Užitočné tipy

18 nezvyčajných spôsobov aplikácie balzamu na pery

Pin
Send
Share
Send
Send


Suchosť, malé rany, popraskaná pokožka na perách nie sú neobvyklé v mrazivom, veternom a dokonca najteplejším počasí. Takéto ochorenie spôsobuje veľa problémov a nepohodlia, ktoré je veľmi ťažké zbaviť.

Domáce balzamy pre domácich majstrov pomôžu zvlhčiť pery. Všetky potrebné ingrediencie nájdete doma alebo v lekárni a ako nádobu používajte malé čisté poháre, ktoré zostali z predtým použitého krému alebo balzamu.

Zloženie hydratačného balzamu na pery vlastnými rukami - základné komponenty


Recept na prírodný neškodný balzam na pery je veľmi jednoduchý a cenovo dostupný pre každú ženu.

Na prípravu pripravte nasledujúce zložky:

 1. Ako základ sa používajú pevné zložky - včelí vosk, bambucké maslo, mangový olej alebo kakaové maslo.
 2. Základné oleje pre intenzívnu hydratáciu - trochu jojoby, hroznových jadierok, avokáda, olivového alebo rastlinného oleja, kokosu, mandlí atď.
 3. Prírodné doplnky - tekutý med, vanilka, džús alebo aloe gél, glycerín atď.
 4. Kvapalné mastné vitamíny, ako A alebo E.
 5. Éterické oleje - mäta, rozmarín, mrkva, čaj alebo ružové drevo, citrusové plody atď.
 6. Farbivo na farbu.

Nezabudnite, že éterické oleje, ktoré môžete zahrnúť do zloženia balzamu, majú určité liečivé vlastnosti a svojím spôsobom ovplyvňujú našu pokožku. Preto olej z mrkvy pomáha obnoviť zvetrané pery a vyhladiť pokožku. Olej z čajovníka má antiseptické vlastnosti, vďaka čomu je účinný pri boji proti opary.

Aby balzam zanechal na perách príjemnú jemnú farbu, pridajte kúsok svojej obľúbenej svetlej rúžu, potravinárskeho farbiva alebo koncentrovanej šťavy z bobúľ alebo zeleniny, ktoré majú bohatú farbu. Maliny, ríbezle a repa sú perfektné.

Jemne nasekané ovocie a zelenina by sa malo pár minút variť, filtrovať a riediť v základnom oleji. Ak chcete získať sýtejšiu farbu, šťavu na chvíľu povarte, aby sa odparila nadbytočná vlhkosť a aby bola koncentrovanejšia.

Farbenie jedla poskytne starostlivosti o pery takmer akýkoľvek odtieň od tých najjemnejších až po šialene jasné. Postupne sa pridávajú do hotovej kompozície a balzam sa postupne dostáva do požadovaného odtieňa.

Najlepšie recepty na výrobu domáceho balzamu na pery


Recept na balzam na pery je pozoruhodný svojou jednoduchosťou a samotný proces netrvá dlhšie ako 15 minút. Pomocou hotového produktu môžete každý deň namazať pery, pokožku tváre a tela, ak k nim nepridáte nasýtené farbivá. Okrem toho je vhodný pre ženy, mužov a malé deti.

Najprv musíte nastrúhať pevný podklad na jemnom strúhadle alebo brúsiť nožom. Potom sa musí rozpustiť vo vodnom kúpeli do kvapalného stavu. Vložte misku so základňou na pracovnú plochu, vložte do nej základný olej a dôkladne premiešajte.

Pomery tuhých a kvapalných zložiek by mali byť 1 až 2 a môžu sa navzájom zmiešať a kombinovať v rôznych kombináciách.

Ak chcete, môžete do svojho domáceho balzamu pridať rôzne prírodné doplnky, ako napríklad medovú a aloe šťavu alebo tekutý vitamínový komplex.

Na záver pridajte éterické oleje, ktoré dodajú kozmetike príjemnú vôňu alebo chuť, ako aj potravinárske farbivo. Hotovú hmotu znova premiešajte a preneste do malej vhodnej formy na tuhnutie.

Ak hmota nefungovala prvýkrát, zmes sa môže zahriať vo vodnom kúpeli a pridať potrebné množstvo určitých zložiek. Ak chcete zahusťovať, pridajte trochu viac tuhých olejov alebo vosku a dodajte mäkkosť - kvapku tekutých olejov.

