Užitočné tipy

Ako vyrobiť kamuflážny maskovací oblek pre lov domácich majstrov?

Pin
Send
Share
Send
Send


Goblin a Kikimora sú akýmsi majstrom lesa. Sú podobné človeku aj zvieratám. Obaja hrdinovia sa vďaka svojmu vzhľadu zlúčia s prírodou, takže sa môžu bez povšimnutia schovať. Rovnako ako Kikimora a Leshiy sa človek snaží stať sa „svojou“ povahou. Preto si vlastnými rukami vytvára maskovacie šaty, ktoré pomáhajú schovávať sa v lese. Takéto oblečenie má určitý význam: poľovník chce mať formu rozprávkového stvorenia a stať sa súčasťou starodávneho presvedčenia.

Táto kamufláž je v poľovníckom prostredí už dlho obľúbená. Našťastie to môžete urobiť vlastnými rukami z improvizovaných prostriedkov. Každá osoba robí také kostýmy vlastným spôsobom. Materiály použité na výrobu kamufláže sú rôzne: od handier látky po trávu. Tento proces má samozrejme mínus: zložitosť, trvanie stvorenia, veľmi krátky život.

Opis maskovacieho obleku

Maskovacie obleky Kikimora a Lesha prichádzajú v niekoľkých druhoch, v závislosti od oblasti, v ktorej sa bude lov uskutočniť.

 • Les, V týchto šatách prevažujú hnedé, zelené farby. Takéto rúcho pomôže zamaskovať v lese.
 • divokosť, Tu sú hlavné farby šedo-zelená a béžová. Vďaka tomuto obleku sa môžete ideálne schovať v púšti.
 • palina, Prevládajú tu sivé a svetlo zelené farby. Bez takého obleku v stepi, na skalnatom povrchu sa človek neobíde.
 • sneh, Hlavné farby v župane sú svetlo sivé a biele. Takéto maskovacie obleky na lov sú schopné zamaskovať lovca v zimnom lese alebo na zasneženom teréne.

Tipy na maskovanie

Pri tvorbe kamufláže je potrebné vziať do úvahy, že videnie mnohých zvierat nie je monochromatické, takže maskovací oblek vyrobený vlastnými rukami by mal byť viacfarebný. Vytvorený odev navyše nemôžete umyť bielidlom, pretože zvieratá uvidia svetelný bod a lov bude samozrejme neúspešný.

Je preto žiaduce vytvoriť maskovací kabát, ktorý má čo najreálnejšiu farbu a vzor, ​​čo zaručuje vynikajúci lovecký proces. Ak to nie je možné urobiť sami, môžete si kúpiť hotové oblečenie. Našťastie domáci výrobcovia vytvorili niekoľko modelov s rôznymi realistickými obrázkami. Napríklad môžete vidieť kresby Bittern, Polar Owl a Woodcock.

Ak sa potrebujete naučiť, ako vyrobiť maskovací oblek vlastnými rukami, musíte študovať veľa literatúry, aby ste dosiahli úžasný výsledok. Kostýmy Leshii a Kikimora sú stále populárnejšie, aj keď sú dosť objemné. Ale fungujú ešte lepšie ako špinavé kostýmy.

Maľovanie pre domácich majstrov: zložitosti procesu

Mnohí môžu potrebovať maskovací oblek Kikimora, ale v predvečer lovu nie je čas a príležitosť si kúpiť také rúcho. V takom prípade musíte použiť prostriedky, ktoré máte k dispozícii.

K dispozícii sú 3 možnosti maskovania:

 • bunda, nohavice, klobúk,
 • pončo mys
 • mikina s kapucňou.

Najjednoduchším riešením je samozrejme vytvoriť pončo, ktoré má také vlastnosti ako univerzálnosť, univerzálnosť, ľahké použitie.

Úvodné informácie

Existujú tri možnosti vykonania:

 1. Kompletná sada. Zahŕňa sako s nohavicami.
 2. Cape poncho.
 3. Mikina s kapucňou.

Najjednoduchšia je druhá možnosť. Nie je ťažké vytvoriť takúto maskovaciu masku „Leshiy“ vlastnými rukami. Pláštenka je pohodlná a všestranná. Najťažšou možnosťou je kompletná súprava, ktorá sa skladá z bundy a nohavíc. Poskytuje však najlepšie maskovanie. Každý si môže slobodne zvoliť, čo má rád.

Materiály na vytvorenie maskovacieho županu Kikimora

Takže, pri premýšľaní o tom, ako si vyrobiť kamufláž Kikimore sami, musíte určiť, z akého materiálu bude kostým vyrobený. Môžete si vziať rybársku sieť s rozmermi 1,5 až 3-4 metrov. Veľkosť bunky by v tomto prípade mala byť 1 až 2,5 cm, na farbe použitej sieťky nezáleží, pretože na ňu bude „položená“ kamufláž.

