Užitočné tipy

Ako zistíte, že dodávka bude čoskoro k dispozícii? Harchingers: 9 príznakov blížiaceho sa narodenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Počas druhého tehotenstva sa väčšina žien cíti oveľa silnejšia a sebavedomejšia. Je však dôležité vedieť, že od narodenia prvorodeného tela prešlo vaše telo mnohými zmenami: vyčerpaním vitamínu v tele, zaťažením reprodukčného systému, kolísaním hmotnosti, častou bolesťou chrbta a ďalšími. Navyše príznaky pôrodu u viacpočetných matiek sú úplne odlišné.

Druhé tehotenstvo sa teda môže radikálne odlišovať od prvého. Preto bude veľmi užitočné pripraviť sa na tento rozdiel a opäť ísť „tvrdou cestou“. Našťastie existuje veľa krokov, ktorými môžete zabezpečiť, že všetko pôjde dobre a čoskoro uvidíte úsmev druhého dieťaťa.

Ako sa pripraviť na narodenie ďalšieho dieťaťa?

Zdá sa vám, že druhé tehotenstvo je omnoho rýchlejšie, pretože budete neustále zaneprázdnení prácou v domácnosti a vychovávaním prvorodených. Bude pre vás ťažké nájsť čas na starostlivosť o seba. Existujú však plusy: nákupný zoznam vecí pre deti bude oveľa kratší a nebudete sa báť, ako sa o svoje dieťa starať v prvých dňoch.

Vaše zdravie zostáva, samozrejme, dôležitým problémom. Opäť si musíte pamätať na niekoľko „pravidiel“ tehotenstva. Ide o:

 • každý deň (až do 12 - 15 týždňov tehotenstva) užívajte 400 mikrogramov kyseliny listovej, čo pomôže chrániť dieťa pred problémami s nervovým systémom a chorobami chrbtice,
 • jesť zdravé potraviny (zelenina, ovocie, ryby, mlieko, tvaroh, mäso, orechy, cereálie, celozrnný chlieb), aby ste sa uistili, že vy a vaše dieťa máte dostatok živín,
 • obmedzte príjem kofeínu na 200 mg za deň - dva šálky zeleného čaju alebo 2 šálky instantnej kávy,
 • cvičiť každý deň, po koordinácii s lekárom, pomôže vám byť energický a zostať v dobrej kondícii,
 • Urobte si čas, aby ste sa priblížili k svojmu dieťaťu: mŕtvica brucha, počúvanie klasickej hudby, rozhovor s ním.

Zmeny v tele

Vaše druhé tehotenstvo bude, samozrejme, trochu iné ako prvé. Tu je niekoľko príkladov:

 • Pohyby plodu budete cítiť oveľa rýchlejšie, ale tieto pocity budú tiež magické.
 • Kĺby môžu viac bolieť. Poraďte sa s odborníkom o tom, ako uvoľniť napätie v chrbte a panve.
 • Ak ste počas prvého tehotenstva nepociťovali nevoľnosť, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou môžete vyhnúť aj týmto nepríjemným pocitom. Naopak, ak ste trpeli zvracaním, už sa od nich znova nedostanete.
 • Môžu sa opakovať problémy, ako sú kŕčové žily, hemoroidy alebo časté močenie. Ale tentoraz už budete vedieť, ako sa s nimi vysporiadať.
 • Bohužiaľ, ak ste trpeli chorobami, ako sú gestačný diabetes, pôrodná cholestáza alebo preeklampsia, môžu sa objaviť tentoraz.

Hlavným prínosom druhého tehotenstva je vaše vedomie a skúsenosti. To znamená, že v prípade akejkoľvek choroby budete vedieť, aké lieky máte užívať a ako sa správať, aby ste nepoškodili dieťa. V každom prípade sa nezabudnite poradiť so svojím gynekológom.

Druhé tehotenstvo: prvé príznaky pôrodu

Po ukončení druhého tehotenstva si samozrejme spomínate na prvé narodenie. Je to úplne prirodzené a okrem toho je veľmi zaujímavé vedieť, či to bude tentoraz rovnaké.

Príznaky pôrodu počas druhého tehotenstva sa môžu radikálne odlišovať od príznakov spojených s vašou prvou skúsenosťou. Napríklad môžete mať pocit, že tentoraz žalúdok klesá pomalšie. Kontrakcie sa však môžu objaviť silnejšie a krčka maternice sa otvorí rýchlejšie.

Ak ste ešte nemali cisársky rez, potom bude pre dieťa jednoduchšie prejsť pôrodným kanálom. Faktom je, že svaly panvového dna a steny vagíny boli už predtým napnuté. Aktívne obdobie pôrodu (keď sa krčka maternice otvára od 4 do 10 cm a intervaly medzi kontrakciami sa stávajú menej a menej) nebudú trvať dlhšie ako 5 hodín. To je menej v porovnaní s prvým časom, keď táto fáza trvá 8 hodín. A proces rodenia dieťaťa tentoraz netrvá dlhšie ako dve hodiny.

Pozrime sa bližšie na príznaky pôrodu počas druhého tehotenstva.

Spodné brucho

Je potrebné poznamenať, že nie všetky tehotné ženy to cítia pred pôrodom. Ak sa to však stane, budete sa cítiť oveľa lepšie: ľahšie budete dýchať, dýchavičnosť zmizne a pálenie záhy sa už nebude viac obťažovať.

Ale bohužiaľ sa spánok trochu zhorší: bude pre vás ťažké nájsť pohodlnú polohu na spanie. Pamätajte, že vo viacpočetných ženách brucho klesá len pár dní pred narodením.

Ako funguje zástrčka hlienu?

