Užitočné tipy

Ako vytvoriť pozadie pre fotografické štúdio

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako urobiť vaše fotografie štýlovými? Mnohí si nemyslia, a to je pozadie obrázku, ktorý hrá dôležitú úlohu v celkovej kompozícii rámu. Aký fotopapier pre fotografiu si vybrať? Pre vás by sa zhromaždilo 12 najlepších a rozpočtových nápadov, ktoré by ste mohli implementovať doma!

Krištáľovo číra

Ideálne biele pozadie je klasický fotón pre fotografiu, ktorý je vhodný pre 80% záberov. Okrem toho môžete na univerzálnom pozadí uložiť do textového editora fotografií a videí akúkoľvek textúru, ktorú chcete. Z materiálov si môžete vybrať jeden z týchto materiálov:

 • list
 • deka,
 • gáza,
 • dlhý vlasový koberec,
 • maľovaná preglejka
 • laminátová podlaha
 • lacné dosky od IKEA.

Ak si chcete kúpiť fotografiu pre fotografie z potravín, preglejka nie je najlepšou voľbou. Keď na ňu padnú kvapky vody, všetko dobre absorbuje a má vlastnosť opuchu. A to v rámci nevyzerá príliš esteticky krásne.

Biely laminát rôznych veľkostí je možné kúpiť v každom železiarstve.

Preglejka je veľmi zaujímavý a ľahký materiál pre fotofón. Je to tenká doska s homogénnou drevenou textúrou. Môžete si ho kúpiť v železiarstve.

Preglejka sama o sebe je skvelým kulisou pre zábery. Ak však vaše fotografie nemajú zápletku, môžete list ošetriť škvrnou a dať mu iný odtieň alebo farbu.

Je dôležité pamätať na to, že taký fotofón pre fotografiu neznesie príliš veľa vlhkosti. Fotografie okamžite opustite vodou alebo striekaním.

cena na list začína od 200 rubľov.

V železiarstve v oddeleniach s tapetami nájdete dekoratívne panely na strop z dreva alebo polystyrénu. Obidve sú úplne ploché a sú vypuklé s vypuklým vzorom. Ich príjemná na dotyk textúra vyzerá skvele v ráme. Pre pozadie potrebujete 4 alebo 9 štvorcov.

Takýto panel slúži ako vynikajúci reflektor pri fotografovaní predmetov.

cena: z 50 rubľov.

Lepiaci film

Samolepiaca fólia s rôznymi potlačami a textúrami, ktoré sa predávajú aj v stavebných predajniach, môže vytvoriť náladu pre vaše fotografie. Ak je dobré vyhľadávať na serveri Aliexpress, nájdete samolepiaci papier s účinkom mramoru, dreva, kameňa a ďalších prírodných hornín. Najlepšie je nalepiť fóliu na hrubý MDF papier alebo drevotriesku.

Lepiacu pásku nájdete v obchodoch Fix Price.

cena: od 100 rubľov.

Na prvý pohľad je výroba zložitého fotofónu pre fotografiu dosť náročná. A je lepšie dať ho do rúk informovaných ľudí. Na vytvorenie konkrétneho pozadia budete potrebovať cement (alebo výrobky obsahujúce cement: lepidlo na dlaždice, injektážna malta) a vodu.

To všetko sa musí navzájom miešať. Naneste vnútorný náter na drevovláknitú dosku a nechajte ju zaschnúť. A potom sa škvrny špachtľou s cementovou zmesou (hypoderm) zo drevovláknitých dosiek alebo preglejkových dosiek. Keď to všetko zaschne, získate efekt skutočného betónu. Vyzerá celkom dobre!

Fotón z bieleho sadry je vhodný na koláče, koláčiky a iné pečivo.

cena: z 250 rubľov.

Remeselný papier

Ďalším fotónovým pozadím pre fotografiu je remeselný papier. Obrázky s takým pozadím sú veľmi zaujímavé. Univerzálne zázemie je ideálne pre všetky zátišie a iné veci. Papier si môžete kúpiť v ľubovoľnom kreatívnom a stavebnom obchode alebo na internete. Predáva sa v kotúčoch alebo rovných listoch. Môžete ho použiť ako rovný povrch alebo trochu prepadnuté.

