Užitočné tipy

Ako sa učiť angličtinu od nuly: ľahké, rýchle a doma

Pin
Send
Share
Send
Send


ykaneva 2018-12-21T16: 47: 25 + 00: 00 23. januára 2017 | Prax v angličtine 26 Komentárov 26 416,690

- Kde sa môžete začať učiť angličtinu sami?

Túto otázku môžu položiť dve kategórie ľudí: veľmi, veľmi nováčikovia a tí, ktorí majú nejakú základňu, ktorá je od školského času zvetrávaná. Tak sa hneď rozdeľme: začiatočníci - vľavo (alebo skôr si prečítame tento článok) a tí, ktorí študujú - vpravo a sledujte odkaz. Pretože recept bude pre vás iný.

Teraz vás žiadam len začiatočníkov: tento článok je venovaný vašej ceste od začiatočníkov po základné. Spolu s Olsou Sinitsynou, vedúcou odboru metodiky Lingualeo, sme podrobne opísali každý krok a zhromaždili všetky potrebné prepojenia. Toto je najkomplexnejší článok na túto tému. Je to pre tých, ktorí chcú robiť všetko sám.

Obsah článku: učenie sa angličtiny od začiatku

 1. Naučte sa anglickú abecedu: ako a kde to urobiť
 2. Naučte sa zvuky a pravidlá čítania: tabuľka so zvukmi a písmenami
 3. Začnite sa učiť prvé slová: kde a ako učiť
 4. Začnite čítať knihy: ako a ktoré
 5. Naučte sa celé frázy: kde ich získať
 6. Vysporiadať sa s gramatikou: kde začať
 7. Rozvíjajte počúvanie, hovorenie, písanie: ako a kde
 8. Naučte sa plánovať: ako sa nevzdávať
 9. A čo potom?

1. Abeceda: učte sa angličtinu od nuly samostatne a zadarmo

Bez anglickej abecedy nikde. Budete musieť zistiť:

 • Názov každého písmena, napríklad A =, sa nazýva „hej“, B = „bi“, C = „si“ atď. Bude to potrebné v prípade, že niekto začne diktovať vaše meno alebo iné slovo, ktoré vyhláskuje,
 • Vzhľad každého písmena je veľký a malý, pretože niektoré z nich nie sú podobné veľkým bratom: Q q, G, g atď.

Cez odkaz nájdete všetko, čo potrebujete: nielen samotná abeceda, ale aj skvelé úlohy na kontrolu toho, čo ste sa naučili - toto je prvá testovacia lekcia kurzu „Lingualeo“ Angličtina od nuly ”(k dispozícii po registrácii zdarma).

Tiež by ste mali zapamätať si poradie abecedy: pre prácu so slovníkmi, príručky, ktoré sú usporiadané v abecednom poradí. To vám pomôže špeciálne detské piesne - ABC piesne.

Výhody poznania cudzích jazykov pre copywritera

Takmer všetci viac či menej gramotní ľudia budú súhlasiť: áno, znalosť jazykov je užitočná zručnosť pre každého moderného človeka. Čo presne? Pozrime sa na túto otázku z hľadiska výhod pre copywriterov.

Copywriter, ktorý nájde správne informácie, vždy nájde prácu. Copywriter, ktorý nájde jedinečné a vysoko kvalitné informácie, sa nikdy neopustí bez vysoko platenej práce. Znalosť angličtiny významne rozširuje možnosti prístupu k informáciám.

Pretože v krajinách, ktoré sú v súčasnosti svetovými lídrami v hospodárskom a kultúrnom rozvoji, sa hovorí, písá a premýšľa anglicky. A v mnohých oblastiach aplikovanej a teoretickej vedy stanovili vektor pre ďalší pokrok celého ľudstva. Informácie z tejto komunity sú preto zaujímavé z celého sveta. Na rozdiel od krajín s čínskymi a španielskymi jazykmi, hoci čínski hovoriaci predstihovali počet ľudí, ktorí ich hovoria, čínština sa stáva čoraz obľúbenejšou a žiadanejšou.

A keď hovoríme o internete - mieste príjmov pre milióny novinárov, copywriterov a autorov textov, nie je čo porovnávať. Či už hovoríme o vysoko špecializovaných profesionálnych zdrojoch, alebo ich používatelia vyvinuli nezávisle, stránky v ruskom jazyku sú z hľadiska množstva dostupných informácií výrazne horšie. Stačí navštíviť anglickú a ruskú verziu Wikia - špecializované encyklopédie pre rôzne záľuby.

Z dôvodu záujmu môžete porovnávať podobné encyklopédie o hrách na hranie rolí: tu je ruština (http://ru.rpg.wikia.com/wiki/Role_encyclopedia) a tu je angličtina (http://rpg.wikia.com/wiki/RPG). Aj keď počet článkov o obidvoch zdrojoch sa líši iba o tisíc, na ruskej strane na strane vidíte, že v angličtine je oveľa viac nezávislých encyklopédií venovaných rôznym typom hier na hranie rolí.

Výnimkou sú samozrejme tie oblasti, ktoré sú relevantné pre obyvateľov Ruska a postsovietsky priestor. Dopyt po textoch na tému ruských folklórnych tradícií a zvykov je však výrazne nižší ako na jednotnom kultúrnom priestore na internete. Preto si myslím, že je dobré sa učiť anglicky - myšlienka, ktorá sa do istej miery týka každého copywritera. A otázka, kde sa učiť angličtinu, sa zdá byť príliš komplikovaná, keď sa v okolí objavuje veľa oznámení o rôznych kurzoch a technikách.

Ako však pristupujeme k praktickým riešeniam tohto problému?

2 hlavné spôsoby, ako sa učiť

Existujú dva spôsoby, ako rýchlo zvládnuť spôsob jazykovej komunikácie niekoho iného.

Prvý sa praktizuje v škole: najprv sa učia slová, potom ich vkladajú do viet, z viet, ktoré zostavujú. Frázy sú zostavené podľa zákonov ruskej gramatiky - to je chyba. Z tohto dôvodu absolventi stredných škôl poznajú súbor jednotlivých podstatných mien a slovies, je však pre nich ťažké rýchlo kombinovať slovné formy do viet, majú malú skúsenosť s bezplatnou komunikáciou.

Druhý prístup učí, že je lepšie študovať cudzí dialekt s frázami a naučiť sa hovoriť okamžite s plnohodnotnými konštrukciami. Faktom je, že slovo v kontexte nadobúda nový význam - nie je možné opísať všetky nuansy súborom prísnych pravidiel. Akákoľvek reč je frazeologická: význam jednej vety sa nerovná súčtu významov jednotlivých slovných foriem.

Učenie angličtiny od nuly je s týmto algoritmom lepšie:

 1. Vezmite učebnicu pre deti (príručka, obrázková kniha), je dobré sa naučiť slová a pravidlá, ktoré sú v nej stanovené: objaví sa základňa.
 2. Vypočujte si zvukový kurz pre začiatočníkov doma - zistite, aké zvuky sa líšia od ruštiny, naučte sa ich vyslovovať.
 3. Pochopiť princípy transkripcie (metóda prenosu zvukov na papieri), získať skúsenosti s transkripciou.
 4. Vytvorte tematický slovník.
 5. Prečítajte si zjednodušené texty - detské knihy, komentáre k zahraničím, komiksy.
 6. Inštalujte užitočné mobilné ponuky zadarmo.
 7. Sledujte novinky, filmy, karikatúry, programy v pôvodnej verzii.
 8. Ak je to možné, choďte na výlet do anglicky hovoriacej krajiny.

Dôležitý tip! Efekt dá denné triedy. Aby sa štúdium anglosaského dialektu mohlo rýchlo napredovať, premýšľajte o tom, komunikujte, sledujte správy, robte si poznámky atď.

Je možné učiť sa anglicky doma

Učiť sa jazyk nie je ľahká úloha, všetci to vedia.

Štyri základné zručnosti, ktoré sa musia rozvíjať, aby porozumeli cudzím jazykom a hovorili nimi, sú tieto:

Ak chcete tieto zručnosti úspešne rozvíjať aspoň na najjednoduchšej úrovni, musíte zvládnuť:

 • abeceda
 • pravidlá čítania
 • základná slovná zásoba,
 • základné gramatické pravidlá.

Príliš zneužívané? Dobre, pozrime sa bližšie.

Iba v hovorovej reči obyčajný človek používa 2 až 3 000 slov: aj keď sa usilovne učíte 10 až 15 slov denne, bude to trvať takmer rok. Záležitosť sa však neobmedzuje iba na znalosti slov, je potrebné ich nejakým spôsobom spojiť do zmysluplných viet, na to existujú aj pravidlá.

Časy sú vážnym kameňom úrazu v akomkoľvek cudzom jazyku. Skutočnosť, že v rodnej reči sa vytvára v rozhovore bez váhania, v cudzom jazyku sa stáva príležitosťou na vážne myslenie.