V skutočnosti sa takzvaná mukózna zátka nemusí vôbec uvoľniť alebo to urobí priamo 2 až 3 dni pred skutočným začiatkom pôrodu. Napriek tomu, vzhľadom na skutočnosť, že ženy, ktoré sú tehotné druhýkrát, sa krčka maternice otvára oveľa rýchlejšie, začnú rodiť v priebehu niekoľkých hodín po tom, ako prešiel korok hlienu.

Sliznica je želé podobná zrazenina, priehľadná alebo hnedá, ktorá pochádza priamo z pošvy. Niekedy obsahuje častice krvi. Je dôležité pamätať na to, že neodchádza vždy pred pôrodom: k tomu môže dôjsť v procese narodenia dieťaťa. Žena si teda nemusí ani uvedomiť, že korok vyšiel.

Akútna bolesť brucha

Keď sa stanete mamou druhýkrát, bude pre vás ľahšie rozlíšiť skutočné kontrakcie od tréningu (Braxton Hicks), ktoré sa vyskytnú iba raz za deň, bez zmeny frekvencie. Zvyčajne sa objavia v 26. týždni tehotenstva, ale môžu sa objaviť neskôr. Takéto kritériá, ako je intenzita kontrakcií, ich pomôžu rozpoznať.

Môžete si byť úplne istí, že začnete rodiť, keď sa kontrakcie stávajú pravidelnými a častými a intervaly medzi nimi sa skracujú.

Správanie dieťaťa

Počas druhého tehotenstva stále existujú príznaky pôrodu - to je stav a pohyb plodu. Spravidla niekoľko dní pred narodením je aktivita dieťaťa značne znížená a matke posiela iba niektoré „lenivé“ signály.

A čoskoro bude tento pokoj nahradený nadmerne rýchlymi pohybmi dieťaťa, ktoré matke oznámia, že jej dieťa už nechce „sedieť v žalúdku“.

Chudnutie

Počas tehotenstva samozrejme všetky ženy pozorne sledujú svoju hmotnosť. Ale v predvečer narodenia dieťaťa si môžete všimnúť skutočnú stratu niekoľkých kilogramov. Nepríjemný edém s nimi môže ísť preč.

Okrem toho môže mať nastávajúca matka narušenú chuť do jedla a zažívacie ťažkosti. Nenechajte sa znepokojiť bolesťou v bedrovej oblasti.

Tento nepríjemný príznak tiež niekedy narúša mnohopočetnú ženu. Okrem toho si môže všimnúť ostré zrútenie normálnej stolice: spravidla sú budúce matky často na toalete. A to znamená iba jednu vec, že ​​pôrod sa má začať.

Okrem ťažkej hnačky sa môžu vyskytnúť nevoľnosť a zvracanie.

Prepätie činnosti

Niekedy pred narodením nie je jasné, prečo sa tehotná žena s obrovským bruchom cíti sama osebe. Začína rýchlo riešiť nedokončené podnikanie: vykonávať jarné upratovanie, premiestňovať nábytok a pripravovať školku.

Zdá sa, že nastávajúca matka stúpa šťastím! A je na to veľa dôvodov, pretože čoskoro začne všetko.

Aktívna práca

Kontrakcie u väčšiny žien spravidla začínajú vypúšťaním vody, to znamená spontánnym pretrhnutím plodovej vody.

Sledujte frekvenciu kontrakcií. Spočiatku sa u vás môžu vyskytnúť kontrakcie po 10 - 15 minútach. Časom sa však táto lehota skráti na 2 až 3 minúty.

Močenie sa môže vyskytovať častejšie kvôli zvýšenému tlaku plodu na močový mechúr.

Ak sú vyššie uvedené príznaky pôrodu zaznamenané viacnásobne, krčka maternice prechádza štrukturálnymi a funkčnými zmenami. Ak sa otvorí do 10 cm, znamená to, že ste pripravení porodiť.

Pomoc pôrodníka

Sestra, ktorá bude stále s vami, bude schopná určiť, ako sa korok pohybuje a koľko sa krčka maternice rozšírila. Váš pôrodník vám povie, v akom štádiu ste: prvý - krčka maternice sa otvorí 1 - 3 cm, druhá - od 4 do 7 cm, tretí - 8 - 10 cm.

Telefonický špecialista vám tiež povie, ako sa vaše dieťa nachádza a kde je jeho hlava. Voda, kontrakcie, pocity - to všetko môžete a mali by ste prediskutovať so svojím lekárom.

Cisársky rez

Ak sa váš prvorodenec objavil cisárskym rezom, tentoraz budete mať šancu rodiť sám. Porodník-gynekológ vám pomôže určiť, či máte podobné príznaky (napríklad preeklampsiu), ktoré sa môžu stať indikáciou pre chirurgický zákrok.

Počas tehotenstva bude odborník pripravený na vaginálnu porodu. Podľa štatistík tri zo štyroch žien po druhýkrát nemajú cisársky rez.

Predčasné narodenie

Ak sa počas prvého tehotenstva vaše dieťa narodilo predčasne, neznamená to, že tentoraz bude všetko rovnaké. Existujú štyri z piatich šancí, že plod bude na plný úväzok. Môžu sa však vyskytnúť zmeny a budú sa týkať vášho stavu.

Vedci dokázali, že predčasné narodenie môže nastať znova, ak:

 • prvýkrát, keď sa dieťa narodilo medzi 20 a 31 týždňami,
 • predčasne si porodila viac ako dvakrát.

Ak kontrakcie počas druhého tehotenstva skutočne začnú v predstihu, budete už vedieť, čo robiť. Hlavná vec je včas sa dostať do nemocnice.