Perfektný fotofón na zobrazenie manikúry, nechtov alebo šperkov.

cena: od 100 rubľov.

Jednoznačnou výhodou tohto materiálu je to, že kartón má obrovskú paletu farieb. Vďaka tomu môžete vytvárať originálne a živé obrázky. Ale medzi nedostatkami je potrebné poznamenať, že tento materiál vôbec netoleruje vlhkosť, všetko dobre absorbuje a na svojom povrchu vytvára rôzne škvrny. Veľmi rýchlo kazí a trvá niekoľko fotiek.

cena: od 100 rubľov.

Drevovláknité dosky alebo drevovláknité dosky sú ideálnym materiálom ako základ pre pozadie. Môžete naň farbiť alebo nalepiť papier. Drevovláknitá doska 60 x 120 cm stojí asi 80 rubľov.

Fantasy nie je nijako obmedzená. Látky si môžete vybrať podľa vášho vkusu rôznych textúr a textúr, od pytloviny po obrus alebo od šifónu po organzu. Môžete ich kombinovať s úplne odlišnými objektmi, aby ste dosiahli perfektné zloženie.

Okrem vhodných textílií:

 • uteráky,
 • záclony,
 • obrusy,
 • šatky,
 • ťažké svetre
 • hodvábne obliečky na vankúše
 • poťahy na nábytok.

cena: od 100 rubľov na meter.

Vyzerá to šialene krásne, ak je látka trochu pokrčená a dáva pozadiu ranu.

Keramické dlaždice alebo porcelánové dlaždice - jedná sa o veľmi dobrý fotofón pre fotografiu. Ak máte po oprave niekoľko platní, môžete tieto pozadie bezpečne použiť na svoje snímky.

Ak má vaša kúpeľňa dobré osvetlenie a krásne keramické obklady, prečo nie? Toto je ideálne miesto pre obrázky pod relaxačným zvukom vody! Výsledkom je, že môžete získať nezvyčajné obrázky s úžasnými efektmi!

Fotografie oblečenia na takomto telefóne budú vyzerať úžasne!

Kovový štít

Ako doma napodobniť kovový povrch? Existuje cesta von! Na záchranu prichádza kovový štít. Jeho nájdenie je omnoho jednoduchšie, ako si myslíte. Nemusíte ho hľadať v okolí ani kupovať fľašu od miestneho roľníka. Hliníkový povrch nájdete v každom železiarstve.

cena: z 200 rubľov.

drevo

Najobľúbenejšie a najobľúbenejšie veľa blogerov foto zázemie pre fotografie. Na internete existuje veľké množstvo workshopov o tom, ako vyrobiť dreveným pozadím fotografiu vlastnými rukami.

Je to celkom jednoduché: chodíte do Leroy Merlin alebo do akéhokoľvek železiarstva. Kúpte 5 až 6 dosiek rovnakej veľkosti, 2 dosky na ich spojenie a klince. Zaklepte dosky, získajte pozadie.

Požiadajte železiarstvo o skladacie dosky. Sú spojené podľa princípu parkiet a nezaberajú veľa miesta v dome. Na vytvorenie pozadia stačia 3 až 4 kusy. V tomto prípade nie sú potrebné nechty.

Táto možnosť je veľmi originálna. Koniec koncov, môžete získať niekoľko pozadí naraz. Na jednej strane môže byť strom maľovaný v akomkoľvek odtieni a na druhej strane môže byť spálený alebo umelo starnutý. Alebo maľujte a potom umelo starnite. Všetky tieto manipulácie sú veľmi jednoduché a také zázemie nikdy nevyjde z módy!

Craquelure lak je schopný vytvoriť efekt staroveku.

cena: 1 doska stojí 60 - 100 rubľov, 1 úzka doska (upevnenie) stojí 110 rubľov, klince stoja 30 rubľov za kus. Celkom: asi 1 000 rubľov + farba 100 - 150 rubľov.

