Užitočné tipy

Ak prežijú z práce: ako končí boj o prácu

Pin
Send
Share
Send
Send


Posudzovanie troch najdôležitejších aspektov života nie je ľahké, najmä hneď po škole. Nezakrývajte si nos, aj keď sa zdá, že problémy sú neriešiteľné. vy môžete užívajte si života a buďte úspešní, ak trochu zvládnete riadenie času. A nebojte sa, preto nemusíte maľovať každú minútu do detailov.

 1. 1 Pamätajte, že bez ohľadu na to, koľko rôznych očakávaní a požiadaviek prišlo od ostatných, toto vy robiť rozhodnutia. Pre vás je dôležité osobné porozumenie šťastia, preto nerobte nič iba kvôli tomu, že sa niekto rozhodol, že to bude pre vás dobré. iba vy Môžete sa sami rozhodnúť, čo presne je pre vás najlepšie.
 2. 2 Priority. Zamyslite sa nad tým, čo je najdôležitejšie, ale nezanedbajte iné záležitosti, pretože ich považujete za bezvýznamné. Tieto priority sú potrebné iba na určenie postupnosti úloh v ťažkých situáciách.
 3. 3 Vyňatie pôdy z práce na štúdium a prípravu na hodiny a neprerušenie rozvrhu. Spánok v práci, niekedy musíte pracovať pevne. Je to ťažké a nie vždy možné, ale musíte sa pokúsiť dodržať plán. Počas štúdia neplánujte žiadne ďalšie aktivity.
 4. 4 Pozrite sa na rozvrh triedy. Program kurzu používajte na dlhodobé plánovanie. Väčšie úlohy sa postupne ľahšie dokončujú, takže potreba absolvovať kurz za týždeň nespadne na vás ako sneh na vašej hlave.
 5. 5 Ak sa cítite unavení v práci alebo v škole, môže to byť spôsobené nedostatkom spánku. Štúdium a iné denné aktivity sú dôležité, ale zdravý spánok bez prerušenia je ešte dôležitejší. Niekedy sú dni, kedy musíte vstať skoro a začať podnikať. Výnimočne môžete obetovať sen a opustiť dom, potom, čo urobíte 10-minútový poplatok a po šálke kávy, vyhnať ospalosť a získať podporu energie na jeden deň.
 6. 6. Nájdite vo svojej práci niečo pozitívne. Ak sa vám v práci niečo páči, je ľahšie to urobiť, a dokonca aj relatívne ľahká práca vyčerpáva všetku vašu silu, ak ju nenávidíte.
 7. 7. Pokúste sa udržať svoju myseľ v práci. Vždy chce odísť, tak ho držte na vodítku a neodpočúvajte si na túžbu zamyslieť sa nad esejou alebo snom stretnúť sa s človekom. Takéto myšlienky sú príjemné, ale kvôli nim ste odvrátení práce, čo môže ovplyvniť jej výkon. Je ťažké pracovať, keď je myseľ v oblakoch, a dokončenie úloh si vyžaduje viac času a zdá sa, že práca sa tiahne celé storočia.
 8. 8 Porozprávajte sa so svojím šéfom. Je to tak nie olizovanie a snaha ho lepšie spoznať ako človeka. Verte mi, vodca túto túžbu ocení a v budúcnosti bude pre vás jednoduchšie dohodnúť sa na voľnom dni, keď naozaj potrebuje.
 9. 9 Bavte sa, keď môžete. Po dokončení všetkých úloh zlikvidujte zostávajúci čas podľa vlastného uváženia. Využite okamih a užite si to!
 • Dobrý človek pochopí, že ste dosť zaneprázdnení. Udržiavajú správny vzťah a ak sa stretnutia s chlapom čoskoro vyčerpajú, potom je čas premýšľať o ich preskúmaní alebo nájsť iného chlapa.
 • Pokúste sa zostať v štúdiu neskoro, ak je práca naplánovaná na ráno. Vyčerpanie ovplyvní schopnosť pracovať a deň bude vyčerpávajúci.