Aj keď je angličtina v tejto veci pomerne jednoduchá: iba nepravidelné anglické slovesá sa musia učiť naspamäť, zvyšok sa dá vždy pomocou niekoľkých pomocných slov a koncov.

Idete teraz na prechádzku? Alebo išiel včera? Alebo pôjdete zajtra? Ruština sa okrem iných svetových jazykov považuje za dosť ťažkú ​​na to, aby sa naučila. „Go-go-go“ - viete si predstaviť, s akými problémami sa stretávajú cudzinci? Radujte sa, že angličtina je v tejto veci oveľa jednoduchšia a jednotnejšia!

Klesanie: deti sú v škole dlhé a tvrdo ich kladú, ale mnoho z nich ešte stále nechápe, že „prichádzam“ a „prichádza“ rovnakým spôsobom sa líši takmer v akomkoľvek cudzom jazyku. Hoci je situácia v angličtine jednoduchšia, je potrebné pamätať iba na dve formy koncov, ale znalosť teórie sa v praxi nezachráni pred chybami.

A to sme sa ani nepriblížili zložitým pravidlám, vzali sme najzákladnejšie a najbežnejšie jazykové konštrukcie, ktoré sú prítomné vo všetkých jazykoch. A sú tu aj rozdiely!

Najznámejšie z nich sú: Rusky hovoriaci ľudia, ktorí uvažovali o výučbe najbežnejšieho jazyka na svete, sa obávajú skutočnosti, že anglické slová sa hovoria inak, ako sa hovorí. Preto sa v anglických slovníkoch okrem slova a prekladu nevyhnutne zapisuje aj prepis - ako vysloviť toto konkrétne slovo. Ale to je smolu: prepis je sám osebe univerzálnym písaným jazykom s vlastnými symbolmi pre konkrétny zvuk. To znamená, že ak si chcete prečítať, ako sa slovo vyslovuje, musíte sa najskôr naučiť ikony prepisu. Takže váhajúci odpadáva aj v tejto fáze.

Existujú však aj akceptované frázy, ktoré sa jednoducho nedajú primerane preložiť, ale majú svoj vlastný význam. V skutočnosti je to pre cudzincov hlavná ťažkosť angličtiny, a nie výslovnosť slov. Iba málo ľudí to vie, s výnimkou učiteľov. Problémy pri štúdiu tejto funkcie však prinášajú veľa. Napríklad výraz „Čo sa deje?“ V priamom preklade sa ukáže byť úplným nezmyslom: „Čo sa stane?“ Ale v skutočnosti to znamená „Čo sa deje?“ Preto je potrebné takéto konštrukcie jednoducho zapamätať - a to je okrem niekoľkých tisíc slov.

Ok, ide o samotný jazyk zariadenia. Existuje však aj komunikácia - na ktorú sa v skutočnosti musí vyvinúť titánske úsilie na prekonanie uvedených problémov? A potom sa človek môže stretnúť s ďalšou neočakávanou osobou: zdá sa, že je schopný hovoriť, ale porozumenie je problém.

Ucho, nepripravené ucho, dokonca aj ten, kto ovláda základné znalosti jazyka, v priemere vníma iba 25% toho, čo sa počuje. Pre lepšiu prehľadnosť vezmem z tohto textu odsek a zo všetkých štyroch v ňom vypustím tri slová:

... z nich ... o štúdiu ... svet ... potom ... sa píšu. Tu ... s výnimkou ... je napísané ... konkrétne ... tu ... ja ... podmienené ... inak ... prečítané ... alebo ... pred ... prepismi ... vypadnite ... štádium.

Rozumieš všetkému? Nebudem sa mýliť, keď budem predpokladať, že ani v mojom rodnom jazyku je prakticky nemožné pochopiť, na čo je tento fragment určený.

Myslím si, že pozorný čitateľ sa v tomto okamihu buď dostal do depresie - ak aj tak plánoval štúdium jazyka - alebo so stratou, ktorej sú všetky problémy podrobne opísané. Vráťme sa k otázke: „Je možné naučiť sa jazyk doma“? Odpoveď je áno, je to možné. Nikto však nehovorí, že to bude jednoduché.

Aký je najlepší spôsob, ako vybudovať vzdelávací proces

Aký je najlepší spôsob budovania tried, aby bolo učenie efektívne? Hlavnou radou je viesť kurzy pravidelne, dokonca aj 5-10 minút denne, ale systematicky. Dobre absorbovaný materiál, ktorý sa opakuje a ktorý je zaujímavý sa naučiť. Začať od nuly nie je ľahké, ale ak chcete, môžete rýchlo dosiahnuť výsledky.

Pravidelnosť tried je záležitosťou disciplíny a spôsobu organizácie. Dobré pre tých, ktorým sa darí učiť nielen zadarmo, ale aj príjemne. Pozitívne emócie ovplyvňujú zapamätanie, stimulujú ďalšie štúdie. Ďalším osvedčeným spôsobom, ako sa naučiť materiál, je začať ho vysvetľovať inej osobe. Prenosom informácií si ich dobre pamätáme.

Dôležitý tip! Jazyk je spôsob komunikácie, nedá sa študovať pasívne. „Živá“ komunikácia s dopravcami je dôležitou podmienkou zvládnutia cudzej reči. Je potrebné nielen hovoriť za seba, ale aj porozumieť druhej osobe.

Vychádzanie z vašej zóny pohodlia je na začiatku ťažké, chaotické v strede a nakoniec úžasné. pretože nakoniec vám ukáže úplne nový svet. Urobte pokus.

Dostat sa z pohodlnej zóny je spočiatku také ťažké, chaotické uprostred, ale nakoniec úžasné ... Pretože nakoniec sa pred vami otvorí celý svet novým spôsobom. Len skús.

V modernom svete existuje veľa spôsobov, ako sa učiť cudzie jazyky, a niekedy nie je pre človeka ľahké porozumieť tejto rozmanitosti metód, učebníc, škôl a prístupov. Niekoľko jednoduchých tipov vám pomôže urobiť prvý krok a vybrať si, čo je pre vás to pravé, a nezakážete sa.

Viac informácií o intenzívnej metóde učenia sa angličtiny nájdete v článku „Ako sa učiť angličtinu za mesiac“

Kde začať učiť angličtinu?

Učiť sa angličtinu od nuly jednoducho nebude fungovať, pretože už v hlave máte určité vedomosti. A to je vďaka mnohým vypožičaným slovám (informácie, konflikty, pohodlie ), názvy značiek (príliv - čisté zabezpečiť - ochranaholubica - holub), hovoriac mená slávnych ľudí (Tina Turner (Turner) Nicolasova klietka (cell), mená hudobných skupín (Niet pochýb (nie je pochýb) Destiny's Child (dieťa osudu) Spice dievčatá (Dievčenské korenie). Nehovoriac o bežných frázach ďakujem ahoj, áno, dobre, páni ktoré už dlho používame v ruskom hovorovom prejave.

Bez podozrenia na to už hovoríte anglickými slovami a frázami. A toto je prvá vec, ktorá by vás mala inšpirovať! Zostáva len nasmerovať existujúce znalosti správnym smerom.

Ako si vybrať školu a učiteľa angličtiny?

Prvá vec, ktorú musíte rozhodnúť, je spôsob tréningu: individuálne, v skupine alebo samostatne, v kurzoch alebo na Skype. Prečítajte si viac o online výučbe v článku „Vyučovanie angličtiny na Skype na online škole“.

Najlepšou možnosťou v počiatočnej fáze jazykového rozvoja je nájsť učiteľa. Podľa známeho tvrdenia nie je študentom plavidlo, ktoré je potrebné naplniť, ale horák, ktorý treba zapáliť. Túto baterku môže zapáliť učiteľ, jeho záblesky v očiach a veľká túžba a schopnosť učiť. Najdôležitejšie je, aby to tak bolo profesionál vo svojom odbore .

„Predtým ako ste laik, ak vás namiesto budovania živých konverzačných situácií núti vykonávať úlohy na úrovni významu, to znamená, proste ťa „vedie“ skrz učebnicu. Namiesto toho, aby vám neustále hovoril poklony, povzbudzoval komunikáciu, robí komentáre, raduje sa pri každej vašej chybe, ak chodí do triedy bez originálnych materiálov (noviny, časopisy, knihy, rozhlasové programy atď.), Je obmedzený na učebné pomôcky. “ Ilja Frank

Prečítajte si o tom, ako zvoliť správneho učiteľa v našom článku „Ako vybrať najlepšieho učiteľa angličtiny na Skype“.

Kde nájdete bezplatné návody a materiály

Stovky autorov chceli zarobiť na túžbe naučiť sa britskú výslovnosť, ale iba 5 až 6 učebníc fungovalo dobre. Knihy, ktoré ponúkajú efektívne spôsoby a poskytujú cenné rady, majú hodnotu zlata. Skúsenosti s polyglotmi sú obzvlášť cenné - dokážu vysvetliť mimozemský spôsob myslenia pomocou jednoduchých konštrukcií reči. Nižšie je uvedený výber populárnych kníh, zvukových a obrazových materiálov, bezplatných internetových zdrojov.

