Užitočné tipy

Ako čistiť topánky vo vnútri?

Pin
Send
Share
Send
Send


Fanúšikovia tenisku vedia, že nákup najlepšej obuvi v obchode nestačí. Musíte vedieť, ako vyčistiť tenisky od okamihu, keď si ich kúpite, inak celá vaša zbierka nebude trvať dlho. Je preto čas postarať sa o ich starostlivosť, najmä preto, že to nie je také ťažké a nižšie nájdete potrebné tipy. Postupujte podľa nich a udržujte svoje topánky čerstvé a svieže.

obsah:

Ako čistiť tenisky vyrobené z kože, plátna, semiše a nylonu

Kúpili ste si svoje obľúbené tenisky a je celkom logické, že ich chcete udržiavať v dobrom stave. Správna starostlivosť o nich zaistí dlhú životnosť a budú vyzerať ako nové. Všetky tenisky, ktoré máte, by mali mať vždy ochrannú vrstvu ako bariéru, aby sa zabránilo znečisteniu vrchu škvrnami, vodou a nečistotami. Tu sú tipy na rýchlu starostlivosť o rôzne materiály.

Kožené tenisky

Môžete ich vyčistiť špeciálnym krémom alebo poľským krémom. Tieto výrobky by mali mať farbu, ktorá je najbližšie k farbe topánky alebo neutrálna. Pred nanesením krému odstráňte prach handrou, ak sú nejaké škvrny, jemne ich umyte vlhkou handrou. Pred aplikáciou krému musí byť pokožka na topánke úplne suchá. Je to dôležité, pretože to z dlhodobého hľadiska poškodí pokožku.

Semišové tenisky

Semišové tenisky je ťažké udržiavať čisté. Dôvodom je to, že semiš, ako viete, priťahuje škvrny a prach, takže môže spôsobiť problémy s pravidelným používaním. Navlhčenie ich tiež môže poškodiť. Pretože je dôležitá prevencia, mäkká kefa je najlepšia na odstránenie nečistôt a čistenie škvŕn. Ak to robíte pravidelne, topánky zostanú čisté a príjemne vyzerajúce. Okrem toho môžete zbaviť tvrdohlavých škvŕn odstraňovač škvŕn špeciálne navrhnutý pre semiš.

Pravidelnou a dôkladnou údržbou môžete udržiavať svoj semiš v dobrom stave aj pri dlhodobom opotrebovaní. Ak sú škvrny príliš silné, kontaktujte službu čistenia topánok. Je pravdepodobné, že vám pomôže zachrániť elegantný vzhľad vašej obľúbenej obuvi pre 1 000 - 1 500 rubľov.

Nylonové tenisky

Trvanlivosť topánok vyrobených z nylonu závisí od prevencie. Ľahko sa o ne môžete postarať pravidelným striekaním silikónovým striekaním tak, aby sa na nich nezachytili škvrny a nečistoty. Ak ich potrebujete okamžite očistiť od škvŕn, stačí ich utrieť navlhčenou utierkou.

Po vyčistení povrchu sa musíte o podrážku starať. Podrážku čistite pomocou zubnej kefky a čistiaceho spreja tak, aby bola podošva rovnako čistá ako samotné topánky.

Ako čistiť biele tenisky

Keď to trvalo toľko času, myslenia a najpravdepodobnejšie peňazí, nájsť perfektný pár bielych tenisiek - či už je to nemenný, ale vždy skvelý model Chuck Taylors alebo pár sofistikovaných kožených modelov zo spoločných projektov -, nechať ich navždy biele, by bolo najvyšším najdôležitejším cieľom prechádzka.

Každý človek potrebuje snehovo biele tenisky Roadster

Všeobecne platí, že vlastniť pár snehovo bielych tenisiek je povinné, pretože vyzerajú skvele s akýmkoľvek oblečením.

