Užitočné tipy

Marocký čaj so škoricou: zloženie, recept

Pin
Send
Share
Send
Send


Marocký čaj sa nazýva nie preto, že sa vyrába z listov pestovaných na plantážach v Maroku. Suroviny pre tento nápoj sa dovážajú z Číny. Názov tejto nezvyčajnej čajovej infúzie hovorí viac o láske ľudí k nej v celom Maroku. Takýto nápoj si miestne obyvateľstvo vychutná doma, v kaviarňach, reštauráciách a hneď vedľa. Maročania sú vždy pripravení ponúknuť svojim hosťom originálny zelený čaj, ktorý sa pripravuje a podáva špeciálne.

Popis nápoja

Marocký čaj je nielen obľúbeným a obľúbeným nápojom miestnych obyvateľov, ale aj znakom dobrej vôle a pohostinnosti. Podáva sa počas každej hostiny, na každom stretnutí. Ak hosť nechce uraziť majiteľa, mal by vypiť najmenej tri poháre mätového zeleného čaju.

Pokojná príchuť mäty s výraznou sladkou tónom - to je pravý marocký čaj. Jeho zloženie obsahuje hlavnú zložku - vysoko kvalitný list zeleného čaju, ktorý bol prinesený z Číny. Druhou dôležitou súčasťou nápoja je čerstvá mäta, ktorá rastie priamo v Maroku.

Tento čaj môžete piť teplý aj studený kedykoľvek počas dňa. Počas raňajok miestni ľudia pijú tento nápoj a umyjú ho miešanými vajíčkami a koláčkami. Počas obeda sa tradične podáva čaj, orechy a sušené ovocie. A predtým, ako idú spať, si Maročania užívajú čistú chuť magického nápoja, pretože vďaka mätovej chuti a výraznej sladkosti má infúzia upokojujúci účinok.

Marocký čajový obrad

Čajový obrad v Maroku organizujú výlučne muži. Spôsob prípravy a proces plnenia nápoja do fľaše sú originálne, napriek jednoduchosti prichádzajúcich ingrediencií. Každý čajový obrad sa koná s jedinečným nápadom, takže aj tých najnáročnejších hostí bude príjemne prekvapených.

Marocký čaj sa varí v kovových jedlách, niečo podobné Aladinovej rozprávkovej lampe. Charakteristickým znakom nápoja je prítomnosť peny v pohári. Na dosiahnutie tohto účinku sa kanvica zdvíha vysoko nad sklo a infúzia sa naleje do tenkého prúdu. Maročania, ktorí dosiahli najvyššie majstrovstvá čajového obradu, nalejú drink z výšky svojej vlastnej výšky a nad hlavami drží čajovník. V takom prípade by sa nemala vyliať kvapka vzácnej infúzie. Pri tomto spôsobe podávania je nápoj dobre nasýtený kyslíkom. Čaj sa považuje za ideálny, v ktorom pena zaberá pol pohára.

V Maroku je zaujímavá tradícia: ak majitelia dali hosťovi pohár naplnený nápojom po okraj, znamená to, že tu nie sú vítaní a je pre neho lepšie opustiť tento dom čo najskôr.

Ako uvariť drink?

Ako variť marocký čaj, aby nedošlo k narušeniu tradičnej technológie prípravy? Za týmto účelom nalejte čajové lístky do kovovej kanvice, nalejte ju malým množstvom vriacej vody a vypustite vodu. Tento proces odstraňuje prach z listov, čím uvoľňuje nápoj z nadmernej horkosti.

Potom, čo potrebujete pridať do čajových listov všetky potrebné prísady podľa receptu a nalejte výslednú zmes vriacou vodou. Potom by sa kanvica mala zapáliť a jej obsah by sa mal zohriať, pričom sa musí neustále miešať.

Výsledný horúci nápoj sa musí niekoľkokrát naliať z kanvice do veľkej poháre a naopak. Tento proces umožňuje ochladiť infúziu. Hotový čaj sa odporúča naliať do špeciálnych pohárov vyššie opísaným spôsobom a ozdobiť vetvičkou mäty.

Marocký čaj: klasický recept

 • zelený listový čaj - 1 polievková lyžica,
 • čerstvá mäta - 30 gramov,
 • cukor - 4 polievkové lyžice,
 • voda - 1 liter.