Buďte najštýlovejší! Použite super efekty:

Ďalší zväzok životných hackov, spracovanie tajomstiev, najlepšie filtre, ako vytvoriť dúhu na tvári, ako použiť text, urobiť správne rozloženie na fotografii, sú zhromaždené v našom všeobecnom článku. Kliknite na obrázok!
Teraz viete, ako vytvoriť fotografiu pre fotografiu. Použite naše jednoduché tipy a vylepšite svoje fotografie. Nechajte svoje fotografie zbierať obrovské množstvo hodnotení Páči sa mi a spôsobiť odberateľom iba obdiv.

Ďakujem za tvoj čas.

Typy pozadia pre fotografické štúdiá

Prítomnosť veľkého počtu fotografických štúdií sa dá spojiť do niekoľkých hlavných skupín. Toto rozdelenie závisí od výberu podkladov pre natáčanie v nich. Podrobný popis každého fotografického pozadia pomôže začínajúcim fotografom rozhodnúť sa o štýle práce a tí, ktorí chcú získať dobré fotografie, nájdu užitočné informácie.

Papierové pozadia

Papierové pozadia sú dobrou voľbou nielen pre fotografické štúdiá, ale aj pre začínajúcich fotografov doma. Získal široké použitie a popularitu vďaka svojim vlastnostiam:

 • Nedostatok textúry,
 • Matný papier
 • Hustý a pružný materiál,
 • Farebná paleta
 • Nepotrebujete čistenie
 • Najlacnejšia možnosť.

Nedostatok textúry umožňuje zamerať sa iba na pracovný objekt. tj nič rozptyľuje šošovku. Najbežnejšie pre obrázky je biela. Umožňuje snímať objekty akejkoľvek farby (okrem bielej).

Matný papier prispieva k rovnomernému rozloženiu svetla a zabraňuje oslneniu.

Hustý a pružný materiál poskytuje hladký podklad a hladké prechody v miestach ohybov (napríklad prechod na podlahu).

Paleta farieb vám umožní ukázať predstavivosť a vyriešiť každú úlohu pre fotografa.

Pretože sa papierové pozadie rýchlo zašpiní a utrie z topánok, nie je potrebné ho čistiť. Poškodená oblasť sa jednoducho odreže. Túto vlastnosť možno pripísať nedostatkom ako rýchlo sa zhoršujúci materiál.

Existujú poddruhy papierového pozadia - vinyl. Má rovnaké vlastnosti ako papierový materiál, ale prevyšuje jeho pevnosť.

charakteristiky

Na pozadí foto štúdia je k dispozícii niekoľko veľkostí papiera. Predávajú sa v kotúčoch, ktorých charakteristika je nasledovná:

 1. Šírka - 2,7 m, dĺžka - 11 m,

Používajú sa v ateliéroch nielen pre jednotlivé streľby, ale aj pre skupinové. Tieto modely sú najpopulárnejšie medzi zvyškom papiera. Hmotnosť takejto cievky dosahuje 6 kg.

 1. Šírka - 2,7 m, dĺžka - 25 m alebo 46 m,

Tieto veľkosti sú najčastejšie dostupné v špecifickej farebnej schéme: biela, čierna, všetky odtiene šedej. Nastavenie tohto pozadia nahrádza dve štandardné.

 1. Šírka - 3,6 m, dĺžka - 30 m,

Účelom pozadia je skupinové fotografovanie alebo veľké objekty.

 1. Šírka - 1,37 m, dĺžka - 11 m,

Takéto plátna sú vhodné pre domáce fotografovanie a profesionáli ho používajú pri práci na výšku.

 1. Šírka 0,67 m, dĺžka - 11 m,

Účelom tohto pozadia je fotografovanie predmetov.

výrobcovia

Po celom svete sú rozptýlené spoločnosti, ktoré vyrábajú papierové pozadia pre fotografické štúdiá. Spoločnosti sa považujú za jedného z najlepších výrobcov:

 • Firma Lastolite (Veľká Británia),
 • Colorama Company (Taliansko),
 • Nadradená spoločnosť (USA),
 • Firma Savage (Rusko),

Na príklade jedného typu pozadia štúdia vyrobeného z papiera je uvedená porovnávacia analýza vyššie uvedených spoločností z hľadiska kúpnej ceny.