Znaky nástupu pôrodu: falošné kontrakcie, prolaps brucha a ďalšie zmeny v tele

Najčastejšie otázky, ktoré si kladú budúce matky, a ich už narodených známych, sú: „Ako zistím, že pôrod sa začal? Nebude mi chýbať začiatok pôrodu? Existujú nejaké náznaky, že pôrod sa má začať? “ Je samozrejme ťažké presne predpovedať dátum narodenia, ale stále existujú určité znaky, podľa ktorých je možné určiť, že sa dieťa môže čoskoro narodiť.

Zvyčajne sa nenarodenie dieťaťa neuskutoční náhle, naše telo sa nemôže zmeniť cez noc - nestáva sa, že pred hodinou nič neukázalo začiatok pôrodu a zrazu začali náhle. Pôrodu vždy predchádzajú určité zmeny v tele. Čo by mala venovať budúca matka?

Existujú tzv predchodcovia pôrodu - hmatateľné vonkajšie zmeny v tele, ktoré naznačujú prípravu na nástup pôrodu. Dôvodom ich výskytu je prudký nárast množstva estrogénu pred pôrodom. Aktivita týchto hormónov ovplyvňuje pohodu a správanie ženy. Pre niektorých sa prekurzory objavujú 2 týždne pred nadchádzajúcim narodením a pre niekoho iba niekoľko hodín pred nimi. U niektorých sa predchodcovia pôrodu intenzívne vyjadrujú, pre niektorých zostávajú nepovšimnuté. Existuje niekoľko väzňov pri narodení dieťaťa, ale jeden alebo dva z nich sú dostatočné na to, aby pochopili, že pôrod sa čoskoro začne.

Hmotnosť dieťaťa

Existuje názor, že druhé deti sa rodia oveľa väčšie ako prvé. Nie je to však vždy tak. Ak sa však váš prvorodenec narodil s hmotnosťou 4,5 kg alebo viac, tentoraz budete mať hrdinu.

Na získanie informácií o veľkosti a hmotnosti vášho nenarodeného dieťaťa gynekológ neustále meria žalúdok a predpisuje ultrazvuk. Tento postup vám pomôže získať presný obraz plodu.

Teraz môžeme konštatovať, že príznaky pôrodu počas druhého tehotenstva sa, samozrejme, môžu výrazne líšiť od tých, ktoré boli počas prvého tehotenstva. Ale vo väčšine prípadov sa opakujú. Preto už budete vedieť, na čo sa pripraviť. Váš pôrodník vám pomôže včas zistiť porušenia, zabrániť im a postarať sa o bezpečnosť dieťaťa a matky. Preto sa nebojte porodiť druhýkrát. Koniec koncov, každá žena chce znova pocítiť radosť z materstva a vidieť prvý úsmev svojho dieťaťa.

Ako dlho trvá druhé narodenie?

Spoločnosť je pevne zakorenená v názore, že druhé a následné narodenie sa vyskytuje skôr ako prvé. Takýto scenár je, samozrejme, celkom pravdepodobný (najmä preto, že plod už z dôvodu svojej gravitácie už nie je držaný v krčku maternice tak pevne ako prvýkrát), ale vôbec nie je potrebný! Počet tehotenstiev v minulosti alebo ich neprítomnosť nemá významný vplyv na obdobie tehotenstva.

Vaše druhé dieťa sa môže narodiť, keď je na to pripravené. Je však tiež možné, že bude trvať v lone: ​​je veľa prípadov, keď k druhému narodeniu došlo po 40 týždňoch a prostredníctvom stimulácie. Preto sa nenakonfigurujte na pôrod vopred vopred po 37 týždňoch. Ako však viete, môže to veľmi dobre fungovať: k narodeniu často dôjde v ten samý deň, keď sa matka „naprogramuje“ sama: na dovolenke manžela, po príchode rodičov, k narodeninám jeho otca alebo na Nový rok.

Je úplne normálne porodiť druhé dieťa včas alebo s rozdielom niekoľkých dní od očakávaného dátumu pôrodu. Je preto nevyhnutné, aby predčasné druhé narodenie bolo čistým mýtom!

Ako dlho trvá druhé narodenie?

Lekári tvrdia, že druhé narodenie je rýchlejšie a ľahšie. Narodenie prvého dieťaťa trvá v priemere 11-12 hodín, druhé - iba 7-8. Pri druhom narodení sa čas znižuje vo všetkých fázach: krčka maternice počas opakovaného pôrodu je mäkšia, elastickejšia, ľahšie roztiahnuteľná, čo znamená, že sa otvorí skôr, pretože počas opakovaného pôrodu sa skracuje a otvára súčasne, druhá etapa - pokusy - ide omnoho energickejšie, takže ako si telo „pamätá“ predchádzajúce narodenie a ako ľahko vstúpi do fázy vylúčenia plodu. Mnohonásobná žena dýcha a tlačí kompetentnejšie a môže „vytlačiť“ dieťa za pár minút.

Zároveň lekári tvrdia: každé narodenie je jedinečné a individuálne, bez ohľadu na to, aké sú. Samotné mamy súhlasia s týmto názorom: mnohé z nich rodili druhýkrát oveľa dlhšie ako prvé. Preto sa s každým narodením zaobchádza so všetkou zodpovednosťou, starostlivo pripraveným a samozrejme obávaným.

Začiatok práce - ako pochopiť, že práca sa začala

Netrvať dlho uhádnuť jednu z najväčších obáv tehotných žien. Toto je, samozrejme, proces pôrodu, alebo skôr kontrakcie a obdobie pokusov. Okrem toho sa každá nastávajúca matka teší na túto chvíľu s veľkou netrpezlivosťou. Ako pochopiť, že pôrod začína a pocity, ktoré sa obávajú tehotnej ženy, sú kontrakcie. Mal by som sa báť alebo mať špeciálne relaxačné metódy? V našej publikácii nájdete všetky odpovede.

