Užitočné tipy

Ako pridať reklamu a nainštalovať ju správne?

Pin
Send
Share
Send
Send


Na ovládacom paneli lokality vyberte zo zoznamu modul „Bulletin board“:

Na otvorenej stránke kliknite na tlačidlo „Pridať“:

Otvorí sa stránka na zadanie informácií o reklame, ktorú chcete pridať do katalógu:

Okno obsahuje niekoľko polí, ktoré je možné podmienečne rozdeliť podľa účelu: „Základné“, „Detaily“, „Ďalšie polia“, „Možnosti“, „Iné“, „Nastavenia SEO“, „Filtre“.

 • Kategória. V závislosti od vybranej skupiny preddefinovaných kategórií sa zobrazí kategória materiálu. Kategória je povinné pole. Materiál môže patriť do niekoľkých kategórií súčasne. Táto funkcia sa aktivuje v nastaveniach modulu pomocou možnosti „Zadanie materiálu do viacerých kategórií naraz“.
 • Predmet oznámenia. V predvolenom nastavení je to text odkazu na reklamu, ktorý sa má pridať, a umiestni sa do premennej $ TITLE $.
 • Text reklamy. Viac informácií o reklame. Zobrazuje sa v zozname oznámení na hlavnej stránke modulu, ako aj v sekciách a kategóriách.

Keď sú v nastaveniach modulu zahrnuté ďalšie polia „Celý text materiálu“, „Obrázky“, „Snímka obrazovky“, „Archív súborov“, zobrazia sa na tejto stránke. Tam môžete pripojiť ďalšie polia pre zadávanie informácií o pridanom materiáli.

Pri pridávaní poľa „Príspevok do“ v nastaveniach budete musieť určiť, čo robiť s materiálom, ktorého dátum umiestnenia sa končí.

Dátum pridania môžete vybrať po povolení voľby „Vybrať dátum pridania materiálu“ v nastaveniach modulu:

podrobnosti

 • Autor materiál, ktorým môže byť ktorýkoľvek registrovaný užívateľ. Ak pole necháte prázdne, autor bude používateľom s> Stránka obsahuje ďalšie polia aktivované v nastaveniach. Názvy ďalších polí môžete zmeniť pomocou nástroja Nahradiť štítky.
 • voľba „Zvýšiť reklamu“ Umožňuje presunúť reklamu na začiatok zoznamu na hlavnej stránke kategórií a sekcií. Dostupné výrazy pre zvýšenie reklamy: deň, týždeň, mesiac. Pri úprave reklamy sa môže ukázať, že už bola vznesená skôr. V takom prípade sa voľbou „Aktualizovať termín na zvýšenie reklamy“ predĺži lehota na zvýšenie reklamy.
 • Komentovanie. Povolí alebo zakáže možnosť uverejňovať komentáre k reklamám. Materiál nie je k dispozícii na prezretie (predbežné moderovanie). Povolí alebo zakáže možnosť prezerania materiálov používateľmi. Ak je táto možnosť povolená, materiál je po pridaní neaktívny (skrytý).
 • Skráťte všetky odkazy pomocou u.to alebo Proxy všetky externé odkazy v materiáli. Možnosti sú k dispozícii v závislosti od zvolených nastavení lokality v časti „Nastavenia“ / „Systém“.
 • Materiál je vždy na vrchu. Umožňuje zobraziť reklamu ako prvú v zozname bez ohľadu na dátum, kedy bola pridaná. Túto možnosť použite, ak chcete, aby sa reklama zobrazila čo najväčšiemu počtu návštevníkov.

Informácie o autorovi oznámenia sú uvedené tu:

 • Kontaktná osoba alebo meno autora materiálu ($ AUTHOR_NAME $).
 • E-mail. Môže sa zobraziť pomocou kódu JavaScript $ AUTHOR_EMAIL_JS $, čo sťažuje získavanie e-mailových adries v zoznamoch spamerov.
 • Web. Stránka autora oznámenia ($ AUTHOR_SITE $).
 • Phone. Kontaktné telefónne číslo autora reklamy, prostredníctvom ktorého ho môžete kontaktovať ($ AUTHOR_PHONE $).

Po vytvorení filtrov sa zobrazia polia na zadanie hodnôt filtrovania. Stránka označuje hodnoty filtra, podľa ktorých sa reklama zobrazí.

Modul má jeden preddefinovaný filter: „Typ reklamy“ s hodnotami „Informácie“, „Dopyt“, „Ponuka“. Pomocou pokynov sa dozviete, ako vytvoriť vlastné filtre a upraviť existujúce filtre.

