Užitočné tipy

Ako recyklovať plastové fľaše v nepriemyselných podmienkach a čo z nich možno vyrobiť na organizovanie podnikania, ako aj užitočné tipy

Pin
Send
Share
Send
Send


Recyklácia PET fliaš - zabránenie prenosu fliaš vyrobených z PET materiálu na skládky za účelom recyklácie (recyklácie) na opätovné použitie materiálu a zníženie množstva odpadu odosielaného na skládky.

V mnohých krajinách sú PET plasty kódované identifikačným kódom živice s číslom „1“ v univerzálnom recyklačnom symbole, ktorý sa obvykle nachádza na dne nádoby alebo fľaše.

Proces

PET sa používa ako surovina na výrobu obalových materiálov, ako sú fľaše a nádoby na balenie širokej škály potravinárskych výrobkov a iného spotrebného tovaru. Medzi príklady patria nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje, detergenty, kozmetika, farmaceutické výrobky a jedlé oleje. PET je jedným z najbežnejších a používaných spotrebiteľských plastov.

Proces

Prázdna PET nádoba po použití spotrebiteľom sa stáva PET odpadom. V niektorých krajinách sa PET odpad zhromažďuje oddelene od ostatného domového odpadu. Niektoré regióny Spojených štátov (a iných krajín) majú navyše „kontajnerový vklad“ (anglické právne predpisy týkajúce sa vkladov kontajnerov) - zákonný vklad vo forme hotovostného vkladu na nákup nealkoholických a alkoholických nápojov, štiav, mlieka, vody a / alebo iných kontajnery v mieste predaja tohto tovaru. Ak sa nádoba vráti do autorizovaného výkupného strediska (taromat) (alebo v niektorých jurisdikciách pôvodnému predajcovi), táto záloha sa po vrátení fľaše vráti úplne alebo čiastočne.

V obidvoch prípadoch sú PET kontajnery zozbierané po použití v recyklačných strediskách triedené a oddelené od iných materiálov, ako sú kovy, predmety vyrobené z iných tvrdých plastov (PVC, polyetylén s vysokou hustotou, polypropylén, ohybné plasty, ako sú tie, ktoré sa používajú na vrecká (zvyčajne polyetylén s nízkou hustotou)), kartónové krabice na pitie, sklo a všetko, čo nie je vyrobené z PET.

Všeobecné zásady spracovania plastových nádob doma

Plastický materiál sa stáva plastom pri teplotách od 180 ° C, takže ho možno použiť na spracovanie doma. Plast sa prednostne melie a výsledná hmota sa potom zahreje. Nie je možné zohriať plasty doma, ako sa niekedy odporúča - v peci sa do stavu takejto kvapaliny stáva iba plastom, takže z predhriatej hmoty drveného plastu sa dá ľahko vytvoriť akýkoľvek produkt, ale v remesle budú jaskyne.

Moderné vybavenie pre malé podniky

Ruské stránky tradične opisujú procesy spracovania plastových fliaš na domácich zariadeniach, ktoré si na jeho umiestnenie vyžadujú viac ako dvesto štvorcových metrov a asi šesťstotisíc rubľov. Spolu s tým dnes existuje veľa zariadení, malých rozmerov a veľmi lacných za výrobné náklady na spracovanie plastových fliaš doma.

Takéto vybavenie nevyžaduje veľa miesta na umiestnenie, je ľahké ho prestavať na zmenu vyrobeného tovaru, urobiť to sám. Prirodzene to neumožní zarobiť milióny každý mesiac, ale umožní to začatie premeny plastových surovín, ktoré sú dostupné takmer pre každého, a bude slúžiť ako základ pre ďalší rozvoj takéhoto podnikania.

Kompletná linka na recykláciu plastových fliaš obsahuje:

Takáto súprava jednotiek zabezpečí úplnú recykláciu plastových fliaš.

Táto jednotka je určená na brúsenie plastových výrobkov. Výsledné malé plastové platne sa nazývajú flex. Priemyselne vyrábané zariadenia sú dosť drahé.

