Užitočné tipy

Ako vyrobiť našuchorené diapozitívy: 4 jednoduché recepty

Pin
Send
Share
Send
Send


Domáce hlien sa dá robiť s deťmi a našuchorený nie je výnimkou. Po celý rok doma vyrábam chlpatý hlien fyziologickým roztokom. Prišiel som so sezónnymi a dovolenkovými témami pre svoje remeslá. Postupujte podľa mojich receptov, keď vytváram nové nápady pre našuchorené veci po celý rok a na všetky sviatky!

Ponúkam tri moje obľúbené recepty Fluffy Slice. Dúfam, že sa vám tiež páčia!

Najjednoduchší recept na našuchorený hlien

Toto je recept pre začiatočníkov a tých, ktorí sa boja veľkého množstva ingrediencií. Ponúka jednoduchý a ľahký recept na našuchorený sliz. Budete potrebovať veľmi málo prísad. Je pravda, že to má mierne odlišný účinok, ale hračka sa stále javí ako mäkká a našuchorená.

Ako urobiť jednoduchý nadýchaný sliz:

 1. Nalejte lepidlo do miešacej misky a pridajte potravinárske farbivo. Dobre premiešajte, až kým nedosiahnete požadovanú farbu. Ak je farba príliš matná, pridajte trochu ďalšej farby. Hlavná vec nie je preháňať, inak vám farba zostane na rukách.
 2. Pridajte 3 šálky krému na holenie a premiešajte. Zmes by mala byť našuchorená, ale vyzdvihnutá, kým nebude fungovať.
 3. Pridajte najlepší aktivátor hlienu - nástroj na šošovky. Pridajte ho trochu a zamiešajte. Kým omša neprestane priliehať na steny riadu. Keď zmes vytečie, pridajte trochu viac, premiešajte a potom začnite hnetieť rukami niekoľko minút.

Ak ste urobili všetko správne, vaša hračka je pripravená. Hrajte s radosťou!

Nadýchaný sliz so iskrami a guličkami

Tento recept je trochu komplikovanejší ako ten predchádzajúci, ale som si istý, že sa s ním môžete ľahko vyrovnať.

Pred odoslaním skontrolujem každý recept. Robím to presne s pomermi uvedenými nižšie. Ak sa vám nepodarí, napíšte. Dúfam, že dokážete prísť na to, ako správne vytvoriť nadýchanú sliz, všetko bude v poriadku a budete spokojní s výsledkom.

Zložky

 • Budete potrebovať biele lepidlo (použil som 2 šálky lepidla Elmer)
 • holiaci krém
 • bórax,
 • voda (1 šálka lepidla, ¼ šálka horúcej vody na borax),
 • iskry, farbivá a gule,
 • prostriedky na odstránenie šošoviek obsahujúcich kyselinu boritú (uistite sa, že je v roztoku kyselina, inak nič nebude fungovať).

Pokyny na varenie

Krok 1 Na prípravu roztoku bóraxu rozpustite 3/4 čajovej lyžičky prášku bóru v 1/4 šálky horúcej vody. Dôkladne premiešajte a uistite sa, že sa všetky častice rozpustia.

Krok 2 Pridajte 2 polievkové lyžice fyziologického roztoku na kontaktné šošovky a odložte stranou.

Krok 3 Vo veľkej mise premiešajte lepidlo a pohár vody. Miešajte, kým nie je hmota úplne hladká. Lepidlo pridajte v malých dávkach.

Krok 4 Môj obľúbený moment je pridávanie iskier, guličiek a farbív. Nadýchaný sliz sa tak stáva zaujímavejším a príjemnejším. Tento krok môžete preskočiť, nemá to vplyv na konečný výsledok.

Krok 5 Odmerajte 8 šálok holiaceho krému (jemne potľapkajte, uistite sa, že nie sú veľké vzduchové vrecká).

Krok 6 Do zmesi lepidla pridajte krém na holenie a jemne premiešajte, až kým nebude hladký.