 1. Listy čaju nalejte do kovovej kanvice a nalejte naň 200 ml vriacej vody. Jemne otočte misky na niekoľko sekúnd, aby ste plachtu opláchli. Vypustite vodu.
 2. Do kanvice pridajte cukor a lístky mäty. Výsledná zmes sa naleje zvyšnou vriacou vodou.
 3. Rýchlovarnú kanvicu zapálte, nechajte ju prevariť a ochladte vyššie opísaným spôsobom.
 4. Hotový čaj nalejte do pohárov a ozdobte lístkami mäty.

Marocký čaj: recept s korením

 • zelený listový čaj - 2 polievkové lyžice,
 • čerstvá mäta - 10 gramov,
 • oranžová - 1 kus,
 • citrón - 1 kus
 • škorica - 10 gramov,
 • klinčeky - 5 gramov,
 • cukor - 3 polievkové lyžice,
 • voda - 1 liter.

 1. Citrón dôkladne umyte. Vyberte šupku z nej a nakrájajte ju na prúžky. Vytlačte šťavu z citrusov.
 2. Pomaranč dôkladne umyte. Vyberte kôru a nakrájajte na prúžky.
 3. Mätové listy mierne pokrčené prstami.
 4. Spálený cukor varte. Aby ste to dosiahli, kalcinujte ho v čistej, dobre zahriatej panve, kým sa kryštály neroztopia a nezhnednú.
 5. Listy čaju nalejte do kovovej kanvice a nalejte naň 200 ml vriacej vody. Jemne otočte misky na niekoľko sekúnd, aby ste plachtu opláchli. Vypustite vodu.
 6. Do kanvice pridajte citrusovú kôru, citrónovú šťavu, pálený cukor, lístky mäty, škoricu a klinčeky. Výsledná zmes sa naleje zvyšnou vriacou vodou.
 7. Dajte kanvicu na oheň, privarte ju k varu. Vyberte zo sporáka a nechajte stáť 20 minút.
 8. Hotový čaj nalejte do pohárov a ozdobte lístkami mäty.

Ak ste čajový gurmán, určite musíte vyskúšať marocký čaj - obľúbený a obľúbený nápoj medzi miestnou populáciou. Kúzelná infúzia má príjemnú chuť mäty s výraznou sladkosťou. Môžete vyskúšať klasický čaj a jeho pikantnú variáciu. Oba recepty sa ľahko varia a dostupnosť potrebných prísad.

Ako vznikol marocký čaj?

História tohto voňavého nápoja sa začala v polovici XIX. Storočia. Britský obchodník, ktorý priniesol čaj z strelného prachu z Číny, bol nútený upraviť trasu. Dôvodom bolo vypuknutie nepriateľských akcií. Brit bol v Maroku. Tam predával čaj. Takže obyvatelia Maroka mali chutný nápoj a obchodník - nový odbyt.

Príbeh však nekončí. Ganpauder sa stal základom čaju mäty, ktorý sa stal veľmi populárnym nielen v Maroku. Začali ju piť v Tunisku a Alžírsku, v Španielsku a Francúzsku. Mimochodom, tento čaj sa tiež nazýva Maghrebský čaj, tuniský čaj, Tuareg.

Zloženie marockého čaju

Hlavný symbol pohostinnosti, jeho značka, sa predáva všade. Ale čo keď ste ďaleko od ulíc Maroka? Marocký čaj je možné pripraviť samostatne. Aby ste to dosiahli, musíte vedieť, čo je obsiahnuté v nápoji:

 1. Hlavnou zložkou je, samozrejme, zelený čaj. Do Maroka sa dováža zo Stredného kráľovstva. Najvhodnejšie odrody sú Chun Me a Zhu Cha.
 2. K nápoju je dôležité pridať mätu. Najvhodnejšie, samozrejme, marocké. V porovnaní s európskymi partnermi má mnoho výhod, pretože obsahuje väčšie množstvo éterických olejov a mentolu. Ďalšou výhodou je atraktívny vzhľad. Marocká mincovňa má vlnité listy. Ak to však nebude po ruke, urobí to najbežnejší.
 3. Čo iného sa môže pridať k marockému čaju? Zloženie poskytuje veľké množstvo paliny a citrónovej verbeny. Mimochodom, citrusové plody, korenie a mlieko sú vhodné.

Recepty na varenie

Existuje veľa spôsobov, ako pripraviť marocký čaj. Líšia sa nielen ingrediencie, ale aj technológia výroby piva! Podľa jedného receptu je potrebné variť čaj a mätu spolu, podľa iného - v rôznych čajníkoch, ktoré sa pripájajú až neskôr. Jedinou podmienkou, ktorá sa nemení, je prítomnosť kovovej kanvice. Ostatné jedlá nebudú fungovať, pretože je dôležité variť pravý marocký čaj v ohni!

