Užitočné tipy

Sledujeme ceny akcií na MICEX v reálnom čase

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak viete, ako sledovať zásoby, máte možnosť zarobiť si. Volatilita cien akcií vedie k zisku, potom k úplnej strate finančných prostriedkov. Schopnosť správne sledovať zásoby znižuje riziko straty peňazí a zvyšuje vaše šance na zisk z tejto zásoby.

Ak chcete správne sledovať zásoby, musíte vedieť, čo je každá kategória a do akej miery každá z nich zodpovedá určitému druhu. Hlavným nástrojom na sledovanie zásob sú webové stránky, ktoré poskytujú informácie o cenách akcií. Ak však zrazu nemáte príležitosť pripojiť sa na internet, môžete použiť informácie o propagačných akciách z časopisov. V tomto článku sa dozviete, ako riadiť proces sledovania zásob.

Prečo potrebujete ponuky v reálnom čase

Jednou z hlavných zásad technickej analýzy je tvrdenie, že súčasná cena majetku obsahuje odhad jeho súčasnej hodnoty a všetky možné pozitívne a negatívne zmeny v budúcnosti. Rovnovážna cena aktuálneho okamihu je výsledkom superpozície názorov všetkých analytických a finančných inštitúcií na hodnotu aktíva.

Z tohto hľadiska akákoľvek zmena ceny akcií nad stanovený rozsah volatility naznačuje pozitívne alebo negatívne zmeny, ku ktorým došlo v spoločnosti, priemysle alebo dokonca v krajine. Ani skúsení analytici nedokážu vždy vysvetliť dôvod zmeny hodnoty, často sa široká verejnosť dozvie o dôvodoch nárastu alebo poklesu ceny akcií, keď už trh začal po výraznom pohybe korekciu.

Dôležité! Po prevádzkových informáciách o zmene ceny svojho majetku môže investor včas rozhodnúť o transakcii.

Prijatím kotácií na MICEX v reálnom čase môžete výrazne znížiť straty, keď ceny akcií poklesnú, a tiež uskutočniť ziskovú transakciu zakúpením rastúceho aktíva na začiatku jeho pohybu.

Otázka reaktivity je na prvom mieste vo všetkých stratégiách skalpovania, ako aj pri používaní robotických obchodných algoritmov, ktoré používajú profesionáli, inštitucionálni aj súkromní obchodníci.

Na správne použitie získaných informácií sú potrebné značné skúsenosti a disciplína. Inak ani tok obchodných informácií v reálnom čase nebude správne interpretovaný alebo nebude viesť k transakcii z psychologických dôvodov.

Najskôr by ste preto mali pochopiť trvanie vašich investícií, schopnosť ich rýchlo spravovať, formalizovať svoju obchodnú stratégiu a potom hľadať príležitosť na získanie online ponúk.

Aké sú spôsoby

Výmena MICEX na svojej webovej stránke poskytuje kotácie pre obchodované nástroje s oneskorením 15 minút. Rovnaké pravidlá na svojich stránkach dodržiavajú aj makléri a veľké spravodajské agentúry. V súčasnosti existujú nasledujúce spôsoby, ako získať ponuky v reálnom čase pre finančné nástroje, ktoré sú predmetom záujmu.

Používanie tematických lokalít

Webové stránky, ktoré sa sami považujú za obchodné komunity, poskytujú návštevníkom online cenu akcií s cieľom generovať návštevnosť pre používateľov zdrojov. Okrem nákladov na zdroj môžete zobraziť cenové sekvencie vo forme grafov, aplikovať na ne základné ukazovatele a čísla technickej analýzy. Informácie o ponukách sú zvyčajne dostupné pre všetkých návštevníkov stránok zadarmo a bez registrácie účtu. Tieto stránky majú informačný kanál vo forme blogov, kde sa v rámci každého spravodajcu medzi obchodníkmi začína diskusia o jeho vplyve na budúcnosť trhu. Tieto informácie postačujú na rýchlu analýzu stavu vašej pozície alebo na výslovné posúdenie možných rizík / prínosov pri zverejnení dôležitých správ. Tu sú niektoré z týchto stránok: smart-lab.ru, www.finanz.ru, tikr.ru.

Spojenie s obchodovaním prostredníctvom sprostredkovateľského terminálu

Drvivá väčšina sprostredkovateľov výmeny v Rusku ponúka zákazníkom softvérový balík Quik. Na osobnom účte klienta sú k dispozícii verzie pre stolné počítače, mobilné počítače a tablety, ako aj webové rozhranie na obchodovanie. Každá z týchto metód si vyžaduje registráciu zaregistrovaných kľúčov na burze, ktorá sa vykonáva po uzavretí dohody o sprostredkovateľských službách.

