Užitočné tipy

Urob to sám

Pin
Send
Share
Send
Send


Konferenčný stolík nie je v dome nevyhnutnou súčasťou, ale bez neho nie je v interiéri pohodlie. Takýto bezvýznamný detail výrazne zmení atmosféru v miestnosti.

Stôl vyrobený z dreva vlastnými rukami prináša dotyk domáceho tepla. Preto je lepšie pripraviť si konferenčný stolík ako kúpiť v obchode.

Pred začatím prác na príprave materiálov je potrebné rozhodnúť, ktorý model stola sa zmestí do interiéru miestnosti. Aké preferencie majú tvar, farba, výška atď. Ak má človek zmysel pre chuť, môže vytvoriť projekt konferenčného stolíka. Alebo to urobte sami, urobte to sami, vhodnú voľbu, ktorú nájdete v sieti aj v špecializovaných časopisoch.

Moderné dizajnové riešenia naznačujú, že modely tohto prvku nábytku sú tak rozmanité, že sa v tomto hojnosti môžete stratiť. V interiéroch sa v posledných rokoch stále častejšie objavujú nielen štandardné geometrické tvary stolov, ale aj výrazné exkluzívne riešenia.

 • námestie malé stoly. Pomerne dobre oboznámený s laikom možnosti konferenčného stolíka. Tradičný tvar dosiek je prijateľný v miestnosti s podobným nábytkom, že všetko je navrhnuté v rovnakom štýle. Táto forma je celkom funkčná, ak stôl vybavíte ďalšími policami a zásuvkami. Rozmery dosiek sa môžu líšiť v závislosti od miesta a prianí majiteľa. Obvykle sa však používajú vo veľkosti 80 až 80 centimetrov,
 • obdĺžnikový malé stoly. Táto forma vyžaduje viac priestoru v miestnosti, preto sa neodporúča umiestňovať obdĺžnikové konferenčné stolíky do malých miestností. Šírka takéhoto štandardného stola je zvyčajne 60 cm, dĺžka je ľubovoľná, ale nie viac ako 160 cm. Pri takýchto stoloch sa môže nachádzať malá spoločnosť,
 • okrúhle a oválne tvary stolových dosiek. Najčastejšie sa táto forma konferenčného stolíka nachádza v dome, kde sú malé deti alebo starí ľudia. Zaoblené okraje pracovnej dosky nedovolia zraneniam a zraneniam ich majiteľov. Pri oválnom alebo okrúhlom stole je príjemné usporiadať večerný čajový večierok,
 • zvyk formulár. Teraz je veľmi módne mať v interiéri nábytok s neštandardnými riešeniami. Milujúce páry získavajú stoly v tvare srdca. Trojuholníkový stôl vyzerá fantasticky, akoby to bol dar od cudzích tvorov. Konferenčný stolík vo forme zakriveného hada dáva miestnosti jedinečnú a extravagantnú povahu.

Výška konferenčného stolíka je veľmi dôležitá, ak nie základná. Normy uplatniteľné na tento druh tabuliek naznačujú, že ich výška by mala byť najmenej 40 centimetrov a tiež by nemala prekročiť 50 centimetrov.

Tieto štandardy vám umožňujú pohodlne ich používať pri sedení na kresle alebo pohovke.

Tieto odporúčania sú však relatívne. Výška pohoviek a pohoviek je dnes ľubovoľná. Existujú modely, ktoré majú vysoké usporiadanie vankúšov. A existujú modely, v ktorých človek sedí takmer na podlahe. Nízke modely tabuliek sú preto dnes dosť žiadané. Pripomínajú orientálne zvyky, kde je zvykom sedieť pri jedle na podlahe.

Hlavným kritériom pri výbere šírky pracovnej dosky je oblasť miestnosti, v ktorej bude konferenčný stolík umiestnený. Malý byt naznačuje prítomnosť kompaktného nábytku. A v priestrannej miestnosti je vhodné umiestniť veľký stôl.

Tvar tabuľky v mnohých ohľadoch závisí od funkcie, ktorá je jej priradená. Prítomnosť pripevnených kolies je vhodná na častý pohyb z miesta na miesto, Mali by ste tiež zvážiť, či kolesá nepoškodia podlahu. Pre tých, ktorí chcú mať po ruke všetky malé veci, alebo chcú využiť stôl na tvorivosť so svojimi deťmi, je potrebný veľký počet políc.