Klasický recept

Chcete pripraviť tradičný marocký čaj? Receptúra ​​nie je tak zložitá:

 • Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripraviť zelený čaj. Musí trvať na dvadsiatich piatich minútach.
 • Po prefiltrovaní čajových listov by sa mal čaj naliať do väčšej kovovej kanvice.
 • Tam stojí za to pridať cukor. Čaj by sa mal horieť až do úplného rozpustenia.
 • Krátko pred koncom varenia pridajte do kanvice lístky mäty - čím viac nápoj ochutnajte. Nemôžete uvariť mätu. Listy jednoducho vložte do vysokého pohára a naplňte ich horúcim čajom.

„Viacstupňové“ opláchnutie

Táto metóda, ako už názov napovedá, je založená na oplachovaní počas procesu výroby piva. Mimochodom, vyžadujú najmenej štyri. Sú tu aj triky. Napríklad prvá varná voda sa nedá vyliať - podľa všeobecného presvedčenia obsahuje „lieh“ čaju, bez ktorého nápoj nebude fungovať. Ľudia ďaleko od mystiky vysvetľujú túto tradíciu oveľa jednoduchšie: prvé čajové listy obsahujú najväčšie množstvo éterických olejov. To znamená, že záleží na nej, aký vonný a chutný bude hotový nápoj.

Ale vo vode z druhého, tretieho a štvrtého plákania je koncentrácia trieslovín príliš vysoká. Pretože sa táto voda nepoužíva. Po oplachovaní sa prvé čajové listy vrátia do kanvice a privedú do varu. K nápoju sa pridáva mäta a cukor, ktorý je takmer pripravený.

Marocký čaj škorice: najchutnejší recept

Jednou z najchutnejších možností je nápoj s prídavkom škorice. Na jeho prípravu budete potrebovať nielen toto voňavé korenie, ale aj klinčeky, citrón a pomaranč:

 • Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť ovocie z ovocia, nastrúhať ho alebo jemne nasekať.
 • Šťavu vytlačte z citróna.
 • Odporúča sa mierne raziť, najlepšie to robiť ručne.
 • Potom musíte uvariť cukor - zvyčajný marocký škoricový čaj nie je vhodný, musíte spáliť. Varenie je jednoduché - cukor by sa mal naliať na panvicu, aby sa dosiahlo úplné rozpustenie a získanie karamelovej farby.

 • Do kovovej kanvice je potrebné dať čajové lístky, kôru, spálený cukor, mätu, citrónovú šťavu, klinčeky a samozrejme škoricu - lepšie ako paličky. Potom sa zmes naleje vriacou vodou, položí sa na sporák a čaj sa uvedie do varu.

Je veľmi dôležité nechať uvariť nápoj - môžete ho naliať do pohárov najskôr o dvadsať minút neskôr. Do pohára si môžete dať niekoľko listov čerstvej mäty.

Čaj s badyánom

Existujú aj iné recepty na nápoj, ako je marocký čaj. Recepcia škorice nie je jediná. Môžete variť s badyánom. Na varnú kanvicu stačí jeden hviezdička.

Musí sa rozdrviť pridaním semien anízu. Potom musíte zmiešať mätu, zelený čaj, korenie, šťavu z akýchkoľvek citrusov (pokiaľ možno vápno alebo citrón). Môžete dať kôru ovocia. Potom nalejte zmes vriacou vodou a privarte. S týmto aromatickým nápojom sa môžete nechať hýčkať za desať minút!

Marocký čaj s tymiánom

Tymián je ďalšia rastlina, ktorá dáva čaju jedinečnú chuť. Na varenie budete potrebovať čaj a lístky mäty, tymián, cukor. Zmes sa musí naliať vriacou vodou a nechať pôsobiť na miernom ohni po dobu dvadsiatich minút. Marocký čaj sa môže konzumovať horúci aj studený, môže sa zahriať a uhasiť smäd.

Čajový obrad

Čajový obrad tradične organizujú muži. Najdôležitejšie je naplniť poháre marockým čajom, aby sa vytvorila svieža pena. Z tohto dôvodu sa čaj nalieva do vysokých pohárov a plní ich iba do polovice! Najvyšší čajový „akrobatický“ - schopnosť držať kanvicu nad hlavou a naliať marocký čaj do tenkého potoka, bez toho, aby sa mu vyliala kvapka. Toto, mimochodom, nie je len krásny obrad - táto metóda vám umožňuje nasýtiť nápoj veľkým množstvom kyslíka.

