Užitočné tipy

Koľko stojí získanie koňa

Pin
Send
Share
Send
Send


Tu je všetko celkom jednoduché. Všetko je potrebné počítať iba raz a až potom sledovať včasné nákupy.

 • Hlavnou vecou, ​​ktorú treba zdôrazniť, sú vlastnosti sena, ktorým kŕmite koňa. V lete je nákup sena najziskovejší. Ešte výhodnejšie je kúpiť pole a zozbierať seno. V lete si teda zásobte najkvalitnejšie seno. V zime si kupujete seno najhoršej kvality za najvyššiu cenu, bohužiaľ.
 • Koncentráty by nemali byť príliš veľké. Veľa sme písali o tom, ako nakŕmiť kone a ako nahradiť seno. Ale pamätajte, že koncentráty nie sú hlavným krmivom koní a pri dobrej kvalite sena by ich malo byť málo. To je to, čo musíte počítať. Po pozorovaní fyzického stavu vášho koňa pochopíte, že nepotrebuje toľko koncentrovaného krmiva.

Pamätajte, že krmivo pre dobytok nie je kvôli špeciálnym prísadám vhodné ako potrava pre kone. Toto určite nemožno zachrániť.

 • Veľkoobchodný nákup krmív pomôže ušetriť peniaze. Napríklad nákup zrna vo veľkom je drahší ako nákup zrna vo vreciach a nákup 50 vriec vám umožní vyjednávať za dobrú cenu. Obráťte sa na miestnych poľnohospodárov. Táto metóda je však dobrá, iba ak máte schopnosť správne ukladať sypké zrno. Môžete tiež spolupracovať s ostatnými majiteľmi koní alebo miestnych stajní a zdieľať hromadný nákup medzi všetkými akcionármi.
 • Prečítajte si zloženie krmiva. Značkové drahé krmivá majú často rovnaké zloženie ako bežná hmotnosť bez špecifickej značky. Zároveň sa vyrábajú v miestnej továrni a nie niekde v Moskovskom regióne pod licenciou európskej výroby.náklady na dopravu a dopravu nie sú zahrnuté v cene.

Ako ušetriť na vybavení koňa

Munícia na koňoch si nevyžaduje žiadne menšie výdavky ako oblečenie pre ľudí.

Dobrá polovica munície sa dá kúpiť v druhej ruke - uzda, čelenka, pokrývka, sedlo. Neodporúčame kupovať predtým použité prilby.

Výbava a popruhy sa dajú opraviť a vydržia tak dlho. Môžete sa to naučiť sami alebo sa opýtať odborníkov. Niečo sa dá šiť aj ručne - napr.

Pravidelne kontrolujte stav postroja, podstielky a čistite ich. Toto vydrží dlhšie a ušetríte peniaze.

Komunikujte s ostatnými majiteľmi koní, pripojte sa ku koňským klubom, aby ste mohli zmeniť nevyužité vybavenie a kúpiť lacnejšie potreby.

Namiesto drahých lakov na kovové postrojové prvky použite zmes octu a sódy. To im dá veľký lesk. Ušetrite peniaze a šetrite životné prostredie.

Naučte sa samostatne vyrábať oblečenie pre jazdenie a pre koňa. Tkanina a trochu práce krajčírky vyjdú lacnejšie ako hotový výrobok v obchode.

Takže bola zdravá a nesnažila sa ťa zabiť

Som sedem rokov v sedle. Všetko to začalo detským snom a teraz aspoň raz týždenne chodím na tréning. Kone sú mojou láskou.

Píšem tento článok, pretože ma znepokojuje, že kone a jazdectvo sa stali módnymi. Vidím, ako ľudia jazdia raz alebo dvakrát v parku a potom si kúpia koňa, ale nevedia, čo s tým. Potom ho predajú alebo pošlú na bitúnok.

Nemám vlastného koňa. Viem, aké ťažké a silné je toto zviera, a napriek týmto skúsenostiam mi stále chýba sila a schopnosť ho plne podporovať. Ale všetkých 11 rokov absorbujem komplikácie starostlivosti o nich.

Poviem vám, čo to znamená chovať koňa, na čo sa pripraviť a koľko to stojí. Môj tréner mi v článku pomáha.

Bývam v Tule, takže uvediem všetky ceny v našom meste. Od Moskvy alebo iného mesta sa však veľmi nelíšia, pretože zvyčajne nakupujú strelivo a výrobky na starostlivosť v sieti alebo online obchode. Iba ceny za ingoty sa budú líšiť.

Mám o tom iba jednu šancu, takže všetko bude v jednom článku. Je mi ľúto, že sa to ukázalo tak dlho, ale inak to nedáva zmysel.

Kapitola 1. Kúpa koňa. Ako si vybrať

Pre kone neexistuje priemerná ani primeraná cena. Žriebä si môžete kúpiť za 10 000 R alebo za niekoľko tisíc dolárov.

Napríklad sa každoročne konajú aukcie hanoverských koní. Na jeseň roku 2017 bol najdrahší žrebec kúpený za 650 000 EUR. Ak nepotrebujete slávneho športového koňa, všetko nie je také desivé.

Cena koňa závisí od pôvodu, veku, plemena, schopností, účelu, zdravia a ďalších.

Chov vyšľachtených zvierat môže byť ľahší ako plnokrvný. Neexistuje však žiadne všeobecné pravidlo. Každý kôň má od narodenia svoj vlastný charakter a veľa záleží na tom, kde a s kým kôň vyrastal. Stáva sa, že plnokrvný kôň nikoho nevpustí a pri stánku sa otočí chrbtom, pretože predchádzajúca majiteľka ju mlátila lopatou pre neposlušnosť a čakala na zlé. A zdá sa, že zložitý plnokrvný kôň bol od narodenia v dobrých rukách, takže je vyrovnaná a miluje ľudí.

Toto je plemeno koňa: zmes klusáka a ťažkého nákladného vozidla. Ale navonok a vo svojich kvalitách nie je v žiadnom prípade horšie ako drahé plnokrvné kone. Veľmi spoločenský, rýchlo si pamätá príkazy, vyskočí až na meter na výšku. Vďaka ťažkému nákladnému autu v krvi sa dobre drží, nekĺzne po zlej ceste, neklesá

Ak je celý váš zážitok z jazdy na koni, neveďte svojho koňa na športového koňa. Na koníčky zvyčajne berú vyvážené kone s dobrým zdravím. Je to kôň, na ktorom môžete bezpečne ísť na pole, plávať v rieke alebo sa zúčastniť miestnych amatérskych súťaží. Dokonca aj kríženec to urobí.

Pre začiatočníka je lepšie kúpiť si kobylu, nie žrebca. Neexistuje ani všeobecné pravidlo, ale žrebce sú tvrdšie, asertívnejšie a silnejšie. Ich úlohou v stáde je preukázať autoritu a odháňať ďalších hrebcov z ich kobýl. Preto bude žrebec neustále kontrolovať svojho pána.

S akýmkoľvek koňom - ​​atletickým alebo čistokrvným - musíte robiť každý deň. Bez pohybu sa z každého koňa stáva zabijací stroj. Je v krvi koňa, aby behal okolo rozlohy a míňal energiu a nestál v stánku týždeň ani hodinu. Stojací kôň sa bude správať nepredvídateľne a môže byť nebezpečný.

Pri nákupe sú zvyčajne dve možnosti: vycvičený dospelý kôň alebo žriebä. Žriebä je chované od nuly, očkované potrebnými vlastnosťami. Ale to si vyžaduje čas. Ak údaje vynecháte, uplynie medzi nákupom a prvým plnohodnotným odchodom tri roky.

Žriebä musíte cvičiť každý deň. Na tejto fotografii učím Silou dať nohy na liečbu. Od samého začiatku sa boja, keď si ľudia vezmú nohy. Je však dôležité to naučiť, aby sa dospelý kôň nemusel báť, keď bude očistený alebo kovaný

Dospelý kôň má hotové vlastnosti a zručnosti. Môžete ju jazdiť hneď, pre neskúsených jazdcov bude ľahšie sa učiť. Na druhej strane dospelý kôň môže mať zlé návyky, ktoré je ťažké napraviť. Napríklad, ak sa dospelý kôň bojí automobilov, je ťažké ho preškoliť. Môj tréner opravuje zlé návyky, ale je oveľa ťažšie ako položiť správne žriebätá žriebä.

Hlavná vec, na ktorú treba pamätať: Kôň nie je stroj so súborom možností a nie nástroj. Toto je živé zviera, ktorému treba venovať veľa času a pozornosti. Aj keď si kúpite koňa, ktorý pozná všetky prvky vysokej školy jazdectva, ale robí to raz mesačne, na všetko zabudne, začne jazdiť a odstraňovať jazdca na stromoch a póloch.