Zároveň sa predpokladá, že klient vloží niektoré aktíva na svoj účet u makléra, napríklad v hotovosti alebo cenných papieroch. Aj keď je možné, aby jednotlivé spoločnosti podpísali dokumenty, registrovali kľúče a získali prístup k ponukám, na svoj účet nemôžete vložiť žiadne prostriedky. Táto metóda umožňuje prístup k úplnej funkčnosti obchodného systému, ktorý zahŕňa celú sadu cenových a grafických údajov, analýzy, správy a technickú podporu. Okrem toho v termináloch môžete uskutočňovať transakcie na nákup a predaj finančných nástrojov obchodovaných na organizovaných platformách.

Prepojenie na špecializované obchodné systémy

Spojenie so špecializovanými obchodnými systémami so žiadosťou o kotácie prostredníctvom priamej brány z burzy. Túto možnosť zvyčajne používajú profesionálni súkromní obchodníci a inštitúcie. Existuje množstvo softvérových balíkov pre analýzy a transakcie s možnosťou hlbokej automatizácie obchodných procesov, ako sú Metatrader, Ninja Trader, X_trader.

V prípade vysokofrekvenčného obchodovania musia byť informácie o zložení a vykonaní žiadosti doručené na termináli s minimálnym časovým oneskorením. Preto štandardné oneskorenie 50 - 100 ms nie je pre takýchto klientov vhodné a pripája priamu bránu k výmenným serverom, čím sa oneskorenie zníži o 2 až 3-krát oproti bežným. Cena takéhoto pripojenia závisí od počtu uskutočnených transakcií a začína sa od 5 000 rubľov mesačne.

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť hodnotu ruských akcií dnes pre investorov a záujemcov o akciový trh, je prostredníctvom bezplatných spravodajských portálov, výmenných webových stránok, ako aj televíznych kanálov RBC, kde oneskorenie v kotáciách je 15 minút.

Varovanie! Ak chcete sledovať ponuky v reálnom čase, je pohodlnejšie pracovať s maklérom. Okrem transakcií dostáva klient aj informačný bulletin a všetky príslušné štatistiky.

Ako sa pripojiť k citátom

Nájdenie ponúk v reálnom čase na internete je jednoduché. Do vyhľadávacieho panela jednoducho zadajte príslušný dopyt a vyberte príslušnú stránku.

Pri pripájaní k sprostredkovateľovi musíte najskôr vybrať spoločnosť s dobrým finančným výsledkom a pozrieť sa na recenzie. Potom zavolajte do zákazníckeho servisu a vyjdite, aby ste uzavreli dohodu s cestovným pasom. Schéma zapojenia je modulárna, t.j. k základnej zmluve možno následne pripojiť ďalšie stránky a služby.

Sprostredkovateľská podpora zahŕňa analytické balíčky a služby s poskytovaním obchodných odporúčaní až po pripojenie osobného finančného poradcu vrátane. Výber služby zahŕňa rôzne peňažné provízie, ako aj povinné minimálne množstvo aktív na účte klienta.

Venujte pozornosť! Spojenie priamych brán zvyčajne požadujú profesionálni obchodníci, ktorí prešli dlhou cestou v oblasti samovzdelávania alebo pracujú v špecializovaných finančných spoločnostiach, ako sú banky alebo investičné fondy.

1. Vymieňajte ponuky

Informácie o aktuálnej hodnote akcií na burzách, t. za akú cenu môžete teraz kúpiť alebo predať akcie.

Hlavným kritériom je frekvencia aktualizácie údajov o akciách a rýchlosť prístupu. Tu vyzerajú prvé tri:

Výmenné kurzy v Moskve:

    Finam - výber pomocou nástrojov + grafiky

BCS - rýchly prístup k cenám v Moskve

Mosbirzha - história kotácií burzy v Moskve

Smart-lab - citácie + rýchla analýza

Kurzy v cudzej mene:

Investície - kotácie americkej burzy

Investfunds - burzy cenných papierov v New Yorku, Londýne, Honk Kongu

Obchodný pohľad - americké trhové ponuky s hlbokými filtrami

Výhody a nevýhody rôznych možností

Zvážte charakteristické rysy rôznych možností získavania ponúk.