Ako zistíte, že proces pôrodnosti sa začal?

Existuje niekoľko prvých príznakov, ktoré naznačujú nástup práce:

Pravidelné kontrakcie maternice. Cítite ich ako ťahanie alebo ostrú bolesť brucha a (alebo) spodnej časti chrbta. Zvyčajne bolesť začína bolieť a žalúdok sa trochu popije a po niekoľkých hodinách sa stáva intenzívnejším. V intervale medzi kontrakciami zvyčajne nič neuškodí. Každá žena má svoj vlastný opis tohto procesu, existuje však jednoznačné znamenie, že ide o bolestivé bolesti: pravidelnosť a zníženie intervalu medzi „útokmi“.

Anya: Počas prvého pôrodu môj žalúdok vôbec neubližoval pri kontrakciách, ale namiesto brucha ma bolela spodná časť chrbta.

Katya: Všeobecne som si uvedomila, že rodím, keď som tlačila na stoličku. Prišla na vyšetrenie gynekológa a uvidela otvorenie šiestich prstov. Ihneď som bol v pôrodnici a keď som si veci priniesol, porodila som.

Sveta: Bol som veľmi skrútený: bolesť bola pri každom boji ostrá a nejako sa mi rýchlo začal chytiť dych. Nebolo obdobie sťahovania a prípravných pocitov.

Olya: V prvom tehotenstve som pociťovala bolesť, rovnako ako pri menštruácii. Všetko to začalo v noci a okamžite som si uvedomil, že to je všetko. Len si klamete a všimnete si: mierne ochorel, žalúdok sa stal kameňom, pustil sa úplne, trvá to asi 20 minút a znova novým spôsobom. Boj s druhým dieťaťom sa začal o 36 týždňov, trénovali a boli veľmi intenzívni. Preto, keď napriek tomu prešli do rodiny, nevšimol som si. Porodila za 4 hodiny - punkcia bubliny, zdalo sa, že zastonala a tlačila dopredu na stoličku.

Niekedy tekutina začne trochu odtekať, dokonca aj po kvapkách (ako určiť únik plodovej vody), v iných prípadoch - nepretržitý prúd. Nemôžete vopred zistiť, čo sa presne vo vašom prípade stane. Mali by ste však vedieť, že ak voda odchádza, musíte bezodkladne ísť do nemocnice. V ideálnom prípade amniotická tekutina vyteká, keď je krčka maternice úplne otvorená. Ak sa objav už objavil, ale voda neodišla - spôsobia vpich močového mechúra - postup je úplne bezbolestný.

Tento príznak nemusí vždy znamenať, že budete rodiť v priebehu dňa. В большинстве случаев слизистая пробка, которая закрывает шейку матки, отходит за 2-3 дня, а то и за несколько недель до родов. Выглядит пробка, как сгусток с жилками крови.

Это обычно сопутствующие признаки начала родовой деятельности. Благодаря гормонам, которые провоцируют родовые схватки и раскрытие шейки матки, у женщины начинается тошнота, рвота и иногда жидкий стул. При этом многие роженицы отмечают, что тошнота была очень легкая или они ее вообще не испытывали. Preto by sa tento symptóm mal posudzovať iba v kombinácii s ostatnými a vylúčiť otravu jedlom budúcej matke.

Tieto prvé príznaky sa zvyčajne pozorujú v prvej fáze pôrodu, ktorá trvá v priemere asi 12 hodín.

Prvé a druhé narodenie tej istej ženy sa môže líšiť. Skúsené matky hovoria, že počas druhého tehotenstva sa cítili intenzívnejšie kontrakcie a proces pôrodov prebiehal rýchlejšie. K tomu prispieva okrem pripraveného pôrodného kanála aj nálada rodiacej sa ženy. Vie, čo môže očakávať, a snaží sa uvoľniť čo najviac, čo vedie k rýchlemu otvoreniu krčka maternice.

Po prvom období sa začne druhá fáza, keď už je dieťa pomocou pokusov vyhnané. V našom klube sa môžete naučiť, ako sa počas pôrodu tvrdo tlačiť.

Aký týždeň začína práca a v ktorú dennú dobu

Hneď, ako sa dozviete o svojej situácii, je vhodné mať k dispozícii vlastný kalendár tehotenstva, kde môžete pravidelne sledovať, aký je váš týždeň a koľko času zostáva do významného DA (očakávaný dátum narodenia). Ale presne vedieť, aký dátum a mesiac uvidíte, je vaše dieťa nemožné vopred. Dá sa predpokladať iba určité obdobie - od 38 do 42 týždňov, keď sa dieťa považuje za dieťa na plný úväzok a zvyčajne sa narodí.

Existuje veľa predsudkov, ktoré najčastejšie pôrod začína v noci. Toto nie je nič viac ako fikcia. Pravdepodobnosť, že pôrod začne v noci, je 50%, rovnako ako pravdepodobnosť denného nástupu práce.

Ak si myslíte, že pôrod začne čoskoro, čo mám robiť?

Najprv sa musíte upokojiť a pokúsiť sa počítať kontrakcie. Zaznamenajte začiatok každého zápasu, jeho trvanie a interval medzi nimi. Táto lekcia vám umožní trochu sa upokojiť a spojiť sa a budete potrebovať jej výsledky po príchode do nemocnice. Ak je interval medzi kontrakciami skrátený a je zreteľne viditeľná systematickosť, zavolajte pohotovostnú službu alebo choďte do nemocnice taxíkom.

Ak voda stekla, okamžite zavolajte sanitku alebo svojho gynekológa.