Na tejto fotografii je všetka konská sila. Nemajú jar, aby stáli na sviečke a neodskakovali. Len zdvihnú svoju váhu. Kôň je oveľa silnejší ako človek a nemali by ste sa ho snažiť prekonať

Kôň nie je stvorený z prírody, aby niesol ľudí a poslúchol. Aby to mohla urobiť, musí si neustále pamätať, kto je jej šéf a priateľ. Toto uznávajú aj slávni športovci a tréneri, napríklad Michail Kizimov v knihe „Tajomstvá excelentnosti“. Výukový program pre drezúru koní. “

Lepšie kúpiť bicykel

Priateľ sa nedávno opýtal: „Píšete o nejakom druhu koňa. A prečo je tu charakter? Tu sú kone na farme bez akéhokoľvek charakteru. Využívaní a jazdili, a ak sa nebudete poslúchať, porazte tento svinstvo. “ V skutočnosti niekedy kone prelomia svoju psychiku a porazia ich lopatami. Zdá sa, že keďže sa kôň bojí, bude poslúchať. Ale to je len do určitej chvíle - potom sa bude cítiť slabosť, utečie alebo vezme jazdca na pole a vyhodí ho.

Nezabudnite, že keď jazdíte na koňoch, je to ona, kto rozhodne, ako a pri akej rýchlosti sa pohybuje, nie vy. Mnoho jazdcov verí, že vôľa koňa musí byť podriadená, musí sa dať predvídať, ublížiť a vyvinúť si zvyk pokory. Nemyslím si však, že by ktorýkoľvek z nich mal silu zastaviť zdravého dospelého koňa, ktorý je unavený z pretrvávajúcej bolesti.

Ak sa zdá, že kôň je ako auto, je lepšie nerozhodnúť o kúpe. Bez ohľadu na prirodzené vlastnosti koňa nebude nič najlepšie fungovať a v najhoršom prípade dôjde k vážnym zraneniam.

Kde kúpiť

Kone sa kupujú na chovných farmách, v jazdeckých kluboch, z rúk majiteľov a dokonca odkupujú od flayers. Reklamy na predaj sa zverejňujú na webových stránkach žrebčín, na fórach a v skupinách na sociálnych sieťach. Každé mesto má vo Vkontakte vlastnú skupinu jazdcov. V týchto skupinách si jazdci vymieňajú skúsenosti a reklamy na predaj koní.

Skupiny na Vkontakte:

V meste, kde bývate, nie je potrebné kupovať koňa. Napríklad na 10 000 R si môžete prenajať konského prepravcu a priviesť koňa z Moskvy do Tule alebo naopak. V priemere jazdia na koňoch 20 R na kilometer. Stáva sa, že prepravca koní už cestuje z mesta s iným koňom a môže si vziať iného. Cena bude teda nižšia.

Žriebä stojí v priemere od 30 000 R, dospelý cestoval, ale plnokrvného koňa možno kúpiť za 70 až 100 tisíc. Jedná sa o približné ceny koňa pre koníčka bez významných rodičov, ocenení a športových kvalít.

Žriebä sa niekedy predáva na stojane. To znamená, že na rok je žriebä v stajni starého majiteľa, nový majiteľ platí údržbu, ale neplatí nič pre samotného koňa.

mali by ste si prenajať koňa a priviesť koňa z Moskvy do Tule alebo naopak

V skupinách jazdcov v sociálnych sieťach existujú reklamy, keď majiteľ kone naliehavo predá. Potrebuje peniaze, jeden z jeho príbuzných ochorel alebo sa musí hýbať - znižuje cenu zdravého koňa:

Hrebeňové farmy zarábajú predajom žriebät a koní. Ak sa nejaké žriebätá narodili s vadou a nie je ich možné draho predať, žrebce ich odpisujú. Najhoršia vec, ktorá sa môže stať takýmto žriebätám, je, že budú odoslané do továrne na mäso. Tam si ich môžete kúpiť za najnižšiu cenu - od 20 000 do 60 000 rubľov.

Porucha žriebätka nemusí nevyhnutne súvisieť so zdravím. Môj tréner si kúpil koňa, ktorého chovateľská farma chcela odovzdať na mäso. Klisnička bola zdravá, ale divoká. Nepristúpila k nikomu, nehryzla a nedovolila ľuďom vstúpiť. Hrebeňová farma nemohla takého koňa predať, ale trénera to nevyľakalo. Teraz je Mona Lisa vyváženým a primeraným koňom, ktorý ani nevedie uchom, ak okolo prejde obrovský nákladný automobil.

Na čo sa zamerať pri nákupe

K tejto téme môžete napísať samostatný článok. Dám nejaké náznaky, ale je lepšie vziať so sebou veterinárneho lekára alebo skúseného šľachtiteľa na prehliadku koňa.

Primeranosť. Choďte na koňa a pozrite sa na reakciu. Ak sa natiahne, lieči, nechá mŕtvicu, hrá. Zlý strach, upchatý v rohu, kladie uši, syčanie, nedovoľuje sa ho hladiť.

Zdravie nôh. Môže to určiť iba lekár. Zlé je, keď sú nohy protiahnuté, objemné, nostalgické, pomliaždené alebo ak sú nohy opuchnuté. Nostalgia je tvrdý rast v mieste podliatiny, liatie je opuch nad kopytom, brock je silné zhrubnutie šliach za metakarpom. Je ťažké ich vidieť.

Zdravie kopyta. Je zlé, ak má kopyto praskliny, delamináciu, šípku hnije a kopyto je skosené.

Pohyb. Zoberte koňa na šnúru, preneste ho do klusu a cvalom. Zlé, ak je chromé. Lamancia nie je vždy viditeľná, preto je lepšie, ak je v blízkosti lekár alebo skúsený tréner.

Dýchanie. Po aktívnom kluse alebo cvale počúvajte na dýchanie. Dobré - rovnomerné dýchanie sa obnovilo po 2 až 3 vdychovaní-výdychoch. Zlý - kôň nemôže chytiť dych dlhšie ako 10 minút.

Pas pre kone. Vydáva ho Ústav chovu koní. Tento dokument potvrdzuje plemeno, rok narodenia a rodičov koňa, uchováva históriu majiteľov koní. Po predaji sa nový pas zapíše do pasu.

Stáva sa, že pas je stratený alebo nebol vydaný pre plnokrvného koňa. Ak chcete požiadať o nový cestovný pas, musíte do Ústavu šľachtenia koní predložiť kúpnu zmluvu, fotografie a všetky známe informácie o koni. Dokonca si môžete zaregistrovať plnokrvného koňa, ktorému bude vydaný peší pas.

Vytvorte nový pas pre plnokrvného koňa - 3000 Р, pre čistokrvného - 1000 Р, zadajte majiteľa - 300 Р. Ceny sa môžu meniť.

pre čistokrvného koňa existuje nový pas

Koľko stojí kúpa koňa?

výdavkynáklady
Kôňod 30 000 R
Preprava koní20 P na 1 km
Čistokrvný pas pre kone3000 R
Zadajte vlastníka300 R

Kapitola 2. Obsah: Počkajte

Predtým, ako si kúpite koňa, stojí za zváženie, kde bude žiť. Nemôže žiť v byte alebo v garáži: sú potrebné určité podmienky, pokiaľ ide o priestor, teplotu a prostredie.

Kôň nemôže byť držaný vonku. Stajňa musí byť vykurovaná a bezpečná. Stajňa by sa mala čistiť niekoľkokrát denne a kôň by mal byť kŕmený a na prechádzku.

Ideálne na udržiavanie koňa, keď bývate vo svojom vlastnom dome. Opustil dom, prešiel k stajni, pozdravil ženícha, dal mu peniaze na jedlo, poslal ho do mesta v košíku - a tu je, váš kôň. Ale ak neexistuje dom, stabilný a stabilný, budete musieť hľadať možnosti vstávania. Počkajte - to je miesto, kde bude kôň žiť.

Stánok na žrebčíne. Stánok je miestom pre jedného koňa v stajni, ako je oplotená miestnosť. Hrebeňové farmy prenajímajú súkromným majiteľom koní bezplatné stánky, aby si mohli zarobiť peniaze. Náklady na stánok obvykle zahŕňajú základné kŕmenie, úpravu a čistenie stánku. Ženích každý deň dáva vodu a kŕmi kone, berie ho na prechádzku.

Súkromný stánok. Môže to byť miesto v stajni majiteľa koní alebo stánok v jazdeckom klube. Napríklad majiteľ koňa drží svoje kone, ale má priestor pre iného koňa. Odstráni stánky, vezme koňa na prechádzku, kŕmi sa a napojí sa, hlási, či je kôň chorý.

Toto sú stajne v stajni môjho trénera. Má troch svojich koní a jedného stojana. S týmto koňom zaobchádza rovnako ako s ostatnými: potrava, nápoje, uzdravenie, pustenie na prechádzku

Existuje niekoľko možností, ako sa postaviť do súkromných stajní v Tule. Poviem vám o najpopulárnejších. Jedná sa o ceny za január 2018, môžu sa zmeniť.

Stabilný v "Grumant" - 25 000 R za mesiac. Jedná sa o drahý vidiecky klub pri Tule. S ním je stajňa. V moderných stánkoch „Grumant“, vo veľkých turistických oblastiach sa nachádza športové ihrisko s arénami pre súťaže. Stajňa je taká čistá, že nemá vôňu koňa.

za mesiac stojí kôň v dobrej stajni v vidieckom klube neďaleko Tule

Kŕmenie, čistenie stajní, pádlovanie, využitie všetkých plôch, solárium a umývadlo sú súčasťou sochorov. Miesta sú dva parade s eurogruntom a malou arénou.

