Užitočné tipy

Kalkulačka míľ do kilometrov

Pin
Send
Share
Send
Send


'),> //-->
Dĺžka je numerická hodnota dĺžky línie (nie nevyhnutne priamej) od počiatočného bodu po koniec.

1 míľa = 1,609 km (km)

Túto jednoduchú matematickú operáciu môžete rýchlo vykonať pomocou nášho online programu. Za týmto účelom zadajte počiatočnú hodnotu do príslušného poľa a kliknite na tlačidlo.

Pre zložité výpočty prevodu viacerých jednotiek merania na požadovanú (napríklad pre matematickú, fyzikálnu alebo odhadovanú analýzu skupiny pozícií) môžete použiť univerzálne prevodníky jednotiek.


Táto stránka obsahuje najjednoduchšie online konverzie na míle až kilometre. S touto kalkulačkou môžete prenášať kilometre na km a naopak jedným kliknutím.

Skonvertujete vzdialenosť z pozemných míľ na kilometre

Koľko kilometrov je míľa - míľa sa rovná kilometre

míle
Míľa je najobľúbenejšou jednotkou na meranie dĺžky, je 5 280 stôp (1 760 yardov alebo asi 1 609 metrov). Míľa, ktorá má 5 280 kilometrov, sa nazýva zemská míľa alebo povolená míľa. Líši sa od námornej míle (1 852 metrov, asi 6 076,1 km). Používanie kilometrov ako mernej jednotky je teraz bežné v Spojenom kráľovstve, Spojených štátoch amerických a Kanade.

kilometre
Kilometr (v SI je označovaný ako „km“) je jednotka merania dĺžky v metrickom systéme, ktorá sa rovná 1 000 m (taktiež sa označuje ako 1E + 3 m). Zvyčajne sa používa na oficiálny výpočet vzdialenosti medzi geografickými objektmi na Zemi a používa sa vo väčšine krajín sveta.

Tabuľka zápasu

Odporúčame vám oboznámiť sa s tabuľkou zhody povolenej rýchlosti na ruských cestách a odčítaním údajov z tachometra v míľach:

Aktuálny limit, km / hHodnoty tachometra, pri ktorých nedochádza k žiadnemu prekročeniu, mph
4025
6037
9056
11068
13081

Malo by sa pamätať na to, že administratívna zodpovednosť podľa čl. 12.9 KoAA nastane, keď je rýchlosť prekročená o 20 km / h, takže hodnoty rýchlomeru uvedené v tabuľke majú „zrýchlenie“ asi 10 míľ.

Typy rýchlomerov

V súčasnosti existuje niekoľko typov rýchlomerov:

Stupnica tachometra so šípkou môže byť v kilometroch, míľach alebo môže mať dvojité hodnoty, ako na obrázku:

V automobiloch s elektronickým rýchlomerom majú nastavenia na prístrojovej doske často možnosť zvoliť zobrazenie kmh alebo mph. V niektorých prípadoch sa prenos vykonáva pripojením špeciálneho počítača k diagnostickému konektoru vozidla alebo blikaním elektronickej jednotky.

Kombinované rýchlomery (súčasne so šípkou a elektronickým displejom) môžu mať tiež schopnosť konfigurovať jednotky. V takom prípade vám odporúčame, aby ste si prečítali návod na obsluhu vášho vozidla.

Pin
Send
Share
Send
Send