Dôležité! World Wide Web je dobrý v tom, že umožňuje zistiť pravidlá písania cudzích slov a počuť ich. Okrem toho sú uvedené rôzne možnosti výslovnosti: britská a americká. Tí, ktorí sa chcú naučiť dialekt niekoho iného zadarmo a rýchlo, majú internetové platformy, ktoré ponúkajú zjavnú výhodu: možnosť interaktívneho učenia bez opustenia domu.

Ruský učiteľ alebo rodený hovorca?

A ešte jedno želanie - na začiatok by to mal byť rusky hovoriaci učiteľ. Iba on môže pochopiť, prečo ste urobili túto alebo tú chybu, jednoduchými slovami vysvetlí zložité gramatické javy, rozdiel medzi slovami v porovnaní s ruským jazykom.

však jeden učiteľ nestačí na zvládnutie jazyka. Vo svojom voľnom čase vykonávajte ďalšie úlohy, opakujte minulosť. Každý, kto má túžbu a záujem, to určite urobí.

Je možné, že máte motiváciu, ale z nejakého dôvodu ste sa rozhodli študovať angličtinu sami. Buďte pripravení na to, že si to bude vyžadovať oveľa viac času a úsilia, pretože budete musieť nielen dokončiť úlohy, ale tiež ich sami vybrať a overiť! Tu nájdete pomoc od anglických vzdelávacích kanálov na YouTube.

5 najlepších kníh pre samostatnú prácu:

 1. I. Givental „Ako to povedať v angličtine“,
 2. A. Dragunkin „53 zlatých vzorcov anglického jazyka“,
 3. Raymond Murphy „Angličtina používaná v gramatike“ (existuje úvodný návod),
 4. „Praktická anglická gramatika s cvičením a kľúčmi“ vydala K. N. Kachalova,
 5. N. Karavanova „Angličtina pre každý deň“ a ďalšie knihy.

Tipy pre začiatočníkov, aby sa rýchlo naučili angličtinu

Skupinové kurzy offline v angličtine sú skvelým spôsobom, ako sa naučiť jazyk a spoznať nových ľudí

Aby ste jasne pochopili, čo sa musíte naučiť, musíte poznať jej štruktúru. Predstavte si, že slová (slovná zásoba) sú hudobníci, každý z nich môže hrať samostatne, ich nástroje vydávajú zvuky (fonetika) a aby ich mohli usporiadať do jedného orchestra, koordinovať, potrebujú dirigenta (gramatiku).

Если не явится музыкант (не знаете слово), или он придет, но возьмет фальшивые ноты (неверно его произнесете), или дирижер даст неправильную команду (нарушите правило грамматики) – не получится идеальной симфонии!

Лексика, грамматика, фонетика - три кита, на которых держится язык. Только изучая их в комплексе, можно освоить и понять язык, зазвучать красиво и правильно.

Топ-5 видео и аудиокурсов, которые помогут быстро выучить язык дома:

 1. Lekcie metódou Dr. Pimslera - 90 polhodinových kurzov pre začiatočníkov,
 2. „Polyglot za 16 hodín“ s Dmitrijom Petrovom,
 3. „Angličtina podľa Dragunkina za 115 minút“,
 4. Karavanova N. „Základný kurz angličtiny pre Rusov s paralelným prekladom“,
 5. Barry Tomalin "Konverzačná angličtina za 3 mesiace."

Naučte sa anglické slová

Predpokladajme, že túlavý turista nepozná gramatiku, ale vie jednotlivé slová - ja, vyhľadávanie, stanica alebo iba jedno slovo. Aj keď to vysloví prízvukom a nie je úplne správne a týmto slovom odkazuje na okoloidúcich, bude s najväčšou pravdepodobnosťou pochopený. Ale ak nevie, ako v angličtine, stanica mu pravdepodobne nebude nápomocná. Slová sú vašou základňou, neustále dopĺňajú slovnú zásobu.

Slovná zásoba väčšiny hovoriacich anglicky hovoriacich jazykov je 12 000 - 20000 slov a na vysvetlenie v angličtine stačí naučiť sa 1500 - 2 000 slov. A to nie je ani tak, zvlášť ak si stanovíte cieľ učiť sa 5 slov denne.

Existuje veľa spôsobov, ako si zapamätať slová, dlhé zoznamy slov v učebniciach ustupujú farebným vizuálnym slovníkom, video materiálom na internete, kde sú prezentované slová na konkrétnu tému s ich obrázkom a výslovnosťou. Alebo to môžu byť papierové karty, ktoré si môžete kúpiť alebo si sami vyrobiť.

Karty s obrázkom a prekladom vzadu vám pomôžu rýchlo sa naučiť anglické slová.

Nechajte sa obklopiť anglickými slovami! Metóda zavesenia poznámok so slovami okolo domu je dobre zavedená. Dajte poznámku na dvere, okno, stôl so slovom označujúcim túto položku a verte mi, veľmi skoro budete tieto položky volať v angličtine.

Od samého začiatku si vytvorte vlastný slovník, do ktorého zadáte všetky nové slová a výrazy. A aby výsledky boli zreteľnejšie a aby ste si mohli pochváliť, očíslujte nahraté slová, zvýraznite ich rôznymi farbami v závislosti od toho, ako ľahké alebo ťažké sú pre vás. Buďte kreatívni a urobte z vášho slovníka jedinečný kreatívny majstrovský diel! Nižšie nájdete niekoľko návrhov na návrh slovníka.

A čo je najdôležitejšie: nenaučte sa všetko, iba to najnutnejšie. Vyberte si prioritné témy pre seba, napríklad rodina, jedlo, nakupovanie, cestovanie. Nesnažte sa objať nesmiernosť. Jazyk sa vyučuje celý môj život!

Po nájdení správneho slova v slovníku, nenechajte sa príliš prehliadať celú položku v slovníku. Existujú situácie, keď je lepšie sa naučiť nie jediné slovo, ale celý výraz, najmä ak to napríklad v ruštine znie inak, zoznámiť sa, báť sa, nachladnúť , Keď si tieto frázy zapamätáte v celom výraze, budete si ich vybavovať ako jedno dlhé slovo.

Nezabudnite z času na čas zaznamenané slová zopakovať a potom si ich rýchlo a nedobrovoľne zapamätajú. Môžete si tiež nainštalovať mobilné aplikácie na výučbu anglických slov, ktoré sú dnes na internete dosť často.

Programy, prekladatelia, mobilné aplikácie, herné stránky:

 1. Polyglot - aplikácia pre smartfóny a tablety so systémom Android,
 2. Všeobecný jazyk - program na doplnenie slovnej zásoby s audio doprovodom,
 3. LinguaLeo.com je vzdelávací zdroj na výučbu cudzieho jazyka postavený na hernej platforme,
 4. Duolingo.com - web pre začiatočníkov, pomáha nielen učiť sa cudzie slová, ale tiež ich integrovať do kontextu,
 5. Englishspeak.com - tvorí slovnú zásobu, pomáha naučiť sa bežné frázy, ovládať situačné dialógy a lepšie vnímať reč iných ľudí podľa ucha.

Je dôležité to vedieť! Zvukové kurzy sú výhodné v tom, že počas počúvania lekcií sa venujete každodenným činnostiam. Video lekcie - pomáhajú organizovať hodiny na princípe kolektívneho štúdia. Mobilné aplikácie vám pomôžu mať vždy školiaci simulátor.

Učenie anglickej gramatiky

Gramatiku nemožno ignorovať. Bez ohľadu na to, ako stúpenci alternatívnych a komunikačných techník bojujú proti „napchávaniu“ gramatických pravidiel a nudnému výkonu cvičení, gramatické pravidlá sa musia učiť a školiť. V počiatočnej fáze štúdie bude pre vás ľahšie naučiť sa dokončené pravidlo a výnimky ako samostatne identifikovať vzorce.

Štúdium gramatiky by sa však nemalo stať samoúčelným. Ak chcete skonsolidovať študovaný gramatický materiál, kombinujte ho so slovnou zásobou. Napríklad, po tom, čo ste sa naučili Present Simple (Russian Simple Present), napíšte príbeh o svojej rodine alebo pracovnom dni, naučili sa stupne porovnania prídavných mien - popíšte predpoveď počasia včera a dnes, študovali príslovky množstva - napíšte recept na svoje obľúbené jedlo.

Prax vedie k dokonalosti

Opraviť vedomosti získané v praxi vo všetkých formách: čítanie, počúvanie, písanie, hovorenie. Po vynechaní aspoň jedného odkazu z tohto reťazca riskujete, že nebudete prekonať jazykovú bariéru.

Čo čítať na začiatok?

Mali by to byť jednoduché články a správy. Alebo prispôsobená literatúra, kde boli odstránené zložité konštrukcie, ktoré boli najskôr zbytočné, existujú vysvetlenia a cvičenia na porozumenie čítania. Je vhodné čítať knihy v elektronickej podobe s elektronickým slovníkom, pretože poukazujú na neznáme slovo a slovník vám poskytne preklad, ktorý je v porovnaní s papierovým slovníkom omnoho jednoduchší.