Čistenie bielych tenisiek je činom, ktorý mnohí berú vážne, pretože aj ten najmenší kúsok špiny vadí a rozzúri, keď na nich niekto šliape. Toto je bežný strach všetkých milovníkov bielych topánok. Ja sám mám dva páry a predpokladám, že máte aspoň pár, ktoré sa neustále snažíte chrániť pred špinou, škvrnami a prachom.

Vyzerajú tak dobre, že si ich nemôžeme dovoliť ušpiniť. Preto je dôležité, aby ste ich vždy udržiavali v dobrom stave tak, že ich vyčistíte aspoň raz týždenne, ak nie viac. Pokiaľ ide o čistenie, urobil som veľa chýb, kým som sa nenaučil, ako to urobiť správne. Teraz sa chcem s vami podeliť o pokyny týkajúce sa starostlivosti a čistenia bielych tenisiek.

Čo potrebujete na čistenie bielych topánok

Aby ste topánky správne vyčistili, musíte na to zhromaždiť potrebné nástroje:
Čistič obuvi.

Vezmite špeciálny čistič obuvi, ktorý je určený pre špičkové topánky. Dobrým riešením je zachovanie integrity tkaniva. Roztok používajte s teplou vodou a vlhkou kefou.

Uterák z mikrovlákna

Použite uterák na ľahšie odstránenie škvŕn, odier a postriekania. Čím skôr ho použijete po objavení sa škvrny, tým lepšie, ak s ňou obzvlášť sympatizujete, mali by ste si ju vždy nosiť. Je žiaduce, aby handra bola biela, čím sa zaistí, že sa farba na obuvi nebude usadiť.

Repelentný sprej

Vytvára odolnú, priedušnú bariéru, ktorá efektívne odpudzuje tekutinu a škvrny. Formulácia postreku na vodnej báze sa dá bezpečne použiť na všetky materiály, ako sú semiš, koža, nylon a plátno. Toto je silové pole pre obuv. Pred nanesením materiálu musí byť materiál čistý a suchý.

Krok 2. Čistenie

Kefu na topánky namočte do vody, potom naneste niekoľko kvapiek leštidla na topánky a jemne očistite povrch, až kým sa nevytvorí pena. Na čistenie náročných alebo riedkych oblastí použite zubnú kefku. Potom utrite topánky utierkou z mikrovlákna, aby ste odstránili škvrny. V prípade potreby postup zopakujte a nechajte topánky uschnúť na vzduchu.

Odkiaľ pochádza táto vôňa?

Odstráňte príčinu - a dôsledok zmizne: tento princíp funguje aj vtedy, keď sa v topánke objaví viditeľný jantár. Ak vaša obuv zapácha zvnútra, záleží to na niekoľkých faktoroch:

sezónnosť nosenia - v horúcom počasí je téma výskytu nepríjemného zápachu topánky najdôležitejšia,
konfigurácia topánky - uzavretá obuv nie je primerane vetraná, vôňa letných uzavretých topánok je intenzívnejšia,
súvisí s predchádzajúcim odsekom - zvýšené potenie nôh majiteľ topánky: dlhá chôdza, syntetické ponožky a pančucháče alebo horúce počasie núti preťažené svalové tkanivo, aby sa intenzívne ochladilo, uvoľňuje sa pot, ktorý je absorbovaný vnútornými vrstvami topánky,
značkové teniska alebo topánka veľmi nepomáhajú pri vzhľade „arómy“: bez ohľadu na to, ako sú tenisky značkové, nohy v nich sa potia, v kombinácii s vážnou fyzickou námahou sa potenie zosilňuje.

Škaredá vôňa topánok nie je iba vôňou a testom aj pre nie veľmi citlivé nosy, je to signál vzniku prostredia priaznivého pre rozmnožovanie baktérií, zničené mikroprostredie sa často stáva zdrojom plesňových chorôb. Cítili ste topánky? Je nevyhnutné zachrániť si vlastný čuch a vôňu okolo nich, ako aj zdravie ich nôh.