Krok 7 Pridajte borax / kontaktný roztok a dobre premiešajte. Kyselina boritá / borax dáva zmesi jednotnú konzistenciu, takže sa musíte uistiť, že všetko je rovnomerne premiešané. Keď ho pridáte prvýkrát, zmes sa uzavrie, ale čím viac sa stáva súčasťou zmesi, látka získa úžasnú, mäkkú, nadýchanú, marshmallow konzistenciu.

Ak ste urobili všetko správne, dostanete nadýchaný chlpatý sliz.

Ak ste uspeli, napíšte mi. Konkrétne som nenapísal presné podiely lepidla, pretože existuje veľa značiek a typov, od ktorých závisí množstvo. Použil som lepidlo Elmer.

Chceš trochu viac tvrdosti? Môžete pridať ďalšiu polievkovú lyžicu kontaktného riešenia, ale začnite maličko a pridajte trochu podľa potreby.

Doplnky môžete pridať hneď teraz - urobte to! Pre takú malú dávku zvyčajne pridávam malé penové guličky. Takto sa vytvorí tzv. Chrumkavý sliz.

Ak nemáte v pláne nič pridať, váš hlien je pripravený. Vezmite a hrajte!

V priebehu času sa bude hlienovitosť slizu znižovať. Skladujte ho vo vzduchotesnej nádobe. Nadýchaný hlien, ktorý zostane sám vo vzduchotesnej nádobe, dosiahne skutočne hladkú a rovnomernú konzistenciu asi za týždeň.

Svoje slizy rád ukladám do jemných 250g nádob (ktoré sú ideálne pre iné veci, ako je cesto na sušienky, domáca zmrzlina, poleva a iné chutné pochúťky).

A nakoniec vám chcem predstaviť recept na našuchorený sliz, ktorý sa mi páči viac ako ostatní!

Môj obľúbený lizunský recept

Môj obľúbený nadýchaný plátok receptov vám ukáže, ako sa s úlohou vyrovnať za 5 minút! Strávil som s ním veľa času. Teraz som si istý, že budete môcť variť BEST lizun prvýkrát!

Som presvedčený, že učenie sa slizu by nemalo byť sklamaním ani rozrušením. Preto chcem navrhnúť výrobu hlienu pre tento recept.

Základom tohto nadýchaného slizu je jeden z našich základných receptov: lepidlo, krém na holenie, jedlá sóda a roztok kontaktných šošoviek. Samozrejme môžete pridať ďalšie farbivo potravín!

Ako vyrobiť našuchorený sliz

Vždy dodržiavajte pokyny! Výroba hlienu je proces podobný pečeniu cookies - proporcie a konzistencia sú dôležité.

Alternatívou k tomuto receptu je experimentovať s množstvom holiaceho krému, ktorý chcete použiť. Ak potrebujete viac lizunu, pridajte viac krému, ale je lepšie experimentovať druhýkrát. Prvý recept sa odporúča opakovať prísne v uvedených pomeroch.

Krok 1 Zmerajte a pridajte 3-4 veľké poháre peny na holenie do veľkej miešacej misky.

Krok 2 Potom pridajte potravinárske farbivo, ak chcete, aby bol rez jasný a nasýtený. Dobre premiešajte. Použil som červené potravinárske farbivo.

Krok 3 Po zmiešaní holiacej peny pridajte 1/2 šálky bieleho lepidla a dôkladne premiešajte s holiacou penou.

Krok 4 Pridajte 1/2 čajovej lyžičky jedlej sódy do zmesi a jemne premiešajte.

Krok 5 Opatrne nalejte 1 polievkovú lyžicu fyziologického roztoku tetraboritanu sodného

Krok 6 Beat zmes aktivovať. Čoskoro sa látka začne oddeľovať od strán a spodku misy. Miešajte ešte niekoľko minút.

Krok 7 Keď nadýchaný sliz môžete uchopiť rukami, začnite ho hnetiť, až kým už nebude lepkavý. Ak sa sliz prilepí na ruky po 3 minútach miešania, pridajte trochu peny. Ak hlien nie je aktivovaný, pridajte trochu viac aktivátora (tetraboritan sodný).