Máte otázku? Môžete ich požiadať na fóre FORUM

Prvé známky práce pred pôrodom

Prvé narodenie - skutočný test pre mladú ženu. Po celé tehotenstvo sa telo a telo zmenili, čo nastalo pre matku značné nepohodlie. A deň čo deň sa blížia drahocenné chvíle - pôrod. Ako pochopiť, že proces sa začal? Aby ste nepremeškali túto chvíľu a včas sa poradili s lekárom, musíte to vedieť prvé známky práce pred pôrodom, Stáva sa, že ženy ich zamieňajú s falošnými kontrakciami, ktoré sa pravidelne objavujú v poslednom mesiaci tehotenstva, teda aj v samotný deňX„Opäť prijmite skutočné signály ako nepravdivé. Ako rozpoznávate skutočné kontrakcie?

Známky pôrodu počas prvého tehotenstva

Každá tehotná žena sa obáva nadchádzajúceho pôrodu, aj keď tehotenstvo prechádza bez komplikácií a cíti sa dobre. Ale ženy, ktoré rodia prvýkrát, sa toho starajú oveľa viac. Ako zistíte, že pôrod sa začal? Kedy je čas ísť do nemocnice? Známky pôrodu počas prvého tehotenstva - to by mala vedieť budúca matka, aby neriskovala poškodenie dieťaťa alebo seba.

Mnoho žien je úplne presvedčených o dátume narodenia predpísanom lekárom. Tak či onak, pôrod sa kvôli mnohým faktorom začína rodiť neskôr alebo skôr ako v termíne určenom lekárom. Je dôležité starostlivo načúvať sebe a svojmu telu, monitorovať seba a svoje pocity, sledovať zmeny vo vašom stave, aby ste pochopili, kedy sa pôrod začne. Koniec koncov, oddialenie tehotenstva môže byť rovnako nebezpečné ako predčasné narodenie. Ak tehotenstvo trvá 37 týždňov, môžu byť predchodcami pôrodu: kvapky brucha, chudnutie, falošné kontrakcie, zmeny nálady, uvoľnenie korku, nezvyčajné pocity.

Hlavným príznakom blížiacej sa udalosti je prolaps brucha, a ak je tehotenstvo normálne a pôrod je úspešný, zvyčajne sa to stane po 36 - 37 týždňoch. Dieťa musí ísť dole, „pripraviť sa“ na jeho narodenie. Niektorým ženám je ľahšie dýchať, keď dieťa prestane tlačiť na bránicu a príznaky prolapsu sú zvyčajne opuchy a časté močenie. Dôvodom je skutočnosť, že dieťa, ktoré padá, začne vyvíjať tlak na obličky a močový mechúr. Netreba sa báť alebo sa báť opuchnutých nôh alebo paží - naladiť sa na šťastnú udalosť - dieťa sa narodí.

Neobávajte sa ani chudnutia, ktoré je spojené s absorpciou plodovej vody. Ak ste sa počas celého tehotenstva zlepšili a do konca svojho funkčného obdobia sa drasticky zníži dávka o 2 až 3 kg - to znamená, že sa čoskoro narodí dieťa. Aby ste tento príznak nevynechali, stojí za to kontrolovať svoju hmotnosť, pravidelne ho merať a zaznamenávať do denníka budúcej matky.

Ďalším príznakom blízkeho narodenia môže byť zmena chuti do jedla. Neobávajte sa, ak už je váš termín na ceste, a zrazu ste sa z usilovného jedla premenili na pochmúrneho. A naopak, ak ste počas tehotenstva nechceli jesť a potom sa vaša chuť do jedla prudko zvýšila - pripravte sa na pôrod.

Len pár dní pred narodením dieťaťa začne tehotná žena pociťovať ťažkosti alebo bolesť v oblasti ochlpenia. Ak skôr bolí chrbát a spodná časť chrbta, teraz tieto „príjemné“ pocity pôjdu do oblasti ochlpenia. To sa deje v dôsledku skutočnosti, že telo sa pripravuje na nadchádzajúce narodenie, kosti sa pre uľahčenie procesu mierne zmäknú a to spôsobuje bolesť matnej bolesti.

Príznaky pôrodu počas prvého tehotenstva sa neobmedzujú iba na fyziologické zmeny a pocity. Zmena nálady ženy, postavy. Môže striedavo plakať a smiať sa, radovať sa a byť smutná. Ak sa to počas celého tehotenstva stalo postupne, potom sa pred narodením zvýšia nálady. Žena často nemôže zaspať, je znepokojená a rozrušená maličkosťami a maličkosťami, upadá do apatie alebo sa stane podráždenou. Všimli sme si to v posledných týždňoch tehotenstva - začnite chodiť do nemocnice.

Čo robiť, keď sa objavia prvé príznaky pôrodu?

Všimnite si prvý príznaky pôrodu počas prvého tehotenstvaa s nasledujúcimi musíte počúvať svoje telo. Ak sa príznaky zhoršia, znamená to, že sa dieťa narodí v nasledujúcom týždni. Žena by sa mala starostlivo monitorovať, nezdvíhať závažia, častejšie relaxovať, starať sa o seba. Ľahké fyzické cvičenie však nijako neublíži, inak môže byť dieťa premiestnené a nebezpečné je aj odložené tehotenstvo.

Najlepšie aktivity v posledných dňoch tehotenstva budú prechádzky na čerstvom vzduchu, jednoduché domáce práce. Zotrite prach, umyte riad, uvarte chutné pokrmy a nechajte nákup produktov, mopovanie a umývanie rúk na svojich blízkych.

Najdôležitejšou vecou pre budúcu matku je dobrá nálada a pozitívne emócie, absencia negativity, hádky a nepokoj. Je dôležité, aby ste si udržali svoju dobrú náladu a stav pred takou dôležitou udalosťou, ako je vzhľad dieťaťa.

