Užitočné tipy

Ako ľahko odstrániť rukavice pre mačky doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Tento článok napísal Pippa Elliott, MRCVS. Elliot, BVMS, MRCVS je veterinárny lekár s viac ako 30 ročnými skúsenosťami vo veterinárnej chirurgii a liečbe spoločenských zvierat. V roku 1987 promovala na univerzite v Glasgowe, kde získala titul vo veterinárnom lekárstve a chirurgii. Pracoval na tej istej klinike zvierat vo svojom rodnom meste viac ako 20 rokov.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 11. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Mačky sú známe tým, že sa o svoje vlasy efektívne starajú nezávisle, ale to neznamená, že nemusia pomáhať monitorovať svoju čistotu a zdravie. Staré, oslabené, veľmi bacuľaté a dlhosrsté mačky sú náchylnejšie k zamotaniu vlasov, vďaka čomu na nich môžu často tvoriť spletky pripomínajúce dredy. Vyzerajú nielen neatraktívne, ale môžu spôsobiť aj nepohodlie zvierat, spôsobiť kožné problémy a dokonca sa stať útočiskom helmintov, kliešťov a iných parazitov. Napriek tomu, že je lepšie predchádzať tvorbe spleti pravidelnou prehliadkou a česaním srsti domáceho maznáčika, existuje niekoľko spôsobov, ako sa doma zbaviť spletitých mačiek. Ale ak sa vám to nepodarí, alebo ak máte pochybnosti o tom, že môžete cievky bezpečne odstrániť, budete musieť kontaktovať profesionálneho lekára alebo veterinárneho lekára.

Dôvody pre vytvorenie warlokov

Väčšina mačiek netvorí zhluky vlasov, ak sú zdravé a schopné sledovať svoju srsť. Avšak niektoré z plemien s dlhou našuchorenou "bavlnou" vlnou s veľmi hustou podsadou sú náchylnejšie na tvorbu padnutej a zhutnenej vlny viac ako iné. To sú Peržania a turecká Angora.

Súčasne také dlhovlasé domáce zvieratá, ako sú „Sibírske“ a Mainské mývalia, trpia stále menej a menej tundrou, pretože majú dlhú chrbticu a väčšinou hrudky sa tvoria na miestach veľmi hrubých, zvlnených a kučeravých podsad - na „golieri“. „A na nohaviciach.

Takáto vlna má tendenciu lipnúť na susedných vlnách a stáva sa hustejšou a vytvára plsť - to je spleť. Vyskytuje sa vo väčšine situácií v nasledujúcich prípadoch:

 • zviera je zle sledované alebo vôbec nevyčesané,
 • často sa formácie objavujú počas obdobia topenia, keď vlna začína aktívne stúpať, a nikto jej nepomáha zbaviť sa jej,
 • často skutočnosť, že vlasy mačky začali padať, naznačuje, že zviera je choré,
 • v zriedkavých prípadoch samotné zviera odmieta olizovať, takže majitelia musia sledovať jeho srsť a umyjú si ho šampónom a keď sa napenia, vlna sa dôkladne rozdrví, čo vedie k hustej plsti,
 • Koltuny sú častým javom u lenivých a tukových obéznych zvierat.

Vo väčšine situácií so zdravotnými problémami u zvierat je na vine osoba, takže všetci majitelia by mali presne vedieť, ako sa zbaviť červov mačiek a ako zabrániť ich formovaniu v budúcnosti.

Poškodenie zrazenej vlny z dôvodu zdravia zvierat

Keď sa rohože objavia u mačiek, ich prirodzená schopnosť olizovať je narušená, kožušinový plášť je kontaminovaný, solený a to je vynikajúca živná pôda pre mikroorganizmy. U takéhoto zvieraťa je pravdepodobnejšie, že „vyzdvihne“ huby, lišajníky, blchy a vši.

Pod hrubými hrudkami, ktoré tvoria padlý a zhutnený kabát, sa objaví vyrážka a plienka a podráždenie kože sa môže zapáliť. Okrem toho zviera pociťuje nepohodlie a bolesť, pretože hrudky ťahajú pokožku. Ak ich je veľa, zviera veľmi trpí a môže ochorieť, jeho charakter dokonca kazí.