Ďalej budete potrebovať jutovú niť, ktorá sa používa v bežných vreckách. Môžete si kúpiť cievku takého vlákna, ale odporúčame používať 6-7 vriec. Odborníci z tejto oblasti odporúčajú zvoliť druhú možnosť, pretože niť z vrecka je mäkšia, pružnejšia a tenšia.

Tretia vec, ktorú potrebujete, sú farbivá. Ich výber je veľmi zodpovedná záležitosť. Farbivo by sa malo brať tak, aby bolo vhodné pre bavlnu a syntetické tkaniny. Malo by existovať niekoľko farieb a odtieňov: 2-3 odtiene zelenej, čiernej, hnedej, olivovej, žltej.

Potrebujete tiež kapronové vlákno dlhé 100 metrov a hrúbky 1 mm. Musíte si kúpiť jednu klbku. Farba by mala byť biela, hnedá alebo čierna. Tento závit je potrebný na spájanie častí. Človek sa nezaobíde bez nylonovej šnúry dlhej 25 metrov a hrúbky 3-4 mm. Je potrebné spevniť okraje odevu a vytvoriť väzby.

Vytvorte maskovacie rúcho Kikimora

Takže všetky materiály sú pripravené. Tu sa napríklad zobrazí postup, ktorý vám umožní vytvoriť maskovacie šaty vlastnými rukami vo forme mikiny s kapucňou.

Je potrebné pripraviť vzory na chrbte, prednej časti, kapote a rukávoch. Predná a zadná časť sú vyrobené z dvoch rovnakých častí. Ich tvar by mal byť pravouhlý. Šírka - do 1 metra, dĺžka - od ramena po koleno. Tieto časti sú zošité takým spôsobom, aby pre hlavu zostal otvor.

Keďže maskovacie obleky na lov sa neobchádzajú bez rukávov, je potrebné pripraviť dve časti obdĺžnikového tvaru. Dĺžka vzorov by mala byť medzi 60 - 70 cm. Šírka - 40 cm. Rukáv by mal byť dostatočne priestranný, pretože maskovacia maska ​​vytvorená vlastnými rukami sa nosí nad iným oblečením.

Kapucňa je vyrobená zo 4 častí. Bude potrebné vyrezať 4 prvky:

 • číslo dielu 1 - 20 x 20 cm,
 • podrobnosti č. 2-4 - 20 x 40 cm.

Ďalej je potrebné ich zošiť, ako je to znázornené na obrázku.

Mikina je v zásade pripravená. Zostáva ju „ozdobiť“ farebnými vláknami.

Farbenie vlákien a ich upevňovanie na kamufláž

Najprv musíte zafarbiť malé časti nití, aby ste sa uistili, že ste získali farbu. Po prečítaní pokynov môžete začať farbiť vlákna tmavo zelenou farbou. Tento odtieň je základom masky Kikimora a Leshy. S touto farbou musíte zafarbiť 2 - 3 pradienka získané z vriec, nylonového vlákna a šnúry, podrobnosti o šitom obleku.

Po vyfarbení je potrebné všetko opláchnuť a vysušiť. Tento proces trvá asi jeden deň. Nite z vriec by sa mali sušiť mimo zdrojov ohňa a priameho slnečného žiarenia.

Po vysušení je potrebné vytvoriť zväzky 4-5 vlákien. Musia byť zložené na polovicu a usporiadané tak, aby umožňovali pohodlnú obsluhu. Pri vytváraní takzvaného „shag“ je potrebné vziať do úvahy, že jedno vlákno by malo byť dlhé asi 40 - 55 cm. Dvojité vlákno môže tvoriť rozmazanú siluetu šípky.

Ak chcete vyrobiť maskovací oblek vlastnými rukami, musíte správne uvarené strapce opraviť. Prvá metóda sa nazýva „šachovnicová bunka“. Podstata metódy spočíva v tom, že musíte najskôr opraviť vlákna so základnou farbou v šachovnicovom vzore. Potom sa upevnia trámy s ďalšími odtieňmi.

Druhá metóda zahŕňa fixáciu „shag“ naraz všetkých odtieňov, ktoré tvoria kamufláž. Tkať by mala byť nasledovná.

Stojí za zváženie, že musíte spriadať nite zdola nahor.