Napríklad najjednoduchší drvič AMD-200D, ktorý spracúva asi päťdesiat kilogramov suroviny za hodinu, bude stáť asi sto tridsaťpäť tisíc ₽. A také zostavenie vlastnými rukami nie je veľký problém.

Záujemcovia budú mať úžitok z výkresov:

Ak to podmienky dovolia a môžete do miestnosti vložiť kúpeľ na umývanie výslednej flexy, odstredivku na sušenie - môžete ju obmedziť na jej výrobu. Podľa spoločnosti Flagma sa dnes takýto materiál predáva z tridsiatich piatich na štyridsať deväť rubľov za kilogram a kupuje sa od dvadsiatich do tridsiatich piatich rubľov za kilogram.

aglomeračné

Táto jednotka je navrhnutá na spekanie rúna. Náklady na najlacnejšie priemyselné vzory sú asi dvesto tisíc ₽. Preto nie je prekvapujúce, že remeselníci vyrábajú takéto jednotky sami. Samozrejme nie je možné vyrobiť takúto jednotku od nuly bez frézovania a otáčania. Môžete však použiť výkres a požiadať priateľov v továrni, aby vyrobili potrebné časti.

Mnohé organizujúce zmeny plastových fliaš v garážach a iných technických priestoroch mimo oblasti pozornosti štátnych orgánov, ktoré monitorujú dodržiavanie environmentálnych zdravotných štandardov, využívajú existujúce elektrické pece ako pracovnú komoru aglomerátu, pretože flex začína aglomerovať pri teplotách začínajúcich od 180 ° C. Najobľúbenejšími aglomerátormi sú Dave Hackens.

Táto jednotka je zariadenie na výrobu hotových výrobkov alebo granúl, ktoré sa následne používajú na spracovanie. Šneky privádzajú ohyby do komory, kde sa zahrievajú a stávajú sa plastmi, až do skvapalnenia. Prechodom cez filter sa plast čistí a prechádza extrudérom vo forme nití. Tieto nite môžu byť použité pre rôzne výrobky, ale môžu byť rezané a predávané.

Dave Hackens ponúka domáce extrudéry kombinované s tlačou a umožňujú vám získať akýkoľvek produkt, ktorý zodpovedá tvaru. V jednotke sa flex ohreje na takmer tekutý stav a dodáva sa do formy pomocou prítlačných skrutiek.

Čo možno urobiť z PET fliaš

Pre ľudí s tvorivou fantáziou sú plastové fľaše nevyčerpateľným materiálom pre inšpiráciu.

Silné plastové laná môžu byť vyrobené aj z plastových fliaš. Na to potrebujete „krájač fliaš“. Remeselníci robia toto jednoduché zariadenie z čepele, niekoľkých podložiek namontovaných na drevenej základni.

Po zostavení vyzerá krájač fliaš takto.

Cievky, na ktoré sú navinuté nite získané z PET fliaš, môžu byť tiež vyrobené z úzkych miest. Najskôr sa odrežú hrdlá obidvoch fliaš a horná časť týchto dvoch uzáverov. Na tyči sa pripevnia orezané kryty, na ktoré sa potom orezaný krk priskrutkuje, v krku sa vytvoria otvory horúcou klinčekom, cez ktorý prechádza začiatok vlákna, a pripevní sa uzlom.

Výsledné pásky sa môžu použiť nielen na výrobu lán, ale tiež na výrobu rúrok z nich. Aby sa to dosiahlo, prúžok vyrezaný z plastovej fľaše prechádza otvorom s priemerom nevyhnutným pre rúrku a zahrieva sa, začnú ním pretahovať. Princíp činnosti je zrejmý z fotografie.

Je možné, že taký mini-podnik by bol vhodný pre niekoho, kto by si vyžadoval iba krájač fliaš s navijakmi a vybavením, ako je výroba metiel a metiel z plastových pások. Ako sa dajú tieto výrobky vyrobiť, sa dá ľahko pochopiť z obrázku.