varovanie

 • Ak sa práca javí nenávistne, je čas to zmeniť. Nie je potrebné hádzať ostro. Pokračujte v práci, rozhliadnite sa a hľadajte uspokojivú náhradu. Po nájdení niečoho vhodného informujte vedenie približne 2 týždne pred výpočtom a vypracujte čas. (Len sa uistite, že práca je skutočne zaručená).
 • Skontrolujte, kedy sa ráno zobudíte.
 • Pred spaním - 23:00.
 • Ak štúdie zlyhajú, a to aj so značným úsilím, možno budete musieť nájsť tútora. Každý čelí situáciám, keď je potrebná vonkajšia pomoc. Existujú ďalšie kurzy na vysokých školách a fakulta zvyčajne objasňuje ťažké body.
 • Večera s mužom - od 20:00 do 23:00.
 • Čas na prácu - od 7:00 do 15:00.
 • Štúdium - od 17:00 do 20:00.
 • Ak nefungujú zjednodušené metódy riadenia času, založte samostatného organizátora (ako denník na zaznamenávanie úloh a stretnutí) a použite ho na rozdelenie času. Príklad: sobota:

Prežiť v práci - ako sa správať

Ak prežijete z práce, potom odíďte. Toto je moja hlavná rada z výšky posledných rokov, pracovných skúseností v sovietskych časoch a prežitia v práci počas obdobia morálno-komoditno-peňažných vzťahov súčasného času. Teraz som v dôchodku a môžem sa podeliť o svoje postrehy o tom, ako as čím končí boj o miesto pod kancelárskymi lampami a stolnými počítačmi.

Zdôrazňujem, že na stránkach blogu odovzdávam osobné skúsenosti a nepredstierám, že som odborníkom na pracovné vzťahy (závery v skupinách sociálnych sietí nájdete na konci článku). Je to len to, že žijem vo svete už dlhý čas a už z toho môžem vyvodiť závery z pozorovaní života. Moji priatelia, príbuzní a priateľky sa pravidelne ocitli v tejto situácii:

 • Pracujete dobre, niekedy dokonca aj skvelého špecialistu.
 • Plat a miesto sú uspokojivé, neplánoval som nič meniť.
 • Ale postupne sa ukáže, že vás chcú „vziať preč“.

Za týchto okolností sa musíte rozhodnúť: bojovať o prácu alebo hľadať nové zamestnanie. Pozoroval som obe možnosti v akcii as dôsledkami. Stručne povedané:

1 možnosť. Bojujete, obhajujete svoje práva a robíte svoju prácu v pohode. Dôsledky:

 • Vyčerpané neustálym nervovým napätím z boja.
 • Každopádne opustia prácu (koniec koncov, šéf alebo kolegovia majú viac príležitostí „dať ošípané“).
 • Prepustenie sa zvyčajne vyskytuje „s treskom“.

2 možnosť. Pomerne pokojne prijímate zmeny v pracovnom prostredí a šetríte tak svoj životný čas a silné stránky žien, začnete hľadať záložnú verziu nového zamestnania.

 • Zachovaná duševná sila a zdravie.
 • Nová práca sa určite ukáže byť produktívnejšou pre vaše životné ciele (nezačínate od nuly).
 • Život bude trestať morony aj tak z minulých prác.

Pokiaľ ide o posledný bod, som si 100% istý. Nikdy predtým nenechal sudca najvyššej kategórie s názvom Život neaktívny bumerang osudu. Preto sa všetko dobré a zlé (zdôrazňujem!), Sa bez problémov vrátilo tým, ktorí spustili tento veľmi bumerang.

A bije ťa v tom najnepriaznivejšom okamihu (hovorím o osobnom))) Mimochodom, pokiaľ ide o osobný pohľad na kariéru ženy, môžete si prečítať v článku „Podnikateľka alebo len žena“ a na samom konci textu.