Jazdecký klub v parku-hotel "Grumant"

KSK „Únia“ - 11 000 R za mesiac. Majitelia koní opravovali starú farmu mimo mesta a umiestnili tam stajňu. Súčasťou stánku je veľký stánok, jedlo, čistiace stánky, pešia chôdza, ohrádka pre triedy, strelivo pre muníciu, uzamykateľná skrinka v šatni. Ženích odstráni stajňu, prinesie kôň seno, nakŕmi sa a vezme ho na prechádzku do Levady. Blízko lesov a polí pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny výcvik.

Sú to stajne pre kone:

A to je aréna, v ktorej jazdci vedú výcvik s koňmi:

Je dôležité, aby aréna bola na rovnakej úrovni. Najčastejšie je to piesok s pilinami. Pri vstupe do stabilného sena si môžete byť istí, že je čistý, bez prachu:

Stabilná „vzorka“ - 12 000 R za mesiac. Malá drevená stajňa pre 8 stánkov, druhá stajňa pre 6 stánkov. Súčasťou stánku je stánok, čistenie, chôdza, kŕmenie, obliečky a legíny. Za 13 500 R bude správca, tj tréner, zamestnaný s koňom raz denne.

KSK "Maklaren" - 15 000 rubľov. Všetky rovnaké - stánky na kŕmenie, kŕmenie, výbeh a bitky. Nachádza sa na predmestí Tula.

Pozrel som sa na ceny stajní v moskovskom regióne. Ukázalo sa, že cena sochorov sa príliš nelíši od Tule:

Nebol som na žiadnej stajni v Moskve, vybral som si ich náhodne. Preto neviem, aké sú podmienky a či sa tu kone budú cítiť dobre. Je lepšie sa na to opýtať v jazdeckých skupinách.

Stánok v súkromnej stajni je známy známymi alebo prehľadávaný v jazdeckých skupinách. Jazda na koni okamžite postaví stajňu pre niekoľko koní a teší sa na stojan. Preto vždy nájdete miesto pre svojho koňa. Otázka je z hľadiska podmienok. Preto pred zakúpením koňa musíte prejsť na niekoľko stajní a vybrať si ten správny.

Čo sa pozerať v stajni

Stajňa so zlými stavmi je v budúcnosti chorobou koní. Ak je málo skúseností, je lepšie skontrolovať stajňu pomocou trénera. Tu sú niektoré známky dobrej stajne.

Drevené podlahové alebo gumové rohože. Kone spia ležiace na kamennej podlahe, sú chladné.

Dostatok priestoru. Veľkosť kabíny by mala byť najmenej 3 × 3 m.

Izolované stánky, žiadne prievany. Kôň môže chytiť chlad z prievanu a trhliny.

Dobrá prirodzená ventilácia. Ak je stajňa zaprášená a upchatá, nemôžete dať koňa. Neverte majiteľom stajne, že pravidelne vetrajú miestnosť - nepomôže to. Прислушайтесь: если другие лошади периодически кашляют, это плохая конюшня. При плохой вентиляции и пыльном воздухе у лошадей развивается эмфизема — заболевание легких. Они будут кашлять, тяжело дышать, плохо переносить нагрузки.

Высокие потолки — от 2,5 до 3,5 м. С низкими потолками у лошадей будет та же проблема с легкими, что и при плохой вентиляции.

Доступ воды. Хорошо, если в конюшне автоматическая поилка, чтобы лошадь могла попить, когда хочется. Ak ženích nesie vodu, sledujte, ako často to robí.

Suché seno bez prachu. Kôň môže ochorieť spekaním, mokrom, zhnitým alebo zaprášeným senom.

ovos - umyté alebo zbavené prachu.

Prístup ženích - Spýtajte sa, čo je stajňa v stajni, a príďte pri kŕmení alebo chôdzi na koni. Sledujte, ako sa ženícha týka koní. Keby bol čas na prechádzku, ženích prišiel k stánku a kôň si položil uši, obával sa, stal sa zadkom - nie všetko bolo v poriadku v stajni. Možno ženích porazil kone kvôli neposlušnosti.

Každý deň sa musíte starať o koňa a vyčistiť ho. Každá jazda na koni začína upratovacou službou. Toto je čas, keď sa jazdec a kôň priblížia, zvyknú si navzájom.

Zostavil som minimálnu požadovanú súpravu pre starostlivosť o kone. Ceny som stanovil ako približné - pozrel som na Decathlon a ďalšie obchody s koňským tovarom. Je to ako s oblečením a pomôckami: lacnejšie si môžete kúpiť v obchode „Aliexpress“ alebo si ho môžete kúpiť v drahej butike.

Kone sa radi čistia - je to trochu masáž. Ak bude kôň zranený, nebude stáť a nebude mlčať, okamžite sa vyštípne, bude nervózna, uhryzne alebo sa odrazí na stranu.

Toto je potrebné kúpiť.

Skrebnitsa - na odstránenie vážneho znečistenia, 170 - 500 R. Zdroj: tackxas.com Kovový krúpeň je najlepším nástrojom, ak kôň vypadol v bahne, usušil a zhrdol. Nemôžete vyčistiť nič iné. 200 - 500 R. Zdroj: my-horze.ru Tvrdá kefa z prírodných štetín. Pomôže to odstrániť malé nečistoty. 200 až 700 R Zdroj: decathlon.ru Mäkká kefa na čistenie pilín a prachu. 200 - 1000 R Zdroj: decathlon.ru Hrebeň pre hrivu. Nemôžete si kúpiť špeciálny, ale vezmite si starý hrebeň. 150-400 s. Zdroj: km-balance.ru Hoof Hook. U koní padajú kamene a nečistoty do kopýt. Z tohto kopyta sa zhoršuje a hniloba. Preto sú kopyty pred jazdou a po nej vyčistené. Použite háčik s kefou. Kopyto je ako náš necht, nie je pre kone bolestivé čistiť ho. 170 - 300 s. Zdroj: reiterwahl.de Krabica na príslušenstvo. Namiesto toho si môžete kúpiť veľkú plastovú nádobu. 1 000 - 3 000 R. Zdroj: new-best-horse.com

Táto minimálna sada bude stáť 2000 - 6400 R. Jazdci však zvyčajne kupujú niekoľko kefiek a háčikov, ako aj ďalšie prostriedky na starostlivosť o vlasy a vlasy koní. Umývanie koňa pomocou šampónu stojí 200-1000 R. Kone sa však neumývajú viac ako jedenkrát mesačne, takže existuje dosť šampónu na dlhú dobu.

Aby sa hriva a chvost lepšie skombinovali a vlasy žiarili, kupujú klimatizáciu. Stojí to 600 P a je to dosť dlhé obdobie. Toto je voliteľné: zdravý kôň má lesklý kabát.

Strelivo je nástroj na jazdenie a cvičenie s koňom. Je ich veľa, sú rôzne, pre každého koňa nie je univerzálna uzda, chrápanie alebo sedlo. Vďaka tomu vám tréner najlepšie povie. Strelivo si bude musieť kúpiť sami, nie je určené na prenájom v stajni.

minimálne priemerné náklady na súpravu nového streliva pre jazdu

Jazdci zvyčajne nakupujú veľa potrebných vecí naraz v internetových obchodoch. Populárne: „Cval z Európy“, „Decathlon“, „Horz“, ale sú aj iné.

Sedlo. Hlavnou úlohou sedla je znížiť zaťaženie chrbta koňa a až potom je pohodlie jazdca. Anatomicky nebol kôň navrhnutý tak, aby niesol ľudí na chrbte. Preto môžu kone, rovnako ako ľudia, ťahať za chrbát a potom trpieť bolesťou. Sedlo je pripevnené k chrbtu konkrétneho koňa, chráni ho pred nárazmi a údermi jazdca.

Sedadlá majú veľa odrôd a to je pravdepodobnejšie kvôli pohodliu jazdca. Napríklad drezurové sedadlo jazdca má najhlbšie pristátie. Je tak pohodlné jazdiť na dlhých strmeňoch, aby bolo možné lepšie ovládať koňa a pomáhať mu pri vykonávaní zložitých prvkov. Na tom však nie je vhodné preskakovať prekážky alebo cestovať na polia.

Skákanie si vyžaduje konkurenčné sedadlá. Stále existujú triatlonové sedlá pre náročné trate, keď potrebujete preskočiť prekážky, jazdiť a vykonávať prvky.

Nie každé sedlo pomáha koňovi. Sedlo môže niekedy ležať nesprávne a iba zhoršiť kone. Majitelia koní napríklad vždy skontrolujú, či sa medzi sedlo a kohútik hodia dva prsty. V opačnom prípade vyplní kohútik a poškodí koňa počas každého kroku. Spýtajte sa svojho trénera, ktoré sedlo je pre vás a vášho koňa to pravé.