Krok 8 Ak sa sliz neprichytí k rukám, vrásky sa ľahko a vyzerajú ako to, čo vidíte na fotografiách, urobili ste všetko správne!

 1. Predtým, ako si vezmete sliz, nalejte do rúk niekoľko kvapiek fyziologického roztoku, aby sa nelepili.
 2. Po umytí slizu a po jeho hraní si umyte ruky. Hračku nedávajte deťom do 3 rokov.

Prečo sliz nefunguje!

Najväčším dôvodom zlyhania je nepozorné prečítanie receptu!

Ďalším dôvodom je nedostatok pozornosti na potrebné materiály a skutočné meranie zložiek!

Soľný roztok musí obsahovať boritan sodný a kyselinu boritú ako prísady na aktiváciu hlienu, inak nebudete úspešní.

Nepoužívajte staré a nekvalitné lepidlo, má to tiež vplyv na prípravu slizu.

Poznámka: Ak pridáte príliš veľa fyziologického roztoku, sliz sa zmení na gumu. Ak sa to stalo, potom recept začnite od nuly, nie je potrebné ho vyhodiť, dostanete pravidelný sliz.

Vytvorenie slizu sa stane ešte zábavnejším, keď pridáte kreatívne sezónne a sviatočné motívy. Určite viem, že deti majú radi novinky z tematického vývoja!

Hračka pre dospelých a deti

Slizy, alebo ako ich ľudia nazývajú „lizuny“, je plyšová hračka, ktorá sa pokrčí v rukách. Dospelí ich používajú na zmiernenie stresu a deti ich používajú na hranie a rozvoj jemných pohybových schopností prstov. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si článok „Čo sú slizové slizy a prečo sa používajú“.

Predtým, ako budeme diskutovať o tom, ako vyrobiť kúsok improvizovaných súčastí, pozrime sa na to, čo sú v súčasnosti trendy našuchorené chlpy. Jedná sa o populárne hračky, ktoré sú vzduchovou „bublinkovou“ hmotou, ktorá sa perfektne rozťahuje. Je príjemný na dotyk a pripomína samet alebo semiš. Našuchorené lízanie má iné meno - žuvačka na ruky

Komponenty

Pre sliz budete potrebovať škrob a šampón, ktorý je možné nahradiť sprchovacím gélom, saponátom alebo tekutým mydlom. Ak je to potrebné, môžete použiť farbivo.

Niektorí sa snažia uvariť napínaciu hmotu namiesto múky namiesto múky. Nemôžete to urobiť, nedostanete správnu konzistenciu. Pri príprave slizu doma je možné škrob nahradiť iba mastencom (prášok), ale stojí to oveľa viac, takže nemá žiadny význam rošádu.

S penou na holenie, zahusťovadlom a lepidlom

Ak sa vám nepáčili recepty, ktoré hovoria, ako vyrobiť nadýchanú sliz bez tetraborátu sodného, ​​môžete túto látku použiť.

Napriek komplexnému názvu je to jednoducho soľný roztok odvodený od kyseliny boritej. Populárne antiseptikum, ktoré je v každej lekárni a stojí cent. Mimochodom, účinná látka tohto roztoku sa tiež nachádza v spreji Taimurov a v mnohých tekutinách na čistenie kontaktných šošoviek. Preto nie je potrebné kupovať roztok tetraboritanu sodného.

Domáce recept na našuchorený sliz z holiacej peny, lepidla a tetraboritanu sodného je celkom jednoduchý.

Recept číslo 4 - jednoduchý recept na našuchorený sliz

Jeden z najjednoduchších receptov - aspoň pokiaľ ide o počet prísad. Sliz nebude tak vzdušný, ale je celkom možné dosiahnuť jemnosť textúry.

Na výrobu nadýchaného slizu podľa tohto receptu stačí:

 • biele lepidlo - 1 šálka (200 ml alebo 180 g),
 • pena na holenie - 3 šálky po 200 ml,
 • roztok na kontaktné šošovky s kyselinou boritou,
 • farbivo (jedlo, kvaš).

