Užitočné tipy

Jahodová limonáda - recepty krok za krokom pre domácu limonádu s jahodami

Pin
Send
Share
Send
Send


Domáca jahodová limonáda je skvelým nápojom pre letné horúčavy. Samozrejme, že je lepšie variť z čerstvých jahôd a zo zrelých, sladkých a voňavých. A pre osviežujúcu poznámku určite musíte pridať trochu čerstvej mäty. Citrónová šťava dodá správnu kyslosť, takže nápoj nebude príliš sladký. Pomocou receptu s fotografiami krok za krokom si môžete ľahko pripraviť chutnú limonádu.

zloženie:

 • cukor - 1 lyžica. l.,
 • jahody - 250 g
 • citrónová šťava - 2 lyžice. l.,
 • lístky mäty - 6-7 ks.,
 • voda - 400 ml.

Ako si vyrobiť jahodovú limonádu

Pre limonádu musíte variť cukrový sirup. K tomu nalejte cukor do hrnca alebo duseného mäsa. Zrieďte vodou, zapálte a povarte 5 minút po prevarení vodou. Kryštály cukru by sa mali úplne rozpustiť.

Umyte čerstvé jahody, roztrhané sepaly.

Zložte bobule vo veľkej pohári alebo šálke, rozdrvené ponorným mixérom.

Lúpajte lístky mäty, umyte ich a vysušte. Preneste do pohára s jahodovým pyré a nasekajte spolu.

Do pohára nalejte cukrový sirup, pridajte citrónovú šťavu a dobre premiešajte. Ak je limonáda príliš hustá, môžete ju zriediť vodou.

Nalejte limonádu do pohárov, ozdobte plátkami citróna a jahôd a potom podávajte. Do každej pohára môžete hodiť 2 až 3 kocky ľadu.

Ale aj v zime môžete piť takýto nápoj, ak pripravujete čerstvé jahody a cukor na zimu.

Domáce jahodová limonáda recept

Táto limonáda je úplne nasýtená, pretože sa pripravuje na základe pyré z jahôd a citrónov. Začneme prípravou jahôd - čerstvé bobule musia byť dobre umyté, ošúpané zo zelených „chvostov“, nechať jahody odtiecť a nakrájané na polovice - to je v prípade veľkého ovocia.

Mám dva veľké citróny a je vhodné to urobiť s horúcou vodou. Ovocie utrite utierkou a nakrájajte na štyri časti. Ak chcete, môžete použiť citrón namiesto citróna, ale môžu byť mierne horké - zvážte túto skutočnosť.

Krok za krokom recept s fotografiou

Domáca limonáda je omnoho zdravšia ako zakúpená, nemá však žiadne farbivá ani konzervačné látky. A pripraviť tento nápoj je celkom jednoduché. Limonáda sa môže vyrábať z čerstvých sezónnych bobúľ alebo pomocou mrazenia. Rozhodol som sa vyrobiť jahodovú limonádu, ukázalo sa to nielen chutné a voňavé, ale aj veľmi krásne a svetlé.

Aby som vyrobil domácu limonádu, vzal som mrazené jahody a vopred som ich rozmrazil. Šťava z bobúľ neodtekala, dokonale dopĺňala moju jahodovú limonádu. Môžete si vziať akúkoľvek perlivú vodu.

Umyte citrón a oparte vriacou vodou. Nalejte prefiltrovanú vodu do panvice, pridajte cukor a zapaľujte. Cukrovú zmes povarte 2 minúty, potom ju vyberte z tepla a nechajte vychladnúť.

Jahody vložte do mixéra s šťavou, ktorá vynikla. Ak používate čerstvé bobule, umyte ich a osušte. Šťavu vytlačte z jedného citróna a pridajte do jahôd. Jahody porazte s citrónovou šťavou až do hladka.

Do hrnca nalejte cukrový sirup, bobuľové pyré a perlivú vodu. Všetko dobre premiešajte. Pred podávaním pridajte kúsky ľadu do karafy a nalejte do našej limonády.

Podávame jahodovú limonádu. Pre deti nalievam limonádu do malých fliaš a vložte do nej kokteilové skúmavky.

Ingrediencie pre domácu jahodovú limonádu:

 • jahody - 500 gramov,
 • citrón alebo limeta - 2 veľké ovocie,
 • cukrový piesok alebo med - 100 - 150 gramov,
 • pitná voda - asi 1,5 litra,
 • kocky ľadu na chladenie,
 • lístky mäty na dekoráciu.

Ako sladidlo môžete použiť med aj cukor. Zmeňte ich počet podľa svojho vkusu - záleží to na vašich preferenciách a sladkosti samotných jahôd. Predpis sa zvyčajne pohybuje okolo pol pohára. Do svojho koktailu môžete pridať aj trochu čerstvého koreňa zázvoru, čím sa zvýši chuť a užitočnosť nápoja.

Pripravené bobule a ovocie položíme do misky spracovateľa potravín alebo do hlbokých vhodných nádob, pridáme med alebo cukor, nalejeme 2 šálky vody a dôkladne „rozrušíme“ do homogénnej hmoty. Mimochodom, môžete použiť konvenčný ručný mixér alebo sekačku. Výsledné pyré z ovocia a bobúľ sa rozomelú cez kovové sito.

Do výsledného smoothie, tak povediac, pridajte zvyšok vody a všetko dôkladne premiešajte - limonádu možno považovať za pripravenú! A teraz to chutíme, ak to pre vás nie je dosť sladké - pridáme cukor alebo dáme ďalšiu dávku medu a nápoj znova premiešame. Teraz stačí naliať letný kokteil do pohárov, pridať ľad a prípadne ozdobiť vetvičkou mäty a plátky zrelých jahôd.