Na základe príčin existujú dva spôsoby, ako vyriešiť problém zápach obuvi: pravidelná hygiena chodidiel a včasný lesk na topánky, Nebudeme písať o tom, ako si umyť nohy a vymeniť ponožky zakaždým, ale v druhom odseku, venovanom čisteniu topánok vo vnútri, prebývajte podrobne.

Metóda 1. Elementárne premytie

Prvá vec, ktorú urobíme, ak sa rozhodneme pre najzákladnejšiu metódu, ktorá sa prvýkrát objaví, zmeníme vložky. V dôsledku mechanického zaťaženia a priameho a tesného kontaktu s potnou nohou sú stielky vystavené maximálnej možnosti bakteriálneho poškodenia. Samotné umývanie a čistenie stielky z potu nie je vždy dobrým riešením: pórovitý povrch stielky hlboko absorbuje znečistenie a čistenie povrchu, bohužiaľ, šetrí.

Ako a ako čistiť topánky vo vnútri od zápachu? Športová obuv sa neodporúča prať v písacom stroji alebo umývadle, ale presne to mnohí robia. Značkové topánky sa nerozpadnú ani po niekoľkých praniach a viacsmerné krútenie a prúdy špiny a baktérií z vody umývajú dokonca aj od tých najtajnejších miest tenisiek a tenisiek, zatiaľ čo škvrny od mydla a blata na vonkajšom povrchu nezostávajú.

Pre viac vrtošivé topánky je vhodné opatrné spracovanie zvonka aj zvnútra pomocou mäkkej navlhčenej handričky. Mali by ste vziať do úvahy aj odporúčania, ako umývať kožené topánky tak, aby sa čistili vo vnútri a aby materiály ako nubuk a semiš vyžadovali osobitný prístup. Poďme sa podrobnejšie zaoberať umývaním alebo umývaním obuvi zvnútra z rôznych materiálov a rôznych štýlov:

Semišové topánky sa nedajú prať v práčke, pretože odtiaľ budete mať zdeformované topánky, vnútorné čistenie by malo byť jemné a pokiaľ možno suché.
umývanie zimných topánok vo vnútri nie je také jednoduché: spravidla sú tieto topánky vysoké a chlpaté, v prípade odnímateľnej stielky sa musia odstrániť a umyť osobitne, zvyšná časť topánky sa čo najviac otvorí a očistí sa navlhčenou tkaninou s pracím koncentrátom.
nie je také ľahké povedať, ako prať barety alebo podobnú nadmernú obuv, ale neodporúčame umývať písací stroj: obidve barety sa môžu zhoršovať aj stroj, je lepšie zvoliť ručné čistenie pomocou starej zubnej kefky a pracieho prášku alebo pracieho koncentrátu.
na umývanie obuvi tak, aby necítili, je to lepšie opäť v povodí, nie v písacom stroji, pretože sa topánky zhoršia: zbavíme sa zápachu, ale aj obuvi.

Umývanie tenisiek v práčke

Metóda 2. Chemická látka

Z škaredého zápachu topánky nepomáha len umývanie? Potom si vymyslíme, ako umývať topánky vo vnútri tak, aby vôňa odišla s chemikáliami. Spravidla musíte manipulovať s výrobkami z ľubovoľného materiálu opatrne, preto vyskúšajte - spracujte nenápadný kus obuvi a zistite, či nedošlo k strate farby, ak sú nejaké škvrny. Obuv utrite zvnútra navlhčeným vatovým tampónom:

peroxid vodíka
nenasýtený roztok manganistanu draselného (6 kryštálov na liter vody)
ktoré majú antiseptický a dezodoračný účinok formidrónu.