To som ja v konkurenčnom sedle. Pred nimi sú nápadné výčnelky - zastávky. Skočím v tomto sedle a jazdím cez polia. Nepáči sa mi drezúra sedla, ale v nich sedíte ako rukavice

Cena sedla závisí od materiálu a typu, v priemere 20 000 R. Môžete ušetriť peniaze a nájsť inzerát na predaj použitých sedadiel v jazdeckých skupinách vo Vkontakte.

priemerné náklady na sedlo

Táto možnosť je niekedy dokonca lepšia ako nové sedlo: predchádzajúci majiteľ vám umožní vyskúšať si sedlo na chrbte koňa. Tu je reklama nájdená v jednej zo skupín:

Budete musieť kúpiť príslušenstvo pre sedlo.

strmene - kusy, na ktorých jazdec spočíva nohou. Sú kovové, plastové, s pogumovaným dôrazom. Zvyčajne stojí 1 000 - 3 000 R. S pogumovaným dôrazom drahším - od 10 000 R.

strmeň kože - pásy, pomocou ktorých sú strmene pripevnené k sedlu, - od 1000 R. Lepšie nie šetriť. Bojy nízkej kvality sú roztrhané v najdôležitejšom okamihu. Napríklad jedného dňa môj strmeň odišiel z poľa. Musel som ísť celú cestu späť, niekoľko kilometrov, bez strmeňov na cval a klus. Aby ste zostali bez strmeňov, potrebujete oceľové svaly. V opačnom prípade je ľahké vyletieť zo sedla a spadnúť. Mal som šťastie: môj tréner ma neustále nutí jazdiť bez strmene.

Cinch. Jedná sa o pás, ktorý sa používa na utiahnutie sedla na žalúdku koňa. Na jednej strane má cinch kožené opasky a na druhej strane ďasná. Obvody sa líšia pre rôzne sedlá a náklady od roku 2000 R.

Pokrývkou. Sedlo nie je umiestnené na holej chrbte koňa, ale na sedlovom remienku. Vyzerá to ako prikrývka. Tu je biely klopa Kassandry:

Valtraps stojí od 2000 R, ale možno ho nájsť lacnejšie. Potrebujú niekoľko kusov, pokiaľ možno 4-5. Počas tréningu sa kôň potí, sedlo by sa malo vysušiť a súčasne použiť ďalšie. Majitelia tiež milujú zábaly rôznych farieb, ale to je len pre krásu. Kôň nevidí svoje zabalenie, je mu to jedno.

Rovnako ako u všetkých munície môžete ukladať a nakupovať použité. Hlavná vec je, že zábal je praný a nemá kabát posledného koňa.

Mehovushka. Používa sa na nastavenie nie celkom vhodného sedla. Mechovushka sa umiestni na sedlový remienok pod sedlom. Stojí od 2000 s.

Mechovushka sa umiestni bezprostredne pod sedlo. Je to ako ležať medzi sedlom a sedlom

Uzda. To je to, čo vidíme na hlave postrojeného koňa. Uzda sa skladá z niekoľkých častí: kapsuly, ktorá sa cez uši umiestni cez nos koňa, samotný čelný pás a remienok na bradu. Na uzdu je pripevnená čiapka - to je to, čo je v ústach koňa. Trenzel sa tiež nazýva železo. Tu má Gioconda obvyklú ušatú uličku:

Bridles sa predávajú bez chrániča a stoja od 2000 R, v priemere 6000 - 8000 R. Závisí od kvality pleti, farby, výrobcu.

Trenzel sa kupuje osobitne. Líšia sa vzhľadom a hrúbkou, musia byť vybrané pre konkrétneho koňa. Vzhľad chrániča má vplyv na silu nárazu na ústa koňa a kontakt s jazdcom. Ak zdvihnete nesprávnu chráničku, kôň môže byť nepohodlný, začne sa hnevať, hrýzť chrápačku, zrýchľovať bez príkazu. To všetko predstavuje hrozbu pre zdravie jazdca. Preto je lepšie konzultovať s trénerom.

v priemere je bežná uzda

Prísne železo sa niekedy kladie na obyčajné železo. Robí sa to napríklad v športe, aby sa kôň lepšie spravoval. Nerobte to bez kontroly - je lepšie konzultovať školiteľa.

Bežné snafle stoja od 2 000 do 15 000 s. Náustky sú veľmi odlišné. Možno ho nájsť pre 2000 P a je to možné pre 10 000.

Halter. Je to ako uzda, ale bez chrámu. Ohlávka sa položí na koňa vždy, keď na ňom nie je žiadna uzda. Toto je nástroj, pre ktorý je kôň poháňaný. S ohlávka je oveľa ľahšie chytiť koňa, keď kráča v levade, alebo ju vziať na levada. Ako vyzerá ohlávka, je to na tvári koňa:

Halter náklady od 1000 R

Chembur - lano, ktoré sa pripevní na ohlávku. Je vhodné jazdiť na koni alebo cvičiť s ňou. Chembur stojí od 500 rubľov.

Môj tréner učí Redhead, aby sa na príkaz postavil na sviečku. Vo svojich rukách drží šampanské

Hakamora. Je to špeciálna ulička bez železa - kôň nemá v ústach nič. Hakamora má páku, ale účinok nemá na konské ústa, ale na nos. Kôň tak rozumie príkazu.

Hakamor je považovaný za jemnejší spôsob ovládania ako snafle. Je to však nástroj pre profesionálov. Nemali by ste ísť na polia na hakamor, ak ste stále začiatočník a nie ste si istí koňom. Nie je potrebné kupovať okamžite, stojí to 2 000 až 10 000 rubľov.

Kôň s hakamorom. V ústach nie je železo

Korda - nástroj na ovládanie koňa v jeho rukách. Korda je potrebné trénovať koňa. Cordou sa drží ohlávky alebo uzda a je v kontakte s koňom. Na šnúre kôň beží v kruhu a tréner ju naučí zastaviť sa alebo naopak prepnúť na klus, cval alebo na príkaz.

Na šnúre začiatočníkov šnúry trénujú alebo cvičia prvky pre skúsených. Šnúry stoja od 1000 P a vo výzbroji majiteľa koňa sú tri alebo štyri z nich. Na fotografii robím cvičenie pre dobrú kondíciu, jazdím bez dôvodu a strmene a tréner ovláda koňa pomocou šnúry:

Obväzy. Chráňte väzy koňa pred výronmi a zraneniami. Sú umiestnené na spodnej časti nôh koňa - od zápästia po putá - ak sú ťažké bremená alebo budú musieť kráčať po klzkom povrchu. Obväzy sú ako elastické obväzy pre ľudí. Pri poranení osoby obináva obväz a uľahčuje jeho pohyby.

Bandáže stoja od 1000 R. Majitelia koní obvykle kupujú niekoľko obväzov vo farbe sedlových vakov.

Tyrkysové na konských nohách sú obväzy. V tento deň sme preskočili prekážky a nasadili obväzy, aby sme znížili zaťaženie nôh.

Blúzy a zvony. Vďaka širokému kroku môžu kone zraniť zadné kopytá prednými kopytami. Za týmto účelom si nasadili nechty alebo zvony. Nohy sú podobné obväzom, iba plastické a zvončeky sa kladú na kopytá. Zvony sú od 1000 R, hrnčeky - od roku 2000 R.

Tu má červená módne červené zvony:

prikrývka - deka pre kone. Prikrývky sa najčastejšie používajú v zime na ochranu koňa pred chladom. Ona je oblečená po prechádzke, inak sa spotený a horúci kôň môže chytiť nachladnutie. Kôň v deke je teplý a príjemný.

Existujú aj ďalšie prikrývky - leto a chôdza, ktoré sa nosia pod sedlom. Sú teplé, vodeodolné.

Izolovaná deka stojí od 5 000 R. Cena závisí od materiálu, krokovej vložky, počtu pásov, ktoré zaisťujú prikrývku. Kroková vložka je klinová tkanivová vložka na predných nohách. Sú potrebné, aby neobmedzili pohyb koňa, keď je v prikrývke.

za izolovanú prikrývku

Bič jazdec musí riadiť koňa alebo pomôcť s cvičením. Od 600 s.

shamberer - dlhý bič s lanom na konci. Od 1 000 R

Toto je zoznam najdôležitejších streliva. Existujú však aj ďalšie nástroje: príležitostné sťahovanie, martingales, výmeny. Jazdci stále niečo kupujú, experimentujú s chráničmi, snažia sa nájsť pre svojich koní najkrajšie a najpohodlnejšie sedlá.

Priemerné náklady na základnú sadu novej munície sú od 55 000 rubľov.

Súkromné ​​krmivá obvykle zahŕňajú základné krmivá. Budem však písať, koľko krmiva potrebuje kôň pre prípad, že by niekto zostal vo svojom dome. Píšem približné náklady a ceny. Ťažký kamión Vladimir a malý vyrastený kôň budú jesť inak.

minimálne náklady na kŕmenie koní za mesiac

Hay. Kôň s hmotnosťou 500 kg potrebuje 10 - 15 kg sena za deň, mesačne - 300 - 450 kg. Hay teraz stojí 2–5 rubľov za kilogram, mesačne sa uvoľní 600–250 rubľov.

Kaša. Raz za deň sa do duseného ovsa pridávajú otruby. Pred kŕmením je všetko zmiešané. V pomere 1,5 až 2 kg ovsa a 500 gramov otrúb. Vrecko s otrubami 25 kg stojí 200 R, vrece s ovsom 30 kg - 300 - 400 R.