Odstránenie malých problematických útvarov

Vo väčšine prípadov sa korytnačky vyskytujú zriedkavo v dobre udržiavaných domácich mačkách, hlavne pri topení, a sú založené hlavne na krku a v oblastiach „fúzy“ a „goliera“, to znamená, že samotné zviera nemôže správne olízať dlhý hrubý kabát.

Ak má mačka malé spletence a je pravdepodobnejšie, že sa podobajú uzlom, môžu byť úhľadne a opatrne rozobraté ručne bez toho, aby zviera poranili. V takom prípade je lepšie konať spoločne, bez toho, aby ste si vynútili ostrosť. Potom je vhodné vyčesať srsť, aby sa odstránili zvyšky „mŕtvych“ vlasov.

Pre mačky je tento postup nepríjemný, preto je potrebné ho maznať, hovoriť tichým hlasom a liečiť ho, aby hrebeň a nožnice neboli spojené s nepríjemnými momentmi.

Ak je koltun tesný, pritiahne pokožku pod ňu alebo sa nachádza v jej blízkosti, existuje iba jedna možnosť - rezať. V ideálnom prípade by ste mali používať nožnice so zaoblenými hranami, napríklad na rezanie detských nechtov.

Vo všeobecnosti je najlepším spôsobom, ako rozčesať zamotanie mačky, zabránenie ich formovaniu.

Ako znížiť guľu z vlny

Keď je potrebné odrezať hrudky, vyvstáva tiež otázka, ako odstrániť malé splietky z domácej mačky, aby sa náhodne nezranili. Po prvé, zviera musí byť upevnené, po druhé, použiť ostré nožnice s tupými hranami, a po tretie, rezať pozdĺž formácie a potom opatrne v etapách odrezať vlnou.

U mačiek sa niekedy odporúča používať koláče so sprejom, ktorých hodnotenie je veľmi priaznivé a pozitívne. Je to potrebné najmä pre zvieratá s „bavlnou“ vlnou, ako sú Peržania a Angora. S jeho pomocou môžete rýchlo a bezbolestne odstrániť spleti.

Starostlivosť o mačku

Počas obdobia aktívneho topenia alebo po chorobe môžu rohožky našuchorenej mačky zakrývať takmer celé svoje telo. Často sa to stáva u mačiek, ktoré majú voľný výbeh alebo boli odvedené do krajiny na leto. Nemôžete zanechať vlasy, ako je tento, prach, špina, hmyz a častice rastlín spadnú do útvaru, čo spôsobí, že zviera veľmi utrpí.

V horúčave pod takými plstenými uzlami bude pokožka víriť a horieť. Preto, ak má mačka všetku vlnu v strapcoch a prostriedky na odstránenie spleti u mačiek nefungujú, jediný spôsob, ako to urobiť, je úplne odrezať spadnutú oblasť srsti.

Niekedy, keď takmer celý kabát spadol, po odstránení strapcov bolo zviera strihané pod zastrihávačom, pričom zostala iba hlava, chvost a niekedy aj „golier“ nadýchaný. Potom vlasy narastú rovnomerne, bude sa o ne ľahko starať a zviera si rýchlo získa estetický vzhľad.

Ak je zviera agresívne alebo neviete ako ho porezať, požiadajte o pomoc veterinárneho lekára alebo kaderníka pre domáce zvieratá. Zranená mačka sa tam rýchlo dostane do perfektného stavu.