Teraz, pokiaľ ide o závery z horúcich diskusií v sociálnych sieťach o situácii: čo robiť, ak prežijete z práce. Preto sa priaznivci tvrdého boja za spravodlivosť a tí, ktorí verili, že nemá cenu pokaziť ich životy, zblížili „na čelo“. Je pravda, že svoje názory bránili pokojne a pokojne.

Výsledkom bolo, že každý zostal sám sebou. Každý z vlastného pohľadu a so svojím jednoznačným záverom. Čo ti tiež prajem. Rozhodnite sa, čo je lepšie zvoliť v tejto situácii. Výhody a nevýhody každého východu, ktorý ste už čítali vyššie. Ale skutočnosť, že nakoniec sa situácia opakuje „ak prežijú, potom stále prežijú“, tvrdí prívrženci boja za pracovisko nejako strácajú zo zreteľa. Zo seba poviem:

Akákoľvek práca je dočasná. Okrem toho, na ktorom pracujete pre seba. To znamená, že podnikáte. V tomto prípade sa stáva hlavným motorom života a zdrojom príjmu.

Žena však musí byť matkou. A to je predovšetkým. Preto vám odporúčam, aby ste bezpodmienečne dodržiavali rovnováhu medzi prácou a rodinou bez ohľadu na to, aké je to ťažké. Samozrejme, ak chcete hovoriť „srdca k srdcu“ so staršími deťmi v starobe. Koniec koncov, ak práca, ktorú máte na prvom mieste, potom jednoducho nebude na vás. Pretože teraz nie ste na deťoch.

Môj recept na prácu je jednoduchý. Nikdy som nechcel byť šéfom. Naozaj som chcel rodinu a deti. Z tohto pohľadu som sledoval všetky zmeny v mojom živote v profesionálnej rovine. Preto som sa dostal do svojho podnikania iba v dôchodku))) Okrem toho sa všetky veci odkladajú, keď dospelý syn alebo dcéra požiada o radu alebo ak potrebuje pomoc iba na internete (ukázalo sa, že v záležitostiach Runet som najvyspelejší v rodine))))))))

A tak žijem: zvyšovanie príjmu na internete, zdieľanie rád z osobných skúseností s mladými ženami a vzdávanie sa všetkého, keď zavolajú Skype: „Mami?“

Veľa šťastia, milí čitatelia blogu. A v práci vrátane)))

Jeden chlieb

Oficiálna nezamestnanosť v Rusku je extrémne nízka (podľa Rosstata to sotva presahuje 5%), v tejto súvislosti sme oveľa atraktívnejšou krajinou ako Spojené štáty alebo európske mocnosti. Ekonómovia však tvrdia, že ide o črty štatistík. Dokonca aj pred krízou v roku 2014 odborníci odhadovali skutočnú nezamestnanosť spôsobenú klesajúcimi cenami ropy a (v dôsledku toho) pádom národnej meny na približne 20%. Teraz sa tento odhad zvýšil na 30%. Čo je však „skutočná“ nezamestnanosť, nikto nevie.

Musíme mať na pamäti, že veľké množstvo ľudí v našej krajine pracuje podľa zvláštneho rozvrhu „mesiac v troch“, to znamená, že počas roka pracujú iba príležitostne. S najväčšou pravdepodobnosťou by títo ľudia mali byť tiež považovaní za nezamestnaných, ale Rosstat nie.

Ako žijú ľudia, ktorí vôbec a dlho nepracujú?

V prvom rade musia vyriešiť problém s potravinami. Na tento účel môžete použiť príručky, napríklad „25 jedál chleba a majonézy“ a „Ako uviazať klobúk zo starých ponožiek“. Na internete je veľa takýchto životných hackov a vôbec nie je potrebné písať časopis „Žebrák Bulletin“.

Posúvanie zdola

Teoreticky v Moskve môžete žiť na 4000 rubľov mesačne, hoci táto suma je takmer trikrát nižšia ako úroveň životného minima v hlavnom meste. Táto teória je navyše potvrdená v praxi a nie krehkou Popoluškou, ale veľkým človekom s váhou usilujúcou sa o stovky kilogramov. Toto je približný vzorec mesačnej stravy od Muscovite Vladislava Kuznetsova: 30 balíčkov instantných rezancov (takzvané „šľahacie balíčky“ za cenu 15 rubľov), ovsené vločky a cibuľa, tri desiatky vajec, jedno kurča, tri kilogramy zemiakov, chlieb a niektoré ďalšie malé veci na ochutnanie.