Nastavenia SEO

Po zaplatení balíka služieb „Optimal“, „Shop“ alebo „Maximum“ sú nastavenia SEO dostupné:

 • URL materiálu. Latinské malé písmeno (a-z). V adrese URL sa neodporúča používať slová, ktoré sa nachádzajú v názvoch priečinkov v sekcii „Nástroje“ / „Správca súborov“.
 • Názov. Používa sa pre kód $ SEO_TITLE $. Odporúčaná dĺžka je 60 znakov.
 • Popis meta. Používa sa pre kód $ SEO_DESCRIPTION $. Odporúčaná dĺžka je 160 znakov.
 • Kľúčové slová meta (oddelené čiarkami a medzerami). Používa sa pre kód $ SEO_KEYWORDS $.

Premenné $ SEO_TITLE $, $ SEO_DESCRIPTION $, $ SEO_KEYWORDS $ musia byť umiestnené v značke šablóny nástenky.

Keď budete pripravení, kliknite na tlačidlo „Pridať“ a položka sa objaví v zozname:

Ak je vybratých niekoľko kategórií, sú označené čiarkou:

Pridávanie reklám prostredníctvom panela nástrojov

Panel nástrojov obsahuje časť, ktorá vám umožňuje rýchlo prejsť na pridávanie materiálov na web. Kliknite na ikonu „+“ a vyberte modul, do ktorého chcete pridať materiál:

Otvorí sa stránka na pridanie reklamy:

Vyplňte informácie o materiáli a kliknite na tlačidlo „Pridať“. Na web sa pridá nová reklama.

Ak chcete zmeniť poradie a zloženie polí pri pridávaní reklamy, prejdite na nastavenia modulu „Nástenka“ a v časti „Materiály“ dosiahnite požadovaný výsledok:

Prečo webmasteri umiestňujú reklamy na web?

Na túto otázku odpoviem jednoducho, aby bola všetkým jasná. Predstavme si, že ste začiatočník v blogosfére, máte mladú webovú stránku a rozhodli ste sa vytvoriť si vlastný informačný produkt, vytvoriť ho, ale z nejakého dôvodu ho nikto nekupuje.

Čo robiť v takýchto situáciách? Riešenie je zrejmé. Kontaktujte populárnejšieho webmastera, ktorý má veľkú návštevnosť a vďaka ktorej časti publika z dôveryhodnej stránky sa dostanú na váš blog. A pravdepodobne niekto z tohto publika uskutoční nákup vášho kurzu, knihy alebo čohokoľvek iného.

Prečo renomovaný bloger umiestni na vaše stránky reklamy na váš produkt? Pretože mu zaplatíš peniaze. Takéto transakcie na internete sa uzatvárajú každý deň a môžete tak urobiť.

Všeobecne vidím! Webmasteri inzerujú na svojom blogu, pretože z neho chcú profitovať. Vyššie som uviedol iba jeden príklad, z čoho priamo vyplýva spolupráca. Existuje teda veľa typov reklamy, ktoré je možné umiestniť na vaše stránky.

Viac o tom budeme hovoriť neskôr.

Aké druhy reklamy existujú?

Ako už bolo uvedené, reklamy sú veľmi odlišné:

Kontextová reklama
referencie
bannery
Platené články
pop-up
Reklamná linka nolix

Teraz budeme podrobne analyzovať každú z nich. A až potom vysvetlím, ako ich nainštalovať. Začnime!

Opis kontextovej reklamy?

Toto je jeden z typov reklamy, ktorej obsah je určený záujmami používateľa. Prečo má kontextová reklama výhodu v porovnaní so všetkými ostatnými typmi? Nevtieranie potenciálneho klienta.

Vidí sa dobre, ale zároveň je harmonicky vyladená tak, že sa jej nedostanú do očí a nezasahuje do čítania článku na webe ani do pozerania videa. Vo všeobecnosti nekomplikuje prebiehajúce operácie.

Populárne služby, v ktorých môžete umiestniť bloky na svoje webové stránky, sú Google Adsense a Yandex Direct. Koľkokrát kliknú na blok, toľko peňazí. Ale Yandex.Direct nepovoľuje reklamu na mladých a nerozvinutých blogoch. Minimálna účasť počas celého mesiaca je 500 ľudí denne, skôr ako to bolo 300 rokov. Google Adsense je však pripravený spolupracovať s akýmikoľvek webmi a blogmi.