Prevencia problémov s kabátom mačky

Preventívne opatrenia pre všetky našuchorené dlhosrsté mačky, najmä pre Mainské mývalie uhlie, sibírske, angorské a perzské, zahŕňajú tieto jednoduché pravidlá:

 1. Zvieratá hrebeňajte najmenej raz týždenne (Perzania sa poškriabajú častejšie, niekedy každý deň).
 2. Ak chcete rozmotať uzol z vlasov, použite špeciálny sprej.
 3. Pri česaní srsti mačky použite hrebeň s okrúhlymi koncami zubov, aby mačka nepoškodila.
 4. Pri tavení je nevyhnutné odstrániť vypadávajúcu vlnu pomocou hladítka. Inokedy by ste tento nástroj nemali používať.
 5. V extrémnych horúčavách v krajine alebo doma stojí za veľmi ostrihanú mačku strih. Nebude to len brániť varovným zámkom, ale tiež ich chrániť pred prehriatím a úpalom.
 6. Niekedy, aby ste zabránili tvorbe spleti, musíte zmeniť mačacie jedlo alebo pridať trochu tuku a vitamínov.

Dobrý majiteľ monitoruje zdravie svojho domáceho maznáčika a jeho vzhľad. Malé kožušinové tesnenia je potrebné odstrániť okamžite, potom nebude potrebné pracné odstraňovanie cievok. Jednoduché vyčesávanie netrvá dlhšie ako päť minút denne, zvieraťu má veľa radosti, ak je správne vykonané, a chráni ho pred bolestivými formáciami v luxusnej chlpatej kožušine.

Aké sú nebezpečné triky

Všímajúc si zamotanie mačky, je potrebné problémy čo najskôr napraviť. Dôvodom je skutočnosť, že v čase hry alebo potýčky s inými zvieratami môže byť mačka zranená. Po poškodení kože sa mačka stáva podráždenou, cíti bolesť.

Hrudky vlasov na tele zvieraťa nie sú nebezpečné, ale neodporúča sa ich ignorovať. U zanedbaného zvieraťa sa okrem rohoží objavujú aj lupiny, čo komplikuje túto úlohu. Odstránenie lupín je omnoho ťažšie ako rezanie alebo rozmotávanie malých trichómov.

Vlny vo viazanej hlave bránia normálnemu rastu chĺpkov, čo vedie k porušeniu normálneho rastu vlasov v oblasti vytvorenej hlavičky. V pokročilých prípadoch môže mačka tvoriť škvrny alopécie na pozadí trichómu. Pravidelné olizovanie a hryzenie spleti spôsobuje vážne poškodenie pokožky s ďalším vážnym podráždením.

Okrem toho ektoparazity dokonale žijú a množia sa v kusoch plstenej vlny. V spleti vytvorenom na tele mačky existujú nádherné podmienky na vývoj blch a iných parazitov. Nadmerná suchosť pokožky v oblasti trichómu vyvoláva vznik lupín.

V opačnom prípade je zvýšená vlhkosť, najmä v oblasti trieslovín, vynikajúcim médiom na šírenie patogénnych mikroorganizmov s ďalšou tvorbou plačového ekzému a vredov.

Ako vyčesať zamotané mačky

môžete bojovať s warlocks: hrebeňom alebo rezom

Ľudia, ktorí majú málo skúseností so starostlivosťou o chlpaté mačky, nemusia zdôrazňovať výskyt hrčiek. Niektorí veria, že stačí odrezať objavený golier. V skutočnosti sa však môžu mačky po strihu zmeniť. Srsť môže meniť odtieň a / alebo textúru. Takéto zmeny sú nežiaduce pre čistokrvné mačky. Preto, ak je to možné, mali by ste ich najskôr vyskúšať.

Mačka mojej babičky (Musya) bola veľmi našuchorená, aj keď nie čistokrvná mačka. Mačka často chodila po ulici, a preto mala na krku a žalúdku spletence. Obzvlášť často sa to začalo diať po 15 rokoch. Stará Musya už nebola tak flexibilná a nedokázala sa sama o seba vyčesať. Vlasy mačky boli mäkké a tenké, a preto sa zdali ešte krehkejšie. Preto sme sa sami bojili vyčesať. Babička vzala mačku večer do náručí a hladila ju, až kým zaspala. Babička jej prstami odtrhla od úst. Niekedy to trvalo niekoľko hodín, ale mačka nebola zranená. Musya sa musela rezať iba raz, keď sa vrátila domov v tŕni lopúcha.

Klasické česanie a rezanie

Jazyk môžete vyčesať ktorýmkoľvek hrebeňom s častými zubami.