Čistý ovos - 5 kg za deň. Mesiac potrebujete 150 kg - približne 1 500 R.

zelenina - mrkva, repa, zemiaky. Zvyčajne dávajte 5 kg denne. Mesiac potrebujete 150 kg - približne 2200 R.

Ak sa kôň príliš nepohybuje, kráča iba v levade alebo je drahší, vymeňte zrno za zeleninu.

Rovnako ako všetky zvieratá, aj kone potrebujú soľ. Samy ich nenájdu nikde, preto v stánkoch každého koňa zavesia soľnú kôš, ich kone olizujú. Stáva sa, že dáte koňovi kus chleba, bude ho jesť a soľ okamžite ľahne. Jedna soľná soľ - od 300 R.

Do blokov budú zahrnuté iba základné krmivá. Kone tiež potrebujú doplnky, aby získali vitamíny a živiny. Prísady zahŕňajú kriedu, síru, probiotiká na podporu mikroflóry. Existuje veľa prísad a každý majiteľ si vyberie svoju vlastnú súpravu - je lepšie sa na to opýtať trénera alebo skúseného jazdca. Prísady sú drahé, od 700 R na balenie, ktoré potrebujú veľa. Preto budú stáť približne to isté za mesiac ako hlavný zdroj.

Nevzťahuje sa to na krmivo, ale na podstielku sú potrebné piliny a slamy. Vstúpia na stánok, ale ak držíte koňa vo svojej stajni, budete si musieť kúpiť osobitne. Piliny sa vymieňajú najmenej raz denne, aby bol stánok čistý. Vrecko na piliny stojí od 45 R. Je lepšie si okamžite kúpiť sto vriec, aby ste sa nemuseli obávať, že skončia.

Kôň vypije denne 6 až 8 vedier vody.

Stajne kupujú krmivo a seno vo veľkom, veľa koní naraz. Ukázalo sa, že je lacnejší ako nákup každý mesiac. Aby ste ušetrili peniaze, je lepšie kúpiť seno na celú zimu, pár vreciek ovsa a zeleniny na veľkoobchodnej báze.

Krmivo, doplnkové látky pre koňa - od 10 000 rubľov za mesiac.

zariadenie

Ušetrite náklady s týmito tipmi na šetrenie peňazí pri nákupe a starostlivosti o jazdecké vybavenie:

 • Nakupujte vybavenie, ako sú sedadlá, uzdy, ohlávky, jazdecké topánky, prikrývky a ďalšie doplnky z konsignačnej časti vášho obchodu. Nepoužívajte použité prilby.
 • Oprava namiesto výmeny. Naučte sa robiť vlastné opravy. Ak nemáte prístup k ťažkému šijaciemu stroju, veľa zariadení je možné šiť ručne.
 • Vyčistite koberce a prikrývky. Vodná hadica a kefka na auto v kombinácii s malým lacným šampónom pre zvieratá a mastnotou na lakte odvádzajú dobrú prácu na špinavých zimných kobercoch.
 • Usporiadajte alebo sa zúčastnite na výmene kľúčov, aby ste vyčistili nepoužité zariadenie a získali potrebný materiál.
 • Vytvorte si svoj vlastný lak na trblietky na priadzach, ušiach a ohlivech namiesto chemických leštidiel soľou alebo jedlou sódou a octom. To je najlepšie pre vašu peňaženku a životné prostredie.
 • Naučte sa vytvárať si vlastné jazdecké oblečenie a ďalšie doplnky. Hra na obliekanie zveri, ktorá stojí v rybárskom obchode 15 a viac dolárov, sa dá vyrobiť z asi 2 $ bielej bavlny a trocha ručného ručenia.
 • Akákoľvek položka, ktorá obsahuje slovo „kôň“ alebo obrázok koňa, bude pravdepodobne drahšia ako identické položky, ktoré to tak nie sú. Vášmu koňovi nezáleží na tom, či je jeho obrázok zobrazený na jeho vedre alebo kefke. Glycerínové mydlo je glycerínové mydlo bez ohľadu na to, či má alebo nemá sedlové mydlo. Všetko, čo si položíte na koňovi alebo by ste mali jesť, by sa malo urobiť pre kone.
 • Predajte nepoužité vybavenie, aby ste získali peniaze za to, čo skutočne potrebujete. Spojte sa s priateľmi a udržujte „výpredaj“ rovnako ako predaj lodenice.
 • Záchranári koní vám môžu dať daňový doklad za vybavenie, ktoré darujete. Uistite sa, že sú registrované charitatívne organizácie.
 • Buďte trpezliví a čakajte na vstupenky na veľký lístok. Buďte predajcom. Nákup tovaru na konci sezóny. Napríklad zimné koberce sa často predávajú koncom zimy / skoro na jar a jesenné odevy sa predávajú.
 • Skontrolujte náhradné diely do automobilov a na farme, či nie sú lacné vane, vedrá, vidlice na hnoj, metly, dokonca ohlávky, kefy, červy a ďalšie doplnky.

jazda na koni

Zníženie jazdných nákladov:

 • Ak sa zúčastňujete hodín, zvážte prechod na skupinové alebo dvojtýždňové kurzy.

Stabilné tipy na šetrenie peňazí:

 • Znížte veľkosť svojho stáda.
 • Niektoré píly predávajú brikety z mäkkého dreva. Môžu doručovať hromadne alebo si ich môžete naúčtovať sami.
 • Ak sa nepoužívajú, vypnite svetlá vo vašej stodole a aréne. Ak idete v noci, zapnite iba polovicu svetiel arény, ak nerobíte niečo, čo vyžaduje vynikajúce osvetlenie, napríklad skákanie.
 • Zmeňte typ dosky, za ktorú platíte. Ak platíte za plnú penziu, premýšľajte o pasienkoch.
 • Barter Barn pracuje na základe vašej zľavy so zľavou. Len sa uistite, že ste pripravení na prácu.
 • Kone krútte tak dlho, ako je to možné, aby nepokrývali drahé podstielky.

Jednoduché spôsoby, ako udržať náklady na starostlivosť o koňa:

 • Nechajte svojho koňa sedieť naboso. Predné topánky vyskúšajte iba v prípade, ak je váš kôň oblečený.
 • Dobrá základná starostlivosť o koňa môže zabrániť kolickým a iným zdravotným problémom, ktoré môžu viesť k veterinárnemu lekárovi.
 • Nerobte si svoju kobylu. Vo väčšine prípadov je nákup štvorročného koňa lacnejší a riskantnejší ako chov jedného z žriebät.
 • Ak vám váš veterinár obvykle okradne koňa, zvážte to. Obídenie imunizácie je však falošnou ekonomikou.

1. Экономия семейного бюджета – обязана стать важной финансовой привычкой 💸

Первое, что нужно запомнить: экономия - это не самое плохое в жизни, а даже наоборот, очень важное и нужное явление в нашей современной жизни. Экономия поможет вам грамотно, умно a správne контролировать и распределять свои расходы, отказаться от вредных для организма продуктов питания и привычек.

Veľmi často na prvý pohľad dostávame drobné, ale fixné náklady, ktoré sa nám zdajú „banálne“, ale v skutočnosti pre nás vytvárajú dobré diery v našom rozpočte.

Naučiť sa, ako správne a správne uložiť, potrebujete trpezlivosť a pracovať na sebe. Potom pochopíte, čo sú zbytočné náklady, a možno sa naučíte, ako investovať so ziskom a zarobiť na tom peniaze. Ak chcete vedieť, ako môžete zarobiť peniaze, potom vám pomôže náš článok „Ako zarobiť peniaze - TOP-45 spôsobov, ako zarobiť peniaze“.

Úspora - to neznamená, že musíte poprieť všetko, sú zlé výrobky a vo všeobecnosti je zlé žiť. Aby ste ušetrili prostriedky na správne rozdelenie peňazí, aby ste predišli zbytočným nákladom, racionálne rozdeľujte peniaze a neutrácajte ich za maličkosti. V tomto článku sa tiež naučíte, ako akumulovať peniaze pomocou špecializovaných techník.

Najprv musíte mať motiváciu, to je cieľ: Prečo musíte uložiť a čo je najdôležitejšie, ako to začať robiť. Možno si chcete kúpiť nové auto alebo byt? (V samostatnom článku sme už písali o tom, ako ušetriť za byt s malým platom). Alebo potrebujete dobrú opravu v byte?

Aby ste pochopili, ako začať ukladať, musíte zvážiť niekoľko krokov.

 1. musíte všetky náklady rozdeliť na potrebné a nie veľmi potrebné, to je zbytočné alebo také, ktoré môžu čakať,
 2. potom zvážime zdroje, ktoré musíte zaplatiť, a to: elektrina, voda, plynový, komunikácia atď.,
 3. potom musíte vypočítať náklady na výrobky a tiež venovať pozornosť vašej strave,
 4. zrušili sme percento ušetrených peňazí tak, aby neklamali, ale tiež pracovali.

Aj keď sa niektoré pokúsite odložiť 10 % (percento) z vášho mesačného príjmu, potom po dobu šiestich mesiacov alebo jedného roka nahromadíte pôsobivú sumu.

A znova opakujeme pravidlo: nemusíte vnímať úspory ako obmedzenie alebo zlý životný štýl. Naopak, pomôže to výrazne zlepšiť váš život.

pamätať: nemusíte zasahovať do seba, nebudete hladovať, sedieť doma v tme, šetriť svetlo alebo chodiť v odhodeniach. Na jeho uloženie všetko neplatí!