Čo môže byť vyrobené?

Najbežnejším materiálom na výrobu stolov je prírodný materiál strom, Je to ekologický materiál, z ktorého sa získava nádherný nábytok.

Ale v priebehu času môže strom vyschnúť a vyblednúť, zmeniť jeho štruktúru a tvar. Preto je nežiaduce umiestňovať z nej kúsky nábytku blízko vykurovacích zariadení.

Okrem toho majú také odrody dreva, ako je wenge, vysokú cenu, čo zvyšuje myšlienku výroby dreva iba ako dosky.

MDF, laminovaná drevotriesková doska, špeciálne dosky na nábytok potiahnuté plastom sú lacnejšie možnosti, z ktorých si môžete pripraviť stôl. Patria sem aj lepené drevené panely, ktoré sú vyrobené z menej hodnotných drevín, ktoré môžu výrazne ušetriť, ale zároveň budú vyzerať ako pevná doska drahého dreva. Vytváranie základov tabuľky z týchto materiálov, dyhované.

Je veľmi módne mať v interiéri stôl s priehľadným sklo Pracovná doska. Táto tabuľka dáva miestnosti luxusný a drahý vzhľad. V týchto tabuľkách je však jedna významná mínus.

Okrem dreva, MDF a skla môžete použiť aj netradičné materiály: korkový materiál, kameň, keramiku, kov, plast a ďalšie materiály, ktoré nájdete v stavebných predajniach.

Náradie a materiály

Predtým, ako si pripravíte konferenčný stolík vlastnými rukami, musíte zozbierať materiál a náradie:

 • Lepidlo (najlepšie PVA)
 • Lepiaca kefa
 • Obrobok je prázdny
 • Príprava na nohy stola,
 • Kolesá (ak sú potrebné)
 • hmoždinky,
 • píla,
 • skladačky,
 • ruleta,
 • lakeť,
 • Značka alebo ceruzka
 • vŕtačka
 • Brúsna dýza na vŕtanie,
 • Samoreznými skrutkami,
 • skrutkovač,
 • svorky,
 • hoblík,
 • sekáč,
 • sekáč,
 • Mallet.

Ako rezať prvky z dreva sami?

Hlavné prvky konferenčného stolíka sú stolný, lata a nohy, Na výrobu dosiek si môžete vziať materiály, ako sú dosky MDF, dosky, sklo, preglejka atď., Ale tradície vám hovoria, že si sami vytvoríte svoj prvý drevený stôl.

Hlavným pravidlom pri príprave prvkov tabuľky je správne označovanie. Príslovie „merať sedemkrát, rezať raz“ sa v tomto prípade dokonale hodí.

Stolovú dosku sme vyrezali pomocou skladačky podľa zamýšľaného označenia. Tento nástroj vám umožní urobiť rovnomerný rez a dať stolu akýkoľvek tvar, od jednoduchého obdĺžnikového po krútiaci. Nohy (4 kusy) je možné rezať pomocou pílky a potom im dať akýkoľvek tvar pomocou pílky. Dosky (4 kusy) sú tiež rezané pomocou pílky. Potom urobíme diery v nohách a hroty v lemoch. V budúcnosti je potrebné brúsiť všetky medzery budúceho stola.

Predmontujeme stôl a následne namontujeme všetky podrobnosti. Spoje by sa mali do seba pevne vojsť s minimálnym úsilím rukou. Ak sa konferenčný stolík ukázal tak, ako ste si predstavili, môžete pristúpiť k lepeniu detailov.

Nasledujúci deň sme nohy očistili prúžkami zvyškov lepidla. Potom priskrutkujte dosku pomocou samorezných skrutiek a lepidla. Samorezné skrutky nesmú prechádzať cez dosku, Po zaschnutí opäť očistite všetky švy od zvyškov lepidla.

Keď konferenčný stolík dobre zaschne, môžete začať pracovať na ochrane dreva pred vlhkosťou, hnilobou, výskytom húb a plesní. Rovnako ako zdobenie domáceho prvku domáceho interiéru.

Ochrana sa vykonáva pomocou antiseptických látok, ktoré chránia stôl pred vlhkosťou a slnečným žiarením.

Najobľúbenejší a cenovo dostupný nástroj pre výrobky z dreva je sžíravý, Zabraňuje deformácii materiálu, plesniam a plesniam.