Ak chcete zamotať spleť s hrebeňom, musíte postupovať podľa nasledujúceho postupu:

 1. Počkajte, kým bude mačka v dobrej nálade.
 2. Kočku položte tak, aby bola hrudka dobre viditeľná.
 3. Porozprávajte sa s mačkou a milujte ju.
 4. Dajte jednu ruku tesne nad tangenu (na fixáciu pokožky).
 5. Použite krátke, neostré pohyby na rozčesávanie pozdĺž sekačky, až kým nebude rozdelená na niekoľko častí.
 6. Rovnakým spôsobom vyčesajte každú časť kužeľa.
 7. Mačka mačte na mieste, kde bývala hrudka.

Táto metóda je vhodná na odstránenie 1 - 2 kusov. Je dôležité nevykonávať žiadne náhle pohyby, pretože ak potiahnete kožu, bude zviera zranené. Česanie by sa nemalo zmeniť na mučenie. Ak existuje niekoľko zamotaní a ich česanie s hrebeňom nie je možné, môžete ich strihať nožnicami. V takých prípadoch je sekáčik rozrezaný. Pokúste sa to urobiť tak opatrne, ako je to možné, aby ste domáce zviera nepoškodili. Polovice vyrezaného kusu sa už dajú ručne rozobrať a zvyšky zamotanej vlny sa dajú odstrániť hrebeňom. V takom prípade je možné zachovať čistý vzhľad zvieraťa (pri rezaní sekáčika „pod koreňom“ zostávajú plešaté škvrny). Okrem toho si môžete kúpiť špeciálny prostriedok proti zubným kameňom (predávaný v lekárňach v zoo). S pomocou týchto prostriedkov sa rohože odstránia ešte ľahšie.

niekedy je vhodné ísť do špeciálneho salónu

Ak je priveľa spleti (a sú veľké), mačka sa musí úplne orezať. Zvyčajne je na hlave, nohách a chvoste „našuchorená“ (mačka sa stáva levom). V prípade, že majiteľ zvieraťa má skúsenosti s starostlivosťou o mačku, môžete tento postup vykonať sami. Ak sa bojíte poškodiť svojho domáceho maznáčika, môžete sa obrátiť na kaderníka pre mačky (starostlivosť o majstra). V takomto salóne nielen odstránia strapce, ale tiež odporučia, ako sa majú starať o mačku, aby sa zastavenie vlny už neopakovalo. Vo veľmi pokročilých prípadoch (alebo ak mačka nedovolí, aby sa porezala) sa postup môže vykonať v celkovej anestézii. V každom prípade bude mačka vďačná za to, že sa zbavila nepríjemných hrudiek.

Som kategoricky proti zrážkam, ako možnosť zbaviť sa vlny. Mám 2 Peržanov a pri bežnej dennej starostlivosti takmer nepotrebujem hygienické zrážky. Ak vlna na určitých miestach odpadne, pokúsim sa rozmotať, ak je to úplne nemožné, prerušil som samotný golier. Hygienický strih je vítaný, iba ak je zviera veľmi zanedbané. Čistá pravda je, že farba a štruktúra srsti sa po strihaní môžu zmeniť.

JuliRien, užívateľ fóra

http://mauforum.ru/viewtopic.php?f=37&t=60770&start=30&view=print

Koltunorez pre mačky

Okrem klasických spôsobov odstránenia warlokov existujú aj modernejšie. Jedným z módnych trendov je taký vynález ako koltunorez. Jedná sa o špeciálne zariadenie, pomocou ktorého môžete rýchlo a bezbolestne odstrániť padnuté hrudky. Koltunorez podobný hrebeňu, ale namiesto zubov (počet zubov od 4 do 12) sú tenké čepele. Používanie zariadenia je pre zvieratá bezpečné. Pri výbere noža sa môžete pokúsiť ušetriť peniaze výberom lacnejšieho modelu. Zvolený model by však mal byť vhodný pre vášho domáceho maznáčika (v závislosti od dĺžky srsti si vyberte rezačku s dlhou alebo krátkou čepeľou). Okrem toho sa musia zohľadniť ďalšie faktory:

 • počet zubov
 • dĺžka zubu
 • materiál čepele
 • rukoväť náradia.