Pre tých, ktorí sú zvyknutí chladiť opatrenia a vôňa ich topánok neponecháva inú možnosť, odporúča sa použiť prvú metódu, to znamená peroxid vodíka. Stačí naliať produkt do topánky: potom, čo liek prestane bublať, dôjde k odtoku peroxidu a topánky prirodzene vyschnú (bez použitia batérií ústredného kúrenia, elektrických sušičiek a iných zariadení).

Ak topánky nemajú mimoriadnu hodnotu a po postupe ich čistenia nemáte strach z komplikácií, môžete ich osviežiť vôňou tekutým amoniakom - jednoducho to urobte mimo bytu. Spáčia sa vo vnútri topánky? Klín je vyhodený klinom. Použitie amoniaku je tiež možné, ak je obuv uzavretá niekoľko hodín vo vrecku vyrobenom z polyetylénu alebo celofánu. Nie je potrebné vypláchnuť amoniak, po niekoľkých hodinách sa oslabí a zbaví zápach.

Športová obuv alebo tenisky zvyčajne vyžarujú mimoriadne nepríjemný zápach.

Metóda 3. Jedlo

Ak sa rozhodnete, ale neviete, ako si umyť svoje topánky, ako si umyť zimné čižmy alebo umývať barety vo vnútri silným zápachom, proti ktorému je práčka bezmocná, pomôže vám bavlnená vlna namočená v octe a chvíľu v nej zostať.

Zelený čaj je možné brať nielen do ľudského tela, ale aj do topánok - liečivými vlastnosťami zbaví vnútorný povrch topánky škodlivých mikroorganizmov, ak tam dáte pár vlhkých vreciek alebo dokonca nalejete silné čajové listy. Chvíľu vľavo zničí bolestivú mikroflóru, po ktorej sa topánky starostlivo vysušia - napríklad pomocou zmačkaného papiera umiestneného vo vnútri.

Malo by sa pamätať na to, že ak sú topánky vyrobené vo svetlých farbách, potom vyliatie všetkého dovnútra môže viesť k škvrnám a škvrnám, ktoré vyšli. V takom prípade je odpoveď na otázku - ako čistiť biele topánky a kožušinu vo vnútri, jednoduchá - použite recepty, ktorých prísady neobsahujú farbivá.

Pre tých, ktorí dokážu vydržať akékoľvek trápenie kvôli zničeniu jantárovej obuvi, existuje dobrý, ale nepríjemný spôsob: staré ponožky sa namočia do alkoholu alebo vodky a na nohy sa položia chrumkavé topánky.

Metóda 4. Suchá

Ak je riedenie vlhkosti z nejakého dôvodu nežiaduce alebo nemožné, odporúčajú sa suché metódy čistenia vnútorného povrchu topánky: múka, mastenec alebo detský prášok, morská soľ, prášok s aktívnym uhlím (len nepoužívajte drevené uhlie na ľahké topánky), naleje sa dovnútra a nechá sa dve až tri hodiny, potom sa vákuovo vyčistí. Ďalšou možnosťou, ako umývať, čistiť alebo umývať topánky vo vnútri, je sóda, ktorá účinne absorbuje pachy tretích strán, ale jeho používanie na čistenie čiernej pravej koženej obuvi je prísne zakázané.

Z prírodných prostriedkov by som rád spomenul harmančekovú lekáreň: filtračné vrecká zakúpené v ktorejkoľvek lekárni sa jednoducho vložia do topánok na noc, absorbujú nepríjemný zápach a stoja penny. Zároveň harmanček, ktorý má antibakteriálne vlastnosti, odstraňuje a lieči mikroprostredie topánky, zastavuje a zabraňuje rastu baktérií, ktoré vytvárajú tieto nepríjemné pachy.

Pre metódu suchého topánky na topánky použite vo vnútri práškový mastenec alebo prachový prášok.