Pri účasti 200 - 300 ľudí denne si tu môžete zarobiť nejaké peniaze. Približne 1 000 - 2 000 rubľov mesačne to samozrejme nie je veľa, ale s takou účasťou existuje len málo ľudí, ktorí zarábajú vôbec. Je však lepšie najprv zvýšiť návštevnosť na 1 000 a až potom umiestniť reklamy tak, aby peniaze skutočne šli a aby bol ich príjem značný.

Referencie.

Reklama vo forme kotvových odkazov v bočnom paneli je často viditeľná z obľúbených zdrojov. Návštevnosť z toho sa líši v závislosti od účasti na blogu alebo webe.

Taktiež sa neponáhľa, pretože sa úplne spája s rozhraním stránky, ale zároveň z toho nebudete mať veľké množstvo prechodov. Aj keď opakujem, všetko záleží na samotnom blogu, aký druh publika má, čo hľadá atď. Ak dáte podobnú reklamu na svoj blog, web, bude to veľmi pohodlné.

Bannery.

Pomocou tohto typu reklamy môžete zarobiť veľa peňazí, najmä ak na váš blog príde každý deň niekoľko tisíc jedinečných návštevníkov.

Samotný banner je akýmsi grafickým obrázkom alebo flash kódom, ktorý zobrazuje nejaký druh reklamy na stránkach vášho webu. Kliknutím na ktorý prejdete na blog inzerenta. On zase vám zaplatí peniaze. Toto je najúčinnejší spôsob, ako zarobiť peniaze na svojej vlastnej stránke inzerciou.

Jedným z najbežnejších spôsobov platby pri umiestňovaní bannerov sú kliknutia. Čím viac kliknú na banner, tým vyšší príjem a príjem môžu tiež závisieť od dojmov. Populárny systém na internete, ktorý funguje týmto smerom, je Adscape , Teraz však nejde o ňu.

Poďme prebrať na mladú výmenu Rotaban.

Môžete byť zahanbení slovom mladý, ale nebojte sa ho, pretože je to sľubné. Výhodou Rotabanu je, že získate peniaze nielen za množstvo, ale aj preto, že ste práve umiestnili banner na svoju webovú stránku.

Ak počítate s kliknutiami, návštevník potrebuje vysoké. Je s tebou taká? Potom si pozrite ceny:

1 trením po 25 kliknutiach.
100 rubľov za 2500 kliknutí.
400 rubľov za 10 000 kliknutí.
500 rubľov za 12 500 kliknutí.
1 000 rubľov za 25 000 kliknutí.

POZOR! Rotaban účtuje províziu za služby, percento však nie je vysoké, takže by ste sa nemali báť o svoje peniaze. Ak chcete umiestniť banner na svoje stránky, potom provízia z prijatých prostriedkov bude 15%, čo je v porovnaní s inými burzami celkom dostačujúce.

Chcem poznamenať, že rozhranie rotabanu je veľmi pohodlné. Ak na tom pracujete, môžete na svojom webe nastaviť náklady na zobrazenie bannera.

Čím užšia je téma vášho blogu, tým lepšie. Lepšie v tom zmysle, že môžete zvýšiť cenu.

Ak neviete, koľko je potrebné nastaviť, môžete sa zaregistrovať tu a zobraziť približné ceny.

Mimochodom, skoro som zabudol. Poskytovanie služieb umiestnenia reklamného pruhu na jeho webovú stránku na burze Rotaban je minimálna lehota, ktorá je veľmi výhodná. Môžete tiež pracovať priamo s inzerentmi, tj bez záujmu. Je to výnosné a veľmi pohodlné, ale nájsť inzerenta nie je vždy ľahké.

Platené články.

Ďalší druh reklamy, ktorý nie je príliš populárny, ale v niektorých kruhoch sa stále používa. V takýchto prípadoch partneri pracujú priamo.

Prečo je výhodné uverejňovať platené články na mojom blogu?

1. Sú dobre platení, asi niekoľko tisíc rubľov, v závislosti od toho, kto píše článok, od toho, kto žiada, aby do článku vložil odkaz na svoj blog alebo vy, autor blogu. Ak je váš blog populárny, potom je veľmi výhodné zarábať peniaze na uverejňovaní platených článkov.

2. Tento druh článku vám spravidla umožňuje vkladať kvalitný obsah do blogu, ktorý vám nikdy neublíži, pretože sa zvýši počet stránok v indexe a podľa toho sa zvýši aj účasť na blogu.