Ak sa o mačku dobre postará, riziko tvorby spleti bude malé. V takýchto prípadoch je vhodné zariadenie s malým počtom klinčekov. A ak je zviera náchylné na tvorbu hrudiek, musíte si vybrať kolutora s najväčším počtom zubov. Okrem frekvencie čepelí musíte venovať pozornosť ich dĺžke. Na starostlivosť o mačku s už takými veľkými zamotmi je vhodné zariadenie s dlhými zubami. V snahe ušetriť peniaze nezabudnite venovať pozornosť materiálu čepelí. Frézy na hrudky nemôžu byť naostrené. Keď sú čepele matné, bude potrebné vymeniť zariadenie, preto je vhodné zvoliť zariadenie s čepeľami z nehrdzavejúcej ocele. Rukoväť zariadenia by mala byť ergonomická (pohodlná, pogumovaná). Balenie zariadenia musí byť neporušené. Ak sa vám zdá, že obal bol otvorený pred vami, ošetrte zariadenie vriacou vodou.

vertikálne rezné nože sú kolmé na rukoväť

Pre mačky strednej veľkosti s veľkými zamotmi je vhodná vertikálna krájačka s malým počtom stieračov. A ak je mačka veľká, na odstránenie spleti potrebujete zariadenie s maximálnym počtom stieračov. Horizontálny krájač je vhodný na časté používanie. Navonok je toto zariadenie podobné škrabke. Zuby sú rovnobežné s držadlom zariadenia. Kotúče kruhového tvaru sú nabrúsené tak, že jedna strana čepelí je ostrá a druhá strana tupá. Vďaka tomu sa fréza stáva bezpečnou na používanie. Dĺžka čepelí môže byť tiež rôzna.

pre vodorovné sekáče, zaoblené hrany

Vertikálne a horizontálne štiepkovače však nie sú veľmi vhodné na spracovanie ťažko prístupných miest (uši, labky atď.). A zviera nesmie dopúšťať „strašnú vec“ napríklad na slabiny. V takýchto prípadoch je potrebné koltunorez v tvare kvapky. Toto zariadenie je menšie ako ostatné krájače. Takéto zariadenie má zaoblený tvar a iba jednu čepeľ. Dá sa ľahko skryť v dlani a pri prvej príležitosti zo sekačky pre domáce zviera nepostrádateľne odstrániť.

Nestačí však len vybrať a kúpiť rezačku. Hromadné hrudky odrežte takým spôsobom, aby nepoškodili vašu mačku. Nie je ťažké používať koltunorez, ale na to musíte poznať niekoľko pravidiel:

 1. Pred vyčesaním musíte mačku upokojiť (ošetriť, domáceho maznáčika).
 2. Môžete požiadať ktoréhokoľvek člena rodiny (s ktorým sa mačka dobre zaobchádza), aby počas spracovania zviera držalo.
 3. Keď držíte mačku, musíte začať s vyčesávaním srsti rastom vlasov. Je dôležité nestláčať kožu domáceho maznáčika nožmi, aby sa nepoškodila.
 4. Na uľahčenie postupu môžete použiť špeciálny sprej, ktorý zjemní vlnené hrudky a umožní šľahanie sekáčky oveľa rýchlejšie.

Malo by byť zrejmé, že koltunorez je určený na odstránenie koltunov, ale nie na denné česanie. Príliš časté používanie zariadenia môže poškodiť srsť zvieraťa. Mali by ste sa preto pokúsiť zabrániť tvorbe vlnených hrudiek.