Ďalšou možnosťou pre začiatočníkov sú dvojjazyčné knihy. Viac sa o nich dočítate v našom článku „Dvojjazyčné knihy: Čo to je a ako si vybrať správnu literatúru“.

Doplnenie slovnej zásoby

Moderná úroveň vývoja komunikačných nástrojov ponúka veľa bezplatných nástrojov pre tých, ktorí sa chcú od tohto predmetu učiť sami. Na doplnenie slovnej zásoby sú vhodné detské karty s obrázkami, slovníkmi, hrami, na formovanie komunikačných schopností - sledovanie zahraničných programov a rozhovor na Skype. Nikdy nie je neskoro začať trénovať a spôsoby, ako to urobiť zadarmo, sa dopĺňajú každý deň. A na drahých kurzoch a doma môžete dosahovať výsledky, ak chcete postúpiť na novú úroveň, dávajúc kurzy 20-30 minút denne.

Dôležitý tip! Nástroje, ktoré nepoužívate, idú do pasívnej rezervy. Výučba cudzieho jazyka je nevyhnutná, ak sa bez nej nedá robiť - ak to dokážete a je to iba rozmar, nestojí to za to začať.

Naučte sa angličtinu počúvaním

Môžu to byť správy, podcasty pre začiatočníkov, príbehy. Z času na čas použite metódu pasívneho počúvania, nechajte anglický jazyk znieť na pozadí. Verte mi, tieto informácie si budú pamätať na podvedomej úrovni.

Pokúste sa zopakovať to, čo počujete za rodenými hovoriacimi, napodobňujúc intonáciu a výslovnosť. Ako príklad môžete vidieť intuitívne zapamätanie slov sledovaním videa.

Vypočujte si aj anglické piesne, chytajte jednotlivé slová, rozvíjajte jazykové dohady. Je obzvlášť užitočné začať jednoduchými piesňami, v ktorých sa opakujú línie alebo konštrukcie. Napríklad vďaka piesni „Všetko naraz“ (autorka Lenka) sa naučíte porovnávať:

Skladba „Všetko naraz“ v angličtineRuský preklad
Rovnako lstivý ako líška, rovnako silný ako vôl,
Rovnako rýchly ako zajac, statočný ako medveď.
Rovnako zadarmo ako vták, rovnako elegantné ako slovo.
Rovnako tichý ako myš, rovnako veľký ako dom.
Sly ako líška, silný ako býk,
Rýchly ako zajac, statočný ako medveď.
Zadarmo ako vták, presne ako slovo.
Ticho ako myš, rovnako veľké ako dom.

Je celkom možné zopakovať tieto riadky aj pre začiatočníkov, a keď ich spievate, vycvičíte výslovnosť a môžete zmeniť svoju reč.

Čo hľadať pre začiatok?

Sledujte filmy a televízne programy v angličtine s titulkami, ktoré umožňujú porovnávať to, čo počujete a vidíte, nezabudnite na zaujímavé a užitočné výrazy. Vyberte si filmy jednoduchých tém, nech je lepšie byť banálnym milostným príbehom ako film o upíroch. Viac informácií nájdete v článku „Učenie angličtiny z filmov a karikatúr“.

Nájdite spôsob, ako sa pohodlne učiť angličtinu

Dobrým začiatkom nie je, aby ste z vás hovorili plynule. Jazyk, podobne ako rastlina, si vyžaduje starostlivosť, zalievať ju každý deň: čítať, počúvať, písať, hovoriť! A až potom prinesie ovocie.

Výučba jazyka si vyžaduje integrovaný prístup, ktorý sa strieda medzi rôznymi typmi činností. Koniec koncov, neexistuje univerzálna metóda vhodná pre každého. Počúvajte sami seba, ak je túžba po cvičení oslabená, odložte knihu a počúvajte rádio, opustite cvičenia z učebnice a pozerajte film. Naučte sa anglicky pomocou populárnych služieb. Užitočný môže byť aj náš článok „Ako používať sociálne siete pri výučbe angličtiny“.

Vyhľadajte svoju vlastnú cestu k cieľu. Nikto vás nepozná lepšie ako vy. Skúste myslieť v angličtine, popíšte všetko, čo vás obklopuje. Nech sú to najprv samostatné slová, potom frázy a čoskoro vety.

Francúzsky lingvista Claude Agège kedysi povedal: „Zo všetkých jazykov na tejto planéte je angličtina najflexibilnejšia a najcitlivejšia na meniacu sa realitu.“ A to je pravda! Každý rok je angličtina doplnená o 4000 nových slov!

Skúste učiť angličtinu niekomu, kto to vie horšie. Áno, nebudete sa učiť nič nové, ale vysvetlením druhému lepšie pochopíte a upevníte svoje vedomosti. Môžete študovať spolu s niekým (príbuzný, priateľ, kolega), viesť krátke dialógy. Ak je to osoba, ktorá túži po zvládnutí angličtiny rovnako ako vy. Možno pre vás bude ľahšie prísť na to spolu.

Hlavnou vecou je pravidelné a čo najčastejšie cvičenie (najlepšie každý deň). Vaše výsledky závisia od toho, ako systematicky to robíte. Je to ako športovec, ktorý sa musí udržiavať fit. Iba tak si zvyknete na jazyk. Správne, musíte si zvyknúť na jazyk.

Na záver:

Počiatočné štádium výučby angličtiny je najťažšie, v tomto štádiu je položený základ. Musíte prekonať jazykovú bariéru a veriť v seba alebo navždy stratiť túžbu naučiť sa jazyk. Nezabudnite na jednoduché pravidlá úspešného učenia sa angličtiny:

 1. Nájdite nielen učiteľa, ale aj profesionála vo svojom odbore, ak nemáte príležitosť a želanie, buďte svojim vlastným učiteľom.
 2. Cvičte pravidelne, neberú nové veci bez opakovania toho, čo ste sa naučili.
 3. Trénujte všetky typy rečových aktivít: počúvanie, hovorenie, čítanie, písanie. Nechajte angličtinu vo svojom živote a bude sa opätovať.
 4. Milujte to, čo robíte, aby sa učenie jazyka stalo súčasťou vášho života, prinieslo potešenie. So správnymi metódami a materiálmi to bude ľahké! Veľa šťastia!

2. Zvuky a pravidlá čítania: učte sa angličtinu od nuly samostatne a zadarmo

Čo sú pravidlá čítania? Pripomeňme si, len v prípade, že list sa nerovná zvuku. Na liste vidíme písmená a čítame ich ako určité zvuky. Napríklad na začiatku slova prečítame písmeno „u“ ako zvuky „y“ a „y“. Takže pravidlá čítania sú zákony, podľa ktorých rodení hovoriaci vidia určitý zvuk v kombinácii písmen.

V angličtine sú pravidlá čítania pre študentov skutočným peklom: kvôli historickým procesom sú anglické slová napísané úplne inak, ako sa počuje. Niekedy to nie je ani blízko: fúkal - znie ako „blues“, Fénix - ako „Phoenix“ a ďalšie, z tohto dôvodu sa zrodil vtip: „V angličtine píšeme - Manchester, vyslovujeme - Liverpool“.

Okrem toho je v angličtine 44 zvukov, zatiaľ čo písmená sú 26. Toto je ďalší problém pre nás, ktorí študujú angličtinu: ten istý list dokáže prenášať veľa zvukov. Napríklad:

 • písmeno C v angličtine môže znamenať zvuk / k /, ako v slove mačka (Kat)
 • možno - zvuk / s /, ako v slove ľad (Ice)
 • alebo možno zvuk / ʃ / (podobný ruštine / ш /), ako v slove oceán (Ocean)
 • a toto nie sú všetky možnosti na prečítanie tohto listu.

Pripravili sme pre vás tabuľku vo formáte pdf so všetkými zvukmi anglického jazyka a pravidlami čítania. Tam nájdete zvuk, jeho približný analóg v ruštine, kombinácie písmen, ktoré tento zvuk sprostredkujú, a príklad slova.

Tu sú vyjadrené všetky zvuky spolu s príkladmi. Ak si chcete vypočuť referenčnú výslovnosť každého zvuku, pozrite si túto zbierku videí. Napriek tomu, že videá sú v angličtine, mali by ste rozumieť všetkému, pretože vyhlasovateľ hovorí iba samotným zvukom a malými sériami slov, a potom sa navrhuje opakovať všetko neskôr.

Venujte pozornosť: zvuky by sa mali študovať okamžite vo vzorových slovách. Štúdium jednotlivých zvukov je zbytočné.

Niektoré z anglických zvukov vám strašne pripomínajú ruských náprotivkov. Dokonca aj v tabuľke vyššie sme pre vás pripravili stĺpec „približný analóg v ruštine“. Slovo približný tu je kľúč. Neverte webom a knihám, ktoré hovoria niečo ako „zvuk æ = ruský e.“ V skutočnosti je tento zvuk veľmi odlišný od nášho. Rovnako ako všetky zvuky anglického jazyka.

