Užitočné tipy

Kupujete drahé oblečenie pre tínedžera?

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo je najťažšie obdobie na výchovu detí, môžu to povedať iba rodičia, ktorí majú skúsenosti a ktorí prešli od „agu-agu“ po získanie osvedčenia o škole. Prvé dva roky života dieťaťa sa, samozrejme, v počiatočnej fáze „rodičovského“ vzdelávania javia ako najťažšie. A len tak, aby sme povedali strednú „strednú“ školu, pochopili: „aké ľahké to bolo, keď boli deti malé.“

Pre mnohých to nebude zjavenie, že najťažší vek je dospievanie. A ťažké nielen pre matku alebo otca, ale aj pre dieťa. Každý z nás prešiel tŕňmi a pochopil hĺbku rodičovskej trpezlivosti. Niekto sám mal v detstve ťažkosti s „prechodným“ vekom, zatiaľ čo iní - na príklade svojich detí.

Mladistvý maximalizmus, zvýšený pocit sebavedomia a kytica už získaných komplexov podradnosti spôsobujú, že teenager hádže z jedného extrému do druhého. Ako sa hovorí - „od ohňa k ohňu“. Ako môžu rodičia nájsť strednú pôdu a tiež sa neponáhľať od radikálnych opatrení výchovy k úplnému sústrasti?

V živote existuje veľa príkladov, keď nedorozumenie rodičov viedlo k veľkej tragédii. To pre nás niekedy nemá žiadnu hodnotu - pre mládež to môže byť najdôležitejšie. To sa týka mnohých vecí vrátane nakupovania. V modernom svete je veľa pokušení nielen pre deti, ale aj pre dospelých. A ak mnohí z nás dokážu odolať túžbe kúpiť konkrétnu položku z výšky rokov, ktorými sme prežili, je pre deti ťažké to urobiť. A niekedy to nie je potrebné. Koniec koncov, dieťa môže mať svoje vlastné ciele a ciele. Nenechajte okamžite poprieť teenagerovi jeho sen. Naopak, je potrebné rozhodnúť: ako dôležitý je taký nákup alebo môže počkať do svojich narodenín.

Existuje mnoho bežných položiek, ktoré sú populárne medzi moderné dospievajúce a ktoré by nemali byť zakázané kupovať. Mnoho detí má sen číslo jedna - smartphone s prístupom na internet. Aj keď s mobilným telefónom nikoho neprekvapíte, stále nie je pre smartphone chytrý. Skutočnosť, že vy osobne sa dokážete bezpečne spojiť so starým telefónom, nie je argumentom.

Internet pre mladých ľudí, aj keď je virtuálny, je stále súčasťou života a nemá zmysel takýto nákup odmietať. V tejto súvislosti je dôležité zistiť, o ktorý model ide a či je cena primeraná rodinnému rozpočtu. Potom diskutujte o probléme s dieťaťom.

Tableta tiež spadá do rozsahu požadovaných položiek, ktoré mnohí dospievajúci často majú. Je to pohodlné, kompaktné a môže pomôcť so štúdiom. Náklady na takéto prístroje, a to aj pri pomerne širokom rozsahu cien, sú také, že si v súčasnosti vzácna rodina nemôže dovoliť kúpiť mobilný počítač.

Nepopierajte študentom stredných škôl nákup športového vybavenia. Naopak, všetko, čo prináša zdravie a fyzickú dokonalosť, by ste mali naopak podporovať. Skateboardy, korčule, bicykel a oveľa viac nielen vyvíjajú dieťa fyzicky, ale tiež ho odvádzajú od prázdnej zábavy.

Neobmedzujte tiež nákup módnych odevov. Všetci mladí ľudia nechcú vyzerať tak cool, ale zaujímavo. To, čo ich privíta ich „odev“, si uvedomuje aj v materskej škole. Či sa nám to páči alebo nie, oblečenie je jedným zo spôsobov, ako sa dostať cez „kontrolu tváre“ v ktoromkoľvek tíme. Je pravda, že stojí za zváženie primeranosti ceny „módneho oblečenia“.

Špeciálny, jemný prístup si vyžaduje nákup hygienických alebo kozmetických doplnkov. Kvôli hormonálnym zmenám dospievanie spôsobuje, že mnohé deti sú zraniteľné. Nezamietajte dieťa, aby si kúpilo krém proti akné, dobrý dezodorant alebo konzultovalo kozmetológa. Ak nastane problém, musíme ísť vpred a neodmietnuť ho.

Čo ešte chcem poznamenať: Nie každý má domáci rozpočet, ktorý im umožňuje robiť veľké výdavky, a to nie je potrebné. Deti včas rozpoznávajú hodnotu peňazí a schopnosti rodičov. Je potrebné iba pokojne a primerane vysvetliť uskutočniteľnosť a možnosti konkrétneho nákupu. Správny prístup pomôže teenagerovi zmerať príjem rodičov a ich vlastné túžby.