Prevencia penice

aby sa mačka neobjavila, treba sa o ňu každý deň starať

Чтобы не мучиться с удалением колтунов, можно просто не допускать их образования. Для этого нужно взять за правило каждый день посвящать некоторое время уходу за кошкой. Усатых питомцев нужно расчёсывать. Если животное попало в дом ещё будучи котёнком, то приучать к расчёске нужно сразу. Ежедневная процедура войдёт в привычку, а когда кошка вырастет, проблем с расчёсыванием не возникнет. Kočku však nemôžete len skombinovať so svojím (ľudským) hrebeňom. Každé domáce zviera musí mať vlastné toaletné potreby. V prípade mačky si musíte zvoliť kefu na vlasy v závislosti od typu a dĺžky vlasov. Pre mladé mačky a mačiatka si musíte kúpiť kefu. Umelé štetiny (napríklad nylon) majú antistatický účinok a „neroztrhávajú“ vlasy na pokožku.

Kočku čistím štetcom. Aj keď Khosya už vyrástla a zmenila sa na dospelú, náladovú mačku, štetec ju neodmietne. Odmieta iné hrebene. A keďže má Hoshi krátku, hladkú srsť, môžete ju rozčesať a nezmeniť. Jediné, čo sa mi na kefke nepáči, je lepenie malých chĺpkov v štetinách (hĺbka chumáčikov). Niekedy musím vyčesať kefu jednoduchým plastovým hrebeňom.

Ďalej si môžete kúpiť gumovú (masážnu) rukavicu. Táto vec pomôže rozčesať vlasy aj po kúpaní (pred sušením). Rukavice však nemôžu nahradiť úplné česanie. Hrebene sú vhodné na každodennú hygienu. Špičky zubov hrebenatky sú zaoblené, čo prispieva k bezbolestnému česaniu. Hrebene môžu mať akúkoľvek dĺžku a šírku. Taký hrebeň pomôže identifikovať blchy, ak existujú. Ak máte radi hrebene a kefy, môžete si kúpiť obojstranný hrebeň (kefu). Pre veľmi páperovité mačky s dlhými vlasmi potrebujete posúvač (hladší). Slicker sa podobá kefke, ale namiesto štetín vychádzajú z gumeného vankúša kovové zuby (so zahnutými špičkami). Papuče sú potrebné na vyčesávanie, ale je možné ich použiť iba na starostlivosť o mačky so zdravým a dobrým kabátom. Ak už vaše domáce zviera má triky, úder nemôžete použiť.

Pokiaľ je to možné, môžete si kúpiť furminátor. Jedná sa o špeciálne zariadenie (zastrihovač hrebeňa) na česanie podsady. Nie je to najvýhodnejšia varianta rozpočtu, ale použitie takéhoto zastrihávača šetrí čas. Furminátory sa predávajú pre rôzne druhy mačiek (mačiatka, krátkosrsté, dlhosrsté).

Fotogaléria: druhy hrebeňov pre starostlivosť o mačky

Okrem česania musíte kúpať aj mačku. Samozrejme nemusíte domáceho maznáčika umyť každý deň (iba podľa potreby). Pre mačky s dlhými vlasmi je ťažké úplne si olíznúť „kožuch“ (najmä ak sa na srsť dostali nečistoty). Kočku neumývajte obyčajným šampónom alebo mydlom. Pre zvieratá existujú špeciálne šampóny a kondicionéry. Po umytí šampónom nemusí srsť správne zaschnúť, preto je potrebná klimatizácia. Niektoré predajne domácich zvierat tiež predávajú suché šampóny pre zvieratá. Majitelia dlhosrstých domácich miláčikov ich musia mať (náhle sa voda vypne a mačka sa zašpiní). Suchý šampón nevyrieši všetky problémy, ale znečistenie sa odstráni, statický stres zmizne a srsť bude omnoho poslušnejšia.

Niektorí chovatelia hovädzieho dobytka sušia po kúpaní svojich miláčikov fénom. Tento postup sa musí vykonávať mimoriadne opatrne (ohrev vzduchu by mal byť minimálny). Takéto sušenie sa môže uskutočniť pri česaní mačky pomocou masážnej rukavice. V takom prípade srsť dobre a úplne zaschne.

A nezabudnite ani na správnu výživu zvieraťa. Koniec koncov, tvorba spleti môže byť vyvolaná zlou kvalitou srsti (napríklad suchosť, krehkosť). Môže sa to stať kvôli nedostatku vitamínov. Veterinár vám pomôže pri výbere správneho doplnku stravy.