Výrobný proces je tiež jednoduchý:

Po zvládnutí receptu môžete urobiť z dúhovej (alebo takmer) nadýchanej slizu jedným z 2 spôsobov:

Súčasne varte niekoľko malých bahienok v samostatných miskách a pridajte iné farbivo.

Urobte jeden biely plátok a potom ho rozdeľte na niekoľko kusov. Každá rolka s palacinkou vložte ako náplň potravinové farbivo (prášok) a mieste v rukách.

Samostatne by sa malo hovoriť o lepidle - je vhodné brať osvedčené zlúčeniny a od dátumu výroby by nemalo uplynúť viac ako 2 mesiace.

Nepokúšajte sa zahusťovať sliz tým, že nalejete veľa aktivátora naraz - to sa robí postupne, hnetenie po každej porcii. Šetríte čas a získate gumový sliz, ktorý je ťažké alebo nemožné opraviť.

Na druhú stranu, musíte sa pozrieť na konzistenciu - ak hmotnosť nezhustne ani po 10 pokusoch, je čas pridať záložný aktivátor alebo jednoducho opustiť recept.

Užitočné video o nadýchaných slizoch:

Čo je to za divnú hračku

Ak vidíte na predaj plastovú nádobu alebo nádobu naplnenú želé podobnou látkou s nápisom „Sliz“ alebo „Lizun“ na obale, je to tak. Aby ste pochopili, o čo ide, môžete vziať len sliz do ruky. Je mäkký na dotyk, dobre sa pokrčí a natahuje, drží sa na stenách a potom sa z nich zosúva, často zanecháva mastné škvrny.

Samotný kal sa šíri po povrchu kaluže, ale ľahko sa dá ručne zostaviť do hrudky. Môže sa držať vašich rúk, pretekať prstami, ale pri náraze na stenu sa stáva elastickou.

Spočiatku bol sliz vyrobený z guarovej gumy - polysacharidu a tetraboritanu sodného, ​​známeho ako borax. Výsledkom bol materiál podobný hlienu s nenewtonovskými vlastnosťami tekutín. Nerozširuje sa, ľahko sa zostavuje a pri náraze sa zhutní.

Existuje veľa druhov lizunov, tu sú niektoré z nich:

Sliz. Želé podobná hmota je zvyčajne priehľadná. Nelepí sa na ruky, preteká prstami s dlhými vláknami, šíri sa cez tvrdý povrch do kaluže.

Sliz je mäkký a ťažný.

Anti-stres. Toto je hlien umiestnený v elastickej membráne pokrytej drôteným pletivom. Po stlačení vytvorí bubliny.

Protistresový slogan dobre uvoľňuje nervové napätie

Žuvačka na ruky. Hustšia elastická hmota. Ľahko sa rozdrví a roztiahne.

Žuvačka na ruky je hustejšia a pružnejšia

Skákanie. Najhustší sliz. Je menej elastický, ale elastický. Odskakuje z tvrdých povrchov.

Elastický vyhadzovač dobre skáče od tvrdých povrchov

Nadýchaný sliz. Našuchorené a veľmi pekné na dotyk. Dobre pokrčené, napnuté.

Fluffy sliz - najúžasnejší a vzdušný sliz

Plastelíny. Udržuje svoj tvar lepší ako ostatní. Z dôvodu plasticity sa z nej môžu formovať rôzne figúrky.

Plastelína si udržuje svoj tvar lepšie ako ostatní

Existujú lizúny, ktoré dobre priľnú k povrchom, nepriehľadné, priehľadné, s penovými guličkami, perličkové, žiariace, rôzne farby.

Takúto hračku je možné samozrejme kúpiť v obchode, ale je oveľa zaujímavejšie vyrobiť si ju z improvizovaných prostriedkov. Navyše to nie je ťažké.

Z tetraboritanu sodného a PVA lepidla

Pripravíme všetky ingrediencie:

 • borax (tetraboritan sodný) - 0,5 lyžičky prášku,
 • lepiace PVA písacie potreby - 30 g,
 • farbivo (môžete použiť brilantnú zelenú),
 • voda - 1 šálka.