Napríklad anglickým slovom muži (muži, množné číslo) výrazný samohláska / e /, podobný ruštine / e /. A slovom človeče (muži, jednotné číslo) to isté / æ / je už vyslovované. Ako môže ruský rečník rozlíšiť tieto slová, ak sú pre neho zvuky rovnaké?

Preto sa od samého začiatku zvyknete rozlišovať zvuky anglického jazyka od vášho vlastného. Porovnať - áno, ale nie rovnaké! Tejto téme sme venovali celý rad článkov. V tabuľke pravidiel čítania vedľa zvukov sú odkazy na príslušné články v cykle: študujte ich a naučte sa vidieť rozdiely.

Pozrite si náš výukový program s videom a zistite, prečo je výslovnosť dôležitá.

Na objasnenie výrazu slov odporúčame používať vysvetľovacie slovníky v anglickom jazyku: Cambridge Dictionary, Macmillan Dictionary, Oxford Learner's Slovníky. Ich používanie je jednoduché: do vyhľadávacieho riadku zadáte požadované slovo, sledujete prepis a budete počuť referenčný zvuk. Odporúčame tiež, aby ste svoj prehliadač okamžite vybavili našim bezplatným rozšírením pre prehliadač Chrome, ktorý bude prekladať a vyslovovať neznáme slová na ľubovoľnom webe dvoma kliknutiami a pridať ich na štúdium v ​​jazyku Lingualeo.

Venujte pozornosť vzorom a rozdielom zvukového systému ako celku: v angličtine nie sú takmer žiadne mäkké spoluhlásky, sú tu dlhé / krátke a široké / úzke samohlásky atď. Aby ste si toto všetko poradili, prečítajte si náš článok.

3. Prvé slová: učte sa anglicky od samého začiatku zadarmo online

Keďže zvuky sa musia učiť ako súčasť slova, v prvej fáze sa naučíte prvé anglické slová. Musíte začať jednoduchými slovami, ktoré sa používajú v každodennom živote.

My v Lingualeo máme sady najbežnejších anglických slov: 100 najlepších, 200 najlepších, 300 najlepších atď. Existujú tiež množiny hlavných mien, horných slovies atď. To všetko nájdete v časti Slovník. Pridajte slová do svojho osobného slovníka a prejdite školením.

Naučte sa tiež počítať, naučiť sa zámeno. Ak sa chcete posunúť na ďalšiu úroveň, musíte sa naučiť hovoriť o sebe: osobné informácie, denné postupy, zvyky. Poznať základné slovesá, podstatné mená, prídavné mená, názvy jedál a nápojov, názvy krajín a národností, príslovky času, miesta a frekvencie. Aby ste mohli povedať „koľko času“, povedzte o obchode ceny.

Ale tu vyvstáva otázka: ako presne sa naučiť anglické slová, aby sa na ne nezabudlo? Nemôžeme to povedať v skratke, preto sme o tom napísali obrovský a užitočný článok. Určite si ju prečítajte.

4. Čítame knihy: kde sa môžete začať učiť angličtinu sami

Zvuk sa najlepšie naučí vo vnútri slova a slovo vo vete. Preto, keď sa zoznámite s prvými slovami, začnite čítať prispôsobenú literatúru pre začiatočníkov. Áno, od prvých dní štúdia. Verte mi: je to možné a bude to mať veľký vplyv na pokrok.

Naučené slová budú v správnom kontexte, začnete si všímať znaky gramatiky a ponoríte sa do jazyka. Literatúra, ktorú potrebujete, je na tomto odkaze. Čítanie bude ľahké: knihy sú vybavené titulkami, na ktoré je možné kliknúť, to znamená, že som klikol na slovo - videl som preklad. Ako čítať, pozerať video:

Naučte sa angličtinu sami od nuly online a zadarmo

Samostatné štúdium pre začiatočníkov

Najdôležitejšou podmienkou zvládnutia akejkoľvek úrovne vedomostí je dôslednosť a pravidelnosť. To platí aj pre chémiu, dokonca aj pre cudzie reči. Za tejto podmienky sa môže ktokoľvek naučiť angličtinu sám.

V sovietskych časoch sa taký incident stal raz: v školskej olympiáde v štyroch jazykoch zvíťazil ten istý študent. Úradníci samozrejme nemohli uveriť takým neuveriteľným znalostiam dieťaťa, ktoré sa navyše nedotýkalo iných predmetov. Preto mu nebolo udelené žiadne miesto.

Prečo tento príbeh? Navyše, aj keď v tých časoch, keď bolo možné naučiť sa jazyk len s niekoľkými učebnicami schválenými cenzúrou, sa dieťaťu v ére World Wide Web darilo, teraz existuje oveľa viac príležitostí.

Teraz môžete nájsť a kúpiť veľa jazykových kurzov v akejkoľvek podobe: hranie, rytmika, rýmovanie, vyučovanie alebo čisto praktické. Pre každý vek a vkus je k dispozícii vhodná učebnica alebo kurz. Ešte lepšie je použiť niekoľko naraz. Hlavnou vecou nie je zmeniť štúdium na nudné swotovanie, ale urobiť to s potešením a záujmom.

Ak ste si istí, že tím nepotrebujete, ste dostatočne disciplinovaní pre pravidelné a plnohodnotné kurzy, našli ste všetko, čo je potrebné pre postupné školenie - potom sa učte angličtinu skutočne a doma. V modernom svete nás navyše všade obklopujú anglické slová: na znameniach, reklamách, vo vzdelávacích alebo hraných filmoch. Preto sa veľa vecí absorbuje pasívne a prejavuje sa po začiatku tréningu.

5. Английские фразы: как изучить английский язык самостоятельно с нуля бесплатно

Выучи целиком простые фразы для общения. Это поможет сразу начинать общаться на английском языке. Например:

Hello, my name is … (Привет, меня зовут…)

Nice to meet you. (Приятно с вами познакомиться)

Thank you very much. (Спасибо вам)

You’re welcome. (Не за что, обращайтесь)

How are you? (Как дела?)

Where are you from? (Откуда вы?)

What time is it? (Который час?)

How many (much)? (Сколько?)

Týmto spôsobom, prosím. (Tu, prosím)

Nerozumiem. (Nerozumiem)

Ak použijete tieto frázy ako príklad, začnete rozumieť gramatike. Ešte viac fráz v našich knihách fráz.

6. Naučte sa anglickú gramatiku pre začiatočníkov

Súbežne s čítaním a štúdiom celých fráz sa musíte zaoberať gramatikou. Ale nie teoreticky, neponáhľajte sa to samo o sebe - naučte sa užitočné anglické frázy a podľa ich príkladu sa ponorte do podstaty gramatických pravidiel. Ako to funguje, prečítajte si článok.

Pozrite si aj video o tom, ako sa naučiť gramatiku pre začiatočníkov

Poďme analyzovať, čo presne treba pochopiť a pamätať si na počiatočnej úrovni:

Články. Nie sú v ruštine. Článok je obslužné slovo, ktoré sa používa s podstatným menom:

Tu sme použili neurčitý článok pretože slovo začína samohláskou. Ak slovo začína spoluhláskou, potom bude tento článok - a.

Ale okrem neurčitého článku existuje aj určitý článok - , Náš článok a video vám pomôžu vysporiadať sa s článkami:

Množné číslo. Naučte sa pravidlá množného čísla v podstatných menách. Toto sa zvyčajne stáva pridaním prípony -s:

mačka - mačky (mačky)

Existujú však výnimky a ich vlastné charakteristiky. Viac podrobností v testovacej lekcii kurzu Gramatika pre začiatočníkov.

Poradie slov vo vete. V angličtine je to striktné: najskôr príde predmet, potom predikát, potom ostatní členovia vety:

Milujem svoju prácu. (Milujem svoju prácu)

Výslovná veta má odlišné poradie slov a pridáva sa pomocné sloveso:

Milujem svoju prácu? (Milujem svoju prácu?)

Zaobchádzanie s týmito jemnosťami vám pomôže ďalšiu časť kurzu.

Nezabudnite mať sloveso. Bez slovesa anglická veta jednoducho nemôže existovať. A kde v ruskom jazyku nie je sloveso, v angličtine sa objavuje spojovacie sloveso.

ja am lekár. (Som lekár alebo ja je tam lekár, doslova)

Funkcie systému časov. V anglickom jazyku sú tri časy: súčasné, minulé a budúce. Ale zakaždým má štyri formy a študenti v nich sú neustále zmätení. Nemusíte sa okamžite ponoriť do tohto chaosu, začať od súčasnosti.

rozkazovací spôsob - keď poviete druhej osobe, čo má robiť. V angličtine je tvorená jednoducho:

Miluj ma! (Miluj ma!) Urob to! (Urob to)

A ďalšie témy: stupne porovnania prídavných mien, regulárnych a nepravidelných slovies, obrat je - existuje. Celý zoznam tém je uvedený tu. A tak sa vy a ja postupne dostaneme k elementárnemu.