Recenzie vlastníkov a veterinárnych lekárov

Mnoho majiteľov domácich miláčikov sa delí o svoje skúsenosti na online fórach

Niektorí majitelia dlhovlasých mačiek jednoducho strihajú výsledný spleť nožnicami. Vzhľad zvieraťa trochu trpí, ale ak mačka nie je výstavná mačka, potom môžete počkať, kým vlasy dorastú bez väčších strát.

Keď som prvýkrát v živote bežal, kliešte mačacích klieští nožničkami na nechty! Kabát je stratený, perzská mačka. Potom šla ku mne ako lišajník, nič, po 3 mesiacoch sa všetky vlasy znova vetvili.

Lucy, návštevník fóra

https://forum.cofe.ru/showthread.php?t=7951

Často vidíte komentáre a recenzie, v ktorých chovatelia hovädzieho dobytka porovnávajú rôzne metódy úpravy srsti mačiek.

Už po trinásty raz poradím furminátorovi. Vo svojej práci často používam kefy na vlasy. Z času na čas môže moja perzská žena za dva dni rias prevrátiť hrudník k strapcom, potom hrebeň rýchlo pomôže vrátiť všetko do normálu. Furminátor je vynikajúcou profylaxiou pre warloky a zbavuje sa podsypu.

Savannik, užívateľ fóra

http://forums.kuban.ru/f1038/u_koshki_uzhasnye_koltuny_pomogite_sovetom-2346393.html

milujúci chovatelia pristupujú k otázke starostlivosti o zvieratá so zvláštnym znepokojením

Niektoré peňaženky na domácich miláčikov nešetria čas ani energiu. Po vyskúšaní rôznych prostriedkov na odstránenie trikov sa títo ľudia podelili o svoje skúsenosti s ostatnými.

Koltunerez + cracker - sprej. Použil som Beafar rasklunitel a safari coltunerez - má malé „klinčeky“ - pre mačky je to veľmi výhodné. Rovnakým spôsobom priatelia česali mačky. Ešte lepšie je, aby triky von. Ak sa vytvorí príliš veľa rohoží, prečítajte si, čo krmivo pre mačku. Vyplýva to aj z osobnej skúsenosti.

Ksana, užívateľ fóra

http://forum.ua-vet.com/viewtopic.php?f=23&t=34250

V najvyspelejších prípadoch vlci prichádzajú s pokožkou. Na týchto miestach zostávajú rany. Niekedy je škoda ísť na veterinárnu kliniku so zvieraťom v tomto stave. Majitelia týchto zvierat vyhľadajú radu odborníkov. Návštevu kliniky však samozrejme nemôže nahradiť ani jedna extramurálna rada.

Zvyčajne sa v takýchto prípadoch odporúča zastrihávač vlasov pod zastrihávačom (pokiaľ však nie je ešte niečo potrebné znížiť). Ak nie, môžete mačku umyť lekárskym šampónom a ošetriť rany roztokom chlórhexidínu. Ak máte vlhké rany, môžete ich rozmazať masťou Levomekol alebo záchrancom. Ideálne je, aby mačka sama olízla (môžete si obliecť ochranný golier).

Natalia Yuryevna Kusenkova, veterinárna lekárka

Koltuny u mačiek sú husté hrudky z plstenej vlny. Tieto hrudky sa zvyčajne tvoria u dlhovlasých mačiek. Ignorovanie tussles môže viesť k rozvoju dermatologických chorôb. Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť tieto hrudky: rozmotanie, česanie a rezanie. Pre každú z týchto metód sú k dispozícii špeciálne nástroje a nástroje. Aby ste zabránili warlockom, musíte mačku denne ošetrovať.

Ako odstrániť spleti

Je dosť problematické odstraňovať spleti mačiek, najmä v pokročilých prípadoch, bez špeciálnych zariadení. Zviera mu vždy nedovolí pokojne sa vyšetriť, nehovoriac o tom, že by sa dlhé vlasy rozpadli chĺpkom padnutej vlny.