Nebezpečenstvá, ktoré čakajú na lov

Maskovacie odevy, bez ohľadu na to, ako dobre lovia, môžu do masti pridať vlastnú mušku. Muž oblečený v maskovacích šatách, ktorého fotografiu je viditeľná v článku, bude skrytý pred zvieratami a vtákmi, ako aj pred jeho susedmi. Preto existuje nevyslovené pravidlo: je zakázané strieľať na rozmazaný cieľ, na zvuk alebo pohyb, v tme alebo za súmraku.

Skúsený lovec maskovania sa môže zamaskovať tak, aby ho nemohol počuť ani vidieť. A začiatočníkov sa dá vidieť míľu ďaleko. Z tohto dôvodu sú prvé podniky v nevýhode. V maskovaní musí poľovník sledovať hru a dianie v okolí. Ak sú strašiaci umiestnení, potom ich môžu ostatní lovci vziať na hru a strieľať v smere k skrytej osobe. Preto sa musí vykonávať maximálna ostražitosť.

Takže oblek je pripravený. Je čas ísť na lov. Hlavná vec je ostražitosť a opatrnosť.

Materiál obleku

Pri vytváraní rôznych variantov obleku existujú spoločné body. Pozrime sa na ne krátko. Začnite s potrebnými materiálmi:

 1. Mriežka je malý zametač. Čím viac to je, tým lepšie. Faktom je, že jeho časť sa bude musieť minúť na experimenty, aby sa pre maskovanie zvolilo najlepšie zafarbenie. Zvyčajne 3 až 4 metre a šírka jedna a pol stačia na výrobu kostýmu a prípravné práce. Nezáleží na počiatočnej farbe použitej sieťoviny. Veľkosť buniek by však mala byť obmedzená na rozsah 1 až 2,5 centimetrov.
 2. Jutové vlákno. Aby ste to dosiahli, môžete použiť hnedé vrecká určené na skladovanie zemiakov. Motúzy z jutovej nite nie sú vhodné, pretože sú príliš tuhé a silné. Ak sa domnievate, že po natieraní a vysušení sa tieto vlastnosti stanú ešte výraznejšími, bude veľmi ťažké pracovať. Preto je lepšie kúpiť vrecká z juty a vytiahnuť z nich pravú niť.

Čo ešte budete potrebovať pre kostým

Budete tiež musieť kúpiť:

 1. Maľovať. Pri výbere je nevyhnutné sa pozrieť, na ktorú látku je určená. Je potrebné sa zamerať na tie, ktoré môžu farbiť syntetické aj bavlnené tkaniny. Vhodná farba sa vyberie pokusom a omylom. Odporúča sa zvážiť niekoľko odtieňov zelenej, čiernej, olivovej, žltej, mäkkej hnedej.
 2. Na šitie jednotlivých detailov maskovacieho obleku je potrebné použiť asi sto metrov obyčajného bieleho nylonu. Jeho hrúbka by mala byť asi jeden milimeter.
 3. Budete tiež potrebovať asi 25 metrov nylonovej šnúry s hrúbkou 3 až 5 mm. Je potrebné spevniť (zosilniť) oblek okolo okrajov.

Pomerne jednoducho (aj keď dlhý čas) je oblek vyrobený na lovenie „škriatok“. Môže ho vytvoriť každý, kto má trpezlivosť a vytrvalosť.

Všeobecné informácie o príprave materiálov

Predtým, ako začnete robiť maskovací oblek „Goblin“, mali by ste si pripraviť všetko, čo sa vám hodí. Stručne povedané, hlavné kroky zahŕňajú uvoľňovacie vaky na nite, rezanie ôk. Až potom môžete začať šiť detaily orezania. Ďalej je potrebné obliecť kostým, vchádzať do neho, vykonávať rôzne pohyby. Ak je to pre vás vhodné v obleku, môžete pokračovať vo vyfarbení vo vybranej farbe. To všetko sa musí robiť opatrne. Maskovanie skutočne závisí od kvality odevu.

Podrobný opis výroby kostýmu

Keďže nás zaujíma maskovací oblek „Leshiy“ na lov a nie plnohodnotné ostreľovacie zariadenie, zvážime možnosť výroby mikiny s kapucňou. Toto je kríženec medzi kompletnou súpravou a pončo mysom. Na vytvorenie bundy sú potrebné tieto komponenty:

Rezanie prednej a zadnej časti je rovnaké. Podrobnosti sú vyrezané vo forme obdĺžnikov, ktoré by mali mať šírku jeden meter a dĺžku rovnú výške osoby, merané od členku po plece. Ich šírka je jeden meter. Hrany na vrchu musia byť šité tretinou, aby zostal otvor pre hlavu. Rukávy musia byť vyrobené z dvoch kusov. V tomto prípade sa používajú obdĺžniky s rozmermi 40 x 70 centimetrov. Keď je oblek „Leshiy“ vyrobený na vlastné ruky na lov, musíte mať na pamäti, že budete musieť nosiť maskovacie rúcho na rôznych šatách, prípadne prešívanej bunde. Z tohto dôvodu by sa mali počítať s minimálnymi rozmermi 5 cm, keď sú rukávy vyrezané, musia sa odložiť až do maľby. Zostáva urobiť kapotu. Za týmto účelom odrežte jeden štvorec so stranami 20 cm a tri obdĺžniky s rozmermi 20 x 40 centimetrov. Potom sú všité do kapucne. Hotový prvok by mal takmer úplne zakrývať desaťlitrový vedierko.