Metóda 5. Studená

Šírenie škodlivých mikroorganizmov, ktoré spôsobujú takýto zápach, sa zastaví pri nízkych teplotách. Realizácia tejto metódy spočíva v tom, že sa každá dvojica problematických topánok umiestni do samostatného plastového vrecka a umiestni sa cez noc do mrazničky chladničky, v zime sa balenia vyberú na balkón. Táto metóda však nie je vhodná pre všetkých: horný povrch topánky by mal byť navrhnutý pre nízke teploty a táto metóda nie je vôbec vhodná pre patentové topánky.

Pred položením mrazeného páru by ste mu mali dať čas na zahriatie na normálnu izbovú teplotu

Metóda 6. Postrek

Ide o metódu odstránenia zápachu a nepriaznivej mikroflóry, ktorá sa aktívne ponúka v obchodoch so športovou obuvou, ktorej odborníci vedia presne, ako prať semišovú obuv alebo topánky bez zápachu. Špeciálne dezinfekčné spreje a dezodoranty v aerosólových topánkach sa podľa pokynov nastriekajú na vnútorný povrch obuvi. Večerný postup umožňuje ráno obliecť príjemnú obuv bez zápachu.

Metóda 7. Anti-Mud

Ak sú topánky zvnútra špinavé, stielka je prilepená a nie je možné ju vymeniť a topánky sa nedajú prať v práčke, to znamená, že existuje jednoduchý spôsob, ako umyť tenisky alebo dutiks od nečistôt pomocou mechanického čistenia. Na to budete potrebovať starú zubnú kefku a prací prášok: prášok sa naleje do interiéru a špina navlhčená vodou v kefke sa úspešne zotrie - pohodlná, tenká a manévrovateľná kefa ľahko zvládne aj kĺby a kĺby. Potom je dôležité dobre opláchnuť (ak to materiál obuvi umožňuje) alebo utrieť vnútorný povrch tak, aby nezostali žiadne stopy po prášku.

Zvyčajne stačí obuv dobre vysušiť, aby nedošlo k „aróme“.

Pokiaľ ide o odpoveď na otázku, či je možné koženú obuv umývať, treba povedať, že ide o dôležitý proces, ktorý si vyžaduje postupné riešenie:

skontrolujte celistvosť obuvi a prítomnosť častí, ktoré môžu počas umývania odletieť,
Vyberte vložky, šnúrky,
topánky alebo čižmy utierajte handrou,
podrážku očistite od špiny pod prúdom teplej vody,
v mydlovej vode umyte vložky, šnúrky, topánky utrite handričkou zvnútra a von
opláchnite všetko teplou vodou,
stielka a šnúrky,
Suchý na dobre vetranom mieste.

Keď topánky dobre uschnú, potrite ich tukom (hus, norok) alebo ich ošetrite krémom na topánky.

Ďalšie odporúčania

Po vyčistení obuvi a odstránení nepríjemného zápachu je dôležité udržiavať obuv čistú a zabrániť opakovaniu „arómy“:

Po nosení nechajte topánky otvorené: topánky, šnurovanie topánok by malo čo najviac otvoriť vnútorný povrch, aby mala dostatok času na vetranie a zaschnutie, až kým nebude opotrebovaná.
Odporúča sa mať najmenej dva páry topánok, ktoré sa môžu striedať každý druhý deň: topánky budú mať čas na „odpočinok“ a vetranie.
Opotrebované nevyčistené topánky sa do dlhodobého skladovania neukladajú do škatúľ: mali by sa odstrániť a nechať vetrať.
Najobľúbenejším spôsobom pre niektorých mužov je zabiť dva vtáky jedným kameňom a hneď po nosení dať svoje ponožky do tenisiek: správny spôsob, ako cítiť zápach a vylepšiť nevetrané prostredie na reprodukciu mikróbov.
A ponožky sú lepšie, ak sú vyrobené z prírodných materiálov: syntetika v akejkoľvek forme narúša prirodzenú ventiláciu, zvyšuje potenie a stimuluje tvorbu štipľavého zápachu.

