Užitočné tipy

Ako sa stať krásnym vo veku 14 rokov? Ako sa dievča môže stať krásnym, upraveným a atraktívnym?

Ako sa stať atraktívnym a krásnym? Táto otázka sa týka všetkých zástupcov spravodlivého pohlavia a bez ohľadu na jej vek. Najčastejšie však dospievajúce dievčatá hľadajú odpoveď. Počas puberty nevyzerajú mladé dámy tak dobre ako ich rovesníci. Takéto komplexy často vedú k psychologickým traumatám u dievčat. V skutočnosti je krása skôr subjektívnym pojmom. A starodávna múdrosť, že škaredí ľudia neexistujú, je pravda. A ak dievča nemá parametre 90x60x90, neznamená to, že je škaredá. Tento článok je venovaný všetkým dievčatám, ktoré sa obávajú, ako sa stať krásnymi vo veku 14 rokov. Mladí čitatelia tu nájdu informácie o tom, ako spoznať svoje skutočné „ja“, ako vidieť v sebe všetko krásne, ktoré je prirodzené od narodenia, ako sa naučiť zdôrazňovať svoju individualitu.

Buďte sami sebou!

Mnoho dievčat, ktoré už v lesklých časopisoch videli dosť o predstaviteľoch šoubiznisu, verí, že sú to práve štandardy krásy a ideálov. Toto stanovisko je chybné. Nie je náhoda, že príroda vytvára každého človeka individuálne, nie ako ostatní. Netreba sa snažiť vyzerať ako slávne modely a umelci, nemali by ste ich kopírovať. Máte svoju individuálnu krásu. Snažte sa byť sami sebou. A aby sa rozvinula vaša vnútorná príťažlivosť, musíte sa naučiť milovať seba. Pozrite sa na seba do zrkadla. Máte pihy? Toto nie je chyba, ale skutočný prínos vášho vzhľadu. Slnečné škvrny na tvári vyzerajú roztomilo a jemne. Kučeravé vlasy? Je tiež krásna. Mnohí dokonca snívajú, že majú sviežo kučeravé vlasy. Ak chcete niekedy mať rovné vlasy, potom to dnes nie je problém. Existuje mnoho nástrojov na vyhladenie kučeraviek. Ako sa stať krásnym dievčaťom s krátkou postavou? Po prvé, nie je to nevýhoda. Miniatúrne dámy sú rovnako populárne ako vysoké. Mnoho mužov chce vedľa nich vidieť malé a krehké dievča. Ak naozaj chcete byť vyšší, pomôže vám topánky na platforme alebo na päte.

Ako vidíte, všetko, čo považujete za svoje nedostatky, je v skutočnosti skutočná výhoda. Pozrite sa na seba z druhej strany. A aby sme vám, mladé dámy, dodali ešte väčšiu sebadôveru, predstavujeme vám niekoľko tipov. Od nich sa dozviete, ako sa stať veľmi krásnym dievčaťom. Tipy nižšie vám povedia, čo robiť, aby ste vyzerali atraktívne a očarujúce.

Buďte spoločenskí a sebavedomí!

Súhlasíte, že dievčatko, ktoré je zatvorené a nepriateľské, nevyvoláva sympatie. A nechať si dokonalý účes a make-up, štýlový odev, bude veľmi nepríjemné komunikovať s takým človekom. Ako sa stať krásnym vo veku 14 rokov? Najskôr sa naučte viesť rozhovor a jasne odpovedajte na otázky. A na to musíte mať všestranné vedomosti, ktoré sa získavajú nielen zo školských osnov, ale aj prostredníctvom samovzdelávania.

Buďte krásni svojou dušou!

Pomluva a závisť sú vlastnosti, ktoré nikdy nie sú ozdobou človeka. Pokúste sa ich vykoreniť z duše. Pokúste sa vidieť dobré a pozitívne vo všetkom a vo všetkých. Vaša krása, vnútorná aj vonkajšia, bude zdôraznená takými kvalitami, ako je láskavosť, priateľskosť a úprimnosť.

Postarajte sa o svoje telo!

Ak chcete vyzerať atraktívne, je dôležité starať sa o svoje telo. A nejde iba o dodržiavanie základných hygienických pravidiel. Krása tela ovplyvňuje mnoho ďalších faktorov. Ako sa stať krásnym a dobre upraveným dospievajúcim dievčaťom? Odpoveď je ďalšia.

  • Zdravý spánok. Úplná relaxácia pomáha udržiavať telo v dobrom stave. Pravidelný nedostatok spánku vedie k vráskam, zhoršeniu pokožky, oslabeniu celého organizmu a v dôsledku toho k slabému vzhľadu.
  • Žiadne zlé návyky! Fajčenie, užívanie drog, pitie alkoholu sú prvými nepriateľmi ľudskej krásy a zdravia. Negatívne ovplyvňujú všetky orgány a systémy tela. Matné a krehké vlasy, exfoliačné nechty, tmavé zuby, zápach z úst sú prvé príznaky fajčiara alebo pijana. Pohľad nie je v žiadnom prípade príjemný. Naozaj? Takéto dievča nemôžete nazvať krásnym.
  • Dobrá výživa. Pri premýšľaní o tom, ako sa stať krásnym vo veku 14 rokov, venujte pozornosť svojmu menu. Doma sa rodičia snažia nakŕmiť zdravými a zdravými potravinami. A v škole? Mnohí z vás, ktorí chodia do jedálne na prestávku, ovsená kaša a šalát, dávajú prednosť sušienky, hranolky a čokoládové tyčinky. Tieto výrobky obsahujú veľa konzervačných látok, príchutí a stimulancií, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú zdravie. Jedzte, aké výhody: ovocie, zelenina, obilniny, mäso. Používanie týchto výrobkov vám umožní udržiavať vaše telo zdravé a krásne.

Na oblečenie stretnúť!

Pri výbere vášho štýlu oblečenia sa nesnažte držať krok s módou. Noste to, v čom sa cítite pohodlne. Oblečenie by malo zdôrazniť silné stránky vašej postavy a prípadné skryté nedostatky. Ak je pre vás výber oblečenia ťažké, požiadajte o pomoc svoju mamu alebo staršiu sestru. Rozhodne nebudú radiť zle. Spoločne si môžete vybrať šatník, ktorý vám pomôže vytvoriť krásny obrázok.

Make-up: buďte opatrní!

Ako sa stať atraktívnym a krásnym? Mnoho dospievajúcich dievčat verí, že makeup ich robí atraktívnym. Svetlá rúž na perách, hrubá vrstva červenania na lícach, kruhy zo tieňov a riasenka okolo očí - je táto krása? Mladá zdravá pokožka je jemná a červenavá. Žiadny make-up ju už nemôže skrášliť. Ak ho stále používate, skúste to v normálnom rozsahu. Make-up dievčatá by mali byť ľahké a diskrétne. Príliš veľa make-upu môže spôsobiť, že vyzeráte staršie. Všetky výrobky by mali byť vhodné pre váš typ pleti. Poradcovia v kozmetických obchodoch vám môžu s výberom pomôcť.