Balzam na okamžitú starostlivosť by sa mal skladovať na chladnom mieste a je vhodné ho úplne používať šesť mesiacov. Domáci liek pekne leží na perách a je pripravený iba z prírodných ingrediencií, vďaka čomu je najlepším zimným „pomocníkom“. Pred použitím sa tiež odporúča používať peeling na pery, ktorý odlupuje pokožku z keratinizovaných častíc a pomáha užitočným zložkám prenikať hlboko do buniek.

Balzam rakytný

 • Kakaové maslo - 1 polievková lyžica,
 • Bambucké maslo - 1 lyžička,
 • Olej z rakytníka rešetliakového - menej ako 1 lyžička,
 • Mandľový olej - 0,5 lyžičky,
 • Vitamín E - obsah 2 kapsúl.

Podľa receptu roztavte pevný olej vo vodnom kúpeli, pridajte doň všetky tekuté zložky a dôkladne premiešajte.

V dôsledku prítomnosti oleja z rakytníka rakytatého získava balzam červený odtieň. Z tohto dôvodu sa balzam neodporúča aplikovať v hustej vrstve a jemne nanášať na ulicu.

Balzam na čokoládu vanilkový

 • Kakaové maslo - 1 polievková lyžica,
 • Prírodný včelí vosk - menej ako 1 lyžička.
 • Bambucké maslo - 1 lyžička,
 • Sladký mandľový olej - menej ako 1 lyžička,
 • Vanilkový éterický olej - pár kvapiek.

Pevný olej sa uvedie do kvapalného stavu pomocou vodného kúpeľa. Potom opatrne nalejte tekuté zložky, premiešajte a nalejte do malých foriem.

Medový balzam na med

 • Prírodný včelí vosk - 1 polievková lyžica,
 • Olivový olej - 1,5 lyžičky,
 • Tekutý med - 0,5 lyžičky,
 • Vitamín E - obsah 2 kapsúl,
 • Citrónový éterický olej - pár kvapiek.

Roztopený vosk zmiešajte s tekutým olejom, pridajte včelí med a odkvapkajte éterický olej, aby zmes získala bohatú citrusovú príchuť.

Mätový a čokoládový balzam

 • Včelí vosk - 1 polievková lyžica,
 • Kakaové maslo - 1 polievková lyžica,
 • Bambucké maslo - 2 lyžice,
 • Mandľový olej - 1,5 lyžice.
 • Kokosový olej - 1,5 lyžice,
 • Glycerín - 1 lyžička,
 • Čokoláda bez prísad - pár kúskov,
 • Éterický olej mäty piepornej - asi 15 kvapiek.

Roztopte kakaové maslo a prírodný vosk vo vodnom kúpeli, pridajte tmavú čokoládu a dôkladne premiešajte. Potom pridajte zvyšné oleje a znova premiešajte, kým nebude hladký.

Zostáva pridať kozmetický glycerín a éterický olej. Zmes môže byť zbitá naposledy pomocou mixéra a vložená do foriem.

Balzam na čajovníkový olej

 • Včelí vosk - 1 lyžička,
 • Mandľový olej - o niečo viac ako 1 lyžička,
 • Kakaové maslo - 1 lyžička,
 • Olejové vitamíny E - obsah 3 kapsúl,
 • Glycerín - 0,5 lyžičky,
 • Čajovník éterický olej - 10-15 kvapiek.

Rozpustite včelí vosk a kakaové maslo ako zvyčajne, pridajte tekuté prísady a éterický olej. Porazte dobre a distribuujte do pohárov.

Balzam na pery

1. Upokojte podráždený nos

Neustále utieranie a fúkanie nosa s prechladnutím alebo alergiami často vedie k suchu a podráždeniu pokožky okolo nosa. Na zmiernenie podráždenia použite balzam na pery v tejto oblasti.

2. Krém na kutikuly

Ak spozorujete na rukách ruky popraskané kutikuly, ktoré by mohli viesť k otrepaniu, na tieto oblasti naneste trochu balzamu na pery.

3. Prevencia pľuzgierov

Blistre na obuv sú výsledkom trenia medzi obuvou a kožou. Na zníženie trenia a zabránenie bolestivým pľuzgierom naneste na tieto oblasti vrstvu balzamu na pery.

4. Ochrana na farbenie vlasov

Aby ste zabránili vniknutiu farbiva na pokožku, okolo vlasovej línie naneste vrstvu balzamu na pery.