Čistite vnútornú a vonkajšiu pánsku obuv

Ako prať zimné čižmy, barety, čižmy alebo členkové čižmy nájdete pri nákupe týchto topánok v obchode. Dokonca aj profesionálna kvalita obuvi si vyžaduje odbornú a pravidelnú starostlivosť: pravidelné čistenie a starostlivosť o vonkajší povrch obuvi, topánok, obuvi a športovej obuvi, ako aj o vnútro, predĺži životnosť obuvi a ušetrí peniaze, poskytne zdravú a zdravú mikroklímu pre chodidlá.

Tenisky na obuv

Обувь из натуральной кожи считается оптимальным выбором, поскольку обеспечивает ноге правильный микроклимат и отличается особым комфортом. Правильно выбранная модель хорошо фиксирует стопу, придает устойчивость и позволяет коже дышать. Takýto počet pozitívnych vlastností určuje vysoké náklady na tenisky, takže by sa malo postupovať opatrne.

výcvik

Hlavný krok čistenia by sa mal začať po odstránení najzávažnejších kontaminantov. Pred čistením bielych topánok vyrobených z pravej kože musíte z piesku umyť piesok, z podložky odstrániť hlinu, aby ste mohli začať pracovať. Je lepšie odstrániť vložky vopred, ako aj odstrániť šnúrky. Vnútorné prvky sa namočia do roztoku pracieho mydla alebo sa premyjú práškom. V prípade silných nečistôt sa môže bielidlo použiť na obnovenie čerstvosti. Potom začnú čistiť bielu pokožku pomocou ľudových alebo hotových výrobkov na tento účel.

Dôležité! Kontakt tenisky s pravou kožou s vodou by mal byť čo najmenší, pretože topánky sa zvlhčujú z formy.

Výber čistiacej zmesi

Pri práci s drahými modelmi tenisiek vyrobených z pravej bielej kože je lepšie používať profesionálne náradie. Obsahujú čistiace komponenty, ktoré jemne ovplyvňujú obuv a nespôsobujú kazenie vzhľadu. Jeden z týchto výrobkov si môžete kúpiť v obchode s obuvou alebo v obchode so športovým tovarom. Z dostupných výrobkov z kategórie domácich chemikálií by sa mali uprednostňovať kyslíkové bielidlá.

Pri práci s koženkovými teniskami sa môžete uchýliť k pomoci ľudových receptov. Niektoré zmesi sú vhodné aj na kožené topánky, ale pred začatím čistenia je lepšie skontrolovať vplyv na malú plochu alebo kus podobného materiálu. Dobrým výsledkom je použitie sódy, škrobu, zubnej pasty, octu, amoniaku. Recepty, ktoré obsahujú acetón a ďalšie rozpúšťadlá, sa nemôžu použiť na čistenie prírodnej pokožky.

Pracovná postupnosť

Ak neexistujú skúsenosti s koženou športovou obuvou, môže sa postupnosť akcií zdať komplikovaná. Po niekoľkonásobnom vykonaní tohto postupu je ľahké pochopiť, že poradie práce nie je problémom.

Ako ľahko čistiť biele tenisky doma:

  • Odstráňte šnúrky a vložky.
  • Na čistenie hlavnej nečistoty.
  • Zaschnuté nečistoty namočte špongiou a opatrne ich odstráňte.
  • Nečistoty odstráňte bavlnenou podložkou, topánkou alebo zubnou kefkou s použitím čistiaceho prostriedku.
  • Vyčistiť podošvu pred znečistením.
  • Suchý bez použitia zrýchlenia.

Nečistoty môžete odstrániť pomocou zubnej kefky

Je lepšie začať čistiť jednoduchými metódami a nástrojmi a ak to nemá žiadny účinok, mali by ste použiť silnejšie kompozície.

Dôležité! Tenisky vyrobené z pravej kože v bielej a iných farbách sa nedajú prať v práčke. To povedie k deformácii obuvi a na svetlých modeloch sa môžu objaviť žlté škvrny.