Možno si mnohí ľudia myslia, že podnikanie s páskami na fľaše je veľmi malé a nestojí za pozornosť. V Indii je to však vážna vec. Naneste niekoľko vertikálne umiestnených nožov na fľaše, rezané pásy sa navíjajú na cievky, ktoré sa otáčajú z mechanického pohonu. Jeden pracovník nastaví fľaše na odrezávače fliaš a pripevní výsledné prúžky, druhý pracovník riadi rýchlosť rotácie cievok, na ktoré sú prúžky navinuté, z ktorých sa následne vyrábajú laná.

V južných krajinách sa v poslednom období čoraz viac stáva populárna strešná krytina vyrobená z ich PET fliaš. Roztavený flex je zmiešaný s minerálnym plnivom (jemné pieskové frakcie) a plní formy cez extrudér. V krajinách bývalého ZSSR sa takéto podnikanie len začína, takže oblasť pre remeselníkov je dosť široká.

Dlažby, sieťoviny, steny skleníkov a oveľa viac sa vyrábajú aj z plastových fliaš.

Ale aby sa podnikateľ nerozhodol urobiť takúto recyklovateľnosť, úspech, ako v akomkoľvek inom podniku, bude závisieť od gramotnosti podnikateľského plánu. Takýto dokument nielenže umožní zefektívniť znalosti, vybudovať systém akcií, ale môže byť užitočný, ak potrebujete prilákať investičné peniaze.

Zásady vypracovania podnikateľského plánu

Podobne ako akýkoľvek iný podnikateľský plán na organizáciu a prevádzku podniku zameraného na spracovanie plastových fliaš, aj ostatné výrobky z plastu sú vypracované v súlade s požiadavkami na takéto dokumenty odborníkmi, ktorí vykonávajú kontrolu. Toto sa musí zohľadniť, pretože podnikateľský plán nie je pripravený tak pre seba, ako pre tých, ktorí ho použijú na pridelenie finančných prostriedkov potrebných na premenu myšlienok na prax. Finančné profesionáli sú najviac vyberaví. Ak samy osebe nič nevedia, určite sa obrátia na odborníkov, aby získali hodnotenie navrhovaného dokumentu. Preto by mal byť dokument, ktorý sa má vytvoriť, čo najprimeranejší k prijatým normám, pretože, ako sa hovorí, sú splnené pre odevy.

Pred písaním musíte jasne pochopiť, že podnikateľský plán je v skutočnosti iba písomné vysvetlenie navrhovaného projektu, sumy potrebné na jeho realizáciu, ako aj optimálny čas realizácie. Takýto prístup k podnikaniu okamžite objasní, čo je v ňom dôležité, čo je sekundárne, čo treba zdôrazniť a čo by sa malo presunúť do súvislostí.

Informácie o projekte budúceho podniku sú rozdelené do niekoľkých častí:

 • Oddiel I. Titulná stránka. Tu sú umiestnené preambulové informácie o názve podniku, jeho forme vlastníctva a adrese, umiestnení názvu navrhovaného projektu, telefónnych číslach a emailových adresách. Uvádza sa dátum prípravy dokladu a poskytujú sa informácie o potrebe výpočtu hotovostných nákladov a ziskov, ktoré sú uvedené v doklade alebo sú umiestnené v samostatnej žiadosti.
 • Oddiel II. Táto časť obsahujúca informácie o autorských právach sa často označuje ako „Memorandum o ochrane osobných údajov“. Stanovuje údaje o autoroch materiálov obchodného plánu a ich právach, povinnostiach nezverejnenia informácií získaných bez súhlasu autorských práv, ako aj povinnostiach vrátiť podnikateľský plán po jeho preskúmaní, ak rozhodnutie o ňom nie je kladné.
 • Oddiel III. Táto časť sa často nazýva „Zhrnutie“. Táto časť sumarizuje celý podnikateľský plán a odhaľuje podstatu projektu. Táto časť sa odporúča vytvoriť po napísaní celého obchodného plánu a usporiadať informácie podľa nasledujúcej štruktúry:
 1. popis projektu
 2. dotácie zdrojov,
 3. spôsoby a prostriedky implementácie,
 4. odpoveď na otázku - aká je jedinečnosť projektu,
 5. požadovaná výška investície,
 6. predpokladaný zisk
 7. spôsoby, ako vrátiť peniaze investorom,
 8. efektívnosť navrhovaného projektu.
 • Oddiel IV. Účel projektu. Táto časť popisuje účel navrhovaného podnikania, opisuje služby alebo produkty dodávané na trh a uvádza výhody, ktoré zákazníci získajú. Z tohto dôvodu sú podrobne opísané výhody vyrobených výrobkov. Ak existuje ich jedinečnosť - okamih by sa mal namaľovať čo najúplnejšie a najrozsiahlejšie. Ak sa používajú najnovšie technológie, musíte uviesť, ako budú implementované autorské práva.
 • Oddiel V. Analýza trhu v oblasti navrhovaného podnikania. Poskytuje výsledky marketingového prieskumu ponúkaných produktov a analyzuje aktivity konkurentov. Ak pri vypracúvaní obchodného plánu v tomto regióne neexistuje jedinečnosť navrhovaného podnikania, dôraz sa kladie na zníženie nákladov prostredníctvom využívania nových technológií, zníženie nákladov na energiu, personál atď. Nezabudnite vziať do úvahy, že v súčasnosti už prakticky neexistujú žiadne oblasti, ktoré by sa vzťahovali na podnikanie, a preto, keď ste našli konkurentov, musíte odôvodniť, čo je navrhované podnikanie atraktívnejšie.
 • Oddiel VI. Postavenie nového podniku v priemysle. Opisuje hlavné charakteristiky podniku a na základe ich analýzy označuje miesto plánovanej výroby alebo obchodu v existujúcom odvetví. Uvádza sa preferovaná forma vlastníctva podniku a aké náklady budú musieť vzniknúť, aby sa vytvoril. Táto časť obsahuje aj informácie o:
 1. adresa spoločnosti
 2. druh požadovaných priestorov s uvedením, či už existujú alebo či je potrebné ich kúpiť, či je potrebné alebo nie je potrebné vykonať opravy,
 3. ukazovatele ekonomickej výkonnosti
 4. časové charakteristiky špecifík výrobných činností.

Ak sa plánuje začatie podnikania od nuly, je indikovaná prítomnosť alebo absencia skúseností v oblasti s navrhovaným manažmentom. Nedostatok manažérskych skúseností v navrhovanej oblasti je veľmi negatívnou charakteristikou, čo zvyčajne vedie k odmietnutiu zahraničných investorov.

 • Oddiel VII. Popis produktu Táto sekcia je vytvorená po analýze existujúceho trhu. Na základe analýzy sa dospelo k záveru o výhodách navrhovaného výrobku a konkurenčnej schopnosti spoločnosti. V tejto časti, vzorky výrobkov alebo ich fotografie, musí byť k nim uvedený alebo musí byť uvedený popis technických špecifikácií. Ak sa vyrobí niekoľko kusov výrobku, každá z nich je podrobne opísaná. Štruktúrne je úsek rozdelený do niekoľkých podsekcií:
 1. názov produktu, ako aj jeho popis,
 2. účel a oblasti použitia,
 3. technické špecifikácie
 4. konkurenčná výhoda
 5. prítomnosť alebo neprítomnosť autorských práv
 6. šetrnosť k životnému prostrediu alebo jeho neprítomnosť,
 7. certifikáty kvality
 8. servis a údržba.
 • Oddiel VIII. Predaj výrobkov. Táto časť obsahuje marketingový plán na implementáciu vyrobeného výrobku. Takýto plán by mal obsahovať:
 1. vzorce správania na trhu,
 2. odôvodnené vysvetlenie množstva zakúpeného produktu zákazníkmi,
 3. popisuje metódy použité na ovplyvnenie dopytu,
 4. popisuje spôsob výpočtu cien,
 5. poskytuje informácie o spôsoboch predaja,
 6. Uvádza sa právne postavenie hlavného spotrebiteľa.

Akýkoľvek materiál na organizáciu podnikania zahŕňa poradenstvo týkajúce sa podnikania - nájdenie spotrebiteľa. Na to je presne určený marketingový plán. Táto štrukturálna jednotka je pod prísnym dohľadom, preto je potrebné v nej podrobne uviesť:

 1. aké kritériá pre hodnotenie výrobku z hľadiska spotrebiteľa boli študované pri príprave podnikateľského plánu,
 2. aké miesto v dodávateľskom reťazci obsadzuje zákazník, ktorému je tovar dodaný.