Stain je vodoodpudivý hlboký prienik. Tento produkt má veľký výber farebných odtieňov, podobných rôznym druhom dreva. Po zaschnutí škvrny sa nanesie bezfarebný lak, ktorý dodá lesk a lesk.

Lak na jachty chráni strom pred opuchom, vysychaním a rozkladom. Tento lak vytvára film po jednej aplikácii. Opätovná liečba by sa mala vykonať po dvoch rokoch.

Polyuretánový lak odpudzuje vlhkosť a zabraňuje deformácii, vysychaniu a opotrebovaniu materiálu. Tento lak je dvoch typov - matný a lesklý.

Akrylový lak pomáha chrániť povrch dreveného stola pred účinkami vonkajších prírodných faktorov. S týmto lakom je najlepšie spracovať nábytok na letnej chate. Chráni produkt z dreva pred vlhkosťou. Hlavnou zložkou akrylového laku je vodná disperzia živíc. Hotovému výrobku dáva dekoratívne vlastnosti.

Všetky tieto výrobky sa ľahko nanášajú pomocou valca alebo kefy. Aby ste s nimi mohli pracovať, nemusíte byť veľkým špecialistom v oblasti lakov a farieb. Hlavné je vyzbrojiť sa osobnými ochrannými prostriedkami (maska, respirátor).

záver

Konferenčný stolík v interiéri miestnosti je vždy víťaznou možnosťou. Vyrobené vlastnými rukami je dvojnásobne príjemná vec, než to, čo ste si kúpili v obchode. Pýchu a spokojnosť s rozjímaním o ich schopnostiach a schopnostiach majstra ocenia všetci hostia doma.

V salóne môžete vždy kúpiť alebo objednať akýkoľvek nábytok, ale naplniť svoje sny a priania je možné len vtedy, ak urobíte všetko sami. Okrem toho to môže zaručiť exkluzivitu produktu. Takýto produkt zachová auru majiteľa a pritiahne do domu teplo a pohodlie krbu.

Kresby a schémy konferenčných stolov pre domácich majstrov

Najjednoduchšia verzia konferenčného stolíka je klasický obdĺžnikový tvar so štyrmi nohami.

Je pohodlný, ľahký a univerzálny. Pre tuhosť rámu je podvozok zostavený z nôh a zásuviek - obdĺžnik spájajúci nohy a podopierajúci dosku. V opačnom prípade sa nohy od seba vzdialia a stôl stratí svoju stabilitu.

Ak si však vyberiete kresbu s prostrednou poličkou a plošinou, zásuvka už nie je potrebná.

Súčasne sa zložitosť zostavy príliš nezvýši, ale teraz môžete ukladať knihy, zápisníky alebo iné drobnosti do konferenčného stolíka.

Pre malé byty je vhodnejšie schéma skladacích stolových transformátorov.

Charakteristickým rysom tohto návrhu je neprítomnosť nôh - sú nahradené štyrmi bočnými stenami, ku ktorým je z vnútornej strany pripevnený už pripravený skladací mechanizmus. K tomu je na krátkom páre podpier pripevnená široká doska - spodný rám a na vysokých podpätách je pripevnená dvojitá doska, ktorá v rozloženej verzii spočíva na spodnom ráme.

Tabuľka pre časopisy z PVC rúr

Najjednoduchšia a najúspornejšia, ale veľmi originálna verzia konferenčného stolíka je vyrobiť ju z plastových rúrok. Tvar a výška závisia iba od divokej fantázie. Môže to byť malý okrúhly stôl, ktorý funguje ako nočný stolík alebo plnohodnotný konferenčný stolík so sklenenou doskou.

Na jeho vytvorenie budete potrebovať:

 • rúry dvoch priemerov - hrubšie pre nohy a už pre podvozok, napríklad 16 a 9 mm,
 • lepiaca pištoľ alebo trubica z priehľadného lepidla,
 • stredne zrnitý brúsny papier
 • píla na rezanie plastových rúr (môže sa nahradiť pílou na drevo),
 • akrylová farba na skrytie tlačených značiek na potrubiach.