Jahodová limonáda - domáci recept

Druhý recept na jahodovú limonádu sa pripravuje z tých istých surovín, ktorých hmotnosť a množstvo môžete nechať rovnaké, alebo ho môžete zdvojnásobiť, pretože tak ako tak niekto určite požiada o doplnky 🙂. Potrebujeme - jahody, vápno alebo citrón, mätu, vodu, cukor a ľad.

Táto verzia prípravy limonády s jahodami nám umožňuje zachovať „sólovú“ chuť a vôňu našich obľúbených letných bobúľ a bude taká jednoduchá ako v prvom (pozri vyššie) recept.

Jahodová limonáda s citrónom a mätou

Táto limonáda sa dá nazvať šumivá, pretože na jej prípravu budeme potrebovať minerálnu vodu, pokiaľ možno vysoko sýtenú.
Ďalším viditeľným rozdielom od predchádzajúcich dvoch receptov je to, že nebudeme používať celé citróny (alebo limetky), ale berieme iba ich šťavu, ale potrebujeme viac ovocia.

Začneme s varením - s mojimi jahodami vyberieme pedikely a nakrájame jednotlivé bobule na dva kusy, ak sú veľké, malé sa dajú variť celé.

Ingrediencie pre jahodovú limonádu s citrónom a mätou:

 • jahody - 300 - 400 gramov,
 • citróny alebo limetky na šťavu - 5 kusov,
 • cukrový piesok alebo med podľa chuti,
 • pitná voda - 4-5 pohárov,
 • ľadová drvina na servírovanie,
 • lístky mäty na dekoráciu.

Mimochodom, pre tento recept je jahodová limonáda s citrónom a mätou ideálna pre čerstvé jahody a mrazené bobule. Jahody teda prerušíme mixérom, až kým sa nevytvorí smoothie. Vytlačte šťavu z našich umytých citrónov a skombinujte ju s jahodovým pyré a medom (alebo cukrom). Ešte raz starostlivo prerušíme všetko a pošleme ho do vhodnej karafy na limonádu.

Výslednú aromatickú hmotu vylejte do chladenej minerálnej vody a jemne premiešajte dlhou lyžicou. Nápoj je pripravený - nalejte ho do pohárov, pridajte ľad vo forme drobčekov alebo kociek, ozdobte čerstvými lístkami mäty a pite s radosťou! Moja rodina miluje tento nápoj nie iba s kockami ľadu, ale so zmrzlinou - pripravujeme takú jahodovú limonádu s citrónom a mätou na letné detské párty na čerstvom vzduchu - po vonkajších hrách - okuliare sú za minútu prázdne! A mimochodom, ak pripravujete nápoje pre dospelých, skúste do svojej jahodovej limonády pridať trochu tequily a pomarančovej šťavy - získate jahodový koktail Margarita.

Ako si vyrobiť jahodovú limonádu s bazalkou

p, blokuj citáciu 4,0,0,1,0 ->

p, blokuj citáciu 5,0,0,0,0 ->

 1. Umývame bazalku, striekame kvapky vody. Oddeľte listy rastliny od stoniek a vložte ich do misky mixéra.
 2. Z umytých jahôd odtrhneme zelené „chvosty“. Ak je bobule veľká, nakrájajte ju na 2 časti a pridajte do bazalky. Na prípravu limonády si nemusíte vyberať najkrajšiu jahodu - je tu tiež mierne pokrčená, pretože nakoniec ju nakoniec premeníme na šťouchané zemiaky. V každom prípade však nezabudnite bobuľoviny vyriešiť, nedovoľte, aby sa pokazené, zhnité alebo nezrelé vzorky dostali do nápoja.
 3. Zapnite mixér a rozdrvte obsah misky. Nie je potrebné dosiahnuť dokonalú uniformitu - je v poriadku, ak v celkovej hmote sú bazálne inklúzie.
 4. Jahodovo-bazalkové pyré premiestnime do žiaruvzdornej misky, nalejeme liter vriacej vody.
 5. Pridajte k horúcej tekutine cukor, zamiešajte. Dávkovanie závisí od prirodzenej sladkosti bobúľ a od toho, akú sladkú limonádu chcete dostať. Pre miernu sladkosť a osviežujúcu chuť stačí 4 lyžice. polievkové lyžice, v prípade sladšej verzie sa môže dávka zvýšiť.
 6. Šťavu vytlačte z polovice citróna pomocou odšťavovača - potrebujeme 2-3 lyžice. lyžice. Teraz citrónovú šťavu odstráňte nabok a k horúcemu nápoju pridajte šupku. Riad zakryte vekom a nechajte tekutinu úplne vychladnúť.
 7. Ochladený nápoj prefiltrujte cez sito, môžete to dvakrát. Zbavíme sa citrónovej kôry, bobúľ a bazalky. Pridajte do citrónovej zmesi citrónovú šťavu.
 8. Pred podávaním odstráňte jahodovú limonádu na 2 až 3 hodiny v chladničke. Aby bol nápoj atraktívnejší, hodíme pár klinčekov jahôd a pár čerstvých listov bazalky. Ak je to potrebné, pridajte kocky ľadu tak, aby tekutina ďalej ochladzovala a uhasila smäd.
p, blokuj citáciu 6,0,0,0,1,1 ->

Jahodová limonáda s bazalkou je pripravená! Príjemnú ochutnávku!

Pin
Send
Share
Send
Send