8. V neposlednom rade! Ako sa učiť angličtinu doma už od začiatku

A teraz najdôležitejšia vec. Stanovte si vopred veľmi konkrétny cieľ a naplánujte ho na obmedzené časové obdobie. Je dôležité, aby ste školenie od samého začiatku neopustili, aby ste videli pokrok a upravili program. Poďme na špecifiká. Čo musíte urobiť v krokoch:

Vaša úroveň je teraz nula alebo začiatočník. V priemere je potrebných 90-100 hodín tried, aby sa dosiahla ďalšia úroveň. Ihneď sa rozhodnite, koľko hodín denne ste pripravení urobiť? Ak do hodiny, potom po 3 - 3,5 mesiacoch by ste mali dosiahnuť základnú úroveň. Ak je pol hodiny, potom vynásobte termín dvoma. Označte teda toto obdobie termínom.

Teraz rozdeľte tento obrovský cieľ „dosiahnuť základnú úroveň“ na konkrétne a veľmi jasné úlohy, ako napríklad „naučiť sa vyjadrovať myšlienky v súčasnom čase“, „učiť sa 100 najbežnejších slov“, „čítať knihu v angličtine“. Naplánujte tieto úlohy na konkrétne dátumy.

Budete mať jasný akčný plán, budete môcť sledovať pokrok a udržať motiváciu k úspechu. Prečítajte si o tom viac v článku: Aká je vaša motivácia, kamoš?

Určite si ho prečítajte! Alebo si pozrite video:

Naučte sa angličtinu sami od seba online od nuly

Teraz máte jasný akčný plán. Všetko je vo vašich rukách. Ak potrebujete simulátory na precvičenie angličtiny, zaregistrujte sa u nás na Lingualeo. Pri registrácii určíme vašu úroveň angličtiny, spoločne si vyberieme cieľ. Potom služba vytratí denné hodiny na precvičenie: slovná zásoba a gramatika, krátke príbehy na čítanie, videá a zvuk pre začiatočníkov. Prejdime sa spolu. 🙂

Ako sa naučiť anglickú abecedu

Ak sa musíte učiť angličtinu od úplného začiatku, bez abecedy sa neobídete. Učiť sa anglické listy nie je ťažké, najmä pre tých, ktorí študovali jazyky v škole - a to je už dávno jeden z požadovaných predmetov. Všetky európske jazyky sú založené na rovnakej abecede, latinčine. V závislosti od charakteristík konkrétneho jazyka sa môžu objaviť písmená, ktoré vyjadrujú zvuky charakteristické pre túto lokalitu alebo krajinu. Prešiel však do angličtiny bez najmenších zmien, líši sa iba výslovnosť písmen.

Ak si chcete zapamätať, stačí sa len učiť, a preto nespôsobuje žiadne zvláštne problémy. A pre deti, už dávno boli vymyslené rôzne vzdelávacie piesne s abecedou. Chcete sa pobaviť? Prečo si ich nespomenúť?

Nie ste si istí svojimi schopnosťami? Pověste písmená v poriadku a rozptyľujte ich v miestnostiach, čítajte a opakujte ich pri každom vstupe do miestnosti. Hlavná vec je zabezpečiť si neustálu prax a potom bude trvať niekoľko dní až týždňov, v závislosti od vašej pamäte.

Problémom v skutočnosti nie sú samotné listy, ale rôzne pravidlá na čítanie listov v rôznych kombináciách. Na rozdiel od všeobecnej viery má však ruský jazyk čítať, aj keď nie v takýchto počtoch. Spýtajte sa mladších študentov, ktorých učitelia vyhľadávajú, aby napísali slová tak, ako ich počujú.

Na rozdiel od ruštiny, pravidlá čítania v angličtine závisia hlavne od samohlások alebo ich kombinácií, a iba v niektorých prípadoch od súhlások. Tieto pravidlá sú navyše dosť konzistentné, a preto si ich po zvládnutí môžete prečítať akékoľvek neznáme texty bez akýchkoľvek chýb. Takmer bez - pretože okrem pravidiel existujú aj výnimky. Je pravda, že od čítania k porozumeniu je ešte ďaleko. Ale všetko prichádza s časom stráveným na školení.

Na praktickú konsolidáciu môžete použiť rôzne lekcie zvuku pre začiatočníkov, ktoré si môžete kúpiť alebo nájsť na internete. Jednoduché opakovanie rečníka spolu s prečítaním rovnakých fráz alebo slov vám pomôže rýchlo zvládnuť nové pravidlá čítania. Účinnosť tejto metódy bola v praxi testovaná mojím priateľom, ktorý sa po štúdiu nemčiny v škole rozhodol učiť angličtinu. Bez veľkého úsilia, opakovania jednoduchých fráz medzi dojčením dieťaťa, doslova v prvých lekciách vtedajšieho kurzu kazety, dokázala bezplatne a nezávisle upraviť nemčinu z angličtiny do svojho domu.

Hlavná vec sa nemusí báť zlyhania: každý, kto hovorí jazykom, sa raz začal učiť angličtinu od nuly, nie ste prvý a nie ste jediný, kto to urobí.

Ako sa učiť anglické slová a frázy

Keď sme sa naučili písmená ako celok, zvláštnosti ich výslovnosti určitými slovami, priblížili sme sa k slovníku.

Je dokázané, že štúdium jednotlivých slov je menej efektívne ako ich okamžité zapamätanie do celých stavieb. Pretože je ľahšie zapamätať si frázu, v ktorej bolo toto slovo použité, ako samostatne, bez ohľadu na situáciu.

Rovnako ako bez opakovania stupnice sa človek nemôže naučiť hrať na klavíri ani klasiku, dokonca ani modernú hudbu, takže nebude možné sa učiť jazyk a vyhnúť sa vývoju jednoduchých fráz, ako napríklad: „Toto je stôl alebo stolička. Stolička je žltá a stôl je červený “- atď.

Aj keď niektoré školiace kurzy začínajú slovami pre komunikáciu: „Ahoj, ako sa máš? Skvelé, ďakujem, čo ty? “Ale bez toho by znalosť jazyka nebola úplná. Musíte vedieť, ako cudzincovi vysvetliť, že tento pahorok uprostred miestnosti je v skutočnosti dizajnérske kreslo a vôbec nie pokácený strom, ktorý pučel pätnástimi poschodiami.

Ak chcete prejsť touto fázou rýchlo a nie odfrknúť si po hlúposti tvorcov učebnice, skúste si situáciu okamžite vizualizovať: kedy a kde takáto veta znie vhodne. Mimochodom, žiaci základných škôl sa často smejú, keď im učitelia ponúknu preklad vety „Kde som?“ - pravdepodobne si však môžete spomenúť na niekoľko filmov, kde to hovorí hrdina, ktorý sa nachádza na neznámom mieste. A táto veta, zdanlivo divná v triede, znie v takejto situácii celkom prirodzene.

V tejto fáze je lepšie rozhodnúť sa, pre čo potrebujete jazyk. Ak plánujete čoskoro odcestovať do zahraničia, kde sa budete musieť opýtať, ako sa tam dostať alebo kde to je - to je jedno zo slov. Ak je vašou úlohou ovládať základnú úroveň konverzácie, aby ste si mohli ľahko udržiavať a udržiavať jednoduchú výmenu bežných fráz, pomôže vám príručka pre začiatočníkov. A ak ideálne budete komunikovať s dopravcami na všetkých úrovniach, od každodenných po profesionálne, potom je lepšie obrátiť sa na vážne, viacúrovňové učebnice.

Ako sa naučiť hovorenú angličtinu

Ak študent nie je dieťa mladšie ako 10 rokov a nežije v anglicky hovoriacej krajine, potom sa nemožno vzdať základných gramatických pojmov. Pretože so všetkou túžbou nebudete môcť hovoriť naučené frázy.

Myslím si, že veľa ľudí má v domácej knižnici frázové knihy v rôznych jazykoch. A niektorí ich dokonca používali pri cestovaní. Zatiaľ som sa však nestretol s jedným človekom, ktorý by sa naučil celú knihu fráz, a stačilo mu to aspoň na stálu každodennú komunikáciu. Dôvodom je presne to, že navrhované frázy sa môžu použiť iba v jednej, najviac dvoch situáciách. V skutočnosti sa však situácia neustále mení, aktéri sú tiež - a to je všetko, táto veta už nie je relevantná. Tu potrebujeme znalosť gramatiky, aby sme ľahko nahradili zložené slová frázy a prispôsobili ju blízkej, ale mierne odlišnej situácii.

Gramatika je samotná dáma, pomocou ktorej sa v rečníku uchovávajú podrobné slová Lego.

Jednoduché konštrukcie: naratívne, tázavé, negatívne a kladné vety v angličtine sa zostavujú podľa prísnej schémy, a preto po pochopení ich poradia je zostavenie fráz celkom jednoduché. Tí, ktorí poznajú mená častí reči a vetných členov zo školy, môžu použiť preložené materiály alebo učebnice rusky hovoriacich autorov. Pre tých, ktorí dávajú prednosť ovládaniu gramatiky v praxi, príde k záchrane učebnica anglickej gramatiky v používaní, kde sú všetky pravidlá vysvetlené iba pomocou diagramov, početných príkladov a obrázkov. Učebnica pozostáva z troch objemových zväzkov, počnúc najjednoduchším a končia sa zložitými gramatickými stavbami podmienenej nálady.