Samotný proces je ľahko zahanbiteľný:

 1. Vystrihnú sa fľaše zvolenej dĺžky. 4 nohy sú vyrobené z hrubej rúry - ich dĺžka sa bude rovnať výške budúceho stola (40 - 50 cm). 30 krátkych valcov sa odreže z úzkej rúrky, v priemere 10 - 15 cm (v závislosti od tvaru tabuľky je možné počet zmeniť).
 2. Musíte začať zbierať základňu od stredu - takže medzi valcami určite nebudú veľké medzery. Lepidlo sa nanáša na celý povrch kontaktných rúrok. Trochu triku - na presné prilepenie valcov sa tekuté superglue naleje z konca rúrky tak, aby sa stohovala po celej dĺžke škáry nadol. Avšak škáry na vonkajšej strane sú jednoducho spracované lepiacou pištoľou - po maľovaní sa stanú neviditeľnými.
 3. Keď sa dosiahne požadovaný tvar, nohy sa prilepia - musíte sa uistiť, že vzdialenosť medzi nimi je rovnaká. V opačnom prípade padne stôl na jednu stranu.
 4. Poslednou fázou je maľba. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je použitie aerosólovej metódy, aj keď môžete použiť jednoduchý štetec.

Pri ukladaní sklenených dosiek na stôl by ste mali zvoliť kalené sklo s hrúbkou 10 mm. Aby sa odnímateľná doska nekĺzala po základni, používajú sa na nábytok silikónové tlmiče.

Ak plánujete stolovú dosku, je pripevnená priehľadným silikónovým lepidlom.

Zostava dreveného konferenčného stolíka pre domácich majstrov

Pre fanúšikov klasického štýlu nie je nič lepšie ako drevený stôl. Pre neho musíte zásoby:

 • hobľovaná tyč 40x40 mm - na nohy,
 • hobľovaná doska 50x20 mm - pre zásuvku,
 • hotová stolová doska z nábytkovej dosky 800x400 mm (vhodné sú aj MDF alebo preglejky),
 • tmel na drevo - utrite otvory zo skrutiek,
 • brúsny papier alebo brúsna dýza na vŕtanie - spracovanie dreva,
 • lak alebo farba - na dokončenie stola.

Z náradia budete potrebovať skrutkovač (alebo skrutkovač), pílu na drevo a vŕtačku. Po rozrezaní tyčinky na nohy a doske do zásuvky sa začne zostavenie stola:

  Prvá sa týka podvozku. Pre pohodlie a ľahkú montáž sa všetko robí hore nohami. Boky k nohám sú šikmo pripevnené skrutkami cez predvŕtané otvory. Ale s kovovými rohmi je to možné, ak estetika nie je taká dôležitá.

Aby ste zabránili ohnutiu širokej dosky stola pri vysokej hmotnosti, môžete pridať ďalšie prepojky z rovnakej dosky ako bočné steny.

Samotná doska môže byť upevnená zvnútra kovovými rohmi alebo priklincovaná zvonka. V druhom prípade sú všetky otvory pred natieraním utesnené tmelom.

Drevené stoly sa vyrábajú nielen z hobľovaného dreva. S minimálnymi zručnosťami v oblasti dreva môžete vytvoriť originálny nábytok aj z palivového dreva. Napríklad keď vezmete drevený blok a dvojicu hrubých konárov tvaru U vhodných do výšky, trochu pracujete s brúsnou dýzou a všetko nalakujete, získate vynikajúci masívny konferenčný stolík pre letné sídlo.

A ak po výstavbe domu zostalo ešte niekoľko europaliet, nie je potrebné ponáhľať sa s nimi. Toto je takmer hotový stôl!

Stačí nabrúsiť a ošetriť povrch škvrnou, položiť na seba a spoľahlivo ich spojiť. A aby bol stôl pohyblivý, zo spodnej strany sa priskrutkujú 4 kolesá, z toho 2 s brzdami.

Zdobenie konferenčného stolíka epoxy

Ak je v okolí píla a môžete získať rezanú dosku s mnohými chybami pre nič za nič, je to jednoducho úžasné! Z týchto materiálov sa získajú najkrajšie stoly zdobené epoxidom.

Tento proces je časovo náročný, ale nie príliš zložitý:

  Odrezaná doska je na dosku prilepená lepidlom na drevo. Hladké dosky sú vždy umiestnené pod svorkami - pre rovnomernú fixáciu.

 • Po úplnom vyschnutí lepidla sa doska vyleští, všetky praskliny a diery z uzlov sa vyčistia. Pred nanesením epoxidovej živice musí byť povrch očistený od prachu a jemných triesok.
 • Aby sa živica nerozliala cez priechodné štrbiny alebo sa nerozliala cez okraj, spodná strana pracovnej dosky je utesnená akrylovou fóliou a konce sú uzavreté plastovými hranicami.