Všetky vyššie uvedené príznaky pôrodu počas prvého tehotenstva dať príležitosť pochopiť nastávajúcu matku, že sa čoskoro narodí dieťa. Musíte byť pripravení na výlet do nemocnice, zbierať potrebné veci pre nemocnicu. Čím bližšie je však dôležitá udalosť, tým viac žena prežíva, ako môže pochopiť, že samotné narodenie už začalo.

Najzreteľnejšie známky práce, ktorá sa začala, sú:

 • Vlhké dlane a rastúce vzrušenie. Je to kvôli uvoľneniu veľkého množstva adrenalínu.
 • Ukázalo sa, že sliznica chráni dieťa počas tehotenstva. Toto je ľahké si všimnúť malým množstvom tekutiny z maternice, niekedy s krvavým výtokom. Vezmite prosím na vedomie, že v niektorých prípadoch môže korok vyjsť pár dní pred dodaním.
 • Súboj začína. Úplne prvé kontrakcie sú takmer nepostrehnuteľné, nie príliš bolestivé pocity, ktoré sa pohybujú od spodnej časti brucha po spodnú časť chrbta. Žena si často nemôže tieto kontrakcie okamžite všimnúť. To nie je desivé. Prvé narodenie môže trvať dlho, niekedy až 13 - 15 hodín, takže bude ešte čas zavolať lekára, keď sa kontrakcie stanú zreteľnejšími. V priebehu času sa kontrakcie stávajú dlhšie a silnejšie, prenatálne kontrakcie prechádzajú intervalom 5 až 6 minút a stávajú sa častejšie. Budete sa cítiť, keď sa maternica začne sťahovať, navyše ešte predtým, ako dôjde k odchodu vody.

Vypúšťanie vody je začiatkom práce. Ak hlava dieťaťa blokuje ich cestu, voda bude odtekať pomaly. Ak sa voda rýchlo odkloní - je potrebné vykonať dodávku veľmi rýchlo, pretože akékoľvek oneskorenie môže byť pre dieťa kritické - môže sa poškodiť alebo udusiť. Ak voda nepretiekla v prítomnosti lekára, mali by ste si pamätať, akú farbu majú, ako vyzerajú a čo cítia vôňu, aby sa táto informácia mohla čo najpresnejšie preniesť na gynekológa a pôrodníka, ktorý pôjde po narodení ženy.

Hlavnou vecou nie je starať sa nad rámec opatrení a nie paniky, snažte sa zostať pokojní. Aj keď voda už odtekala a ešte stále nie sú žiadne zápasy, musíte okamžite zavolať sanitku alebo manžela alebo priateľa, ktorý vás vezme do nemocnice. Je lepšie ísť do auta a mať fľašu vody bez plynu alebo čierneho čaju s citrónom. Ženy spravidla vopred pripravujú tašku s potrebnými vecami a dokumentmi v pôrodnici, takže je lepšie dať si tam fľašu vody, aby počas pôrodu a po pôrode netrpeli smädom.

Ako rozpoznať predčasný pôrod?

Normálny termín pri pôrode sa považuje za 40 týždňov. Ak sa pôrod začal pred štyridsiatym týždňom, považujú sa za predčasné. V takom prípade by mala žena poznať príznaky predčasného pôrodu, aby bola pripravená na každú situáciu a aby bola schopná včas sa poradiť s lekárom.

Známky predčasného pôrodu:

 • Bojuje s opakovacou frekvenciou 10 minút alebo menej
 • Kŕče v dolnej časti brucha, ktoré vyzerajú trochu ako menštruačné kŕče
 • Kŕče žalúdka
 • Bolestivá bolesť v dolnej časti chrbta, často dočasná
 • Tlak panvy, často dočasný

Ak si tehotná žena všimla, že má niekoľko z týchto príznakov, mala by okamžite vyhľadať kvalifikovanú lekársku pomoc, aby sa zabránilo predčasnému pôrodu.

Ako priblížiť prácu a spôsobiť kontrakcie?

Ako je uvedené vyššie, prvoradé tehotenstvo je rovnako nebezpečné ako predčasné narodenie. Ak váš gestačný vek prekročil 41 týždňov a príznaky pôrodu počas prvého tehotenstva sa neobjavili, môžete nezávisle spôsobiť kontrakcie a pomôcť dieťaťu, aby sa konečne narodilo bez poškodenia jeho zdravia.

Po prvé, potraviny, ktoré obsahujú veľa vlákniny, môžu spôsobiť kontrakcie. Tiež sa oplatí piť vodu a nápoje, snažte sa prejedať - to všetko stimuluje črevá.

Môžete skúsiť klamať, chodiť viac a dokonca tancovať doma. Potom, pod váhou plodovej vody, sa dieťa začne pohybovať, maternica sa začne sťahovať, a tam je už blízko k prvým kontrakciám a ako výsledok k samotnému pôrodu.

Môžete tiež robiť masáž prsných bradaviek. Faktom je, že týmto spôsobom sa v tele ženy produkuje väčšie množstvo hormónu oxytocínu a ovplyvňuje kontrakciu maternice. Okrem toho je tento hormón užitočný pre pokožku prsníka a pripravuje ho na budúce dojčenie.

Často radím budúcej matke, aby častejšie ťahala brucho, hovorila viac s dieťaťom, zavolala mu a rozprávala mu o svojich pocitoch pre neho. Práve tento druh kontaktu medzi matkou a dieťaťom s najväčšou pravdepodobnosťou tlačí na narodenie dieťaťa.