5. Tiché nezbedné alebo statické vlasy

Nezbedné vlasy sa ľahko utíšia balzamom na pery. Jednoducho posuňte prsty cez balzam a vráťte svoje vlasy späť na miesto.

6. Očný krém

Ak ste sa prebudili s vakmi pod očami, balzam na pery ľahko nahradí váš očný krém.

7. Model nezbedné obočie

Položte neposlušné chĺpky na obočie ľahkými ťahmi pomocou balzamu na pery.

8. Odstráňte všetky zvyšné štítky.

Na odstránenie tvrdých zvyškov zo samolepiek naneste na tieto miesta vrstvu priehľadného balzamu na pery. Počkajte 10 minút a utrite balzam voľnými zvyškami.

9. Z trupu odstráňte šmuhy

Šmuhy riasenky, ktoré sa objavia po smiechu, plaču, alergiách a potení, sa dajú ľahko odstrániť balzamom na pery. Okrem toho táto metóda nepoškodí tonálne základy ani make-up.

Použitie balzamu na pery doma

10. Otvorte zaseknutý zips

Ak chcete otvoriť zaseknutý zips, naneste malé množstvo balzamu na pery na zipsy, kde je zaseknuté. Tým sa namažú časti zipsu a zips sa rozopne.

11. Šnúrky pevne priviažte

Ak sú šnúrky počas dňa neustále rozviazané, balzam na pery môže byť vašou spásou. Jednoducho votrite trochu balzamu na pery prstami, aby ste vytvorili trenie a držte uzol.

12. Čisté topánky

Ak sú vaše topánky matné, ale nemáte na ruke leštičku na topánky, použite balzam na pery a vyleštite ich suchou handrou.

13. Odstráňte zaseknutý krúžok

Nemá zmysel ťahať a ťahať prsteň, ktorý je prilepený na prste. Jednoducho naneste balzam na pery a jemne posuňte krúžok dopredu a dozadu.

14. Namažte mechanizmy

Balzam na pery aplikujte na stojany skríň a okien, aby sa uľahčilo ich otváranie a zatváranie.

15. Chráňte labky na ľade

Sneh, ľad a soľ môžu v zime podráždiť nohy vášho domáceho maznáčika. Pred odchodom von zakryte vankúšiky labiek čistým balzamom na pery. Balzam chráni citlivé labky.

16. Chráňte žiarovky pred hrdzou

Keď pouličné svetlo vyhorí, môže byť ťažké ho odskrutkovať, pretože vlhkosť zo snehu a dažďa vedie k tvorbe hrdze. Pred zaskrutkovaním potiahnite niť novej žiarovky balzamom na pery. Tým sa zabráni vniknutiu vody a oxidácii kovu. Keď príde čas na výmenu žiarovky, môžete to oveľa jednoduchšie uľahčiť.

17. Jazdi klincom bez toho, aby si štiekol drevo.

Pri zatlačení klinca do dreveného povrchu to môže často spôsobiť jeho popraskanie. Pred začiatkom práce naneste priehľadný balzam na pery, ktorý vám pomôže ľahšie jazdiť s nechtom.

18. Vyrobte si sviečku sami

Otvorte balzam na pery a vložte doň zápalku. Zápas bude slúžiť ako knôt, namáča vosk na balzam na pery a udržuje oheň horiaci. Aj keď taká sviečka nebude horieť dlho, môže sa hodiť na dočasné riešenie.

Balzam na pery pre domácich majstrov

 • 2 lyžice včelieho vosku
 • 4 polievkové lyžice kokosového oleja
 • ½ čajovej lyžičky vitamínu E
 • Éterické oleje z čoho vyberať

Roztavte včelí vosk a kokosový olej vo vodnom kúpeli.

Keď sa obe zložky roztopia, vyberte ich z tepla a pridajte vitamín E.

Podľa chuti pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja.

Nalejte zmes do nádob (môžete použiť zvyšné skúmavky na rúž alebo nádobu na šošovky)

Výhody domáceho balzamu

V kabelke každého dievčaťa alebo ženy nájdete jednu alebo dokonca niekoľko hygienických rúžov, ktorých účinok nezodpovedá vždy údajom výrobcu. Zloženie zakúpených výrobkov obsahuje najčastejšie umelý parafín, ktorý je lacnou náhradou za prírodné oleje a vosk.