 • Aby sa stôl účinne žiaril, použite luminiscenčnú farbu v prášku. Na 2 litre hotového živicového roztoku je potrebné asi 100 g farby. Živica a tvrdidlo sa zmiešajú v pomere 1: 1, dávka by sa mala odmerať presne a tak, aby sa ruka neochotila. Keď príde príliš ďaleko s tvrdidlom, živica praskne, nedostatok tvrdidla oneskorí dobu tuhnutia.
 • Plnenie sa uskutočňuje vo viacerých vrstvách, pretože živica sa postupne vstrebáva a je potrebné dosiahnuť úplné vyplnenie dier.

  Po vytvrdnutí živice sa jej zvyšky opatrne odrežú, povrch sa vyleští a všetko sa pokryje polyuretánovou farbou.

  Takáto stolová doska je vhodná na konferenčný stolík v obývacej izbe chaty a v spálni mestského bytu.

  Ak je doma ešte niekoľko metrov drevených blokov, môže sa z nich dokonca vyrobiť stôl! Video ukazuje podrobne a prístupným spôsobom, ako vyrobiť nezvyčajný značkový nábytok zo zvyškov konštrukcie:

  Materiály na výrobu

  Pri výrobe moderných konferenčných stolíkov sa používa široká škála materiálov. Na rozdiel od minulosti, keď boli razené štandardné obdĺžnikové konštrukcie z MDF, dnešné modely ohromujú svojou rozmanitosťou. Jednou z drahých možností sú drevené stoly vyrobené z prírodného dreva. Takáto maličkosť ozdobí každý interiér, vždy bude vyzerať elegantne a slušne. Dizajn má širokú škálu - od jednoduchých, drsných stolov škandinávskeho štýlu po klasické stoly zdobené kovanými alebo vyrezávanými dekoráciami.

  Pretože drevo je dosť drahé, jeho nahradenie je možné doskami z drevotriesky a MDF. Ak hovoríme o trvanlivosti, sú samozrejme horšie ako drevené, ale nevyzerajú horšie. Pre kompenzáciu jednoduchosti materiálu umožňuje konštrukčné triky, napríklad, transformácia pracovnej dosky, vstavané zásuvky, atď.

  Kov sa tiež podieľa na navrhovaní konferenčných stolíkov. Из металлических труб формируют каркасы, дополняя их затем столешницами из других материалов. Очень красиво смотрятся изящные завитушки кованых элементов со стеклянными столешницами. Иногда можно встретить дизайнерские разработки, в которых столик полностью состоит из металла.

  Pri výrobe moderného nábytku je stále viac možné stretávať sa so sklenenými interiérmi, ktoré atmosfére dodávajú určitú ľahkosť a vzdušnosť. Výrobky sú vyrobené z odolného tvrdeného skla, ktoré je odolné voči všetkým druhom vplyvov, takže sa nemusíte báť, že sa taký vnútorný predmet vplyvom vysokých teplôt zlomí alebo zdeformuje. V niektorých modeloch je sklo navrhnuté iba na povrchu pracovnej dosky.

  Plast sa používa oveľa menej často, pretože sa nelíši vo vysokej pevnosti, ale má veľkú farebnú paletu a nízke náklady. Najčastejšie sa vyskytuje ako súčasť drevenej alebo kovovej konštrukcie.

  V domácich originálnych konferenčných stolíkoch sa výber materiálu výrazne zvyšuje, pretože okrem tradičných materiálov sa používajú rôzne improvizované nástroje.

  Ako pripraviť konferenčný stolík: krásne nápady

  Na výrobu konferenčných stolíkov vlastnými rukami sa najčastejšie používa preglejka, ktorá je pomerne nenákladná a ľahko spracovateľná. Môžete tiež použiť rôzne improvizované materiály a vytvoriť najbizarnejšie návrhy. Zložitejšie detaily, ako sú kučeravé rukoväte, nohy, kolesá, príslušenstvo a ďalšie ozdobné prvky, je možné zakúpiť v obchode s nábytkom.