2. Musím šetriť jedlo a elektrinu?

Úspora potravín (výrobkov) - to neznamená sedieť hladné a šetrenie elektrinou - to neznamená sedieť v tme. Všetky potrebné výdavky zostávajú a budú odstránené iba nepotrebné a nepotrebné náklady.

Výdavky na jedlo - to sú náklady, ktoré môžeme ovplyvniť, pretože to závisí od našej túžby a od nášho výberu.

Musíte zistiť, v ktorých obchodoch nakupujeme výrobky, podľa akých kritérií vyberáme tieto výrobky a v akom množstve.

Zvyčajne sa v dôsledku nás objavia ďalšie výdavky nie je to správne strava, používanie škodlivých polotovarov, nákupy mimo zoznamu, neochota variť jedlo sami.

Platí to aj pre elektrinu: ak sa všetko urobí správne, nevzniknú žiadne finančné problémy.

Pravidlo 1. Elektrické spotrebiče používajte správne

Napríklad, nabíjanie telefónu alebo tabletu, vložené do zásuvky pre nič za nič, naďalej plytvá našou elektrinou, a možno ani nebudeme venovať pozornosť takémuto maličkosti alebo ich jednoducho zabudneme vybrať zo zásuvky. Vyzeralo by to maličko, ale naša elektrina je zbytočná.

To sa netýka iba mobilných telefónov, ale aj iných domácich spotrebičov, viacvrstvových, mikrovlnných, televíznych a iných zariadení.

Toto je jedno z prvých dôležitých pravidiel, ako môžete šetriť energiu.

Pravidlo 2. Pre elektrický sporák je dôležité používať správny riad.

Presnejšie povedané, pre horák. Koniec koncov, správne vybraná presne dimenzovaná panvica sa zahrieva rýchlejšie a kachle nielen ohrievajú vzduch. Je to jednoduché, však? Pravdepodobne každá pani má doma panvice na vyprážanie, veľké aj malé. Hlavnou vecou je ich správne používanie! Týmto spôsobom môžete výrazne ušetriť elektrinu.

Pravidlo 3. Musíte vedieť, kam správne umiestniť chladničku

Neverte tomu, ale chladnička je tiež „škodlivé“ zariadenie a „nesprávne“ konzumuje veľa energie, ak je vložená nesprávne. pamätať: ak bude chladnička umiestnená mimo elektrického sporáka, bude menej „vetrať“ elektrinu.

Nie každý má samozrejme veľké a priestranné kuchyne, ale pravdepodobne umiestnite chladničku tak, aby nebola ani na tej istej strane ako sporák a nedotýkala sa jej.

Pravidlo 5. V noci vypnite elektrické spotrebiče

Mnoho elektrických spotrebičov musí byť v noci a dokonca aj počas dňa, keď ich nepoužívate, vypnuté zo zásuvky, a to ešte viac, keď nie ste doma. Nie je to také ťažké: ak opustíte domov - vypnite to, prečo by mali pracovať zbytočne.

Len a 5 Tieto pravidlá vám pomôžu ušetriť energiu vo vašom byte. Nie je to ťažké, však?

Tu je niekoľko tipov, ako ušetriť na elektrine:

 • Ak sa rozhodnete kúpiť akýkoľvek druh domácich spotrebičov, potom venovať pozornosť jej spotrebe energie, Je zrejmé, že domáce spotrebiče, ktoré využívajú menej energie, sú oveľa drahšie, ale verte mi: v budúcnosti sa táto suma vyplatí v dôsledku úspor. A koľko je preplatok za tento rok!
 • Veľmi dobrý a užitočný zvyk - vypnite svetloopúšťať miestnosť. Bohužiaľ, nie každému sa to dáva a veľa ľudí na to jednoducho zabudne. V takom prípade si môžete kúpiť infračervené senzory, ktoré môžu šetriť elektrinu bez vašej účasti a zbytočných pohybov.
 • Lepšie využívanie energeticky úsporných žiaroviekako obyčajne. Za zmienku tiež stojí nočné lampičky, pretože je lacnejšie ich používať ako trojramenný luster.
 • Použite termosku je výhodnejšia ako varenie kanvice niekoľkokrát, pretože termoska si môžu udržať teplo niekoľko hodín.

Ak budete postupovať podľa týchto užitočných a najdôležitejších jednoduchých tipov a trikov, sami uvidíte zmeny vo vašich účtenkách a potom vo vašej peňaženke.

4. Ako ušetriť na produktoch 🥗🍓 - 10 odborných tipov

Uvažujme v článku 10 Tipy, ako ušetriť na jedle:

Tip 1. Odborníci sa domnievajú, že nie je potrebné vyberať výrobok podľa jeho krásneho obalu a čím sú drahšie, tým lepšie, ale najprv sa musíte zoznámiť s jeho zložením. Vysoká cena nezaručuje vysokú kvalitu. Venujte pozornosť aj akcie, zľavya bonusy, Mnohé supermarkety nám takéto programy ponúkajú.

Je zrejmé, že na prvý pohľad sa môže zdať, že rozdiel v 5 rubľov bezvýznamné a na tom veľa ušetríte. Je to však chybný názor väčšiny ľudí, pretože ak vypočítate rozdiel aj za mesiac, budete príjemne prekvapení. A predstavte si, koľko úspor ročne?

Tip 2.Písanie zoznamu najpotrebnejších výrobkov a nasledujte to. Nakupujeme iba tie výrobky, ktoré sú na zozname. Vyhnete sa tak neplánovaným výdavkom. Existujú tiež všetky druhy aplikácií pre telefón a pomocou nich môžete ušetriť nielen svoje peniaze, ale aj čas. Všetky vaše informácie sa tam uložia a nebudete musieť neustále premýšľať o týchto zoznamoch.

Tip 3.Je dôležité vziať si so sebou toľko peňazí, koľko potrebujete.ale už nie. Potom sa budete môcť vyhnúť zbytočným výdavkom. Vezmite si určitú čiastku, vypočítajte ju tak, aby ste mali dostatok iba na potrebné výrobky a potom už jednoducho nebudete mať nič na nákup neplánovaného tovaru. Takto môžete výrazne ušetriť na výrobkoch.

Tip 4. Vedeli ste, že hladný človek má iný mozog ako dobre živený? Aby sme sa vyhli pokušeniu, musíte ísť do obchodu naplno! A potom pochopíte, že všetky tieto „dobroty“ nepotrebujete vôbec.

Tip 5.Pokúste sa bežať do obchodu v deň výplaty, V tento deň sa človek skutočne cíti bohatší, ako v skutočnosti je, a môže minúť oveľa viac peňazí, ako vypočítal. Tu vznikajú finančné ťažkosti, pretože nič nechýba a do konca mesiaca môžete zostať bez centov peňazí.

Tip 6. Odborníci tomu veria lepšie platiť v hotovostinamiesto plastových kariet. Plastová karta je nepochybne najpohodlnejším spôsobom, ako zaplatiť za nákupy, ale nie je najekonomickejšia, pretože kupujúci necíti skutočné peniaze a je ťažšie sa s nimi rozlúčiť.

Tip 7. Analógové produkty sú najlepším spôsobom, ako ušetriť! Absolútne každý produkt má náhradu za seba oveľa lacnejšie ako on, Hlavná vec je behať po obchodoch, hľadať a nájsť tento analóg. Musíte sa naučiť, ako nepodľahnúť pokušeniu obchodníkov, pretože vždy nájdu spôsob, ako vás „vysať“, niečo drahšie.

Tip 8.Pamätať! Drahé a krásne zabalené výrobky vás vždy upútajú. Vyzerajte lepšie na policiach nižšie, „kopajte hlbšie“ tam, s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete podobný produkt lacnejší ako to, čo ste videli, pretože drahé výrobky budú vždy v dohľade.

Tip 9.Pravidlo pre podobné výrobky platí aj pre iné výrobky.napríklad lieky. Väčšina liekov má analógy s rovnakými liečivými vlastnosťami, často sa líšia iba menom a výrobcom.

Tip 10.Pokiaľ je to možné, neberte deti do obchodu! Deti, samozrejme, majú šťastie a niekedy chcete rozmaznávať svoje dieťa, ale koniec koncov sa deti ponáhľajú do všetkého krásneho a tieto výrobky sú často drahé. Je lepšie nechať dieťa doma a kúpiť si ho napríklad lacnejšiu čokoládovú tyčinku - dieťa bude mať všetko sladké pre radosť a vyhnete sa záchvatom hnevu v obchode.

Jeme zdravé, a čo je najdôležitejšie, nie drahé!

Pamätajte, že konzumácia zdravých potravín neznamená drahé a nemusíte hladovať, aby ste šetrili. Naopak, náklady na zdravú výživu sa dokonca znižujú.

Zdravé jedlo napríklad obilniny, mliečne výrobky, nízkotučné mäso, lacnejšie ako rýchle občerstvenie. Navyše nie je známe, z čoho sa vyrábajú koláče a párky v rožku v stánku za rohom alebo v neďalekej kaviarni. A tu varíte vlastnými rukami a viete všetko o svojom domácom jedle.