Aká je nevýhoda takejto rúžu? Vytvára film na povrchu pier, ktorý spravidla zmizne do jednej hodiny a súčasne zanechá špongiu bez jedla a zvlhčí. A to je významné mínus, najmä v chladnom období, keď pokožka pier potrebuje ďalšiu ochranu. Ďalším negatívnym bodom takejto kozmetiky je jej postupná závislosť.

Preto je najlepšie používať balzam na domáce použitie, ktorého hlavnou výhodou je používanie iba prírodných produktov. Okrem toho presne viete, čo je obsiahnuté v zložení kozmetického výrobku, a nemusíte sa báť alergickej reakcie, pretože počas prípravného procesu budete brať iba tie zložky, na ktoré nie ste alergický. Ďalšou výhodou domáceho balzamu je nedostatok návykov, výživa a hydratácia pier po celý deň.

Pravidlá varenia

Ak si myslíte, že balzam na pery vlastnými rukami je problematická záležitosť, ponáhľame sa, aby sme vás potešili, že to tak nie je. Proces vytvárania kozmetického výrobku vám spôsobí veľa pozitívnych emócií a nebude trvať veľa času, pokiaľ si jednoducho nemusíte navštíviť najbližšiu lekárňu, aby ste si kúpili chýbajúce ingrediencie, ako aj vyzdvihnúť nádobu na uchovávanie balzamu (je vhodná prázdna nádoba na krém).

Nie ste si istí, či ste alergický na zložky, ktoré plánujete použiť na prípravu balzamu? Potom ich vyskúšajte. Za týmto účelom striedavo nanášajte každú zložku na zápästie. Ak po 15 minútach na tomto mieste nedochádza k začervenaniu alebo svrbeniu, môžete použiť.

Ako pridať farbu do balzamu

Preferujete svetlé farby balzamu? Na tom nič komplikované! Na tento účel odporúčame používať prírodné farbivá, napríklad svetlé bobule (maliny, jahody, brusnice), rakytníkový olej (dáva balzamu oranžovú farbu), ako aj potravinárske farbivá, pokiaľ na ne nie ste alergický.

Postupujte podľa týchto pravidiel:

 • Ak použijete olej z rakytníka rešetliakového, stačí 2 kvapky, ak použijete viac, výsledný odtieň bude jasná mrkva.
 • Rozhodli ste sa použiť na farbenie červené bobule? Potom ich rozdrvte a potom uvarte v tekutom oleji, ktorý sa používa na vytvorenie balzamu. Keď sa farba oleja stane tak, ako chcete, opatrne odstráňte bobule, kmeň.
 • Chcete použiť potravinárske farbivo? Pri zahusťovaní ich nalejte do hotového výrobku. Pridajte trochu farbiva a dobre premiešajte.

Balzam na pery bez vosku

Mnoho dievčat sa pýta, ako vyrobiť domáci balzam bez použitia vosku, a je to možné? V skutočnosti je touto zložkou spojivo. Ak je to vylúčené, vedie to k tomu, že konečný balzam sa ľahko topí a má extrémne nízky bod topenia.

Balzam na pery je možné pripraviť bez vosku

Ale v niektorých prípadoch môžete urobiť aj bez vosku:

 • Pripravte si akúkoľvek skladbu, ktorú chcete, nalejte ju do pohára, používajte iba doma a neustále ju uchovávajte v chladničke.
 • Môžete si pripraviť pevný balzam na prepravu v skúmavke, ale recepty na prípravu prostriedkov by ste mali mierne upraviť. Napríklad rozpustite bambucké maslo a pridajte k nemu nejaký obľúbený éter. Nalejte výslednú zmes do skúmavky a vložte ju do mrazničky. Keď nástroj stvrdne, môže sa použiť.

Domáce recepty na balzam na pery

Ste pripravení vytvoriť kozmetické majstrovské dielo na ochranu, výživu a zvlhčenie pier? Nižšie vám povieme, ako doma vyrobiť balzam na pery! Vezmite pero a napíšte, alebo ešte lepšie, pridajte článok do svojich záložiek, aby sa nestratil!

Mimochodom, ak sa náhle prvýkrát nevyšlo na prípravu balzamu (zloženie je príliš tekuté alebo tuhé), nebojte sa! Zmes sa môže znova roztaviť, iba v tomto prípade pridajte viac tuhého vosku (na zahusťovanie) alebo tekutých olejov (na zvýšenie mäkkosti).