1. Informácie uvedené v článku najčastejšie nenesú výhody pre vaše publikum. Ak na svojom blogu často uverejňujete platené články, možno sa zníži návštevnosť, pretože to vydesí čitateľov, najmä ak sem prídu, aby získali informácie o novej téme.

2. Veľký počet článkov bez zväzku na vašom blogu môže viesť k zníženiu výsledkov vyhľadávania pre niektoré kľúčové otázky, čo tiež ovplyvní návštevnosť.

Všetko je vo vašich rukách. Môžete sa pokúsiť zarobiť peniaze navyše týmto spôsobom, ale nenechajte sa uniesť.

Pop-up okná.

Len ti chcem povedať, milí blogeri! NEVKLADAJTE NA VÁŠ BLOG PODOBNÉ REKLAMY, pretože kontextové okná môžu vašich čitateľov obťažovať. Ak máte zvýšenú účasť a do toho vložíte svoju dušu, nemusíte hľadať ďalšiu peniazku v kontextových oknách, a to ani napriek dobrému zisku z nich.

Prečo čitatelia nemajú radi kontextové okná? Pravdepodobne preto, že je príliš rušivý a bráni vám v normálnom chôdzi po vašom webe a čítaní užitočných materiálov. Zamyslite sa sami, je to užitočné prečítať si článok, keď si myslím, že niektoré okno s kurzom sa vylezie na celú obrazovku alebo s niečím iným.

A ak táto reklama, táto reklama nie je len vyskakovacie okno, ktoré je možné odstrániť, má tiež falošný krížik pri východe, potom napíšte, že je stratená, účasť okamžite klesne.

Reklamná linka nolix.

Toto je dlho známa forma blogovej reklamy. Mnoho ľudí ho používa, takže si môžete vybrať nolix linku ako zisk. Nastavíte cenu, napríklad 1 $. Tieto peniaze dostanete za 1 000 zobrazení na svojom blogu. Inzerent, ktorý si objedná túto službu, si všimne, koľkokrát tisíckrát má ukázať svoju reklamu.

Ak vám nikto neberie reklamy, môžete ich vziať z bežnej základne, platba sa uskutoční za kliknutia.

Môžete tiež použiť nolix na propagáciu svojich vlastných informačných produktov alebo tam umiestniť svoj pridružený odkaz. Je to len na vás. V každom prípade je to veľmi výhodné. Vpred.

Myslím, že s popisom typov reklamy na webe skončíme. Teraz prejdeme priamo k tomu, čo sa vyrieši, ako nainštalovať túto alebo tú reklamu na váš blog.

Ako pridať reklamy na web?

Teraz vám podrobne poviem, ako pridať niektoré typy reklamy na váš web / blog. Najprv však budeme hovoriť o sekcii vo vašom blogu s názvom ADVERTISING. Poďme začať!

Váš blog je populárny alebo čoskoro bude informácia užitočná.

Musíte vytvoriť novú sekciu „REKLAMA“ na svojom webe / blogu a napísať do nej, že môžete umiestniť svoj banner, reklamu atď. Na svoj blog za peniaze. Uveďte, prečo vy, a nie niekto iný, preukazujete svoju účasť, ukazovatele TIC, PR, AlexaRank, TRUST atď.

Potenciálnym zákazníkom objasnite, že ste skutočne seriózni a že zverejňovaním reklám na svojom blogu môžete dúfať v dobrú návštevnosť. Ak máte záujem o začatie činnosti blogerov alebo aj tých pokročilých, môžete sa spoľahnúť na vyšší príjem.

Rozumiete, prečo by ste mali vytvoriť nový oddiel? Potom mačku nebudem ťahať za chvost, ale okamžite ti poviem, ako na stránku pridať reklamu.

Ako pridať na stránku kontextový reklamný kód?

Analyzujeme pridávanie reklám zo služby Google Adsense do blogu, pretože server Yandex.Direct nie je k dispozícii každému. Prečo presne som písal vyššie. Stručne povedané, začnite pridávať kódy.

1. Zaregistrujte sa v službe Google Adsense. Označíme e-mail, heslo, prejdeme na e-mail a potvrdíme. Vaše údaje budeme musieť tiež zaregistrovať. Určite musíte byť spoľahliví. Počkajte na list v pošte a prihláste sa do svojho účtu Google Adsense. Teraz potrebujeme kód, ktorý vložíme na našu webovú stránku.

