Užitočné tipy

Ako k tomu Ježiša Krista? História obrázkov, funkcie prehrávania

Pin
Send
Share
Send
Send


Nezvyčajná majstrovská trieda sa otvorí pre každého, kto chce ovládnuť tento druh umenia v jemnom svete maľby ikon s vlastnými pravidlami a predpismi. Pochopenie tejto zručnosti nie je také ťažké, ak k veci pristupujete trpezlivo a s láskou.

Na tvorivosť potrebujeme materiály:
- doska (v tomto prípade 15 x 20 cm),
- koža
- biela akrylová farba (ako základný náter),
- kvaš (je lepšie kúpiť jednotlivé poháre kvaša, vrátane zlatej farby),
- PVA lepidlo,
- kefy rôznych veľkostí (najlepšie bielkoviny alebo stĺpce),
- lak na drevo (matný alebo polomatný),
- ikonu alebo fotografiu, obrázok alebo pravoslávny kalendár, pomocou ktorého vytvoríme zoznam ikon.

1. Pred začatím práce je lepšie si prečítať modlitbu alebo jednoducho povedať: „Pane, žehnaj.“ Takže veci pôjdu rýchlejšie a lepšie. Teraz musíme brúsiť dosku. Za týmto účelom zoberte pokožku hrubšou a krúživými pohybmi brúsite povrch. S vynulovaním pokožky uvedieme dosku do hladkého stavu.

2. Akrylová farba sa nanáša na povrch dosky v dvoch alebo troch vrstvách. Ak je to potrebné, môže sa zriediť vodou 1: 1. Ďalej musíte dosku vyleštiť do perfektného stavu.

3. Tretia fáza je veľmi zodpovedná. Musíme kresliť Ježišovu kresbu ceruzkou. Tu musíte dodržiavať všetky proporcie. Ak sa vyskytnú problémy, použite pauzovací papier - preneste naň výkres a potom ho pripojte k doske a kruhu, vytlačí sa.

4. Vo štvrtej fáze musíte okrovú farbu zriediť vodou a lepidlom PVA a natrieť dosku v jednej alebo dvoch vrstvách. Deje sa tak tak, aby tóny budúcej ikony neboli príliš svetlé a otvorené. Kresba ceruzkou by mala presvietiť, takže farbu nanášame v priehľadných vrstvách. Teraz okolo obrysu nakreslite hnedý obrys. Na tento účel použite najtenšiu kefu.

5. V piatej fáze si môžete trochu oddýchnuť a spomenúť si na svoje detstvo. Teraz budeme robiť to, čo robia deti v maľovankách. Vyplňte ikonu farbou. Každý fragment vyplňujeme najtmavšou farbou (do farby musíme pridať malé PVA lepidlo), ktoré je na ikone. Napríklad tvár má tmavšie a svetlejšie tóny. Musíme teda prijať najtmavší tón a vyplniť tvár farbou. V tomto prípade tmavo hnedá farba. To sa robí, aby sa v ďalšom kroku zvýraznili fragmenty.
Rovnakým spôsobom robíme aj s ostatnými časťami obrázka - oblečením, vlasmi atď. Naneste farbu v dvoch alebo troch vrstvách. V tejto fáze je hlavná vec presnosť. Nezabudnite, že farby v ikone by nemali byť jasné, takže ich môžete stlmiť okrom. Maľujte pozadie zlatou farbou.

6. Šiesty krok je najnáročnejší a najzodpovednejší. Obrazu musíme dať objem zvýraznením fragmentov. Začnime tvárou. Berieme okrovú farbu, zmiešame ju s bielou a postupne zosvetľujeme lícne kosti, čelo a nos. Hladký prechod bude dosiahnutý naraz. Zvýrazníme, kým tvár nezíska trojrozmerný tvar. Tiež zvyšujeme objem záhybov na odevoch a iných fragmentoch. Nezabudnite do farby pridať lepidlo, aby sa predchádzajúce vrstvy neodstránili.

8. Teraz musíte na ikonu naniesť lak. Vyberte si matný alebo polomatný lak na drevo. Ikona teda nebude žiariť. Lak naneste v dvoch alebo troch vrstvách, suchý. Nezabudnite zasvätiť ikonu v chráme. Boh ti pomôže!

Príprava na proces kreslenia

Predtým, ako nakreslíte Ježiša Krista, musíte sa k tomuto problému dôkladne venovať. Pointa nie je len aplikácia kvetov na plátno, ale aj v ich vlastnom svetonázore. To je názor, ktorý používali slávni majstri, ktorí maľovali tvár svätca.

Po rozhodnutí o koncepte môžete pokračovať v priamom kreslení. Najjednoduchšie pochopiteľné, ale ťažko reprodukovateľné - to je voľba žánru realistického portrétu. Tu je potrebné okamžite určiť, v ktorý okamih bude Ježiš nakreslený, ako aj to, čo zažije svätý.

Minimálna odporúčaná úroveň prípravy na kreslenie Ježiša Krista sú dva roky umeleckej školy. Takáto zručnosť bude stačiť na správny prenos rysov tváre, emócií a samotnej kompozície na plátno.

Ako nakresliť Ježiša Krista ceruzkou, pomocnými čiarami

Technika maľovania v čiernobielom prevedení je najbežnejším typom amatérskeho obrazu veľkého svätca. Sú to tmavé tóny, ktoré môžu sústrediť pozornosť pozorovateľa na odpustenie a bolesť Ježiša Krista, ktorý trpel za naše hriechy.

Hotová kresba Božieho Syna

Pri kresbe nezabudnite, že Syn Boží bol počas svojho života rovnakou osobou ako všetci ostatní, a preto musíte pre portrét nakresliť klasické výpočtové línie. Použitie jednoduchej ceruzky je potrebné nielen pri kreslení grafiky, ale aj pri maľbe a iných štýloch výtvarného umenia.

Po nakreslení hlavných kresebných čiar umelci odporúčajú rozhodnúť sa o reliéfe vegetácie na hlave a tvári. Počas celého svojho života nosil Ježiš dlhý a hustý brada, ktorého odraz možno dodnes nájsť v štýle jeho obdivovateľov, najmä cirkevných osobností. Boží Syn mal mimoriadne krásne a možno aj dokonalé rysy tváre, čo uľahčilo kreslenie ako obyčajní ľudia. Na obrázku sa zvyčajne používajú dve emócie: buď komplexný smútok alebo nevinná radosť dieťaťa. Mnoho umelcov sa začína učiť kresliť tvárou Ježiša Krista.

Pin
Send
Share
Send
Send