Základný recept

zloženie:

 • med - 2 lyžičky,
 • mandľový olej - 50 g,
 • vosk - 10 g.

Ako variť: Vosk roztavte pomocou parného kúpeľa. Pridajte zvyšné produkty. Miešajte, počkajte, kým sa všetky zložky úplne nerozpustia. Výsledná hmota sa naleje do vhodnej nádoby, chladí sa.

Ako používať: Balzam nanášajte 2 x denne na suché pery.

Mandľový balzam

zloženie:

 • včelí vosk - 25 g,
 • mandľový olej - 30 g,
 • tvrdé kakaové maslo - 3 lyžičky,
 • éter čajovníka - 1 kvapka,
 • vitamín E (v ampulke) - 15 g,
 • tvrdé bambucké maslo - 5 lyžičiek

Ako variť: Vosk sa zahrieva vo vodnom kúpeli, až kým nie je tekutý. Pridajte kakaové maslo, premiešajte, pridajte bambucké maslo. Pripravte výrobok, až kým sa tuhé výrobky nerozpustia vo vosku. Nalejte do mandľového oleja. Zmes sa mieša a odstráni sa z parného kúpeľa. Pokračujte v miešaní, kým sa zmes mierne ochladí, nalejte do nej vitamín E. Zmes sa mieša, kým úplne nevychladne. Ak je balzam trochu teplý, prikvapkajte doň éter čajovníka a potom znova premiešajte. Nalejte zmes do špeciálnej nádoby a potom ju uložte do chladničky.

Ako používať: Produkt nanášajte dvakrát denne na čisté a suché pery.

výsledok: Éter čajovníka má antiseptický účinok a dodáva svieži aróma balzamu.

Ošetrujúci balzam

zloženie:

 • včelí vosk - 7 g,
 • kakaové maslo - 7 g,
 • jojobový olej - 3 g,
 • éter čajovníka - 3 kvapky,
 • tekutý vitamín E - 3 g,
 • mäta pieporná - 7 g.

Ako variť: Tuhé oleje, vosk zohrievajte vo vodnom kúpeli, až kým nie je tekutý. Vyberte nádobu z kúpeľa a nalejte zvyšné ingrediencie. Dobre premiešajte, zmes nalejte do pohárov, vložte do chladničky.

Ako používať: Špongiu namažte kozmetickým výrobkom 2-krát denne.

výsledok: Použitie tohto nástroja pomôže liečiť mikro uši na perách a chráni ich pred mrazom.

Výživný balzam chráni pery pred popraskaním a suchosťou

Výživný balzam

zloženie:

 • včelí vosk - 8 g,
 • kokosový olej - 5 lyžičiek,
 • ricínový olej - 8 g
 • éter čajovníka - 2 kvapky,
 • med - 2 lyžičky,
 • konopný olej - 2 lyžičky

Ako variť: Vo vodnom kúpeli uveďte vosk do kvapalného stavu, potom nádobu vyberte z kúpeľa a pridajte kokosový olej. Miešajte, kým sa produkty úplne nerozpustia. Pridajte zvyšné produkty a znova premiešajte. Výsledná zmes sa naleje do vhodných pohárov.

Ako používať: Používajte dvakrát denne.

Hydratačný balzam

Tento nástroj pomôže nielen zvlhčovať špongie, ale tiež im poskytne krásny odtieň. Это достигается благодаря применению в составе вашего любимого цвета губной помады.

Ингредиенты:

 • белый пчелиный воск — 2 г,
 • ароматизатор — 3 капли,
 • губная помада — 2-3 г,
 • витамин Е — 10 капель,
 • Bambucké maslo, mandle, kakao - každé 2 g.

Príprava: Vosk roztavte vo vodnom kúpeli. Pridajte do zmesi bambucké maslo a bambucké maslo, počkajte, kým nezmäknú a takmer úplne sa nerozpustia. Vyberte nádobu z kúpeľa, nalejte mandľový olej, pridajte rúž. Všetko dobre premiešajte a potom vložte kompozíciu do pohára so smotanou.

použitie: Ráno a večer namažte pery balzamom.

Balzam na čokoládu

Tento balzam je pripravený bez vosku, ale s vazelínou! Používajte pravú horkú čokoládu!

zloženie:

 • škorica - 1 štipka,
 • vazelína - 40 g
 • čokoláda - 10 g.

