, existuje niekoľko tipovaby ste to dosiahli:

- Ak sa chcete naučiť, ako posúvať uši, musíte nájsť svaly, ktoré ich pohybujú.

- Široký úsmev a sledujte, ako vaše uši mierne stúpajú. Môžete tiež stlačiť stoličky (stoličky), aby ste cítili svaly.

- Tieto pohyby opakujte niekoľkokrát, aby ste si vyvinuli svaly, ktoré pohybujú ušami.

4. Jazyk smerom k špičke nosa alebo brady

Schopnosť dotknúť sa jazyka špičkou nosa alebo brady je genetická vlastnosť. Túto akciu môže vykonať približne 10 percent ľudí.a 5-krát viac ľudí so syndrómom Ehlers-Danlo, ktorý spôsobuje kĺbovú hypermobilitu.

Ak ste jedným z mála, ktorý dokáže tento trik, môžete precvičiť:

- Jazýček vytiahnite v priamej línii pred seba, akoby „dotváral bodku“ špičkou jazyka.

- Zložte hornú peru nad hornú radu zubov.

- Pomáhajte si spodnou perou a prelaďte si jazyk cez hornú peru, aby ste dosiahli nos.

Pamätajte, že nie každý to dokáže.

5. Hadičky na jazyk a iné jazykové triky

Bolo to tak Schopnosť premeniť jazyk na tubu je genetická a je určená prítomnosťou dominantného génu. Zloženie jazyka do skúmavky bolo často druhom testu, ktorý preukázal prítomnosť dominantných a recesívnych génov v triede. Nasledujúce štúdie dvojčiat však ukázali, že túto schopnosť ovplyvňujú genetika aj životné prostredie.

Tu je niekoľko ďalších jazykové trikyčo väčšina ľudí nemôže urobiť.

6. Kýchajte otvorenými očami

Nemôžeme kýchať s otvorenými očami, pretože centrum kýchania v mozgu vysiela zhodné motorické impulzy do nervovovládanie svalov tlače, hrudníka, bránice, krku, tváre, viečok a rôznych zvieračov, a to všetko automaticky.

Ak počas kýchania budete mať otvorené oči, môžu vyletieť z obežných dráh? Vedúci z televíznej show "Mýtusovci" sa o to pokúsili.

7. Šteklite sa

Takmer každý z nás má miesta, ktoré sú citlivé na šteklenie, a blízki ľudia vedia, ako to využiť.

Človek sa však nemôže štekliť a existuje vedecké vysvetlenie. Pravda je taká mozoček zodpovedný za túto reakciu predpokladá naše vlastné hnutia a ruší reakciu iných oblastí mozgu na lechtanie.

8. Finger Trick: Paralyzovaný Finger

Uskutočnite nasledujúci experiment: ohnite prostredný prst tak, ako je to znázornené na obrázku, a položte ruku na stôl. Teraz skúste zdvihnúť palec, ukazovák a malý prst. A teraz skúste zdvihnúť prstenec, Nepracovali ste?

Faktom je, že šľachy vašich prstov sú navzájom nezávislé, s výnimkou tých, ktoré sú v strede a prstene prstov. Tieto šľachy sú spojené, a preto, keď je stredný prst ohnutý, nemôžete pohybovať prstencom. Existuje pocit, že prstencový prst je ochrnutý.

9. Kick trik: nakreslite číslo 6 pohybom chodidla v smere hodinových ručičiek

Dokážete urobiť niekoľko vecí naraz? Vyskúšajte ďalší experiment. Sedí na stoličke zdvihnite pravú nohu a nohou nakreslite kruhy v smere hodinových ručičiek, Aj keď to urobíte nakreslite číslo 6 pravou rukou, Uvidíte, že vaša noha zmenila smer.

Pokúste sa tiež otočiť pravou nohou proti smeru hodinových ručičiek a zároveň pravou rukou nakresliť číslo 8.

Ďalší trik: súčasne otáčajte ukazovákom obidvoch rúk v smere hodinových ručičiek, Urobte to pomaly a potom pridajte rýchlosť. Vykonajte úlohu čo najrýchlejšie a oba prsty sa čoskoro budú pohybovať v opačných smeroch.

10. Pri zadržiavaní dychu nadýchnite. Ako dlho môže človek zadržať dych?

Je fyzicky nemožné spáchať samovraždu zadržaním dychu.

Nakoniec máme reflex, vďaka ktorému stojaté plyny, ako napríklad oxid uhoľnatý a dusík, vytlačené ľahkým hlbokým výdychom, Aj keď sa nútite prekonať tento reflex, môžete omdlieť kvôli nedostatku kyslíka v mozgu. Po omdlení sa vám otvoria ústa a vaše pľúca začnú opäť fungovať.

Vo všeobecnosti je človek schopný zadržať dych pod vodou dvakrát tak dlho ako na súši, pričom drží nos a ústa (záznam je 10 minút). V priemere môže človek zadržať dych po dobu 30 sekúnd - 2 minúty pod vodou. Zaznamenajte zadržiavanie dychu pod vodou, ktoré patrí a je slobodnému poskytovateľovi Stig Severinsen 22 minút.

Pin
Send
Share
Send
Send