Tu je niekoľko ďalších tipov na nákup zdravých potravín:

 1. Je výhodnejšie kúpiť výrobky podľa hmotnosti ako v pôvodnom balení. Balené obilniny a cestoviny, ako aj cukor a múka sú oveľa drahšie ako podľa hmotnosti.
 2. Ak kupujete výrobky na trhu, nezabudnite vyjednávať! A na tom nie je nič hanebné. Je dôležité, aby predajcovia predávali svoje výrobky, ale je výhodné, ak si ich kúpite.
 3. Je lepšie prísť na trh neskoro popoludní, kedy predajcovia výrazne znížia cenu.
 4. Je lepšie kúpiť mäso vo veľkom kuse a doma už rozdelené na časti, ktoré potrebujete. Za cenu takého mäsa vyjde lacnejšie, ako keby ste ho kúpili za kilogram.
 5. Ak máte obed v práci, potom si zoberte jedlo. Opäť opakujeme, že jete svoje vlastné varené jedlo, čo znamená, že automaticky sa vyhnete otrave jedlom a ušetríte na tom!
 6. Pokúste sa zostaviť menu týždeň vopred - pomôže vám to kúpiť iba potrebné výrobky.
 7. Prvé kurzy sú považované za zdravšie ako druhé kurzy a ešte úspornejšie a lacnejšie!
 8. Porovnať ceny v niekoľkých obchodoch. Nebuďte leniví, každý obchod má svoj vlastný čip a svoje propagačné akcie.
 9. Nie je potrebné kupovať drahé mäso, napríklad bravčové mäso, pretože z kuracieho mäsa si môžete uvariť aj veľa chutných a zdravých jedál! Teraz na internete nájdete veľa receptov, ktoré vám vyhovujú, a nemusíte sedieť a vymýšľať svoje vlastné. Hlavná vec nemá byť lenivá!
 10. Jogurty možno nahradiť kefírom a fermentovaným pečeným mliekom. Jogurty obsahujú všetky druhy zahusťovadiel, farbív a cukrov. Tak prečo ich nenahradiť jemnejším a lacnejším kefírom pre telo?
 11. Pasterizované mlieko je oveľa lacnejšie a užitočnejšie ako sterilizované. Mlieko sa skladuje v škatuli dlhšie ako mlieko vo vreciach. A to je jeho jediné plus. Takže to stojí za to preplatiť?
 12. Pokúste sa klobásu odmietnuť, je možné ju nahradiť mäsom, je zdravšie a lacnejšie.
 13. V sezóne kupujte čerstvé ovocie a zeleninu, potom ich môžete zmraziť. Všetky výživné látky v nich zostanú a ušetríte veľa, pretože v zimnom období sú oveľa drahšie.

Pri kontrole diéty a dodržiavaní našich rád aj na konci mesiaca uvidíte rozdiel. A nejde len o peniaze, ale aj o zdravie. Koniec koncov, všetci slávni odborníci na výživu a lekári odstránia z jedla mastné, sladké a najmä rýchle jedlo.

Používanie týchto jednoduchých pravidiel vám pomôže výrazne ušetriť na produktoch, udržiavať rozpočet, ako aj zdravú myseľ a tvar!

5. Ako sa naučiť šetriť peniaze a ušetriť pomocou malého platu 💰 - 15 užitočných tipov

Na začiatok sa pozrieme na pravidlá a spôsoby, ako ušetriť peniaze. A aj keď máte malý plat, potom to nie je desivé!

Existuje niekoľko osvedčených spôsobov, ako sa naučiť, ako ušetriť peniaze a ušetriť peniaze s malým platom. A čo s nami kurz dolára stále robí, si myslíme, že musíme iba postupovať podľa navrhovanej rady. Pozri tiež: „Čo sa stane s dolárom?“

Tip číslo 1. Stanovte si svoje finančné priority

Koniec koncov, musíte pochopiť, že váš finančný rozpočet funguje iba pre vás a že od vás môže závisieť iba vaša finančná pohoda.

Koniec koncov, odpad sa dá robiť s výhodou aj bez nej. Ako však potom pochopiť, aké užitočné sú naše náklady? Poďme na to.

Od životného štýlu človeka sú jeho náklady tiež veľmi závislé. Napríklad, mladí ľudia často podľahnú zbytočnému pokušeniu. Je zrejmé, že existuje len málo životných skúseností, ale to môže viesť k finančným chybám. Mladí ľudia, ktorí si veci kupujú sami, často pozerajú na produkty, ktoré pravdepodobne nepotrebujú, ale vedúci priatelia radili, že reklama je krásna alebo že táto móda už skončila ....

Výdavky sú rozdelené do troch typov Je to tak naliehavý, nie sú naliehavé a vôbec nie naliehavé, Pokúste sa vytvoriť zoznam týchto a týchto nákladov pre seba a možno pochopíte, že absolútne nepotrebujete a že ich môžete zo zoznamu odstrániť.

Naliehavý odpad - je to zrozumiteľné, jedlo, pomôcky, prípadne oblečenie a ak existujú pôžičky.

Nie je to urgentné - Ide napríklad o rodinnú dovolenku, je možné ju odložiť alebo príspevky na štúdium.

No a vôbec nie naliehavé všetci dobre poznáme - sú to reštaurácie, zábava, nákup nového telefónu, ak je ešte starý, nákup drahých módnych odevov len preto, že vyšla nová reklama. To všetko sa môže na chvíľu odložiť, a ak ho zrevidujete, môžete a všeobecne na to nestrácať peniaze.

Poslednému bodu by sa mala venovať pozornosť ako prvá. Koniec koncov, je dôležité stanoviť si svoje životné priority a pochopiť svoje životné ciele.

Ak je pre vás nákup drahých odevov nevyhnutnou súčasťou života, a nie napríklad získanie vzdelania a investovanie do štúdia, je nepravdepodobné, že by ste mali sporiaci .

Vzťahuje sa to aj na zábavné a návštevnícke zariadenia, ako je káva, reštaurácie, pretože to nie je najdôležitejšia vec v živote.

Tip číslo 2. Zaznamenávame príjmy a výdavky

Všetci finančne úspešní ľudia takéto správy vedú. V skutočnosti s dobrým príkladom uvidíte, čo presne vám prináša diery vo vašom rozpočte. Napríklad to bude výlet do kaviarne, takéto mesačné návštevy nejedia malé množstvo peňazí a vy sami pochopíte, že to možno odstrániť.

Nakoniec, keď uvidíte všetky presné údaje o svojom rozpočte, a nie tak, ako si pamätáte, budete prekvapení, koľko ste minuli bez premýšľania.

Ako veľmi slávny rečník Anthony Robbins povedal: „Čo sa nedá merať, nemôže sa kontrolovať". Nezabudnite na toto pravidlo a pomôže vám dosiahnuť osobný úspech.

Ak máte stále ďalšie príjmy, musíte o nich viesť záznamy. Koniec koncov, ak existuje niekoľko spôsobov vášho dodatočného príjmu, potom vám účtovníctvo pomôže zistiť, ktorý zdroj príjmu je výnosnejší a ktorý potrebuje väčší dôraz.

Vo všeobecnosti je dnes 21. storočie a informačné technológie sa vyvíjali rôzne program a aplikácie, pre finančné účtovníctvo, čo znamená, že nemusíte kresliť tabuľky ručne.

Je len potrebné vyskúšať niekoľko programov a vybrať ten, ktorý je vám najbližší a bude mať pohodlnejšie rozhranie. Opäť je viditeľnosť finančná gramotnosť, Viditeľnosť pomôže identifikovať a nasmerovať vaše výdavky a príjmy správnym smerom.

Odborníci to dokázali až 95 percent Rusi míňajú oveľa viac svojich peňazí v deň výplaty. A tieto percentá sa nevzťahujú na príjem.

Ak môžete zvýšiť svoju finančnú gramotnosť, pomôže vám to radikálne zmeniť váš život. A budete to cítiť.

Tip číslo 3. Odmietame pôžičky

Ak sa chcete dozvedieť, ako ušetriť a ušetriť, musíte sa vzdať pôžičiek.

Kreditná karta je neuveriteľným pokušením pre osobu, ktorá podľa všetkého nemá žiadne peniaze navyše, ale zároveň je. Takto sa človek dostane do tzv. Úverového triku, z ktorého bude veľmi ťažké sa dostať von. Veľmi dobrým tipom je preto vyhodiť svoje kreditné karty!

Ak k tomu dôjde a máte pôžičky, ktoré nemôžete získať nikde inde, musíte si preštudovať podmienky, za ktorých ste si vzali pôžičku, môže byť lepšie vziať si ju do inej banky a uzavrieť túto banku, ak má priaznivejšie podmienky, napríklad menší záujem.

Rada: Ak sa chystáte vziať pôžičku, je lepšie vziať si ju na dlhšie obdobie, potom bude mesačná splátka oveľa nižšia. Samozrejme, príde o niečo viac úrokov, ale môžete zaplatiť mesačne namiesto 10 tisíc iba 5. A to váš rozpočet natoľko nezasiahne. Finančné ťažkosti s pôžičkami z toho sa skutočne stávajú príliš veľkou záťažou na mesiac.