Ako pripraviť vlákna

Zatiaľ sme len pripravovali diely na maskovacie odevy, ale neprešívame ich. Urobíme to na samom konci. Ďalším krokom je príprava nite. Za týmto účelom musíte zakúpené vrecká starostlivo rozpustiť. Toto sa vykonáva takto: strihajte alebo rozpúšťajte švy v každom z nich. Potom začnú vyberať vlákno. Ak pracujete päť hodín denne, potom jedno vrece zaberie asi 5 dní. Výsledkom by malo byť asi 5 až 6 pradienok nite.

Farbiace materiály

Keď je pletivo odrezané a vrecia sú uvoľnené, môžete začať experimentovať s maľovaním. Ponúka najširší priestor pre fantáziu. Zároveň však musíte pamätať na to, že je potrebné maľovať striktne podľa pokynov. Pred začatím procesu je potrebné skontrolovať, aké farby získajú získané farby na rôznych tkaninách. Napríklad, ak používate zelené farbivo na syntetiku jutových vlákien, na výstupe môžete získať tmavú olivovú farbu. V prípade kapronovej nite však bude zodpovedať vláknu uvedenému na obale.

Keď sa rozhodnete pre farby, môžete prejsť na hlavný obraz. Spočiatku je potrebné pradienka rozdeliť do niekoľkých skupín. Každá z nich bude zodpovedať určitej farbe kamufláže. Upozorňujeme, že môžu byť tónované. Napríklad použitie tmavozelených a ílových kvetov v rovnakých pomeroch povedie k skutočnosti, že pre ľudí bude kostým viac hnedý. Je tiež potrebné určiť základné zafarbenie. Mal by sa uplatňovať nielen na najväčší počet pradienok, ale aj na časti vyrezané zo sieťoviny, na nylonové nite a na kord.

sušenie

Po zafarbení sa začína fáza prípravy na použitie obleku. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je dôkladné osušenie. Pred tým musia byť všetky časti dôkladne opláchnuté. V opačnom prípade bude dokonca aj slabý dážď spôsobovať vyblednutie kamufláže.

Váš odev by mal obsahovať rôzne odtiene olív, hnedej a zelenej. Oblek sušte v tieni. Priame slnečné svetlo nie je povolené. Pretože prírodná jutová niť má nevýraznú hnedo-hnedú farbu, podobnú suchej tráve, je možné nechať jednu alebo dve pradienka bez sfarbenia. Na dokončenie šitia provizórneho obleku „Leshii“ na lov je veľmi málo.

Maskovacia väzba

Keď sú všetky podrobnosti a materiály pripravené, môžete prejsť do záverečnej fázy - tkania. Nie je to ľahká úloha, preto je najprv potrebné pripraviť si pracovisko. Na to potrebujete stroj a pohodlnú stoličku. Ako prvý môžete použiť starú rysovaciu dosku. Nainštalujte ho pod uhlom a hádzajte mriežku hore. Nechajte druhú časť visieť.

Rozprestierame časti ôk a pokračujeme vo výrobe tzv. Kúskov. Stanú sa zväzkom 4-5 vlákien, ktoré majú rovnakú dĺžku. Zároveň by sa mali zdvojnásobiť. Keďže práve maskovací nosič maskuje nosič, mali by sa k nemu pristupovať so zvláštnou pozornosťou. V takom prípade je potrebné vziať do úvahy také momenty: dĺžka nití by nemala byť príliš krátka, ani príliš dlhá. V prvom prípade bude osoba vyzerať ako kaktus. V druhej sa budú držať všetkého v rade.

Prax ukázala, že optimálna dĺžka nití je 40 až 55 centimetrov. Ak ich sklopíte na polovicu, lúč bude v rozmedzí 20 - 27 cm, čo vám umožní narušiť obrysy tela na zemi. Ak je na lov vyrobený oblek Dash vlastnými rukami, je potrebné použiť jednu farbu pre najlepšiu kvalitu a umiestniť ho do štvorca so stranami 9 - 10 centimetrov. Potom, s miernym posunom, by mal ísť ďalší štvorec. Môžu sa použiť aj iné prístupy, ale tento je uznávaný a obľúbený.