Našťastie sú životne dôležité „strategické“ výrobky v našej krajine lacné (chlieb je asi desaťkrát lacnejší ako na Západe), takže môžete prežiť. V Moskve je v tomto zmysle situácia ešte lepšia ako vo zvyšku Ruska, pretože vždy môžete nakupovať v hypermarketoch alebo rozpočtových supermarketoch, kde je cena mnohých výrobkov približne o 30% nižšia ako priemer v krajine.

Ďalším spôsobom, ako prežiť bez práce, sú ekologické výrobky, to znamená jedlo zo záhrad. A tu majú obyvatelia malých miest výhodu, v ktorej sú letné chaty väčšie, úrodnejšie a je oveľa pohodlnejšie sa k nim dostať. Podľa niektorých ekonómov v 90. rokoch veľa ľudí prežilo práve kvôli jedlu zo záhrad. Na rozdiel od stereotypného zastúpenia médií však nie je každý nadšený aplikovaným poľnohospodárstvom. Zapojenie sa do tohto typu činnosti zvyčajne nie je také určené úrovňou príjmu, ako je rodinná tradícia a charakterová štruktúra. Bohaté rodiny niekedy držia (vlastnia alebo prenajímajú) tri pozemky s celkovou výmerou väčšou ako hektár a chudobní, ktorí sotva končia, sa úplne stretávajú s poľnohospodárskym sektorom.

Rodičovský dom

Väčšina mladých ľudí (vo veku do 35 rokov), samozrejme, neostáva sama o sebe záhradu, využíva ovocie práce svojich rodičov. A tu ideme na iný spôsob, ako prežiť bez práce. Ako viete, veľa mladých ľudí žije v bytoch svojich rodičov, jedí výrobky svojich rodičov a míňa peniaze svojich rodičov.

Táto začarovaná tradícia je dosť stará a je spôsobená predovšetkým otázkou bývania. Nie každý sa rozhodne prenajať byt, alebo si najmä vziať hypotekárny úver, keď je možné žiť s rodičmi ... a manželom, sestrou, dvoma deťmi a synovcami.

Moderná mládež sa však pokúša od týchto „tradičných hodnôt“ vzdialiť, a to najmä preto, že sa trh s nájomným bývaním za posledných desať rokov rýchlo rozvíjal.

Ukončite stratégiu

Ľudia, ktorí sa rozhodli odísť z nezamestnaného „flámu“, môžeme poradiť v tzv. Zamestnaní na koľaji alebo na čiastočný úväzok. Fyzicky zdatní muži môžu „vyložiť trochu uhlia“, menovite rôzne druhy tovaru v obchodoch. Motoristi môžu riadiť ľudí za mierny poplatok. Majitelia vozidiel obchodnej triedy môžu zarobiť peniaze navyše aj na svadbách.

Tieto druhy činností však nie sú vhodné pre obyvateľov Moskvy: tieto trhy prudko poklesli v dôsledku veľkého počtu migrujúcich pracovníkov pracujúcich za nízku mzdu, takže nemôžu zarobiť veľa peňazí.

V tomto prípade sa môžete zamerať na intelektuálnu činnosť: písať, prekladať, kresliť atď. Študenti a ostatní vzdelaní ľudia aktívne cvičia doučovanie. Skúsení lektori môžu zarobiť 1 000 - 1500 rubľov za hodinu. Majitelia bytov si ich nakoniec môžu prenajať a ísť do Goy. Avšak kvôli znehodnoteniu rubľa budete potrebovať veľmi veľký byt, aby ste prežili ... Preto skôr alebo neskôr budete musieť použiť vyššie uvedené tipy alebo si nájsť prácu.

Pin
Send
Share
Send
Send