Falošné kontrakcie

Falošné kontrakcie sa môžu objaviť po 38. týždni tehotenstva. Falošné kontrakcie sú intenzívnejšie ako kontrakcie Braxton-Hicks (tréningové kontrakcie), ktoré sa žena mohla cítiť už od druhého trimestra tehotenstva. Falošné kontrakcie, ako napríklad kontrakcie Braxton-Hicks, trénujú maternicu pred nadchádzajúcim narodením, sú nepravidelné a bezbolestné, intervaly medzi nimi sa neznižujú. Naopak, skutočné pracovné bolesti sú pravidelné, ich sila sa postupne zvyšuje, sú stále dlhšie a bolestivejšie a rozdiely medzi nimi sa zmenšujú. Potom je už možné povedať, že pôrod začal skutočne. A hoci dochádza k falošným kontrakciám, nie je potrebné ísť do materskej nemocnice - môžete ich ľahko prežiť doma.

Prolaps brucha

Približne dva až tri týždne pred pôrodom je dieťa, ktoré sa pripravuje na narodenie, stlačené prekurzorom (zvyčajne hlavou) do dolnej časti maternice a stiahne ju. Maternica, ktorá bola predtým v brušnej dutine, sa pohybuje do panvovej oblasti, horná časť maternice (dole) klesá, prestáva tlačiť na vnútorné orgány hrudníka a brušnej dutiny. Akonáhle brucho klesne, budúca matka poznamenáva, že pre ňu bolo ľahšie dýchať, hoci naopak je zložitejšie sedieť a chodiť. Pálenie záhy a zmršťovanie tiež vymiznú (koniec koncov maternica už netlačí na bránicu a žalúdok). Po páde však maternica začne vyvíjať tlak na močový mechúr - prirodzene sa častejšie stáva močenie.

Pre niekoho prolaps maternice spôsobuje pocit ťažkosti v dolnom bruchu a dokonca miernu bolesť v oblasti trieslových väzov. Zdá sa, že niekomu nohy a spodná časť chrbta niekedy spôsobujú elektrický výboj. Všetky tieto pocity tiež vznikajú v dôsledku skutočnosti, že predchodca plodu sa pohybuje nadol a je „zasunutý“ do vchodu do malej panvy ženy, pričom dráždi jej nervové zakončenie.

Pri druhom a nasledujúcom narodení brucho zostupuje neskôr - tesne pred narodením. Stáva sa, že tento predzvesť pôrodu vôbec nie je.

Chudnutie

Asi dva týždne pred pôrodom sa hmotnosť môže znížiť, zvyčajne klesá o 0,5–2 kg. Stáva sa to preto, že prebytočná tekutina sa z tela odstraňuje a opuch sa znižuje. Ak skôr, počas tehotenstva, pod vplyvom hormónu progesterónu, tekutina v tele tehotnej ženy sa hromadila, teraz, pred pôrodom, účinok progesterónu klesá, ale iné ženské pohlavné hormóny, estrogény, začnú intenzívne pôsobiť. Odstraňujú prebytočnú tekutinu z tela budúcej matky. Nastávajúca matka si veľmi často všimne, že na konci tehotenstva pre ňu bolo ľahšie obliecť si prstene, rukavice, topánky - to spôsobilo opuch rúk a nôh.

Zmena kresla

Okrem toho hormóny tiež uvoľňujú svaly čreva, čo môže viesť k narušeniu stolice. Niekedy také zvýšenie stolice (až 2-3 krát denne) so skvapalnením stolice, ženy berú na črevnú infekciu. Ak sa však nejaví nevoľnosť, zvracanie, zmena farby a zápach výkalov, akékoľvek ďalšie príznaky intoxikácie, nemali by ste sa báť: toto je jeden z nadšencov nadchádzajúceho narodenia.

Emocionálna zmena stavu

Všimnite si, že mnoho žien má niekoľko dní pred pôrodom zmenu nálady. Nastávajúca matka sa zvyčajne cíti unavená, chce sa viac oddýchnuť, objaví sa spánok a apatia. Tento stav je celkom pochopiteľný - na prípravu na pôrod musíte získať silu. Žena sa často pred narodením snaží odísť do dôchodku a hľadať odľahlé miesto, kde sa môžete schovať a sústrediť na seba a svoje pocity.

Zmena správania

Dieťa v posledných dňoch pred narodením sa tiež upokojuje. Jeho motorická aktivita je znížená, zatiaľ čo podľa CTG, ultrazvuku a ďalších štúdií je úplne zdravý. Je to tak, že dieťa už získalo dostatočnú hmotnosť a výšku a často sa jednoducho nemá kam otočiť v maternici. Okrem toho dieťa získava silu aj pred dlhou prácou.

nepohodlie

Niekoľko dní pred pôrodom má mnoho nastávajúcich matiek nepríjemné pocity v podbrušku a v sakrálnej oblasti. Najčastejšie sú podobné tým, ktoré sa vyskytujú v predvečer alebo počas menštruácie - žalúdok alebo dolná časť chrbta sa pravidelne ťahá, niekedy je to mierna bolesť. Vyskytujú sa počas vypúšťania sliznice alebo skôr. Takéto nepríjemné pocity vznikajú v dôsledku rozťahovania panvových väzov, zvýšeného prietoku krvi do maternice alebo v dôsledku zníženia spodnej časti maternice.

Cork hlienový výboj

Toto je jeden z hlavných a zrejmých väzňov pri narodení dieťaťa. Počas tehotenstva žľazy v krčku maternice vytvárajú tajomstvo (vyzerá to ako hustá želé a tvoria takzvaný korok), ktorý zabraňuje prenikaniu rôznych mikroorganizmov do dutiny maternice. Pred pôrodom, pod vplyvom estrogénu, sa krčok zmäkne, cervikálny kanál sa otvorí a korok môže vyjsť - žena uvidí, že zrazeniny hlienu želé podobnej konzistencie zostávajú na plátne. Korok môže mať rôzne farby - biela, priehľadná, žltkastohnedá alebo ružovo-červená. Často je zafarbená krvou - je to úplne normálne a môže to znamenať, že pôrod sa objaví v nasledujúci deň. Mukózna zátka môže okamžite vystúpiť (súčasne) alebo môže vyjsť po častiach počas dňa. Výtok z korku obyčajne neovplyvňuje blahobyt nastávajúcej matky, ale niekedy v momente jeho uvoľnenia sú v dolnom bruchu cítené ťahy (ako pred menštruáciou).