Pri používaní špecializovaných stránok sú tieto výhody:

  • ľahko nájdete zdroj a uložte ho do svojich záložiek,
  • registrácia nie je potrebná, informácie sa poskytujú v minimálnom nevyhnutnom množstve,
  • o zdroji je komunita obchodníkov, ktorá pomáha užívateľovi rozhodnúť sa v konkrétnom prípade.

Zároveň je na dokončenie transakcie potrebné zavolať maklérovi alebo ísť k emitentovi, aby uzavrel kúpno-predajnú zmluvu, čo znižuje efektívnosť.

Pri použití sprostredkovateľského účtu s pripojeným terminálom sú tieto výhody:

  • schopnosť ukladať jednotlivé nastavenia grafov a nástroje technickej analýzy,
  • analytická a technická podpora,
  • efektívnosť riadenia fondov.

K nevýhodám zároveň patrí prítomnosť priamych a skrytých provízií, potreba tráviť čas uzatváraním dohody a registrácia kľúčov systému obchodovania.

Vo všeobecnosti možno povedať, že uprednostňujeme možnosť prepojenia účtu s brokerom, aby sa zistilo, koľko zásob MICEX je online. Finančný trh je zložitý, takže akákoľvek pomoc zvonka ušetrí čas a peniaze znížením počtu nevyhnutných chýb začiatočníka.

2. Správy a udalosti spoločností

Aké novinky a udalosti sa v poslednej dobe vyskytli so spoločnosťami, čím silnejšie správy, tým výraznejší vplyv má na ceny akcií

Hlavným kritériom je spoľahlivosť, legitimita, efektívnosť

Finam - správy spoločnosti od najväčšieho makléra v Rusku

Interfax - podnikové informačné stredisko z najväčšej súkromnej spravodajskej agentúry v Rusku

NSD - informácia o udalostiach Centrálneho depozitára cenných papierov v Rusku

Otvorenie - správy depozitára makléra

3. Schôdze akcionárov

Na stretnutiach akcionárov sa prijímajú významné rozhodnutia, ktoré môžu významne ovplyvniť činnosť spoločnosti a hodnotu jej akcií.

Smart-lab - kalendár stretnutí akcionárov

Finam - Nadchádzajúce firemné akcie

Interfax - hľadajte riešenia pre riadenie spoločnosti

5. Dividendy a dátumy

Dátumy dividend sú potrebné na určenie časového limitu, kedy investori, ktorí vlastnia akcie spoločnosti, dostanú dividendy za oznámené obdobie.

BCS - dividendový kalendár spoločností kótovaných na burze

Smart-lab - najbližšie termíny uzávierky (zatvorenie registrov akcionárov)

Otvorenie - kalendár je možné filtrovať podľa výnosu, dátumu, zoznamu

Príjem - filter dividend spoločnosti

6. Prognózy a názory analytikov

Sú potrebné ako metóda odborných posudkov, t. Čím viac názorov odborníkov čítate, tým viac sa pozeráte na situáciu v spoločnosti

Finam - recenzie a predpovede vedúceho makléra Ruskej federácie

Discovery - investujte nápady a preskúmania trhu od Discovery Bank

Smart-lab - komunitné fórum pre obchodníkov

Investovanie - analýza akciového trhu najväčšieho portálu

7. Základná analýza zásob

Toto je analýza spoločnosti z hľadiska multiplikátorov, t. spoločné metriky, pomocou ktorých môžete medzi sebou porovnávať podniky s rôznymi veľkosťami a priemyselnými spoločnosťami, aby ste predpovedali budúcu hodnotu spoločnosti alebo jej akcií

Inteligentné laboratórium - analýza podľa odvetvia a priemyslu

Investovanie - akciový filter podľa ukazovateľov a násobkov

Investície - Grafické porovnanie spoločností podľa ich výkonnosti

Recenzie videí z najlepších webov na analýzu zásob

Pripravili sme video recenzie stránok na analýzu ponúk. V týchto recenziách je uvedených viac stránok, pričom sa berú do úvahy vlastnosti každej stránky.

Ruský akciový trh

Zahraničné akciové trhy

Správy a udalosti spoločnosti

Schôdze akcionárov

Podnikové výkazníctvo

Dividendy a dátumy

Prognózy a názory analytikov

Základné analýzy zásob spoločností

Technická analýza zásob spoločností

Kalendáre udalostí: správy, stretnutia, uzávierky registra, štatistiky

Pin
Send
Share
Send
Send