Farba pozadia je super biela. Veľkosť - 2,7 za 11 m. Zoberú sa priemerné náklady na tovar (suma je uvedená v ruských rubľoch):

 • Spoločnosť Colorama: náklady - asi 5900 rubľov,
 • Firma Lastolite: náklady - asi 5440 rubľov,
 • Vyššie náklady spoločnosti - približne 4350 rubľov,
 • Firma Savage náklady - asi 4190 ubr.

Všetky kotúčiky idú na lepenkovú trubicu a sú zabalené v škatuli. Hmotnosť zvitkov v rozmedzí 6 kg.

Inštalácia papierového pozadia pomocou špeciálnych mechanických štruktúr a systémov. Najčastejšie sa jedná o konzoly s držiakmi alebo mechanizmom, ako je brána.

Pozadie držiaka je pevné na dvoch miestach. Odvíjanie sa vykonáva ručne alebo automaticky.

V druhom prípade sa dizajn podobá oblúku brány: priečka na 2 stojanoch. Nasadzuje sa pomocou ovládacieho panela. Tento dizajn sa najčastejšie používa na textilné pozadie.

Pozadie tkaniny

Pozadie látky sa hodí na použitie a svojimi vlastnosťami sa príliš nelíši od papierovej verzie. Zastávajú druhé miesto za nimi. Majú však aj svoje vlastné jedinečné nuansy:

 • na opakované použitie,
 • ekonomicky,
 • Bohatá paleta
 • Prítomnosť obrázku,
 • Vlastnosť pružnosti.

Životnosť textilného pozadia je oveľa vyššia v porovnaní s papierovými pásmi. V prípade kontaminácie stačí ich umyť, čo šetrí rozpočet. Tento proces má však nevýhodu: strata farby. Každé čistenie látky umýva farbu a materiál stráca svoj pôvodný jas. Pokiaľ ide o biele pozadie: výskyt žltnutia, nie vždy je možné škvrny odstrániť.

Na fotenie sa používa nielen monofónny materiál, ale aj s prítomnosťou vzorov alebo obrazov zobrazených na tkanine. Doma je použitie tohto materiálu najjednoduchšie. Napríklad záclony môžu slúžiť ako pozadie.

Tkaniny majú bohatú paletu, ale nie také rozmanité ako papier.

Pozadie tkaniny pokrýva akýkoľvek povrch vďaka svojej elasticite. Je tiež možné urobiť zložité reliéfy a vzory, vďaka ktorým bude fotografia nezabudnuteľná.

Druhy podkladových textílií

Druh tkaniny závisí od vlastností materiálu, jeho hustoty a prítomnosti rámu.

Podkladový materiál: bavlna, syntetika, kaliko a závoj. Najbežnejšou z nich je bavlnená varianta.

Hustota sa meria v kg na štvorcový meter. meter. Čím je tkanina hustejšia, tým dlhšia je jej životnosť.

Bavlnené pozadie s abstraktným vzorom sa nazýva mušelín. Má nasledujúce vlastnosti:

 • veľmi hustá tkanina
 • mäkké,
 • dostatok svetla.

Pozadie je vyrobené z pevného plátna. Fotografi používajú mušelín ako prikrývku, ktorá podľa vášho názoru vytvára prirodzenejšie a svetskejšie pozadie.

Upevnite na priečku pomocou špeciálneho prešívaného rukávu. Jednoducho sa zloží, čo uľahčuje prepravu. Vhodné na natáčanie nielen v ateliéri, ale aj na prácu v teréne.

Použitie tkaniny pozadia pre svadby.

Pozadie textílie je materiál so vstavanou kovovou základňou. Predávajú sa vo forme geometrických tvarov: oválne, obdĺžniky. Vzhľadom na svoju veľkosť nie je možné ju umyť, ale existujúce škvrny je možné odstrániť pomocou špeciálnych nástrojov a štetcom.

Postupom času sa tento problém vyriešil a začalo sa vytvárať pozadie na skladanie tkanín. Ich vlastnosťou je, že zaberajú málo miesta a ľahko sa prepravujú v aute.

Existujú samostatné rámy, ktoré sú natiahnuté látkou prešitou (vyzerajú ako kryty). Hlavným štýlom práce s takýmto pozadím je portrétna fotografia a fotografovanie detí. Používa sa na fotografovanie na cestách.