Sliznica môže odísť dva týždne pred pôrodom a môže zostať vo vnútri takmer až do narodenia dieťaťa. Ak došlo k dopravnej zápche, ale nezaznamenali sa žiadne kontrakcie, nemali by ste okamžite ísť do nemocnice: zavolajte lekára a konzultujte to. Однако если пробка отошла раньше, чем за две недели до предполагаемого срока родов, или в ней много ярко-красной крови, следует сразу обратиться в роддом.

Обычно у будущей мамы наблюдается два-три признака приближающихся родов. Но случается, что предвестников нет совсем. Это не значит, что организм не готовится к родам: вполне возможно, что женщина просто не замечает предвестников или они появятся непосредственно перед родами.

Čo robiť, ak existujú prekurzory pôrodu? Zvyčajne nemusíte robiť nič, pretože prekurzory sú úplne prirodzené, len hovoria, že telo sa obnovuje a pripravuje na narodenie dieťaťa. Preto sa nemusíte báť a choďte do nemocnice, akonáhle sa napríklad začnú cvičiť boje alebo sa vypne sliznica.

Psychologický aspekt druhého narodenia

Na prvý pohľad tu nemôžu vzniknúť nuansy. Druhé tehotenstvo je pri vedomí, čo znamená, že žena je psychicky pripravená na nadchádzajúce narodenie. Nie je to však vždy tak. Dokonca aj druhé a nasledujúce tehotenstvo, ako prvé, sú plánované alebo „náhodné“. A v tom a v inom prípade bude žena opäť čeliť procesu pôrodu, čo je v každom prípade dosť bolestivé. Žena niekedy nie je pripravená porodiť druhé dieťa práve kvôli strachu zo samotného narodenia. Toto sa zvyčajne stáva, ak bolo prvé narodenie dosť ťažké. Ale aj ženy, ktoré porodili prvé dieťa ľahko a rýchlo, sa obávajú nasledujúcich.

Štatistika napriek tomu tvrdí, že z psychologického hľadiska je žena pripravenejšia na druhé narodenie a počas procesu pôrodu sa za každých okolností správa s istotou a pokojne.

Ale ako prinútiť seba prekonať strach z hroziaceho narodenia? Najprv sa musíte zbaviť všetkých zlých myšlienok o predošlých narodeniach, vymazať ich z pamäte a diskutovať o ťažkých narodeniach priateľov a známych. Pre mnohopočetnú ženu je ľahké prepnúť sa, pretože má toľko starostí so svojím prvorodeným. V skutočnosti sa nemusíte báť pôrodu, ale pripravte prvé dieťa na vzhľad brata alebo sestry v dome. Dobre, a potom si jasne uvedomíte, že vás nikto nemôže porodiť, a pravdepodobne si pamätáte, ako prvýkrát vám to zabránila v nevedomosti, aby ste nemohli správne dýchať a tlačiť: čo sa stane ďalej? Teraz už nie ste začiatočník, čo znamená, že budete mať viac skúseností s pôrodom. Verte mi, v pravý okamih ľahko zistíte, čo a ako.

Aké je druhé narodenie? Fyziologický aspekt

Tu sa nestane nič nové. Rovnako ako prvé, aj druhé narodenie má tri štádiá: otvorenie krčka maternice (kontrakcie), obdobie vylúčenia plodu a narodenie placenty:

 • Kontrakcie. Po prvom boji si telo samotné pamätá, aké bolestivé a bolestivé je. V tomto stave môže žena potrebovať zmiernenie bolesti počas pôrodu, ale musíte sa upokojiť a prejsť na kontrakcie, vďaka čomu svoje dieťa porodíte. Budeme si pamätať na pohodlné pózy, práve teraz sa môže hodiť manžel s účinnou masážou. Počas boja musíte relaxovať, zhlboka sa nadýchnuť a vydýchnuť.
 • Pokusy. Vypočujte si rady pôrodníkov a gynekológov a plne im dôverujte. Aby pokusy boli čo najúčinnejšie, je dôležité, aby ste mohli zadržať dych a správne uvoľňovať vzduch prostredníctvom napätia brušných svalov. Prax ukazuje, že počas druhého narodenia väčšina žien tlačí správne a efektívne, takže buďte pokojní pre seba.
 • Zrod placenty. Ak sa žena pri prvom narodení cítila nepohodlie pri narodení placenty, potom sa pri tomto druhom postupe zvyčajne nevenuje pozornosť. Všetky emócie smerujú k dieťaťu, ktoré reflexne hľadá materské prsia svojimi perami, zatiaľ čo mama sama, radostná a unavená, mentálne sa pripravuje na popôrodné obdobie, na návrat domov, kde môže úplne cítiť svoje skutočné materské šťastie, ktoré je vedľa oboch detí.

To všetko na vás čaká s normálnym priebehom pôrodu. Môžu sa však vyskytnúť nepredvídateľné situácie, na ktoré nie je vždy možné pripraviť sa vopred. V každom prípade by ste sa mali upokojiť a spoľahnúť sa na odborníkov. Iba týmto spôsobom môžete pomôcť sebe a svojmu dieťaťu.

Existujú aj situácie, keď je možné predpovedať priebeh druhého pôrodu so zameraním na zdravotný stav ženy, priebeh predchádzajúceho pôrodu a mnoho ďalších faktorov.

Pin
Send
Share
Send
Send