Táto časť je založená na vlastnostiach, ktoré hodnotí výrobok, nie výrobca, ale spotrebiteľ. Je veľmi vhodné poskytnúť analýzu posúdenia podobného výrobku spotrebiteľmi konkurentov a na základe týchto informácií odôvodniť príťažlivosť ich vlastného výrobku. Logistický koncept je obsiahnutý v tej istej časti - ako a komu sa tovar dodáva, kto je zodpovedný za jeho odoslanie. Je uvedená stratégia reklamných kampaní. Uvádzajú sa ceny a objemy predaja za časové obdobia. Vypočítajú sa doby návratnosti a ziskovosť.

 • Oddiel IX. Výrobný plán. Materiál časti si vyžaduje dôkladnú pozornosť a štúdium, najmä v prípadoch plánovania otvorenia spoločnosti od nuly. V tejto časti sú napísané a podrobne analyzované výrobné reťazce výrobkov, preskúmané sú priestory a zariadenia v nej umiestnené, ich umiestnenie, spôsoby prepravy východiskového materiálu, časti, hotové výrobky atď. Poskytuje nielen vyčerpávajúci opis výroby, ale aj kontrolu nad jej procesmi, naznačuje, ktoré body budú zverené subdodávateľom, uvádza dôvody pre ich výber. Táto časť popisuje všetky výrobné náklady a tiež počíta náklady na výrobok, poskytuje odhad nákladov, naznačuje variabilné a fixné náklady. Informácie sa nachádzajú podľa určitej štruktúry:
 1. výrobná štruktúra
 2. použitá technológia
 3. aké izby potrebujú
 4. potreba personálu
 5. suroviny
 6. špecifikácie zariadenia
 7. výrobná kapacita
 8. odhad nákladov
 9. výber subdodávateľa,
 10. analýza nákladov.
 • Oddiel X. Organizačný plán. Táto časť popisuje organizačné problémy, poskytuje normatívne dokumenty a popisuje, ako sa budú implementovať.
 • Oddiel XI. Finančné plánovanie. Tu sú uvedené informácie o požadovaných finančných investíciách a ich výdavkoch. Stanovuje tiež načasovanie finančných pohybov, načasovanie fáz, určuje finančné prostriedky na prevádzkový kapitál. Uvádza sa tiež, či je potrebné prilákať pôžičky a ako budú splácané. V tejto časti je záverom uvedená analýza efektívnosti spoločnosti a jej práce. Štrukturálne to vyzerá takto:
 1. zisk
 2. štruktúry platieb daní
 3. нужда в инвестировании,
 4. обслуживание кредитов,
 5. описание эффективности проекта
 • Раздел XII. Анализ риска. В разделе размещается информация о трудностях, которые могут препятствовать осуществлению проекта, Сюда включаются сложности, провоцируемые законодательством, погодой, конкурентами и так далее. Čím úplnejší je zoznam riešení problémov, tým vyššie je hodnotenie plánu ako celku.

Nesprávny výber zamestnancov poukazuje na ťažkosti pri podnikaní - úspech nezávisí od stupňa známosti, ale od profesionality.

Na posúdenie stupňa rizika sa používajú tieto metódy analýzy:

 1. štatistická metóda (základom je štúdium pomenovaných štatistík),
 2. metóda analógií - analýza založená na štúdiu vývoja podobných projektov,
 3. odborná metóda, základom analýzy je znalecký posudok,
 4. modelovanie - analyzuje reakciu na vonkajšie vplyvy.

Vykoná sa aj opis možných systémov riadenia rizík, nazývajú sa možné záruky - úrady, záruky za tovar, bankové záruky atď.

 • Oddiel XIII. Aplikácie. Zhromažďujú sa tu dokumenty, ktoré nie sú uvedené v popise plánovania, ale ktoré sú dôležité, kópie zmlúv o podobnom tovare, zdroje údajov, cenníky atď.