Niekoľko slov o skladovaní a prevádzke

Pozreli sme sa, ako vyrobiť kostým „šotek“. Lov zvierat v ňom musí byť úspešný. Vytvorená kamufláž by sa mala skladovať v skrini, zavesiť ju na plecia, starostlivo narovnať a vyhladiť vytvorené kúsky. Ak ich uložíte správne, nezmenia sa na kučery, nebudú sa kučerať a koláčiky. Ak sa oblek „Goblin“ na lov husí zvlhčil v dôsledku pohybov v močiari, mal by sa dobre vysušiť.

Dôležitým bodom - kamufláž je nevyhnutná na usporiadanie zálohy, a nie na jej prekonanie v lese. Ak sa v ňom musíte pohybovať, mali by ste to robiť pomaly a opatrne, aby ste ho nepoškodili. Ak z nejakého dôvodu (nedostatok času, skúseností, materiálu) nie je možné vyrobiť kostým, mali by ste zvážiť jeho kúpu v obchode. To je všetko o leshkyskom kostýme. Fotografie v článku vám umožňujú získať dobrý prehľad o tom, aký by mal byť konečný výsledok.

Ako vyrobiť DIY chlpatú kamufláž Ghillie (Ghillie)

Každý ostreľovač bude ľahko schopný vyrobiť niekoľko typov Gillyho chundelovej maskovania. Pretože výroba Gilly nie je nijak zvlášť náročná, je žiaduce mať pre takúto kamufláž niekoľko možností.

Odporúča sa mať tri hlavné typy zamaskovania:

 • - kompletný maskovací oblek (bunda s nohavicami),
 • - Cape poncho,
 • - Mikina s kapucňou.

Наиболее проста в изготовлении накидка – пончо, которая одновременно удобна и универсальна. Самый сложный для изготовления вариант – это полный комплект, состоящий из куртки со штанами. Каждый волен выбрать маскировку по своему вкусу. Тем не менее, и в изготовлении полного комплекта, и в изготовлении неполного комплекта имеются общие моменты.

Сначала необходимо подобрать нужные материалы.

 1. Начинаем с сетки-малявочника. Čím viac je, tým lepšie, pretože časť mriežky sa bude musieť minúť na experimenty, aby sa určila najlepšia farba na maskovanie. Zvyčajne je na zhotovenie kostýmu a predbežného výberu zafarbenia stačiť rez 3-4 metre a šírka jeden a pol metra. Počiatočná farba oka nezáleží, ale veľkosť buniek by mala byť obmedzená na rozsah 1 - 2,5 cm.
 1. Druhým potrebným materiálom je jutová niť. Na jeho získanie je najlepšie použiť hnedé vrecká, ktoré obvykle skladujú zemiaky. Neodporúča sa kupovať cievku z jutovej nite, pretože je oveľa tvrdšia a hrubšia ako tá, ktorú dostanete z vaku. Ak vezmeme do úvahy, že vlákno po vyfarbení a sušení je ešte tvrdšie, bude s ním veľmi ťažké pracovať. Preto je lepšie kúpiť 5-6 vreciek z juty a rozpustiť ich na nite.
 1. Nakoniec farba. Pri výbere farbiva nezabudnite zistiť, na ktorú látku sa používa. Mali by ste si vybrať tie, ktoré dokážu farbiť bavlnu aj syntetické látky. Pri výbere farieb pôjdeme trochu nižšie. Farba sa vyberá podľa pokusu a chyby. Odporúča sa mať nasledujúce farby:
  • - niekoľko odtieňov zelenej,
  • - olivový
  • - čierna
  • - mäkká hnedá (prírodné farby ílu, piesku atď.),
  • - žltá.
 1. Na zošívanie jednotlivých častí maskovacieho obleku budete potrebovať asi sto metrov obyčajného bieleho nylonového vlákna asi 1 mm hrubého.
 1. Okrem toho bude potrebných 25 metrov nylonového kordu s hrúbkou 3 až 5 mm. Bude to potrebné pre väzby a vystuženie (vystuženie) obleku okolo okraja.

Ako pripraviť materiály:

Keď sú k dispozícii všetky materiály, musia byť pripravené na použitie. Hlavné stupne sú nasledujúce: vrecká sa otvárajú na nite, pletivo sa odreže a potom sa vyrezané detaily zošívajú. Potom príde sfarbenie vo vybranej farbe. To všetko by sa malo robiť opatrne, pretože maskovanie ostreľovača závisí od toho, ako dobre sa oblečenie vyrába.