Je obvyklé, že čestní hostia ponúkajú tri poháre, občerstvenie nemôžete odmietnuť. Ak však hosť nie je vítaný, naleje mu plné poháre - bez peny.

Stojí za zmienku, že hoci marocký čaj obsahuje cukor, podáva sa so sladkosťami. Zvyčajne sa jedná o čerstvý súbor cookie, ktorý je krásne rozložený na kovovom tanieri.

Výhody čaju

Marocký čaj je vďaka svojim bylinkám a koreniu veľmi zdravý. Napríklad nápoj so škoricou má otepľovací účinok, a preto je mimoriadne užitočný pri prechladnutí. Okrem toho je škorica vynikajúcim antibiotikom, ktoré pomáha ničiť huby, baktérie a dokonca aj Escherichia coli. A toto korenie upokojuje nervový systém.

Klinček, ktorý je súčasťou nápoja, zlepší funkciu čriev, odstráni nepríjemný dych. A ona pomôže zotaviť sa po prepracovaní a frustrácii.

Citrusy sú bohaté na vitamín C, čo znamená, že sú vhodné na prevenciu prechladnutia. Badyán je najlepší prostriedok na potlačenie kašľa. Okrem toho je schopný zlepšiť trávenie. Pre tých, ktorí chcú schudnúť, je marocký čaj s kardamómom vhodný. Urýchľuje metabolické procesy.

Marocký čaj - čo to je

Názov tohto nápoja uvádza ľudí do omylu o jeho pôvode. Maroko nie je miestom narodenia čaju. Marocký čaj je založený na čajových listoch pestovaných v Číne. Pôvod čajového zvyku má svoju vlastnú históriu od polovice 19. storočia.

Obchodník z Británie, keď prepravoval zelený čaj „ručný prášok“ z Číny, bol nútený zmeniť trasu. Kvôli nepriateľstvu musel ísť do Maroka a predať čaj. Po predaji tovaru medzi miestnymi obyvateľmi naučil obyvateľov krajiny používať tento osviežujúci a uhasiaci nápoj.

Nápoj si rýchlo získal popularitu v iných krajinách, ako je Alžírsko, Tunisko, Francúzsko a Španielsko. Inak sa to nazýva tuniský čaj, nápoj z Maghrebu a Tuaregu.

Marocký čaj je zložený zložením, kombinuje rôzne chute: citrus, mäta, korenie atď.

Opis marockého čaju

Napriek všeobecnému mylnému názoru, že Maroko je krajinou - predkom tohto nápoja, nie je toto tvrdenie úplne pravda. V Číne rastie odroda listov, z ktorej sa čaj vyrába. Ale vznik čajovej tradície v krajine má veľmi zaujímavú históriu.

V 19. storočí niesol britský podnikateľ, ktorý cestoval po svojej obvyklej trase, dávku slávneho čínskeho zeleného čaju, odrody Ganpauder. Okolnosti ho prinútili urobiť si dlhú zastávku v Maroku, kde našťastie predal celú dávku tovaru a šíril lásku k tomuto nápoju medzi miestnym obyvateľstvom.

Teraz marocký čaj pre obyvateľov horúcej krajiny je nemennou súčasťou každodennej stravy. Pijú to počas raňajok, obedov a večerí, je súčasťou každej sviatky, zaobchádzajú sa s najnáročnejšími a najobľúbenejšími hosťami.

Jedinečnosť nápoja dodávajú samozrejme jeho odrody listov z Číny (najvhodnejšie sú Chun Me a Zhu Cha). Marocký čaj je jedinečnou kombináciou čerstvej chuti s prímesou citrusov, osviežujúcej mäty a korenených tónov.

Jednou z najdôležitejších zložiek nápoja je marocká mäta, ktorá má výraznejšiu chuť ako ktorákoľvek iná európska odroda. Na dosiahnutie týchto veľmi pikantných tónov obsahuje klasický recept aj pridanie veľkého množstva citrónovej verbény a paliny.