Funkcie a výhody recyklácie

Prevažná väčšina nádob, ktoré používame na nápoje a iné tekutiny, je vyrobená z polyetyléntereftalátu (PET).

Tento materiál je ľahko rozpoznateľný, má nasledujúce charakteristické vlastnosti:

 1. Dokonalá priehľadnosť. Polyesterový obal má vynikajúcu priepustnosť svetla.
 2. Tuhosť. Napriek veľmi malej hrúbke steny sa materiál nedeformuje.
 3. Ľahkosť. Výrobky sú v porovnaní s objemom ľahké.
 4. Farbu. Klasické farby: svetlo modrá, hnedá, zelená, priehľadná.

Upozorňujeme, že krycie a uzatváracie krúžky sú vyrobené z iného plastu - polyetylénu alebo polypropylénu.

V priemysle sa PET odpad recykluje. Technológia recyklovania polyesteru je pomerne jednoduchá.

Hlavnou výhodou je to, že polyetylén tereftalát má veľmi krátku zónu topenia.

To znamená, že na jej roztavenie je potrebné vynaložiť minimálne úsilie a krátky čas zahrievania. Rýchlo sa topí a neuvoľňuje škodlivé a toxické látky.

Okrem toho PET rýchlo zmrzne v bežnej vode, t.j. Na ochladenie nie je potrebné žiadne špeciálne zariadenie, A najdôležitejšou výhodou je, že prakticky nestratí svoje užitočné vlastnosti.

Aplikácia recyklovaného PET:

 • kefy a iné vlnené výrobky,
 • vlákna pre 3D tlačiarne a perá,
 • vlákna, laná a nite,
 • spojivo pre brúsivá atď.

Toto je veľmi malý zoznam recyklovaných PET fliaš.

Prispôsobenie spracovania domácim podmienkam

Pri recyklácii odpadu z obalov PET nie sú problémy.

Ale existuje veľmi dôležité kľúčové krokystriktne dodržiavať:

 1. triedenie - najdôležitejší bod. Plast musí byť triedený podľa farby, takže kvalita sekundárneho materiálu bude oveľa vyššia. Kryty, krúžky a štítky sa musia úplne odstrániť.
 2. Pre-umývanie, Ak ide o kontajner pod vodou, je možné túto fázu vynechať. Obal sa odporúča vypláchnuť z mliečnych výrobkov a nápojov z vnútornej strany. To je možné dosiahnuť tečúcou vodou.
 3. Drviace fľaše, Ideálne sú rotačné drviče s dlhými ostrými nožmi. Priemyselné vybavenie je veľmi drahé, takže domáce zariadenia sú vhodné pre domácnosť. Možnosti dizajnu sú opísané nižšie.
 4. umývanie, Na umývanie fliaš sú vhodné bežné nádoby (nádoby, vedrá, nádrže). V prípade mierne znečistených fliaš postačuje umývanie v čistej teplej vode. Na odstránenie zvyškov potravín môžete použiť trojstupňové pranie: namáčanie v roztoku sódy, pranie saponátom na umývanie riadu, oplachovanie tečúcou vodou.
 5. sušenie, Môžete použiť rúru. Teplota sušenia 100 - 120 ° C, čas 2 hodiny. Rozdrvené kúsky sa odporúča pravidelne obracať.
 6. vytlačovanie. Pretože sa má používať výlučne domáce zariadenie (opis nižšie), výrobné možnosti sú možné buď pre granule alebo zväzok alebo niť.

Recyklačné zariadenie pre domácich majstrov

Doma sa môžete obísť bez nejakého vybavenia a čo najviac zjednodušiť technológiu, Ale bez drviča a extrudéra (granulátora) bude práca stále nemožná.

Na internete nájdete množstvo rád týkajúcich sa montáže a potrebných materiálov. Uvažujme o najvhodnejších a univerzálnych systémoch.

Stránka obsahuje článok s podrobným popisom projektu „Drvič na plasty vlastnými rukami“.

Na mletie PET je lepšie zvoliť súpravu nožov rôznych tvarov klinčekov, Tým sa zlepší kvalita drveného materiálu.