Predpokladajme, že ostreľovač už vybral variant maskovacieho obleku: mikinu s kapucňou. Je to kríženec medzi kompletnou sadou a pončo mysom.

Aby ste to mohli šiť, budete potrebovať tieto údaje:

Tvár a chrbát sú narezané rovnako.

Sú to obdĺžniky, ktoré majú dĺžku na výšku osoby mínus 1,5 - 2 dĺžky hlavy a šírku jedného metra. Dĺžka časti sa rovná vzdialenosti od členku k ramenu.

Od okrajov sú diely zošité 1/3 šírky, takže stred zostáva

otvor pre hlavu.

Čísla na obrázku označujú:

Rukávy by mali byť vyrobené z dvoch.

Sú to obdĺžniky s rozmermi 40 x 70 cm. Keďže takéto maskovacie rúcho sa bude musieť nosiť na rôznych odevoch, možno aj na prešívanej bunde, mali by sa robiť maximálne úpravy. Po vystrihnutí rukávov sa odložia stranou, až kým nie sú namaľované.

Kapucňa je prešívaná, takže je na nej vyrezaný jeden štvorec so stranou 20 cm a 3 obdĺžniky s rozmermi 20 x 40 cm, a potom sú diely zošité podľa vzoru. Hotová kapota by mala mať takú veľkosť, aby sa nádoba na 10 litrov takmer úplne uzavrela.

Detail 1 má veľkosť 20x20 cm.
Podrobnosti 2, 3, 4 sú rovnaké, 20 x 40 cm.

Všetky pripravené časti maskovacieho oblečenia ešte nie sú zošité, musí sa to urobiť na samom konci.

Potom musíte uvariť nite. Zakúpené vrecká opatrne demontujte. Na tento účel sú švy v každom vrecku narezané alebo otvorené, potom sa začína otvorenie vrecka pozdĺž nite. Ak pracujete každý deň asi päť hodín, rozpustenie jedného vaku trvá asi päť dní. Po uvoľnení vriec by ste mali mať 5-6 pradienok z juty, z každého vrecúška jednu pradienku.

Farbiace a sušiace materiály:

Po orezaní oka a rozpustení vriec na provázku môžete začať experimentovať s lakovaním. Tu je priestor na predstavivosť neobmedzený! Hlavnou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, je maľovanie v súlade s pokynmi pre farbivo, je vytlačené buď na samotnom obale, alebo vo vnútri.

Predtým, ako všetko zafarbíte, nebuďte príliš leniví na to, aby ste skontrolovali, akú farbu majú rôzne farby na rôznych druhoch tkanín. Napríklad použitie zeleného farbiva na syntetiku jutových vlákien vám poskytne krásnu tmavú olivovú farbu. Syntetická kapronová niť dostane presne farbu, ktorá bola uvedená na obale - zelená.

Akonáhle ste v dôsledku experimentov zistili, čo a čo budete maľovať, môžete začať základný obraz. Najskôr rozdeľte pradená do niekoľkých skupín podľa počtu maskovacích farieb. Napríklad, ak sa pri výrobe maskovacieho obleku používajú štyri farby, napríklad svetlozelená, olivová, hnedá a hlavná tmavo zelená, potom by sa sedem dostupných pradien malo rozdeliť takto:

2-3 pradená budú natreté v tmavo zelenej, 2 pradienka v svetlozelenej, 1 - 2 pradienka v hnedej a 1 pradienka v olivovej farbe.

Ak je ako základná farba zvolená tmavozelená farba, potom sa v tejto farbe namaľujú nielen 2 - 3 pradienka z juty, ale aj podrobnosti o kostýme vyrezanom zo siete, ako aj nylonová šnúra a nylonová šnúra. To, čo je potrebné maľovať v základnej farbe, sa delí podľa typu materiálu (bavlna alebo syntetika) a strieda sa. Natierané časti sa sušia 1-2 dni. V tomto okamihu je všetko ostatné natreté rôznymi farbami.

Po maľovaní detailov by ste ich mali dobre opláchnuť, inak aj po malom daždi kamufláž vybledne, vymaľujete vás a vaše oblečenie v rôznych odtieňoch zelenej, hnedej a olivovej.

Nite by sa mali sušiť v tieni bez priameho slnečného žiarenia. Pretože prírodná jutová niť má nevýraznú hnedo-hnedú farbu, rovnako ako sušená tráva, môžu zostať dve alebo tri pradienka bez zafarbenia.