Na vytvorenie slizu stačí tri prísady.

Sliz z PVA lepidla a bóraxu nie je horší ako magagín

Teraz je možné ho vyzdvihnúť, vytiahnuť, zvrásniť, hodiť a znova zložiť - sliz je pripravený.

Tip! Pri výbere farbiva nezabudnite, že niektorí z nich si znečistia ruky.

S penou na vlasy alebo holenie

Podľa toho istého receptu sa vytvorí chlpatý plátok. Na pridanie chmýří do lizunu sa do kompozície zavedie pena na vlasy alebo holenie.

 1. Nalejte lepidlo do vhodnej misky.
 2. Pripevnite k nej penu. množstvo závisí od toho, aká by mala byť našuchorená hmota. Zamiešame.
 3. Pridajte farbivo, môžete použiť anilín alebo akékoľvek iné. Dôkladne premiešajte.
 4. Za miešania trochu nalejte tetraboritan sodný. Akonáhle je kompozícia dostatočne zahusťovaná a začína za stenami riadu, je možné ju vyzdvihnúť a hrať.

Hlavnou podmienkou úspechu pri výrobe tohto typu je dobré lepidlo. Ak to nezhustne, všetka práca pôjde dolu, nič nebude fungovať.

Z PVA lepidla a sódy

Ako zahusťovadlo sa však používa nielen borax. Táto funkcia sa dokonale vykonáva pomocou jedlej sódy.

 1. Sódu rozpustite v malom množstve vody.
 2. Nalejte lepidlo do misy, pridajte farbivo a premiešajte.
 3. Za stáleho miešania pridajte trochu roztoku sódy. Počkajte, až hmotnosť zhustne. To sa nestane okamžite, takže sa nemusíte ponáhľať pridať ďalší roztok sódy.
 4. Rozdrvte hotovú omšu vo vašich rukách. Ukázalo sa, že je ešte jemnejšia a jemnejšia ako tá predchádzajúca, dobre sa pokrčí a roztiahne sa.

Hlienok môže blikať pridaním iskier.

Z alkoholu a silikátového lepidla

Používa sa na výrobu lizunového a silikátového lepidla. Vlastnosti hračky sa však budú líšiť.

 1. Nalejte lepidlo do misky a zafarbte ho akýmkoľvek farbivom.
 2. Miešajte krúživým pohybom, pridajte trochu alkoholu. Uvidíte, ako hmotnosť zhustne a vytvorí husté hrudky.
 3. Nechajte odpočívať 20 minút.
 4. Zhromaždite do hrudky a dobre mieste rukami. Taký sliz sa nebude natahovať a lepiť, jeho konzistencia je dosť hustá. Ale bude to vynikajúci vyhadzovač.
 5. Roll hmotnosť do lopty a pokúsiť sa udrieť na podlahu. Elastická guľa dobre skáče od tvrdých povrchov.

Zo škrobu a peroxidu vodíka

Masívny vyhadzovači loptu sa dá ľahko vyrobiť z obyčajného škrobu. To nevyžaduje vysoké náklady, hračka bude stáť cent.

 1. Zmiešajte 100 g škrobu s 200 ml horúcej vody, až kým sa nedosiahne želé podobná hmota.
 2. Nechajte vychladnúť a zmiešajte so 100 ml PVA lepidla.
 3. Pridajte vhodné farbivo a niekoľko kvapiek peroxidu vodíka. Dobre premiešajte. Peroxid vodíka poskytne hračke ľahkosť a vzdušnosť.
 4. Výsledná hmota sa vleje do gule. Vyhadzovač je pripravený.

Z lepidla „Titan“ a šampónu

Jednoduchý spôsob, ako urobiť lizun, je pomocou lepidla Titan. Toto lepidlo nie je toxické a po zaschnutí nestráca elasticitu.

 1. Lepidlo zmiešajte so šampónom v pomere 3: 2. Farba a priehľadnosť hračky závisí od šampónu. Pre väčšiu intenzitu farby pridajte farbivo.
 2. Nechajte zmes chvíľu chvíľu zahustiť, zvyčajne to trvá 5 minút.
 3. Sliz je pripravený. Jednoduché a rýchle.