Pretože polyetylén tereftalát rýchlo prechádza do stavu topenia, je potrebné zvážiť najjednoduchšie jednotkové schémy. Vyžadujú sa nasledujúce informácie režijné:

 1. Kovová vŕtačka pre vŕtačku s najväčším priemerom. Bude to improvizovaný vrták. Bude tlačiť materiál k východu a súčasne pomôže plastovej tavenine rýchlejšie.
 2. Kovový vodovodný šrot. Dĺžka by mala zodpovedať vrtáku. Priemer potrubia by sa mal zvoliť s malou medzerou.
 3. Prevodový motor. Toto je najdrahšia časť. Ak nenájdete použitú možnosť, mali by ste zvoliť novú s rýchlosťou otáčok 10 až 100 otáčok za minútu.
 4. Vykurovacie teleso. Na navíjanie kovovej časti je možné použiť tyčový ohrievač.
 5. Tepelnoizolačný materiál - oceľový plech na výrobu násypky.
 6. Ako tvárniaca súčasť (matrica) je kovová zátka vyrobená s otvorom v strede.

Na pripojenie ohrievača a ovládania rotácia elektromotora je lepšie využiť služby skúseného elektrotechnika.

Extrudér sa ľahko ovláda. Je lepšie experimentálne zvoliť teplotu so zameraním na počiatočný rozsah od 180 ° C.

Najčastejšie je dostatočný vzduch na ochladenie zväzku roztaveného materiálu, niekedy však môže byť potrebné ďalšie ochladenie vo vode.

Za týmto účelom kúdeľ sa umiestni do pravouhlého kúpeľa s chladiacou vodou, ktorá sa môže pri zahrievaní meniť.

Hotový turniket sa dá navinúť buď ručne, alebo sa na to môžu prispôsobiť ťažné valce (napríklad zo starej práčky).

Aplikácia sekundárneho PET

Veľmi zaujímavá a ekonomicky životaschopná je Výroba 3D vlákien, To platí najmä pre tých, ktorí tieto materiály neustále používajú vo svojej práci.

PET je materiál, z ktorého sa vyrába väčšina v súčasnosti predávaných trojrozmerných tlačových nití. plechovka pridajte farbivá sami čím sa získa požadovaný odtieň produktu.

Okrem toho môžete:

 • vlákna a prúty na remeselnú výrobu kief a štetcov,
 • abrazívne materiály - na tento účel sa brúsivo zmieša s drveným materiálom a plní sa do extrudéra,
 • motúzy alebo baliace pásky - Zmenou otvoru v matrici môžete konečnému výrobku dať akýkoľvek tvar.

Alternatívne použitie plastových fliaš

PET fľaše - skvelé veci na výrobu záhradných sôch, Na slnečnom svetle sa nerozkladá a môže trvať dlho. Dizajnový dizajn si môžete zvoliť podľa vášho vkusu, všetko je obmedzené iba letom fantázie.

Schémy praktického použitia plastových fliaš sú zaujímavejšie.

Z priehľadných nádob môže vybudovať skleník, Za týmto účelom používajte čisté nenatierané fľaše s vekom. Vzduch je koniec koncov najlepším tepelnoizolačným materiálom. Prázdne nádoby sú ideálne na zahrievanie základov skleníkového dizajnu.

Veľmi účinná schéma môže byť vykurovanie takého skleníka plyny z pyrolýzy získané spálením rovnakých fliaš. Schéma je sľubná, pretože náklady na chladivo budú minimálne. Suroviny na ohrev doslova extrahovaný z odpadu.

Samostatný článok je venovaný výrobe rôznych remesiel a vecí z fliaš. Prečítajte si tiež informácie o obaloch.

Podobné videá

Z tohto videa sa dozviete, ako to vyzerá a ako to funguje domáci extrudér na recykláciu plastových fliaš:

Plastové fľaše by sa v týchto dňoch nemali považovať iba za odpad. Tento článok presvedčivo dokazuje, že aj pri minimálnych investíciách môžete získať ekonomicky zaujímavé výrobky.

Suroviny sú odpadky, ktoré doslova leží pod nohami. Prázdna plastová fľaša môže byť recyklovaný na užitočnú vecktorý získa druhý život.

Pin
Send
Share
Send
Send