Koltuny blízko pri záhyboch kože, s miernym potiahnutím, spôsobujú zvieraťu bolesť, čo zase u domáceho maznáčika spôsobuje negatívny jav. Skúsení majitelia dlhosrstých mačiek odporúčajú odstraňovať spleti mačiek tenkými nožnicami alebo špeciálnymi strojčekmi na strihanie vlasov. Neskúsení majitelia mačiek môžu srsť zvieraťa zničiť nesprávnym použitím zastrihávača vlasov.

Malé spletence je možné skúsiť manuálne demontovať pomocou česania uvoľnených chĺpkov kríka pomocou hrebeňa. Môžete si kúpiť špeciálne zariadenie - rezačku.

Pred použitím nástrojov môžete skúsiť len prečesať zamotanie mačky. Domáce zviera je upevnené čo najpohodlnejšie pre neho a majiteľa a riadi sa nasledujúcimi bodmi:

 1. Čerstvo formované koltuny, ktoré sa nedávno vytvorili, sa rozmotávajú ručne, rozdeľujú trichóm na niekoľko častí a triedia sa na vlnu. Odporúča sa vyčesať od spodných častí k vrchu.
 2. Po demontáži trichómu iba po častiach môžete skúsiť mierne narezať spodné spletené vrstvy špeciálnymi nožnicami alebo pomocou zvlhčovača.
 3. Počas česania sekáčky musí byť koža v oblasti padlých hrudiek starostlivo udržiavaná a nesmie sa silno ťahať, aby sa nepoškodila mačka a nespôsobila jej bolesť.

Šampón z mačacích červov by sa mal používať pravidelne, ale nie pred česaním padlých hrudiek. Faktom je, že mokré vlasy tento problém zhoršujú. Ale môžete použiť špeciálny sprej z tundry pre mačky. Odporúča sa tiež použiť prášok alebo prášok mastenca skôr, ako užívateľ začne proces rozmotávania vlny.

Modernou metódou boja proti trichómom je fréza na hrudky. Toto je špeciálny nástroj potrebný pre majiteľov mačiek s dlhými vlasmi. Vzhľad sa podobá nožu na čistenie ovocia a zeleniny, na vnútornej strane má čepele (asi 8 až 10 kusov) umiestnené rovnobežne a špeciálne nabrúsené. Spadnuté kúsky vlny sa rozrežú rezacím nožom rovnakým spôsobom ako pri bežnom hrebeni so zriedkavými zubami.

V prípade, že sú mačací trichómy natoľko porazené, že nie je možné ich rozčesať, odporúča sa konzultovať s veterinárnym lekárom alebo s ošetrujúcim lekárom.

To umožní, aby mačka nebola mučená, ale rýchlo a bezbolestne zmierni nepríjemné triky. V salónoch spravidla používajte zastrihávače s dýzou väčšou ako 2 mm, aby nedošlo k poraneniu pokožky. Postup rozrábania mačiek sa vykonáva v anestézii alebo pri dobrej imobilizácii zvieraťa.

Prevencia warlocks

Včasné vyčesanie bojovníkov je polovica bitky. Je oveľa dôležitejšie zabrániť tomu, aby mačka formovala trichómy. Je osobitne dôležité sledovať mačky plemenné hodnoty a zúčastňovať sa výstav. Mačky, ktoré odstránili trichómy pomocou strihu, obnovia srsť do pôvodnej podoby po šiestich mesiacoch.

Okrem dĺžky regeneračného obdobia sa farba srsti môže mierne meniť. Mačky musia byť správne kŕmené, starostlivo si vyberajú stravu a správne sa o ne starajú, pravidelne sa kúpu, česajú a sušia.

Pravidelné čistenie vám umožní zabrániť tvorbe trichómov - to vám umožní normalizovať metabolické procesy v pokožke. Kúpanie mačky so špeciálnymi šampónmi je tiež veľmi dôležité. Šampón by sa mal vyberať s ohľadom na dĺžku a hustotu srsti.

Chcete sa opýtať na článok alebo niečo objasniť? Zavolajte na +79774692712, poradíme.

Pin
Send
Share
Send
Send