Odporúčané originálne farby pre kostým Gilly:

Tkať kamufláž:

Po zaschnutí všetkých častí a materiálov po maľovaní môžete začať tkať kamufláž. Pretože to nie je ľahká úloha, musíte si najprv poriadne pripraviť pracovisko. Aby vám nadchádzajúce práce nezaťažovali, budete potrebovať:

 1. Stroj. Poskytuje pohodlný prístup k rezaniu detailov a rýchly prístup k materiálom (šnúra, juta, vlákno kapron).
 1. Pohodlná stolička. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Ako pracovný stroj môžete použiť starú dosku na kreslenie (ak ju máte). Nainštalujte ho pod určitým uhlom a polovicu znížte veľkosť oka na vrchu. Druhá časť mriežky visí zozadu. Druhou verziou stroja, na ktorej bude výroba maskovacieho obleku rýchla a pohodlná, je nainštalovaná žehliaca doska. Po položení častí ôk naň by ste mali pristúpiť k príprave „shag“. V tomto prípade nazývame „shag“ zväzok 4-5 vlákien rovnakej dĺžky, zložený na polovicu. Pretože takéto „sračky“ - to je to, čo nás maskuje, je potrebné pristupovať k ich výrobe so všetkou zodpovednosťou. Existujú určité výrobné miesta, ktoré je potrebné zvážiť.

Dĺžka maskovacích nití by nemala byť príliš krátka a príliš dlhá.

Príliš krátka sračka spôsobí, že kamufláž ostreľovača bude vyzerať skôr ako kaktus.

Príliš dlhé „sračky“ vás nielen nútia vyzerať ako bobtail, ale tiež sa budú držať všetkého, čo vás čaká na vašej ceste.

Prax ukázala, že je najlepšie rezať nite na kusy dlhé 40 až 55 cm. po zložení na polovicu takéto vlákna poskytnú zväzok optimálnej dĺžky: 20 - 27 cm.

Výstrely tejto dĺžky dokonale „narušia“ obrysy na zemi.

Metóda tkania kamufláže. Hoci je maskovacie oblečenie Gilly štandardne tkané, v procese tkania existuje niekoľko funkcií. Takže pomocou metódy tkania „šachová bunka“ najprv pripraví a pritiahne „chlpatú“ farbu jednej (základnej) farby ako šachovnicu do rohov mentálne nakreslených štvorcov so stranou 9 - 10 cm a potom prepletie vlákno druhej, tretej a inej farby. Druhá metóda sa bude mierne líšiť. V tomto prípade by sa mala okamžite pripraviť „chlpatá“ farba všetkých dostupných farieb a potom sa do siete podľa osobitného vzoru tkajú.

Ako každý prípad, aj tkanie kamufláže má svoje vlastné triky. Napríklad, ak používate jemnú mriežku s 1 cm bunkou, nesnažte sa strčiť kúsky do každej bunky - je to nielen veľmi ťažké, ale aj nepraktické. Optimálny krok pre tkanie je 2-3 cm.

Tkanie nasleduje zdola nahor. Najprv si prepletiete spodný rad, potom prepletiete prepletený „shag“ nadol, prepletiete druhý riadok a tiež prečežte. A tak ďalej až do samého konca. Rukávy by sa mali začať tkať od kefy, kapucne zo zadnej časti hlavy, bundy a nohavíc nohavice zdola nahor (to znamená z nôh). Ramená sa tkajú od krku.

Vďaka takým trikom sa ostreľovacia kamufláž stáva veľmi drsnou. Po niekoľkonásobnom otriasaní kamuflážou budete presvedčení, že zrážka padne podľa potreby.

Niekoľko poznámok týkajúcich sa tkania:

Výroba maskovacej róby s prvou metódou tkania (šachovnica) je rýchlejšia. Tkaním „sračiek“ sa Gilly rýchlo tká. Druhá metóda môže byť považovaná za správnejšiu, poskytuje rovnomerné rozdelenie „shag“ rôznych farieb po celom povrchu. Na druhej strane kostým vyrobený prvým spôsobom dáva viac farebných možností. Posunutím „shaggy“ tak, aby sa na vrchu objavila iná farba, alebo jednoduchým trasením obleku „škriatok“ môžete získať farbu, ktorá je optimálna pre farbu oblasti. Druhý spôsob tkania dáva väčšiu rovnomernosť farby a väčšiu chundu.

Nasledujú základné farebné možnosti kamuflážneho obleku Gilly:

Zálesí:

púštne:

Listová zelená:

machový:

zimné:

Čomu by ste mali venovať osobitnú pozornosť:

Rukávy pre Gilly sa tkajú rýchlejšie a ľahšie.

Pred tkaním nie sú zošité. Po dokončení práce sú zošité zvnútra do detailov tela v priamej línii, ktorá slúži ako prielez. Po zošití všetkého sa získa obyčajný blank vo forme nepravidelného kríža s otvorom v strede (pre hlavu). Polotovar je zložený na polovicu tak, aby sa okraje rukávov, chrbta a lícnej strany zhodovali po stranách. Okraje sú prešité farebnou a vysušenou niťou kapronu, od kefy po stehno, do jej stredu.

