Užitočné tipy

Ako osláviť dospievajúce narodeniny?

Ak máte v rodine dospievajúce dieťa, nikdy nedostanete priamu odpoveď na otázku: „Ako by ste chceli stráviť narodeniny?“

Tínedžeri sa často obávajú svojho vzhľadu a posledná vec, ktorú chcú, je priťahovať veľa pozornosti. Zároveň väčšina z nich nechce (ani tajne) pripustiť, že sa narodia ich narodeniny a že sa blíži príprava.

Vašou úlohou je nezamieňať vášho syna alebo dcéru, kedykoľvek je to možné. Majte na pamäti, že v tomto veku sa záujmy môžu meniť rovnako rýchlo ako počasie na jar. Nechajte teda kreativitu hlavným faktorom a samozrejme nezabudnite na zmysel pre humor, keď ide o oslavu narodenín tínedžerov!

Pri plánovaní dovolenky nezabudnite: každý nápad má právo na existenciu.

Individuálne preferencie.

Najprv nezabudnite vziať do úvahy individuálne preferencie vašich detí, ich osobnosť a záujmy. Niektoré deti sú mimoriadne spoločenské, zatiaľ čo iné sú tajné. V skutočnosti vaše dieťa možno nebude chcieť robiť hlučné oslavy od svojich narodenín. Napríklad, keď môj najstarší syn mal 14 rokov, povedal, že „extra“ peniaze určené na usporiadanie večierky sa najlepšie používajú na nákup elektronickej gitary, ktorú chcel ako darček. Namiesto pozývania priateľov na hostinu nás požiadal, aby sme šli na večeru s celou rodinou v kaviarni a doma najesť svoj obľúbený dezert.

Všetko najlepšie pre teenager

Dajte si čas.

Na druhej strane, ak organizujete zábavné narodeniny - presne to je skrytá túžba, ktorú vaše dieťa sníva, skúste začať s prípravou aspoň mesiac vopred, aby ste určili počet hostí, rezervovali miesto konania akcie (ak je to potrebné), naplánovali oslavu, doplňte jedlo na varenie a rozhodujte o pozvánkach.

Aj keď deti často nepriznávajú svoje túžby, pre chlapcov a dievčatá si môžete pripraviť ktorúkoľvek z nasledujúcich aktivít: ísť do kina, videohry, bowling, hrať arkádové hry, organizovať vonkajšie aktivity (turistika, jazda na bicykli, jazda na koni) plávanie), ísť na pláž, naplánovať návštevu výstav alebo koncertov, horolezectvo, korčuľovanie alebo korčuľovanie, organizovanie výletov do aquaparku alebo zábavného parku. Môžete si zobrať skript na kancelársku párty a prispôsobiť ho vašim narodeninám, alebo okamžite nájsť skvelý skript na oslavu narodenín.

Ďalšie rovnako zaujímavé ponuky môžu zahŕňať: ísť do nechtového salónu alebo do kúpeľov (pre dievčatá), návštevu múzea alebo nejakého druhu atrakcií, nákupy, návštevu kaderníka, ktorý urobí krásny účes na dovolenku, návštevu kulinárskych ukážok alebo majstrovských kurzov, rezerváciu sála na večeru a tanec, môžete zorganizovať kostýmovú párty na konkrétnu tému.