Hotové čistiace prostriedky

Biele tenisky sa dajú prať v práčke pomocou prášku. Niektoré práčky majú program starostlivosti o športové topánky.

V manuálnom režime sa tenisky umývajú kefou a premývacím roztokom. Prášky s bieliacim účinkom a odstraňovače škvŕn kyslíkom sú vhodné na starostlivosť o biele topánky.

Starostlivosť o chodidlá a vložky do topánok

Ak sa vonkajšia časť topánok znečistí v dôsledku poveternostných podmienok, trpí prachom a nečistotami, vnútorná strana topánok je kontaminovaná biologickými sekréciami ľudského tela. Vložky sa musia pravidelne čistiť, aby sa zabránilo zápachu a mastnosti. Najlepším riešením je použitie vymeniteľných vložiek, ktoré by sa mali po znečistení meniť. Vložky sa môžu prať v práčke alebo ručne pomocou bežného čistiaceho prostriedku a pred použitím sa môžu vysušiť. Jedlá sóda, ktorá musí byť naliata na vložky a vytriasaná po niekoľkých hodinách, pomôže zbaviť sa nepríjemného zápachu a vlhkosti vo vnútri tenisiek.

Väčšina znečistenia je na jedinom mieste. Nečistoty na bielych teniskách sú obzvlášť nápadné a vďaka reliéfu tejto časti športovej obuvi je čistenie ťažšie. Časť problému sa dá vyriešiť umývaním v práčke, ale je lepšie používať manuálne metódy, aby ste to nepoškodili. Ako čistiaci prostriedok sú vhodné hotové výrobky predávané na oddeleniach domácej chémie, ako aj osvedčené ľudové recepty, ktoré sa doma nedajú ťažko variť.

  • Kyslíkové bielidlo. Vyžaduje sa hotový odstraňovač škvŕn, ktorý neobsahuje chlór, ale existujú molekuly aktívneho kyslíka. Použitím stredne tvrdej zubnej kefky alebo špeciálnej kefy na ošetrenie obuvi s krátkymi štetinami sa produkt nanáša na podošvu a zotiera sa špinou.
  • Kyselina citrónová Pri starostlivosti o chodidlá pomôže prirodzený prostriedok na vrátenie belosti k veciam. Prášok sa musí nariediť na kašovitý stav a potom pomocou kefy vyčistiť obuv.

Pred čistením je potrebné odstrániť zaschnuté nečistoty a pri práci s rukavicami chrániť pokožku pred agresívnymi látkami.

Tip! Silné prostriedky - acetón a ocot - by sa mali používať iba v prítomnosti silných nečistôt, ktoré sa nanášajú krátko a nesmú sa dostať na hornú časť tenisiek.

Chráňte biele topánky pred znečistením

Predchádzanie vzniku komplexných škvŕn a nečistôt na bielych teniskách je jednoduchšie ako čistenie už kontaminovaného páru. Malo by sa pamätať na to, že je lepšie nosiť ľahké topánky v suchom počasí a tiež ich nepoužívať na každodenné nosenie.

Impregnácia pre tenisky

Tenisky môžu byť chránené špeciálnou impregnáciou, ktorá sa predáva v špecializovaných predajniach. Po návrate domov by ste mali topánky utrieť mäkkou špongiou av prípade potreby uschnúť. Odporúčame vymieňať vložky najmenej raz týždenne a pravidelne upravovať vnútro topánky antiseptickými sprejmi, ktoré chránia pred zápachom, vlhkosťou a výskytom plesní.

Starostlivosť o biele atletické topánky je časovo náročný proces, ale jej vynikajúci vzhľad a pohodlie sa oplatí. Aby svetelné tenisky slúžili dlhú dobu a potešili majiteľa, mali by ste venovať pozornosť svojmu milovanému páru a nezabudnite na pravidlá čistenia.

Pin
Send
Share
Send
Send