Na tejto učebnici je dobré, že gramatika sa študuje pomocou bežne používaných hovorových fráz a malých dialógov.

Človek by nemal zabudnúť na pochopenie reči. Hovorený jazyk nie je monológ, budete si musieť vypočuť partnera a odpovedať na otázky. Preto by ste mali pravidelne počúvať rodených hovorcov - pôvodne prispôsobených a následne prirodzených rozhovorov a textov. Pomôžu vám kúpené aj stiahnuté materiály z internetu.

Naučte sa angličtinu online

Ako vidíte, v modernej spoločnosti je internet obrovskou pomocou pre každého, kto chce rozšíriť svoje obzory a porozumieť predstaviteľom iných krajín. Na internete nájdete všetko, čo sa potrebujete naučiť jazyk:

Okrem toho má internet veľmi výhodné programy na výučbu jazykov.

Jeden z nich je medzi užívateľmi veľmi populárny - toto je Duolingo. Môže byť umiestnená na počítači, tablete alebo telefóne a podľa plánu, ktorý ste uviedli, môže stráviť školením 5 až 20 minút denne. Program vám pošle e-mailové správy o vašom postupe, upozorní vás, či ste zabudli cvičiť a samozrejme kontroluje chyby počas školenia. To mnohým ľuďom znepokojuje samoštúdium: schopnosť kontrolovať, či sa materiál naučili správne. Výcvik prebieha vo všetkých aspektoch: porozumenie anglickým frázam, pravopis, výslovnosť a počúvanie. Takže pre začiatočníkov a stredne pokročilých je to pohodlný a príjemný spôsob, ako sa učiť.

Nemali by ste sa však venovať iba tomuto programu, ak chcete skutočne ovládnuť jazyk, a nesmiete sa baviť svojím egom s myšlienkou, že sa vyvíja tým, že sa každý deň venujete iba päť minút učeniu angličtiny.

Internet nám poskytuje jedinečnú príležitosť: keď ste vo vašej krajine, poskytnite si hlboké ponorenie do anglicky hovoriaceho prostredia - niečo, čo bolo predtým k dispozícii iba pri cestovaní. Vďaka tomu je rýchle učenie sa angličtiny celkom skutočné.

Mnoho kurzov za symbolickú platbu vám ponúkne svoje školiace programy. A to je ideálne pre tých, ktorí potrebujú ďalšiu motiváciu na začatie používania angličtiny v každodennej reči.

Každý vie: ak chcete hovoriť, musíte hovoriť. Bez váhania s chybami pokračujte vo formulácii svojich myšlienok v jazyku, ktorý sa chcete naučiť. Iba to pomôže prekonať psychologickú bariéru, ktorej každý študent čelí.

Ak si myslíte, že potrebujete individuálne školenie, potom to nie je problém: veľa stránok ponúka pomoc svojim učiteľom, ktorí vedú triedy cez Skype, kedykoľvek vám to vyhovuje. Medzi nimi nájdete miestnych špecialistov a expatov, ktorí tento jazyk úspešne ovládajú, a dokonca aj rodených hovoriacich. Len som to urobil.

Aby ste nevyhodili peniaze, na počiatočných úrovniach je lepšie využívať služby niekoho, kto vám môže vysvetliť základy v zrozumiteľnom jazyku. Po zvládnutí základných vedomostí však môžete začať vyučovať anglicky hovoriacimi učiteľmi: budú vás môcť naučiť moderné konverzačné trendy lepšie ako ktokoľvek iný, pomôžu vám zvyknúť si na reč niekoho iného a podnietia vás k rozhovoru.

Najlepší spôsob, ako sa naučiť angličtinu

Sme obklopení množstvom reklamy. Určite ste narazili na pozvánky na kurzy o metódach špeciálnych služieb, o metódach tvorby a rôznymi inými spôsobmi. Všetky tieto techniky však budú fungovať iba v jednom prípade: ak je to potrebné a na základe úsilia samotného študenta.

Skúsenosti mnohých generácií školákov dokazujú: môžete sa naučiť jazyk celé roky, ale len zostaňte s niekoľkými vetami v hlave.

Tele môžete priviesť na zavlažovacie miesto, nemôžete ho však prinútiť piť.

Jazyk by mal ožiť za vás - a akým spôsobom to urobíte, desiata záležitosť.

Človek by sa však nemal ponáhľať z jednej učebnice alebo učiteľa do druhej - takýto nesystematický prístup neprinesie požadovaný výsledok. Pretože každá technika je postavená na postupnom prehlbovaní vedomostí. A skákaním z jednej techniky na druhú riskujete opakované odovzdávanie toho istého materiálu.

Preto, ak sa rozhodnete jazyk naučiť sami, musíte si vybrať sami:

 • základná učebnica
 • gramatická učebnica
 • video alebo audio kurz,
 • niektoré knihy na čítanie.

Aké sú princípy výberu učebnice?

Dnes na našom trhu sú široko prezentované podrobné učebnice Cambridge, Oxford a ďalších známych stredísk pre štúdium angličtiny. Pozostávajú z niekoľkých častí: hlavnej knihy, cvičebnice, zvukového kurzu, knihy pre učiteľa. Všetci sa navzájom dopĺňajú, ich hlavnou úlohou je umožniť im naučiť sa hovorený jazyk od základov po rysy a nuansy.

Keďže sú však určené na skupinové vyučovanie, nie každý sa môže naučiť ich jazyk bez pomoci zvonku. V takom prípade existujú sprievodcovia samoštúdiom, ktoré sú zamerané na nezávislé štúdium.

Okrem cvičení, ktoré sú v nich uvedené a ktoré sú určené na zostavenie slovnej zásoby, je potrebné si ju pripraviť v ľubovoľnom voľnom čase. Môže to byť karta so slovami alebo zoznam vo vrecku - na tom nezáleží. Urobte, ako sa cítite pohodlne, hlavná vec je, že je výsledok.

Gramatika je zdrojom poznatkov o anglických konštrukciách a ich charakteristikách a ďalších jemnostiach jazyka. Zvyčajne sa to vysvetľuje jednoduchými slovami, takže práca s cvičeniami nespôsobí žiadne zvláštne ťažkosti.

Určite si vypočujte anglickú reč - ucho by si malo zvyknúť na výslovnosť, ale pomocou vzdelávacích textov alebo dialógov sa to nedá dosiahnuť. Tie slová, ktoré ľahko vnímate v už známom kontexte, sa môžu stratiť v prúde reči na inú tému.

Vynikajúcou základňou pre aktiváciu a rozšírenie existujúceho slovníka je čítanie kníh. Najprv je samozrejme lepšie čítať prispôsobené knihy so slovníkom a vysvetleniami. Postupom času môžete prepnúť na neaktualizovanú literatúru.

Keďže anglická literatúra je široko zastúpená klasickými aj súčasnými dielami, nie je pre seba ťažké nájsť, čo vám vyhovuje.

Tri hodiny denne takého ponorenia do anglicky hovoriaceho prostredia vám umožní hovoriť a porozumieť rodeným hovorcom tohto jazyka na slušnej úrovni o šesť mesiacov neskôr.

Výber učebnice

Najskôr sa rozhodnite, ktorú angličtinu sa chcete naučiť? Ako každý vie, jazyky Veľkej Británie a USA sú trochu odlišné. Briti a Američania si môžu, samozrejme, navzájom rozumieť, pretože gramatika a slová sú rovnaké až na pár výnimiek. V hovorovej verzii obidvoch variantov sú však významné rozdiely, pretože hovorová reč sa mení podľa trendov času pomerne rýchlo.

Najväčšie rozdiely sú v bežnej slovnej zásobe. Потому, выбирая в качестве пособия учебник Кембриджа или Оксфорда, вы должны знать, что будете осваивать британскую версию английского языка.

Место обучения

Далее, как мы уже говорили, подготовьте себе дополнительные материалы. Если это материалы в электронном виде, создайте для себя ярлыки на рабочем столе компьютера, чтобы они всегда были на виду, иначе вы рискуете забыть о них в нужное время. Ak sú papierové knihy, položte ich na stôl alebo nočný stolík, ale neskryte sa v skrini, kde sa stratia medzi ostatnými knihami.

Príprava pracoviska je dôležitým faktorom úspešného ukončenia práce.

Tréningový čas

Stanovte si vopred čas vyhradený pre triedy a zahrňte ich do svojho rozvrhu. Nemali by ste nechať školenie zadarmo päť minút, pretože tam nemusia byť, takže prídete o príležitosť na postup v štúdiu jazyka.

Aj keď sa školenie nestalo zvykom, je lepšie si naplánovať hodiny vopred. To vám umožní správne alokovať čas a zároveň to bude ďalší podnet na učenie sa: nie je to pre nič, čo ste trávili čas plánovaním.