Svetlana Chernyshova

Psychológ, konzultant. Špecialista z webu b17.ru

Nerozprávate sa o tom teraz? A prečo si lepší? Rovnaký kormorán. Iba on, dokonca aj s bohatými rodičmi, a vy ste podvodník, ktorý pre neho praskol závisťou. Naučte sa ísť! A takto to celý život prilepíte na tých, ktorí sú bohatší. Aké je jeho použitie?)

Mám priateľa, má veľa ChSV, nepovažujem ho za priateľa

životnosť zimnej obuvi je 5 rokov. prečo by potreboval dva páry obuvi, ak by ju mal na sebe? prečo ísť dve spálne v spálni, ak spí na jednej?

môj syn, 12 rokov, rýchlo rastie, takže som si vypil šaty, aby som si kúpil šaty, čo má zmysel? o šesť mesiacov neskôr vyrastie s ňou a kam ju vysypať? skúste to predať aspoň za polovičnú cenu, ale nie je to škoda aj lacným a čokoláde, ak dáte niečo na jelša

Autorom je oblečenie, toto nie je niečo, čo by mal závidieť 13-ročný chlapec. Lepšie v inom - štúdium, šport, niektoré koníčky.
A oblečenie by vás vo všeobecnosti nemalo príliš obťažovať. Hlavná vec je chodiť čisto, elegantne, monitorovať čistotu obuvi, každý deň sa sprchovať a cítiť sviežosť. A nezabudnite, že závisť je niečo, čo vás z vnútornej strany konzumuje a nedáva žiadny zmysel.

V drahých šatách, za peniaze, pod ochranou silného príbuzného alebo sluhu, v dobrom aute je veľmi ľahké vytvoriť ilúziu skutočného človeka. A skutočný človek je ten, kto prežije v stave „nahého človeka na holej zemi“. A to je oveľa drahšie ako akékoľvek handry. Viete, ako sa postaviť pred seba a ostatných v džínsoch a čínskom tričku - áno, ste muž. A ak na to potrebujete najnovší iPhone alebo desať krížikov, potom ste bez nich nula. Ale závisť nie je dobrá.

Súvisiace témy

No, píšete o ňom aj na fóre, to znamená, že ste zranení. Ale poviem jednu vec. Som starý, neviem, ako zarobiť peniaze. Som proti tomu, aby som sa rozmaznával tínedžerom alebo dieťaťom. úroveň príjmu sa môže dramaticky zmeniť (viem, že ani jeden taký prípad) bude veľmi ťažké prelomiť návyk. Ten chlap na tom nepracoval, ale je preč.

No, píšete o ňom aj na fóre, to znamená, že ste zranení. Ale poviem jednu vec. Som starý, neviem, ako zarobiť peniaze. Som proti tomu, aby som sa rozmaznával tínedžerom alebo dieťaťom. úroveň príjmu sa môže dramaticky zmeniť (viem, že ani jeden taký prípad) bude veľmi ťažké prelomiť návyk. Ten chlap na tom nepracoval, ale je preč.

Prečo si sa okamžite vrhol do závisti? Je to zaujímavé pre chlapa, stretli ste sa s takými falošnými ľuďmi? Nevidíte, píše, že diskutuje o spolužiakoch, ktorí zarábajú peniaze, hovorí o svojom FAC. Ale poviem jednu vec, je jasné, že ak nehovorí, ako má doma všetko svoje tajomstvá alebo miesta, pre ktoré môžete veľmi ublížiť. Nechápete, čo sú to „trendy“ a koľko stojí zariadenie. Vo všeobecnosti na to zabudnete, menej s ním komunikujete)

Pokiaľ ide o mňa, pravidelné prehliadky, môžete nosiť skvelé veci, rovnaké topánky, ale nie značkové, a bude to vyzerať veľmi krásne a vysoko kvalitné, bez preplatenia značky, napríklad si kúpim všetky topánky v Westcorn

Moderátor, upozorňujem, že text obsahuje:

Fórum: deti

Nové pre dnešný deň

Populárne dnes

Používateľ webovej stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že je plne zodpovedný za všetky materiály, ktoré publikoval čiastočne alebo úplne prostredníctvom služby Woman.ru.
Používateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré predloží, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale neobmedzuje sa na autorské práva) a nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Používateľ Woman.ru, ktorý posiela materiály, má záujem o ich zverejnenie na webe a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším použitím redaktormi Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov zo stránok woman.ru je možné iba s aktívnym prepojením na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy miesta.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na woman.ru sú povolené len osoby so všetkými potrebnými právami na takéto umiestnenie.

Autorské práva (c) 2016-2019 LLC Hirst Shkulev Publishing

Sieťová publikácia „WOMAN.RU“ (Woman.RU)

Osvedčenie o registrácii masmédií EL č. FS77-65950, vydané Federálnou službou pre dohľad nad komunikáciami,
informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Hirst Shkulev Publishing Limited Liability Company

Pin
Send
Share
Send
Send