  Súčasný preglejkový konferenčný stolík

  Výroba takého originálneho konferenčného stolíka si nevyžaduje veľa času, ale produkt zaujme svoje miesto v každom interiéri s poznámkami minimalizmu. Ak chcete pracovať, musíte si kúpiť list preglejky, tri nohy s úchytkami, hrubú niť, ceruzku, centimeter, skladačku a farbu (najlepšie bielu alebo čiernu).

  Takže prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odrezať dosku. Na zadnej strane hárku vyberte bod, ktorý bude v strede, a prejdite malým klinčekom. Odrežte kúsok nite dĺžku polomeru budúceho stola. Jeden koniec pripevňujeme k upchatému klinčeku, na druhý pripevňujeme ceruzku a ťahaním štruktúry nakreslíme okrúhly tvar pracovnej dosky. Potom môžete snívať a dať plátnu originálnejší tvar. Je pozoruhodné, že na výrobu takejto tabuľky nebudú výkresy a merania vôbec potrebné. Vyrezávaná postava stolovej dosky je vystrihnutá pomocou priamočiarych píl, obrúsená a maľovaná. Keď je štruktúra úplne suchá - nohy pripevnite. Tabuľka je pripravená.

  Konferenčný stolík z paliet (paliet)

  Tento originálny dizajn dokonale zapadá do mnohých štýlových vzorov. Najúspešnejšie doplní odvážny podkrovie alebo prírodný ekologický štýl. Navrhovanie takého exkluzívneho stola nie je ťažké: na prácu potrebujete paletu, kovové nohy alebo kolesá (podľa vášho uváženia). Tiež sa nemôžete obísť bez skrutiek a skrutkovača, píl, farieb alebo lakov pomocou kefy.

  Krok za krokom sa všetky práce na návrhu tabuľky uskutočnia v tomto poradí:

  1. Na palete určíme veľkosť stola a prebytočnú časť vyrežeme.
  2. Zo zvyškov vyberáme dosky a zakrývame ich medzerami v hlavnej štruktúre, aby sme získali pevný povrch, upevníme sa samoreznými skrutkami.
  3. Otočte a nakreslite päť priečok: dva na bokoch (k nim budú pripevnené nohy) a jeden v strede kvôli stabilite.
  4. Namontujeme podpery a otvoríme štruktúru lakom alebo farbou.

  Konferenčný stolík

  Opotrebovaná pneumatika môže byť dobrým základom pre vytvorenie skvelého domáceho konferenčného stolíka. Ďalej musíte pripraviť preglejku. Pred začatím návrhu je potrebné pneumatiku dôkladne umyť a vysušiť. Ďalej musíte odmerať priemer pneumatiky a odrežte dva kruhy z preglejky: jeden - doska - by mal zodpovedať priemeru pneumatiky a druhý - základňa - by mala byť o niekoľko centimetrov menšia. K základni môžete okamžite pripevniť nohy, kolesá alebo nechať bez podpory podľa vášho uváženia. Okrúhle listy preglejky pripevníme k pneumatike pomocou samorezných skrutiek alebo sedíme na lepidle - základňa je pripravená.

  Ďalej si vyberieme jeden z dvoch spôsobov: zabalíme lanom buď celú konštrukciu úplne, alebo iba strany. Pri prvej možnosti musíte premýšľať o tom, ako spracovať pracovnú dosku - možno natierať alebo prikryť lesklým lakom.

  Navíjanie by malo začínať od stredu: koniec povrazu pripevňujeme samoreznou skrutkou alebo lepiacou pištoľou a začneme pohyb navíjacími kruhmi, postupne sa pohybujúcimi do strán. Nemá zmysel to zabaliť, pokiaľ sa nerozhodnete, že tabuľka bude polovičná. Na konci vinutia by mala byť celá konštrukcia pokrytá priehľadným lakom, aby sa predĺžila životnosť.

  Kávový stôl

  Ak bola vaša farma plná drevených škatúľ so zeleninou - neponáhľajte ich, aby ste ich vyhadzovali. Iba štyri z týchto kontajnerov sa môžu zmeniť na krásnu a užitočnú súčasť interiéru obývacej izby. Ak nemáte zásuvky, najťažšou súčasťou pri príprave tabuľky bude ich získanie. Potom je všetko jednoduché: škatule je potrebné brúsiť, maľovať a skladať, ako je znázornené na fotografii. Používame vrstvu preglejky, ktorá musí byť priskrutkovaná k spodnej časti konštrukcie tak, aby sa nerozpadla. Takže náš konferenčný stolík je pripravený. Výhodou tohto dizajnu bude organizácia priestranných úložných priestorov pre rôzne časopisy, knihy a ďalšie časopisy.