Pokročilým typom rámu je pozadie na jar. Okamžite sa rozvinie a nezanecháva záhyby a vytvára dokonale plochý povrch.

Pozadie bezrámovej tkaniny je bezšvová látka, ktorá má na jednej strane lem. Keď je pevný, lem vám umožní zavesiť plátno rovnomerne bez toho, aby sa prehýbal. Používa sa v akomkoľvek žánri streľby.

Netkané pozadie

Materiál syntetického pôvodu patrí do samostatnej kategórie - netkané pozadie. Sú veľmi podobné papierovým modelom. Netkaná textília je uložená v skúmavkách na kartónovom jadre. Vizuálny rozdiel je však okamžite zrejmý. Vydrží dlhšie ako typ papiera. Môžu sa vyčistiť (špina sa odstráni mokrými handrami).

Tkanina je materiál vlákien (vlákien) vzájomne spojených tepelnými alebo chemickými metódami.

Druhy netkaných textílií: obrus a velúr (zamat). Olejová utierka je dobre vyčistená, rýchlo schne. Sametové pozadie hladké tiene. Tento druh plátna sa najčastejšie používa pri fotografovaní šperkov.

Náklady na netkané pozadie sú v priemere o 30% lacnejšie ako papierový pás. Vhodný pre začiatočníkov alebo amatérov.

Výhody netkaného pozadia a hlavná výhoda iných typov sú fotografia s použitím akýchkoľvek tekutín (napríklad voda) a produktov. Pozadie rýchlo schne a nedeformuje sa z vlhkosti.

Pozadie nie je určené na fotografovanie malých predmetov, pretože sa zreteľne prejavuje textúra netkanej textílie s bočným osvetlením.

Jednou z nevýhod je nesúlad farebnej schémy plátna na monitore so skutočnou farbou.

dodávatelia

Dodávatelia veľkých a známych spoločností majú vo svojom arzenáli najčastejšie širokú škálu výrobkov. Preto neprekvapuje, že jedna spoločnosť môže byť lídrom na dvoch alebo viacerých pozíciách. Dodávateľmi netkaného pozadia pre fotoštúdiá sú spoločnosti:

Najlepší výrobca je Lumifor.

Štúdiové pozadie „chromakey“

Farebnú schému chromakey pozadia tvoria dve farby: zelená a modrá. Najčastejšie používaná zelená.

Fabric background "Chroma key".

Podstatou snímania tejto možnosti je nahradiť ju iným farebným pozadím. tj nasnímaný obrázok na pozadí chromakey pomocou počítačového programu sa prenesie na akýkoľvek iný. V takom prípade je vyrezané pozadie, nie obrázok. Jednoducho povedané, chromakey je technika kombinovania viacerých obrázkov.

Pozadie chromakey sú vyrábané buď zo silného papiera alebo z tkaniny a majú širokú škálu veľkostí v arzenáli.

Typy chromakey pozadia:

Typ kotúčika sa týka papierovej základne.

Tkaniny na jar pripomínajú oválny alebo kruhový tvar. Rýchlo pridajte, zaberajte málo miesta.

Plastové pozadie

Plastové pozadie sú dosky vyrobené z polymérnych zlúčenín (plast). Základom štýlu práce s takýmto pozadím je fotografovanie predmetov. Vďaka tejto vlastnosti získali plastové pozadie monopolného postavenia (nedostatok konkurencie) na trhu s ateliérmi.

Nedostatok textúry ako takej vám umožňuje snímať zábery zblízka.

Plastové pozadie je rozdelené na dva typy: matný a lesklý. Funkčnosť lesklých plastových materiálov je legendou predmetov, ktoré boli zachytené na pozadí, čo je špeciálny odrazový efekt.

Výhody plastového pozadia:

 • Rozptylové svetlo
 • Odoláva oderu
 • Odolný voči vode
 • hospodárne,
 • Ľahko sa čistí
 • Dlhá životnosť.

Aby sa zdôraznil objekt na plastovom pozadí, sú zvýraznené zdola. Vďaka tomu sa vytvára bod svetla, ktorý zdôrazňuje pracovný prvok.