Na prácu s každou učebnicou je potrebné vyhradiť 20 - 30 minút. Spočiatku ich nechajme viac ako dva za deň: samotná učebnica a gramatika. Nie je potrebné zadávať úlohu, aby ste prešli určitým množstvom materiálu za deň, pretože to môže trvať dlhšie, ako ste plánovali, a preto sa skráti čas na iné veci. Toto môže byť nabudúce, keď preskočíte triedy. Zatiaľ čo obmedzenie času na štúdium môže stimulovať prácu intenzívnejšie v rovnakom časovom intervale.

Videonávody

Ak sa chcete nielen naučiť jazyk, ale aj zoznámiť sa s kultúrou krajiny alebo krajín, mali by ste si urobiť čas na pozeranie špeciálnych lekcií s videom, ktoré sa teraz v sieti veľa zverejňujú. Zjednodušene hovoria o tradíciách, historických skutočnostiach, vlastnostiach Anglicka a USA, sú poučné aj zaujímavé.

Ponorenie do jazyka

A voľné minúty môžete využiť na ďalšie ponorenie sa do jazykového prostredia: knihu alebo zvukovú nahrávku, ak ste v práci, v doprave, na prechádzke alebo vo filme počas domácej dovolenky. Pokiaľ ide o porozumenie, spočiatku to nebude také ako zábava: na porozumenie angličtiny bez prekladu je potrebné vynaložiť úsilie. Nie je potrebné vynútiť udalosti, nechajte päť až desať minút a potom pokračujte k svojej obvyklej dovolenke. Postupom času, keď si zvyknete na výslovnosť a získate skúsenosti, začnete si užívať sledovanie az pôvodnej slovnej hračky, ktorá sa stratí aj pri najlepšom preklade.

Videá a knihy

Na začiatku si vyberte filmy a knihy s pomerne jednoduchým hovoreným jazykom. V prvých fázach je vhodné vyhnúť sa fantastickým, historickým a detektívnym príbehom, pretože ich téma si vyžaduje použitie pomerne zložitej slovnej zásoby. Domáce drámy a komédie sa najlepšie hodia, pretože rozhovory sa točia hlavne okolo jednoduchých každodenných vecí.

Je lepšie zvoliť knihy, ktoré už boli čítané vo vašom rodnom jazyku - ľahšie sa nestratí vlákno príbehu. Niektorí ľudia usilovne hľadajú každé slovo v slovníku - to výrazne znižuje rýchlosť a často vedie k odmietnutiu čítať. Táto metóda je však účinná, ale nie v počiatočnom štádiu, ale keď už základná báza bola vytvorená najmenej niekoľko stoviek slov. Frekvenčné slová, ktoré sa opakujú viac ako päťkrát, sa čoskoro zapamätajú v procese čítania a počet ciest do slovníka sa výrazne zníži.

Je skvelé, ak môžete sledovať filmy s anglickými titulkami: týmto spôsobom budete nielen počúvať, ale okamžite budete môcť prečítať, čo hovoria postavy. To je však dobré iba v počiatočných fázach a potom je lepšie odmietnuť čítať, pretože to bude rušiť plné vnímanie sluchu.

Ak sa chcete naučiť hovoriť bez prízvuku, počas sledovania pravidelne opakujte frázy, maximálne simulujúce výslovnosť a intonáciu.

Pokúste sa používať angličtinu všade, kde je to možné. Ak ste zaregistrovaní na Facebooku, preložte jeho jazyk do angličtiny - nie je ich toľko funkcií, ale budú neustále v dohľade. Ak ste fanúšikom počítačových hier, upravte svoje obľúbené hry v angličtine. Informačné správy a štítky teda pomôžu zvládnuť slová bez špeciálneho zapamätania.

Ak máte hobby, zaregistrujte sa na tematických fórach v anglickom jazyku. Okamžite sa nemusíte ponáhľať do bazéna - najprv si prečítajte korešpondenciu: týmto spôsobom sa naučíte slovnú zásobu, ktorá vyhovuje vašim záujmom. A potom už môžete vstúpiť do diskusie.

Neustála prax je dôležitou súčasťou úspechu, preto sa snažte nevynechať príležitosť na precvičenie. Aj keď spočiatku nebudete rozumieť väčšine toho, čo je napísané alebo povedané, nezáleží na tom. Náš mozog na nič nezabudne, v určitom okamihu sa množstvo informácií zmení na kvalitu - a potom môžete naraz zistiť, aké ľahké je naučiť sa angličtinu v skutočnosti.

Ako sa naučiť angličtinu pre dieťa

Výučba cudzieho jazyka pre deti je veľmi špeciálna zručnosť. Abstraktné ciele pre dieťa nefungujú príliš dobre. Ak pre dospelého môže predstava cesty do inej krajiny postačovať, bude to pre dieťa príliš náročná úloha. Okrem toho je schopnosť koncentrácie u detí výrazne nižšia ako u dospelých. Preto je lekcia trvajúca viac ako pol hodiny príliš náročná, dokonca aj pre mladších študentov, čo môžeme povedať o deťoch od troch do šiestich rokov?

Preto všetky moderné metódy výučby detí spočívajú v nenápadnom a zaujímavom hernom spôsobe, ako ich ponoriť do cudzieho jazyka. Básne, piesne, hry - to je to, čo môžu deti urobiť bez nich. Okrem toho môžete použiť celý rad programov počítačového vzdelávania, ktoré pre deti predstavujú zaujímavé úlohy. Tým, že vykonávajú, ovládajú slová a vety.

Ďalším spôsobom, ktorý funguje na 100%, je ponorenie sa do jazykového prostredia. Keď bude dieťa v spoločnosti rovesníkov, začne s nimi hľadať spoločný jazyk. Čím je dieťa menšie, tým rýchlejšie sa prispôsobuje. Preto deti, ktoré pravidelne a opakovane cestujú do iných krajín, dokonca aj jeden mesiac v roku, hovoria jazykom tejto krajiny aspoň na základnej úrovni.

Ak to však nie je možné a vy sa musíte naučiť jazyk, hľadajte najzaujímavejšie spôsoby, ako sa dieťa môže učiť, ak nechcete premieňať triedy na trápenie pre neho a pre seba.

Malo by sa pamätať na to, že malé deti sú najlepšie vyškolené v tom, čo robia ich rodičia. Preto, ak sa rozhodnete, že je čas, aby sa vaše dieťa naučilo jazyk, mali by ste ho zvládnuť aj sami. Spoločné triedy alebo hry môžu výrazne uľahčiť proces učenia sa neznámych slov pre dieťa.

Ako sa učiť text v angličtine: spôsoby a metódy

Doteraz je najrýchlejším a najúčinnejším spôsobom, ako sa naučiť slová na konkrétnu tému, zapamätať si text alebo tému, ako hovoria školáci a študenti. Napríklad text o mieste bydliska, meste a jeho infraštruktúre vám umožní okamžite sa naučiť a používať mnoho takých slov ako „ulica, námestie, budova, obchod, byt, dom“ a podobne. Aké nudné a ťažké je však zapamätať si celý text!

Existuje niekoľko špeciálnych techník, ako sa ľahko učiť anglické texty.

 1. Na základe dostupných lexikálnych materiálov napíšte text sami. Platí to najmä v prípade, že máte spoločný text a vy musíte hovoriť o sebe - mieste svojho bydliska, rodinných alebo iných osobných údajoch. Návrhy, s ktorými ste prišli sami, sú oveľa lepšie zapamätateľné ako návrhy, ktoré napísal niekto iný. Aby sme si však nepamätali text s chybami, je lepšie, aby ho najprv skontroloval učiteľ alebo niekto, kto má lepšie vedomosti. V extrémnych prípadoch môžete použiť navrhované konštrukcie - to pomôže výrazne znížiť chyby v samotnom texte.
 2. Ďalším spôsobom, ako sa naučiť hotový text, je preklad: najprv ho musíte preložiť do svojho rodného jazyka, zapísať si preklad a potom ho preložiť späť už ústne.
 3. Logickým spôsobom je vytvoriť plán príbehu a po niekoľkých čítaniach sa pokúsiť reprodukovať text podľa plánu. Ak sú známe všetky potrebné slová, bude to skôr príbeh ako prerozprávanie.
 4. Mnemotechnická technika opakovania intervalov spočíva v použití funkcií pamäte: text by ste si mali prečítať a potom niekoľkokrát zopakovať - ​​aj keď si pamätáte menej ako polovicu. Potom to isté päťkrát: po 15 minútach, pol hodine, dvoch hodinách, štyroch hodinách a nasledujúce ráno. Je teda možné si zapamätať potrebné množstvo informácií bez vyčerpania a napätia. Ak ho chcete uchovať v pamäti po dlhú dobu, potom je vhodné ten istý text zopakovať najmenej raz týždenne.

Použitie viacerých techník naraz poskytne ešte lepší účinok.

A nezabudnite, že ak ste

Pin
Send
Share
Send
Send