Všeobecne platí, že pred prijatím úveru musíte skontrolovať niekoľko bánk a preskúmať podmienky každej z nich. Ведь у многих банков проценты просто грабительские!

Совет №4. Сдерживаем соблазн потратить деньги

Уходя с работы, или откуда-нибудь еще, не стоит заходить в супермаркеты без своего списка продуктов. Так вы избежите соблазнов, ведь у маркетологов тысяча способов, чтобы выманить у вас ваши денежки.

Je lepšie pokojne prísť domov, oddýchnuť si, urobiť si zoznam produktov, ktoré potrebujete, a potom odvážne ísť do obchodu. Ešte lepšie je, keď vezmete so sebou množstvo peňazí, na ktoré sa spoliehate, ale nie viac. Nechajte peniaze doma, nebudú od vás utekať a nebudete ich míňať.

Tip číslo 7. Zlé návyky

fajčenie, alkohol, jedlo z rýchleho občerstvenia - to je nie lacné koníčky, Prečo utrácať toľko peňazí za niečo, čo jednoducho ničí vaše zdravie? Pokúste sa vzdať všetkých týchto zlých návykov a ďakujem vám nielen vašej peňaženke, ale aj vášmu zdraviu.

Počítajte sami, fľaša piva a balenie cigariet stoja v priemere 50-70 rubľov. Áno, ak sa toho vzdáte, môžete si za rok vyzdvihnúť nový notebook, iba za ušetrené peniaze! A tak si pre seba vyberte, čo je pre vás dôležitejšie.

Tip číslo 9. Nastavte počítadlá

Nastavte si vodomer, plyn a elektromer. Vymeňte obyčajné žiarovky za energeticky úsporné a nezabudnite vypnúť svetlá! Všetky tieto malé veci vám pomôžu ušetriť na bývaní. Jednoduché, však? Nikto vás núti sedieť v tme, ale len postupujte podľa niektorých pravidiel a uvidíte rozdiel!

Tip číslo 11. Optimalizujeme náklady na komunikáciu, internet atď.

Nielen zlé návyky od nás berú dobré množstvo peňazí, ale aj zdanlivo neškodné veci mobilná komunikácia a internet.

Koniec koncov, veľa ľudí spája služby, ktoré absolútne nepotrebujú, a dokonca ani netušia, koľko peňazí sa zožiera za tieto služby za rok. A samotní telekomunikační operátori niekedy k vám nenápadne pripájajú takéto služby, preto venujte zvýšenú pozornosť zostatku na vašom telefóne.

V záujme šetrenia a akumulácie peňazí môže mať zmysel získať inú prácu, t. zmeň ju. Na tento účel odporúčame prečítať si článok „Ako sa správať v rozhovore?“

Na záver tejto kapitoly vám ukážeme, ako správne zostaviť tabuľku výdavkov.

6. Ako ušetriť peniaze v rodine - tabuľka 3 druhov výdavkov 📊

Pomocou tejto tabuľky môžete monitorovať a kontrolovať svoj rozpočet a vyčiarknuť zbytočné výdavky. Pomôže vám určiť, ako ušetriť a správne šetriť.

Tabuľka troch druhov výdavkov:

Potrebné a naliehavé náklady.Nie príliš naliehavé, sekundárne náklady. Nie príliš naliehavé, alebo jednoducho PENIAZE.
1 Potravinárske výrobkyZískanie vzdelaniaKaviarne, kluby, reštaurácie
2 pomôcky

(elektrina, plyn, voda)

Nákup nábytkuRýchle občerstvenie, drahé sladkosti, sóda
3 Cestovné, plynNákup digitálnych a domácich spotrebičovhazardné hry
4 Mobilné pripojenie, internetVážené módne veciZlé návyky - rýchle občerstvenie, alkohol, cigarety
5 oblečeniehobbyZbytočné pripojené služby v telefóne

Ako vidíte z tabuľky, posledný stĺpec si vyžaduje osobitnú pozornosť. Nakoniec, aj keď je odtiaľto odstránený jeden bod, môžete vidieť výsledok na ušetrených peniazoch.

7. Ako správne ušetriť peniaze 📝 - 4 metódy, ako ušetriť peniaze

Úspora peňazí samozrejme nie je taká jednoduchá a jednoduchá. Musíte sa to naučiť a budete potrebovať trochu úsilia a trpezlivosti. Ale aj to najviac disciplinovaný, výpočtu a zodpovedný osoba má riziko, že urobí chybu.

Pozrime sa najčastejšie chyby medzi ľuďmi a tiež študovať tipy a odborné pravidlá eliminovať tieto chyby.

Ak ste už začali zhromažďovať prostriedky, je to už dobré. Ale ako správne ušetriť peniaze a zvoliť si správny spôsob? A zlomíte sa o pol roka? Možno nie je vaša stratégia tak dokonalá, ako si myslíte.

Pozrime sa ďalej na osvedčené metódy šetrenia peňazí.

Metóda číslo 1. Čo zostáva, odložte!

Platíte teda všetky potrebné účty, pomôcky, nakupujete produkty a všetko, čo zostane, pošlete do banky. Upozorňujeme však, že nemáte žiadny cieľ a ani neviete, akú konkrétnu sumu vám zostala po všetkých nákladocha hádzajte iba zvyšok.

Skúste svoju techniku ​​prestavať inak. Keď dostanete zaplatené úplne prvý účet, musí existovať sporiaci účet. Vytvorte si svoje vlastné zlaté pravidlo.

Vypočítajte, koľko môžete banke dať za mesiac, a urobte to prvé. A ak sa vám to nepodarí, dobre sa stane niečo, napríklad, nie je čas alebo existujú pokušenia minúť peniaze čo najskôr, potom službu pripojte k banke automatický debet z karty určitej sumy na váš sporiaci účet.

Týmto spôsobom môžete ušetriť peniaze a ušetriť čas. A na tieto práce budete zabudnúť. A potom vás váš sporiaci účet príjemne prekvapí.

Metóda číslo 2. Kde sú peniaze uložené?

Ako sme sa už dozvedeli, sporiaci účet je úžasný. Je však dôležité presne vedieť, kde sú vaše prostriedky uložené v banke alebo na plastovej karte?

Koniec koncov, ak sú peniaze na karte, potom je tu veľké pokušenie minúť všetky nahromadené prostriedky. A to je celkom pohodlné a ľahké, stačí použiť bankomat na ulici. A aj keď bol tento nákup požadovaný, s najväčšou pravdepodobnosťou ho budete ľutovať.

Namiesto toho je lepšie otvoriť vklad v banke s vysokým percentom, napríklad na rok, s kapitalizáciou úroku z vkladového účtu. O kapitulácii príspevku sme písali skôr v jednom z našich predchádzajúcich článkov - odporúčame vám, aby ste si ho prečítali.

Takže jednoducho neutrácate peniaze, jednoducho neinvestujete všetko naraz, ale trochu zanechajte na svojom sporiacom účte, inak môžu nastať núdzové situácie.

Táto metóda je jednou z najdôležitejších, pretože musíte ušetriť peniaze kompetentne prostredníctvom ich výnosnej investície. Peniaze možno investovať do rôznych finančných nástrojov s určitou ziskovosťou. Tu odporúčame prečítať článok - „Ako a kde investovať peniaze s cieľom získať mesačný príjem.“

Metóda číslo 3. Každý účet slúži na konkrétny účel

Ak máte iba jeden sporiaci účet, pravdepodobne sa vám zdá, že je všetko v poriadku a peniaze sa hromadí dosť rýchlo a pre všetky vaše túžby bude dosť. Samozrejme. ak uložíte iba na jeden cieľ, napríklad na auto alebo byt, potom je všetko v poriadku, táto metóda je pre vás.

Ak však máte niekoľko túžob, potom jeden sporiaci účet nebude stačiť, pretože neuvidíte konkrétny pokrok, čo komplikuje výpočet vašich úspor. Bude pre vás veľmi ťažké vypočítať, čo už ste akumulovali saa s čím ďalej čakať.

Ak sa chcete vyhnúť takýmto problémom a ťažkostiam, musíte získať niekoľko sporiacich účtov. A nech je každý sporiaci účet navrhnutý na konkrétny účel, napríklad „autom», «do bytu», «o vzdelávaní», «do chaty„A tak ďalej. Skôr je to tak, že šetrenie peňazí je správne, pretože každý „účet“ má svoju „poslanie“.

Metóda číslo 4. Nevzdávaj sa všetkého

Nestojí to za to, zavesiť sa odložiť, odložiť, odložiť, Nemusíte sa konkrétne vzdať vecí, ktoré vám prinášajú potešenie, pretože ide o veci, ktoré naše „šťastný indikátor"a dobrá nálada.

Mnohé, ako sme už povedali, zvyky a zábava, by sa, samozrejme, mali opustiť, to však neznamená, že sa musíte stať pokryteľom, nechať sa hladovať, nechoďte nikam a dokonca ani sedieť v tme.

Po ukončení ročného sporiaceho účtu by ste mali premýšľať o vážnejších investíciách a na dlhšie obdobie. Koniec koncov, vy sami pocítite rozdiel a chcete zlepšiť svoju finančnú situáciu.

Pin
Send
Share
Send
Send