  Konferenčný stolík pre milovníkov cestovného ruchu

  V súčasnosti sa cestovanie do rôznych krajín stalo dostupným pre mnohých. Existuje však osobitná kategória ľudí, ktorí jednoducho nemôžu žiť bez neustálych výletov do vzdialených kútov. Určite sa im bude páčiť konferenčný stolík pripomínajúci niektoré príjemné plavby. Na výrobu je vhodný akýkoľvek starý kufor s tvrdými stenami, ktorý nie je vhodný na zamýšľaný účel. Potrebujete tiež list z hrubej preglejky, skrutkovač so skrutkami, farbami av prípade potreby nohy alebo kolesá.

  Z preglejky sme rezali dva listy s plochou rovnakou ako základňa kufra, pripevnili sme ich zvnútra k základni a viečku. Upevňujeme nohy alebo kolesá. Ďalej musíte tabuľku vyzdobiť - na tento účel sa používajú rôzne metódy. Jednou z jednoduchých možností je namaľovať ju na bielu a keď štruktúra zaschne, použite abrazívny papier na odieranie, ktoré naznačuje starodávnosť predmetu. Takýto produkt ozdobí obývaciu izbu v štýle zchátralého štýlu. Čierna farba takéhoto stola sa harmonicky zmestí do obývacej izby podkrovia a dekorácia decoupage sa stane skutočným majstrovským dielom provensálskeho dizajnu.

  Závesný konferenčný stolík

  Jedinečnosť nábytku vyrobeného z pňov a zádrhelov spočíva v jeho originalite - to, čo vytvára sama príroda, nemá podobné vzory a textúry. Takéto výrobky vždy priťahujú oko svojimi ohybmi a väzbami. Okrem toho nie je také ťažké získať zdrojový materiál - nachádza sa v lese na brehu nádrže. Záves musí byť umytý, očistený od kôry a odstránený zhnitý ohyb. Ďalej je potrebné upraviť, zarovnať formulár pod dosku a podstavec a nechať obrobok dôkladne zaschnúť (ak sú v dreve veľké otvory, je možné ho vložiť).

  Sušené naplavené drevo je starostlivo pomleté, pokryté škvrnou (môžete zvoliť najobľúbenejší odtieň) a lak. Nadácia je pripravená. Stolová doska môže byť pripevnená pomocou stavebného lepidla alebo samoreznými skrutkami (v závislosti od toho, z čoho je vyrobený). Sklenené vrcholy sú v súčasnosti veľmi populárne, vďaka ktorým sú jasne viditeľné vinuté drevené konáre.

  2. Pre najchytrejších

  Knihy s krásnymi poťahmi a malým pohárom na dosku - to je všetko pre taký konferenčný stolík. Knihy je potrebné zlepiť dokopy a sklo na nich je možné pripevniť silikónovým lepidlom, ktoré sa po vysušení stane priehľadným.

  3. Objednaný chaos

  Konferenčný stolík vyrobený z plochých prvkov chaoticky pripevnených dohromady je myšlienka, ktorú je možné ľahko implementovať. Vhodné drevené pílky, časti dosiek, veľké knihy.

  4. Priemyselný štýl

  Cievka pre priemyselné káble - vec, ktorú nenájdete na každom rohu. Ak však napriek tomu máte to šťastie, že sa stanete vlastníkom tejto položky, môžete z toho urobiť vynikajúci konferenčný stolík.

  7. Druhý život starých škatúľ

  Ďalším spôsobom, ako sa stať majiteľom konferenčného stolíka z prírodného dreva, je použitie starých debien ako materiálu na jeho výrobu. Štýlový stôl sú spojené štyrmi veľkými zásuvkami.

  15. Z obyčajných drevených trámov

  Drevený lúč zložený do šachovnicového vzoru sa stane doskou pre provizórny konferenčný stolík. Nohy môžu byť vyrobené z hrubého kovového drôtu.

  Aby bol interiér harmonický, musíte sa postarať nielen o detaily, ale aj o dekoráciu miestnosti. V nadväznosti na tému - 12 pôsobivých spôsobov, ako ozdobiť strop.

  Páči sa vám článok? Potom nás podporte PUSH:

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send