Podľa tohto receptu nie je vždy možné dosiahnuť požadovaný výsledok, rôzne šampóny sa správajú inak. Ale stojí za to vyskúšať, pretože nestratíte nič.

Tip! Masu miešajte, kým nezaostáva za stenami riadu a neprestane sa držať vašich rúk. To sú znaky pripravenosti hračiek.

Z lepiacej tyčinky

Na tento účel je tiež celkom použiteľný iný druh lepidla - ceruzka. Tu budeme opäť potrebovať tetraboritan sodný.

 1. K tomu potrebujete 4 kusy lepiacej tyčinky. Vyberte tyče a vložte ich do žiaruvzdornej misy.
 2. При помощи микроволновки или духовки расплавьте стержни до образования вязкой массы.
 3. Добавьте в клеевую массу краситель, смешайте.
 4. В отдельной посуде растворите буру в небольшом количестве воды.
 5. Roztok sa do lepidla pridáva postupne za stáleho miešania, až kým sa nedosiahne požadovaná konzistencia.

Z plastelíny

Sliz môže byť vyrobený nielen z lepidla. Dobrá a odolná hračka sa získava z plastelíny.

 • plastelína - 100 g,
 • želatína - 15 g
 • voda - 250 ml.
 1. Želatínu namočte do 200 ml studenej vody pomocou žiaruvzdornej misky.
 2. Keď želatína napučí, pomaly ju zahrejte do varu a okamžite ju odstráňte z tepla. Nechajte mierne vychladnúť.
 3. Kaša hlina, aby bola mäkká. Zmiešajte so zvyšnou vodou.
 4. Spojte ešte teplú želatínu s plastelínou, dobre premiešajte, kým nebude hladká.
 5. Vložte do chladničky na pol hodiny.

Takáto hračka sa môže bezpečne podať deťom, pretože v jej zložení nie sú žiadne škodlivé látky. Je tu malý problém: tento vzhľad ponecháva na tapete mastné škvrny. Uistite sa, že ho deti nehádzajú na steny.

Z zubnej pasty a tekutého mydla

Úplne bezpečnou možnosťou je sliz zubnej pasty. Môžete použiť bežnú a gélovú pastu.

 1. Zmiešajte 20 ml zubnej pasty a tekutého mydla s 5 lyžičkami múky.
 2. Miešajte tak, aby tu neboli hrudky, najskôr lyžičkou a potom rukami. Aby sa hmota nelepila na ruky, navlhčite ich vodou a znovu dobre hnette.

Z mydla a šampónu

Pre ďalšie zobrazenie budete potrebovať iba dve zložky, ktoré nájdete v ktorejkoľvek domácnosti. Jedná sa o tekuté mydlo a vlasový šampón.

 1. Tekuté mydlo a šampón zmiešajte v rovnakom pomere až do vyhladenia.
 2. Miesto na deň v chladničke.
 3. Choďte von a bavte sa.

Pretože tento lizun pozostáva z látok rozpustných vo vode, chráňte ho pred vlhkosťou. Hračka z tepla rúk rýchlo zjemní, je potrebné ju uložiť do chladničky. A nedovoľte kontaktu s prachom a nečistotami, umývanie lizunu nebude úspešné. Takáto hračka vydrží opatrne asi mesiac.

Z krém na ruky a parfumy

Môžete si dokonca urobiť lizun z krému na ruky. Neexistuje žiadna záruka, že hračka bude fungovať, ale stojí za to vyskúšať.

 1. Krém vytlačte do misy.
 2. Pridajte farbu a premiešajte.
 3. Počas pridávania parfumu všetko dôkladne premiešajte. Zmes začne zhustnúť.
 4. Po dosiahnutí požadovanej konzistencie mieste hračku rukami.

Rodičia sa často bojia dať sliz malým deťom zo strachu, že ho vtiahnu do úst. V takom prípade môžete vyrobiť úplne bezpečný jedlý sliz bez chémie.