Ak to chcete urobiť, nájdite kartu Moje reklamy (moje reklamy) a kliknite na Nová jednotka (nová reklamná jednotka). Potom sme vytvorili novú reklamnú jednotku. A keď klikneme Uložte a získajte kód (to znamená uložiť a získať kód). Výsledný kód sa vloží na správne miesto na webe.

Kam vložiť reklamný kód Adsens na web?

Odporúčam vám umiestniť ho do bočného panela, do hlavičky blogu alebo do článku.

klobúk

Banner 970 * 90 je možné umiestniť na „klobúk“ - prejdite na Konzola =vzhľad = Editor = header.php. Nájdeme značku a umiestnime nasledujúce riadky nižšie:

Prejdite do súboru style.css. Je na rovnakom mieste ako header.php. Prilepte to na koniec súboru:

Sidebar.

Na bočnom paneli môžete umiestniť banner 160 * 600 alebo 300 * 600. Konzola =vzhľad = widgety, TEXT presunúť na pravú stranu a vložiť kód.

Reklama za nadpisom H1.

Vložíme kód do súboru single.php.

Urobte všetko podľa obrázka.

Teraz uložte a uvidíte, čo sa stalo. Áno, a nezabudnite zálohovať, kým sa potulujete po editore blogu.

Zistili sme kontextovú reklamu, teraz sa naučíme, ako predávať bannery a odkazy, ako nastaviť na svojom blogu linku nolix.

Predaj bannerov a odkazov z blogu.

V tomto smere vám odporúčam pracovať priamo, takže všetky informácie o tom, aké typy bannerov umiestnite na svoj blog / webovú stránku, by sa mali umiestniť v sekcii REKLAMA. Ak chcete prostredníctvom burzy pracovať tak, aby ste mohli hovoriť oficiálne, môžete zarobiť na transparentoch v Rotabane.

Teraz budeme diskutovať o tom, ako pracovať priamo, pretože Rotaban už bol uvedený v článku o zarábaní peňazí na transparentoch.

Ak chcete na svojom blogu predať reklamný priestor, musíte mať tieto informácie:

1. Značky reklamných spotov označujeme reklamnými pruhmi. Nebojte sa, nie je nič zložité! Príklady nájdete na iných blogoch.

2. Vypracujeme schému umiestnenia bannerov, ktorá musí byť umiestnená v sekcii REKLAMA. Hovorilo sa o ňom skôr. Vytvorte snímku obrazovky svojho blogu a v editore, či už je to Paint alebo Photoshop, nakreslíme bannery na správnych miestach. Robíme to pre pohodlie, čím vám uľahčíte aktualizáciu potenciálnych partnerov.

3. V reklamnej sekcii si tiež vytvorte tabuľku, kde uvidíte, aké veľkosti majú bannery, aké sú ich náklady a či sú v súčasnosti bezplatné. Môžete tiež napísať, že taký a taký banner bude vydaný, potom budete rozumieť.

Rovnako ako v prípade línie nolix tu môžete umiestniť pridružený odkaz, čo je veľmi výhodné!

4. DÔLEŽITÉ! Napíšte blogový príspevok o tom, že máte nový typ reklamy. Предложите размещение баннеров читателей и укажите стоимость. ПЕРВЫМ КЛИЕНТАМ СКИДКА.

Если клиентов нет очень долго начните привлекать их, либо пишите блоггерам, вебмастерам, что на вашем блоге можно разместить баннер, дешево и главное отметьте ПЛЮСЫ. То есть почему следует выбирать именно вас!

Продажа ссылок в сайдбаре.

Об этом тоже следует упомянуть в разделе «РЕКЛАМА», установить стоимость не большую и привлекать клиентов. Все также как и с баннерами.

Zaregistrujte sa na webovej stránke Nolix, otvorte si účet a kliknite na „Moje stránky“ = „Pridať stránku“.

Vyplňte polia, zapíšte si adresu blogu, názov stránky, predmet a cenu za 1 000 zobrazení. Kliknite na položku Pridať lokalitu. Tu sú dva kódy, ktoré musíte vložiť na svoje stránky.

Prvý kód sa nainštaluje za úvodnú značku v súbore header.php a nachádza sa v paneli správ blogu EXTERNÉ VIEW = EDITOR CAM FILE.

Druhý kód je trochu komplikovanejší. Obsahuje identifikačné číslo a je zodpovedný za štatistiku, to znamená, sleduje, monitoruje prechody. Nastavili ste ju pred uzatváraciu značku

Pin
Send
Share
Send
Send