Tradičný recept

Kroky varenia sú v tomto poradí:

 1. Dve čajové lyžičky sušených listov zeleného čaju čínskej veľkoplodej odrody sa nalejú do 500 ml horúcej vody a nechajú sa uvariť asi 15 minút.
 2. Po prefiltrovaní výslednej kvapaliny nalejte do kovovej kanvice. Dajte na miernu teplotu, pridajte cukor podľa chuti a potom varte tak, aby sa úplne rozpustil.
 3. Mincovňa (povolené je bežné použitie) je najdôležitejšou zložkou marockého čaju, môže sa pridávať bezprostredne pred koncom varenia alebo do už pripraveného nápoja. Výška závisí od vašich vlastných preferencií - pár listov v pohári alebo plnenie kanvice s vetvičkami voňavej trávy až po krk.

Toto sú najzákladnejšie zásady pri príprave nápoja. Skutoční znalci pripravujú čaj v niekoľkých fázach.

Opláchnite varenie

Aby ste sa zbavili rôznych nečistôt a trieslovín, ktoré spôsobujú horkosť, čajové listy by sa mali vypláchnuť štyrikrát. Pomôže to udržať luxusnú vôňu a bohatú chuť.

Po prvom uvarení sa voda vypustí do samostatnej kanvice. V žiadnom prípade sa to nedá naliať, v tomto štádiu čajové lístky poskytujú najdôležitejšie oleje. Ďalej by sa postup mal opakovať najmenej štyrikrát, ale táto voda už nebude potrebná.

Na konci prípravy sa čajové lístky vracajú do kvapaliny zostávajúcej po prvom stupni varenia. Voda je privedená do varu na otvorenom ohni a celý proces sa úplne opakuje podľa klasického receptu.

Škorica a korenie recept

Takýto nápoj je jedným z najobľúbenejších medzi skutočnými znalcami marockého čaju. Na jeho prípravu budete potrebovať:

 • zelený čaj - 2 lyžice. l.,
 • mäta podľa chuti
 • oranžová - 1 ks.,
 • citrón - 1 ks.,
 • škorica
 • klinčeky - 1-2 púčiky,
 • cukor - 2 - 3 lyžice. l.,
 • voda - 800 ml.

Proces varenia bude pozostávať z nasledujúcich krokov:

 1. Predpraná pomarančová a citrónová kôra. Odrežte alebo nastrúhajte a dočasne odložte stranou.
 2. Mätové listy s rukami, aby sa v nápoji odhalila všetka jej vonná aróma.
 3. Pečený cukor varte - zvyčajným spôsobom zohrejte na panvici, až kým sa úplne nerozpustí a nezíska karamelovú farbu.
 4. Zmiešajte všetky ingrediencie - chuť, pridajte citrónovú šťavu, škoricu, klinčeky a mätu, pálený cukor. Залить кипятком и на открытом огне довести до кипения, после чего дать настояться хотя бы минут 20.
 5. Налить в высокие стаканы и для большей концентрации вкуса добавить еще мяту.

Вкус марокканского чая отлично сочетается с бадьяном. Чтобы он не перебивал аромат на чайник хватит всего одной растолченной звездочки. Obyvatelia Maroka tiež pridávajú semená anízu, tradične chuť akéhokoľvek citrusového ovocia, mäty a obľúbených korenín.

Počas varenia marockého čaju môžete bezpečne experimentovať s prísadami, riadiť sa vlastným vkusom a preferenciami. Je však dôležité zachovať technológiu prípravy, ktorá pomôže priniesť exotické tóny neobvyklého nápoja zo vzdialenej, ale tak teplej a slnečnej krajiny.

Ako pripraviť marocký čaj

Na varenie piva sa vždy používa kovová kanvica. Algoritmus prípravy čaju je nasledujúci:

 1. Čajové lístky naliate do riadu sa nalejú vriacou vodou bez problémov. Tento čaj okamžite odchádza. Týmto spôsobom sú oslobodené od horkosti listov a prachu.
 2. Čajové lístky sa zmiešajú s inými prísadami receptov.
 3. Pripravená zmes sa naleje vriacou vodou.
 4. Kanvica je zapálená a za stáleho miešania privedená do varu.
 5. Pripravený čaj sa nalieva mnohokrát z kanvice do hrnčeka a naopak. Chladí sa na správnu teplotu a je pripravený na použitie.
 6. Na získanie peny sa čaj nalieva z výšky ľudského rastu.

Pena je súčasťou marockého čaju. Pohár je napoly naplnený čajom, druhá polovica je vyplnená penou. Aby sa chuť nápoja skutočne prejavila, pohár sa doplní viackrát.

Sklenený hrnček je vhodnejší pre pripravený nápoj. Plne otvorené listy dodávajú nápoju bohatú farbu a nezvyčajnú chuť.