Pretože pozadie je odolné voči vode, používa sa na fotografovanie s vodou alebo na natáčanie videa.

Главной проблемой явлется появление царапин. А при съёмке крупным планом эти повреждения очень заметны. Поэтому обходиться с фоном нужно аккуратно.

Пластиковый фон используют в небольших студиях. Примерами таких являются студии «фото на документы».

Автоматический подъёмник

Автоматический подъёмник с потолочным креплением на несколько фонов.

Крепление системы подходит как для потолка, так и для стены. Umožňuje nastaviť pozadie papiera s rozmermi 3,55 m x 3 m. Umožňuje tiež namontovať dve vinylové pozadie s rozmermi 2,27 m alebo jedno 3,55 m x 12 m.

Odnímateľná rukoväť sa používa na zdvíhanie a spúšťanie pozadia. Systém sám opraví nainštalované pozadie v požadovanej výške.

Dizajn sa predáva v zostavených súpravách alebo v samostatných častiach, čo vám umožní vytvoriť si vlastné systémy.

Hmotnosť systému 2 kg. Výrobca - Colorama Rolleasy (Spojené kráľovstvo). Tento dizajn je jediný na trhu, ktorý podporuje papierové pozadie.

Systém brány

Príklad systému „garážového“ štúdia.

Tento systém sa pravidelne vylepšuje. Existujú rôzne nové položky od rôznych výrobcov. Najobľúbenejší bol systém Manfrotto (Taliansko). Je univerzálny. Vhodný na nastavenie pozadia.

Súprava sa skladá z teleskopickej tyče v troch sekciách, 2 stojanov, 2 pružinových svoriek a vaku na prepravu.

Charakteristika systému: hmotnosť 4,2 kg, minimálna výška 2,37 m, zložená do dĺžky stojana 86 cm, čierna.

Systém troch pozadí

Príklad systému odpruženia s tromi pozadiami.

Vývoj patrí spoločnosti FST (Čína). Tento systém umožňuje pripevniť 3 plachty so šírkou až 3,86 m.

Štruktúra konštrukcie obsahuje 2 stojany, tri priečky, nosnú tašku.

Maximálna výška zdvihu je 4,1 m, dĺžka v zabalenej podobe je 97 cm. Cena - 10 800 rubľov.

Konzolový systém

Závesný systém papierových podkladov.

Inštalácia pozostáva z držiakov a držiakov. Je určený na pripevnenie 1. pozadia (papier), ktorý je navinutý na pevnú rúrku.

Priemer rúry je od 40 do 60 mm.

Tento systém je vhodný pre výstupné foto relácie.

Výrobca zariadenia je Lumifor.

Cena je asi 1860 rubľov.

Závesný systém

Plastový systém zavesenia pozadia.

Dizajn je určený na inštaláciu plastových podkladov.

Systém je určený pre malé fotografické štúdiá, terénne práce, domáce podmienky.

Držiak na mobil má dizajn, ktorý vám umožňuje ušetriť maximálne množstvo voľného miesta v miestnosti.

Výrobca systému je FST.

Cena tovaru je 2280 rubľov.

Držiak v tvare písmena T

Plastový podklad v tvare "T".

Tento systém je určený na papierové, plastové alebo textilné pozadie na ráme.

Náklady na stojan je 2600 rubľov.

Konštrukčná charakteristika: maximálna výška teleskopického stojana 2 m, prítomnosť klipu s veľkosťou 1 m, stredový držiak na inštaláciu klipu s pozadím na stojane (1 ks).

Expan systém

Príklad systému princípu krútenia.

Toto nastavenie je určené pre papierové pozadie.

Jeho komponenty: konzola pre 4 držiaky (2 ks), I.e. schopnosť zavesiť 4 pozadia, sú súčasťou zvyšku komponentov (každý zo 4 kusov) - držiaky, plastové reťaze a zaťaženia pre ne. Vnútorný priemer nosnej rúrky je od 46 do 78 mm.

Stavebné práce sú založené na krútiacom systéme (expanzii).

Cena tovaru je 5280 rubľov.