Č. 1 - šev, ktorý spája predný a zadný diel,

Č. 2 - šev, ktorý spája rukávy so zadnou a prednou časťou,

Č. 3 - upevňovacie švy.

Najobtiažnejšou väzbou je kapucňa. Po jeho zošívaní naberie objem a je ťažké ho tkať na plochej doske. Na tkanie by ste mali použiť jednoduchý improvizovaný nástroj - obyčajnú vedro. Keď naň nasadíte kapucňu, do buniek v kapote sa dá ľahko preniesť „chlpatý“. Z dôvodu pohodlia by ste mali preskočiť zafarbené vlákno kaprona pozdĺž okraja kapucne, čo nebude kravata, ale bude hrať iba užitočnú úlohu. Ak je kapucňa opláštená „shag“, je rovnako ako rukávy šitá zvnútra na krk (nešitá časť v strede).

Na pohodlnejšie šitie sa odporúča vyrobiť manekýn. Berieme dva tyče so štvorcovým prierezom 2X2 cm, urobíme vešiak v tvare kríža. Dizajn by mal byť o niečo vyšší ako vy (asi hlava) a mal by mať rozsah „rúk“ v jednom a pol metri. Tyče je potrebné obrúsiť, aby sa na nich „ulica“ a celá kamufláž nelepili. Hlava by mala byť vyrobená z preglejky pritlačenej na vrchu.

Potom sa telo s rukávmi prišitými na rameno hodí cez figurínu, čo najpresnejšie sa vyrovná a potom sa zošíva pozdĺž okraja (pozri obrázok).

Rovnakým spôsobom kapota predstiera, že je zarovnaná a zarovnaná na okrajoch av strede a je zošitá zvnútra von. Pri šití na kapote je potrebné pamätať na to, že šev je vyrobený pozdĺž goliera v smere spredu dozadu a je dlhý 10 - 15 cm, pretože dĺžka kapucne dole je dlhšia ako výstrih, kapucňa sa čiastočne znižuje dozadu, je vyrovnaná a šitá ,

Keď je všetko šité, zabezpečíme prísnu kontrolu nášho kostýmu. Ak nájdeme diery (oblasti bez „kúskov“), okamžite ich vyplňte niťami požadovanej farby.

To je všetko, Gillyho maskovací oblek je pripravený.

Ale to je teoreticky. V praxi môžete stále robiť veľa vecí. Napríklad po pokračovaní v postranných švoch smerom nadol urobte rezy, pridajte väzby k bočným stenám a oblečte si oblek, napríklad kombinézy OZK. V tomto prípade bude Gilly nosiť nad hlavou. Kravatu môžete prevliecť okolo krku tak, aby kamufláž neklesla, ale v tomto prípade môžete otvoriť topánky, ktoré priťahujú pozornosť.

Týmto spôsobom môžete vyrobiť kostým Gilly v rôznych konfiguráciách. Najpraktickejšia je pláštenka z pončo pripomínajúca vojenský plášť. Jediný rozdiel je v materiáli: plachtovina v ponožke Gilly bola nahradená sieťou, do ktorej je pritiahnutá „shag“.

Vytvorenie takého chlpatého ponča nezaberie veľa času. Na pončo potrebujete kúsok oka s rozmermi 1,5 m x 2 m, vystužený na okrajoch av strede nylonovou šnúrou. Po tom, ako sú kúsky tkané, sa v rohoch vytvoria slučky z toho istého nylonu. Tento variant Gilly sa dá použiť ako maskovací plášť aj ako maskovacia sieť. Veľmi dobré pre lovecké zálohy. V rovnakom duchu si môžete urobiť kompletný maskovací oblek.

Pri ukladaní a obsluhe Gilly je potrebné pamätať na veci:

Táto kamufláž by sa mala skladovať v skrini, zavesená na ramene a jemne narovnávať a vyhladzovať „shag“. Pri správnom skladovaní sa „shag“ nestane „kučeravým“, nepekne a nekroutí sa.

Vlhký oblek (napríklad po daždi) by sa mal dobre vysušiť.

A ešte jedna vec: v obleku je Gilly skôr prepadnutá, než aby prešla lesom. Ak sa v ňom potrebujete pohybovať, urobte to opatrne a pomaly.

Ak z nejakého dôvodu (nedostatok skúseností, čas, materiál) nemôžete šiť maskovací oblek Gilly pre seba, môžete si ho kúpiť v našom obchode.

Pin
Send
Share
Send
Send