Na to potrebujete:

 • múka - 400 g
 • studená voda - 50 ml,
 • horúca voda - 50 ml,
 • potravinárske farbivo.
 1. Preosejte múku do misky, zmiešajte ju so suchým farbivom.
 2. Pridajte studenú vodu, znova premiešajte.
 3. Nalejte horúcu vodu a výsledné cesto dôkladne mieste. Mal by byť hladký a bez hrudiek.
 4. Cesto vložte na niekoľko hodín do chladničky.
 5. Hnajte opäť dobre rukami.

Nie všetky výrobky a látky sú vhodné na výrobu slizu. Nie všetko, čo vyzerá ako sliz, nemá potrebné vlastnosti. Pozrite si video, aby ste sa vyhli chybám.

Ako dať požadovaným vlastnostiam lizun

Aj keď sliz nevyšiel tak, ako som chcel, je možné ho opraviť.

 1. Ocot urobí hračku pružnejšou. Nalejte pár kvapiek a lizun sa bude lepšie natahovať.
 2. Po pridaní peroxidu vodíka získate skvelú hmotu, takto sa vyrába našuchorený sliz.
 3. Niekoľko kvapiek glycerínu pomôže, aby bola hračka klzká.
 4. Svetelný lizun je možné získať pomocou fluorescenčnej farby.
 5. Ak je lizun príliš mäkký, dajte ho do pohára, vložte doň pár kryštálov soli, pevne ho uzavrite vekom a nechajte ho cez noc. Soľ bude čerpať prebytočnú vodu a obnovuje pružnosť hračky.
 6. Príliš tvrdý kal bude mäkší, ak ho vložíte cez noc do nádoby a nalejete niekoľko kvapiek vody.
 7. Aby bola vôňa hračka príjemná, ochutnajte ju éterickým olejom, ochutením potravín alebo vanilkou.
 8. Magnetický lizun je možné vyrobiť pridaním malých kovových pilín alebo oxidu železa. Hračku rozdrvte tak, aby bola doplnková látka rovnomerne rozložená. A potom sa vaša sliznica ako živá siahne po akomkoľvek magnete.
 9. Protistresová hračka bude fungovať, ak vložíte hlien do balóna. Môže sa to urobiť pomocou veľkej striekačky bez ihly.
 10. Aby ste zvýšili lizun, vložte ho na 3 hodiny do nádoby s vodou. Neznepokojujte sa, ak sa rozpadne, malo by to tak byť. Do tela pridajte soľ a krém na ruky. Zamiešame. Sliz nielen obnoví elasticitu, ale tiež sa zväčší.

Tip! Pridajte do mäkkého olizovania viacfarebné penové gule. Vďaka tomu bude farebný a bude sa zvyšovať objem.

Skladovanie a starostlivosť

Lizun je rozmarná hračka a jej životnosť je krátka. Ak ju chcete predĺžiť, musíte vedieť, ako správne sliz uchovávať a starať sa oň.

 1. Lizun sa uchováva v plastovej nádobe s pevne uzatvoreným vekom.
 2. Aby sa sliz nevysychal, udržujte ho mimo zdrojov tepla a nenechávajte ho na slnku.
 3. Suchý lizun je možné oživiť kvapkou vody nasiaknutou soľou.
 4. Musíte sa hrať s lizunom. Dlhodobé skladovanie môže viesť k plesniam. Takúto hračku bude potrebné vyhodiť.
 5. Časté používanie bude mať za následok rýchlu kontamináciu hračky a stratu vlastností.
 6. Vyvarujte sa kontaktu s vlnitými povrchmi, líza zhromaždí chĺpky a stane sa nepoužiteľným.

Lizuny nie je len hračka pre deti, niektoré druhy majú praktické využitie. Napríklad môžu vyčistiť počítačovú klávesnicu alebo odev od priliehajúcich podstieliek. Elastické rozvíjajú jemné motorické schopnosti, zvyšujú silu prstov. A práve upokojujú, zmierňujú stres a dávajú dobrú náladu. Make lizunov a hrať, pretože je to tak vzrušujúce!

Pin
Send
Share
Send
Send