Vyššie uvedené montážne systémy sú malou časťou existujúcich systémov. Uvádzajú sa iba tie hlavné. Ktorý systém je lepšie kúpiť určite, sa nedá povedať. Toto ovplyvňujú rôzne faktory: typ pozadia, miesto inštalácie atď.

Výber zázemia a systémov štúdia pre ne

Kritériá výberu pre štúdiové zázemie a vybavenie pre ne sú predmetom všeobecných zákonov:

 • náklady,
 • kvalita,
 • Životnosť
 • Rozmery výrobku
 • Voľba výrobcu.

Náklady na štúdiové kulisy môžu mať veľké série. Najpočetnejšie modely sú netkané textílie. Ďalej v zostupnom poradí sú papierové pozadia, textílie, chromakey. Pozadia pre snímanie predmetov (napríklad velúr) sa nezohľadňujú. Existujú však možnosti, ktorých cenový segment je prepojený s inými typmi podkladových plánov pre natáčanie.

Vysoko kvalitné materiály sú často spojené s vysokými nákladmi. Existujú však prípady, keď je kvalita výrobku rovnaká a náklady sú rôzne. Pozoruhodným príkladom sú produkty spoločnosti Colorama a Superior (nová značka od spoločnosti Colorama).

Podľa línie činnosti sú najodolnejšie pozadie chrómu, plastu a tkaniny. Druhým krokom je netkané pozadie a papier. Nevýhody papierového pozadia: majú najnižšiu kvalitu, nie sú odolné proti vlhkosti.

Rozmery výrobku zohrávajú dôležitú úlohu pre fotografické štúdiá. Ak je miestnosť malá, malo by jej vybavenie a zázemie zodpovedať, a to aj v prípade veľkých štúdií. Ak snímate výlet, mali by ste vziať do úvahy všetky nuansy: veľkosť zariadenia, obsadený priestor, pohodlie pri preprave.

Výber výrobcu tovaru. Výzvou je vždy to, ktoré zázemie a vybavenie spoločnosti je lepšie prijať? Po rozhodnutí o štúdiovom pozadí je najlepšie zariadenie kúpiť od rovnakého výrobcu.

Nákup študijného prostredia a systémov pre ne

Dnes nie je ťažké kúpiť si štúdiové zázemie a vybavenie. Aj keď v regióne, v ktorom sa nachádza štúdio, nie sú žiadne obchody s potrebným tovarom, môžete sa obrátiť na internet.

Koľko stojí produkt z obchodu? Náklady na pozadie sa líšia rôznymi spôsobmi:

 • Papier: od 4 000 do 6 200 rubľov,
 • Látka: od 4600 do 6850 rubľov a malých rozmerov od 1400 rubľov do 2800 rubľov,
 • Netkané textílie: od 930 do 3700 rubľov,
 • Pozadie chromakey: 5 000 - 15 000 rubľov,
 • Plast: od 620 do 3 000 rubľov.

Ak si objednáte prostredníctvom internetových obchodov, množstvo tovaru bude nižšie, ale budete musieť zaplatiť za prepravu, čo môže prekročiť náklady na pozadie. Pre tovar existuje bezplatné doručenie a propagácia. Môžete si kúpiť pozadie v splátkach (musíte preplatiť).

V skutočných obchodoch s tovarom, nie všade, sa poskytuje záruka, že nemôžete povedať o internetovom zdroji. Ak kupujete voľne ložené výrobky, potom je to lacnejšie, ale nie vždy je na to potrebné množstvo finančných prostriedkov.

Kde je výhodné kúpiť vybavenie na štúdio? Najlepšie je kúpiť všetky systémy v skutočných obchodoch, aby ste mohli skontrolovať všetky prvky na manželstvo.

Najbežnejšie modely sú odpružené nosiče. Je vhodný pre akýkoľvek typ štúdia, ľahko sa skladá, zaberá málo miesta, je ľahký a pohodlný na nosenie, čo vám umožňuje pracovať v štúdiách a na cestách.

Hodnotenie medzi výrobcami vysokokvalitných systémov sa každoročne dopĺňa, spoločnosti: Manfrotto a FST si však zachovávajú vedúce postavenie.

Pin
Send
Share
Send
Send