Príprava: Najprv musíte pripraviť nadáciu. Za týmto účelom roztavte vazelínu vo vodnom kúpeli. Keď sa hlavný produkt topí, nastrúhajte čokoládu na jemnom strúhadle. Nalejte ju do vazelíny, miešajte, kým sa úplne nerozpustí. Nalejte škoricu, zložte zloženie z parného kúpeľa, premiešajte. Nalejte výslednú kompozíciu do nádoby a potom ju vložte na 2 - 3 hodiny na chladné miesto.

použitie: Namažte pery balzamom dvakrát denne.

Pravidlá skladovania a používania

Po príprave balzamu by ste sa mali postarať o to, kde ho naliať a kde ho uložiť. Na to môžete použiť špeciálny obal na rúž, pohár zo skla alebo plastu.

Je vhodné uchovávať hotový výrobok mimo dosahu slnečného žiarenia a batérií, najlepšie je uchovávať ho v chladničke. Skladovateľnosť takéhoto produktu je pri dodržaní skladovacích podmienok 6 - 12 mesiacov.

Balzam sa odporúča používať každý deň, s tenkou a rovnomernou vrstvou, ktorá mastí špongie ráno a večer.

Teraz viete, ako vyrobiť balzam na pery vlastnými rukami doma. Tento kozmetický výrobok používajte pravidelne a potom budú vaše pery chránené pred negatívnymi účinkami na životné prostredie!

Budete potrebovať:

1)3 polievkové lyžice kokosového oleja (urobí sa olivové alebo bambucké maslo)

2) 1 lyžica včelieho vosku v granulách

3) 10 - 15 kvapiek éterického oleja (najchutnejšie sú citrusové plody, vanilka, kakao, mandle, zdravé sú čajovníky, levanduľa, harmanček atď.)

4)Plastové nádoby so skrutkovacím uzáverom (pre domácu kozmetiku si môžete kúpiť špeciálne skúmavky, alebo môžete použiť tie, ktoré zostanú z nákupu)

5) Dva hrnce (veľké a malé) na tavenie prísad

Spôsob varenia:

 • Vytvorte vodný kúpeľ. Do malého hrnca pridávame vosk a kokosový olej a do veľkej nádoby vodu. Potom vložte malé do veľkej. Voda by mala dosiahnuť okraje malých nádob, ale nemala by sa do nich naliať.
 • Zapneme vyhrievanie kachlí a položíme naň celú konštrukciu. Oheň by mal byť stredný, voda by nemala vrieť. Vosk a olej sa topia veľmi rýchlo. Počas zahrievania musí byť tekutina neustále miešaná a postupne pridávať éterické oleje. Akonáhle sa pevné prísady úplne premenia na tekuté, vypnite kachle.
 • Najnebezpečnejšia fáza. Vosková vodka vo vzduchu stvrdne veľmi rýchlo, preto akonáhle vyberiete panvicu zo sporáka, musí sa balzam okamžite naliať do pohárov.
 • Produkt pery nechajte asi hodinu vychladnúť.
 • Používame a užívame si!

Dôležité nuansy: Granulovaný vosk je bežnou súčasťou mnohých kozmetických výrobkov. Nájsť to nie je ľahké, ale stojí za to. Granule je možné nahradiť obyčajným voskom, nastrúhané na jemnom strúhadle, ale takýto produkt je ťažké skladovať a dávkovať.

Ako si vyrobiť pery?

Ak chcete pridať domovskú balzamovú farbu vo fáze topenia vosku a oleja, môžete vstúpiť do zmesi:

 • Šťava z červenej repy
 • Čerešňová šťava
 • Čučoriedková šťava
 • Mrkvová šťava
 • Kakaový prášok
 • Hibiscus prášok (červený tón)
 • Akékoľvek potravinárske farbivo

Intenzita farby závisí od množstva prírodnej farby. Na svetlý odtieň stačí pár kvapiek alebo pol lyžičky prášku. Ak však chcete používať potravinárske farbivo, potom z dôvodu vysokej koncentrácie farby pridajte balzam na pery iba štipku.

Repa a ibištek majú pravdepodobne najvyššiu odolnosť voči prírodným farbivám, takže ak pridáte tieto prísady, váš ručne balzam na pery sa zmení na módny odtieň.

Pin
Send
Share
Send
Send