Marocký čaj mäty

Na čaj z mäty budete potrebovať niekoľko vetvičiek zelenej mäty, dve polievkové lyžice cukru, dve čajové lyžičky zeleného čaju a 400 ml vody. Proces varenia je nasledujúci:

 1. Mincovňa sa premyje a vysuší. Používajte iba čerstvú trávu, v zime môžete použiť mrazenú. Vyžaduje sa sušenie. Kvapky vody zostávajúce na listoch ovplyvňujú chuť čaju.
 2. Varná kanvica je oparená vriacou vodou. V nej sa nachádza mincovňa a suchý zelený čaj.
 3. Zmes v kanvici sa naleje vriacou vodou (90 ° C), prikryje sa vekom a ďalšou uterákom. Infúzia počas 10 minút.
 4. Po uvarení nápoja sa určite pridá veľa cukru.
 5. Čaj sa naleje do krásnych priehľadných hrnčekov.

Správne pripravený marocký čaj mäty by mal byť silný, bohatý a sladký.

Škoricový čaj

Tento nápoj milujú skutoční znalci marockého čaju. Na jeho prípravu sú potrebné tieto zložky:

 • 2 lyžice. l. zelený čaj
 • lístky mäty podľa chuti
 • jedna oranžová
 • jeden citrón
 • jedna škorica
 • jeden alebo dva púčiky klinčeka,
 • 2-3 lyžice cukor,
 • 800 ml vody.

Nápoj sa pripravuje nasledovne:

 1. Umyté citrusy sa olúpajú. Nasekané alebo nastrúhané
 2. Listy mäty sa hnetú pomocou rúk, aby sa odhalila jej aróma v nápoji.
 3. Zahrejte na panvici a cukor úplne rozpustte, až kým nezmení farbu karamelu.
 4. Po zmiešaní ingrediencií - kôra, citrónová šťava, škorica, klinček a mäta, pálený cukor, zalejeme vriacou vodou. Zmes sa opäť v ohni privedie do varu a nechá sa vylúhovať 20 minút.
 5. Nápoj sa naleje do vysokých kruhov a pridá sa mäta na zvýšenie sýtosti chuti.

Pri príprave marockého nápoja môžete bezpečne experimentovať s rôznymi prísadami podľa svojho vkusu a želaní. Hlavná vec je zachovať spôsob varenia, aby sa zo slnečného Maroka preniesli nezvyčajné tóny čaju.

Recept s badyánom

Nápoj získava nezvyčajnú špecifickú chuť v kombinácii s hviezdicovým anízom. Stačí použiť jednu hviezdičku v rozdrvenej forme, aby hviezdicový aníz neprerušil vôňu čaju.

Môžete to rýchlo uvariť. Týmto spôsobom dochádza k jednoduchému vareniu:

 • do čajníka sa vloží zmes mäty, dvoch čajových lyžičiek zeleného čaju a jednej škoricovej tyčinky,
 • do čajníka sa pridajú rozdrvené semená anízu (1 lyžička) a badyánu (1 - 2 hviezdičky),
 • naleje sa šťava z jedného citróna
 • zmes sa naleje do kanvice s pol litra prevarenej vody a naleje sa 15 minút.

Marocký korenený čaj

Chuť čaju môže diverzifikovať rôzne korenie. Obyvatelia Maroka často pridávajú semená anízu, tyčinky škorice, zázvor, muškátový oriešok a iné korenie, ktoré majú radi.

Zloženie čaju s korením obsahuje:

 • jeden a pol čajovej lyžičky zeleného čaju ruší prášok,
 • 500 ml prevarenej vody pri teplote 100 ° C,
 • 3 ks kusový cukor
 • pol lyžičky semien anízu,
 • jedna škorica
 • jeden plátok citróna
 • dve polievkové lyžice mäty.

Ak chcete uvariť takýto čaj, postupujte takto: zelený čaj nalejte vriacou vodou po dobu 1-3 minút a vypustite túto vodu. Znovu nalejte vriacu vodu, zapálte. Do vareného roztoku sa pridá cukor a korenie. Znovu priveďte do varu. Na konci varenia pridajte mätu s citrónom. Čaj je dobre premiešaný a odstraňuje sa z horúčavy. Citrón je možné pridať iba pri servírovaní nápoja. Ak sa nápoj znova uvarí, pridá sa čerstvá dávka mäty a cukru.

Pin
Send
Share
Send
Send