Užitočné tipy

Ako sa zbaviť holubov na balkóne: pokyny krok za krokom

Pin
Send
Share
Send
Send


Vážnym problémom takmer vo všetkých mestách sveta sú veľké kŕdle šedých holubov, ktoré sa ťažko zbavia. Spočiatku sa tento synantropný druh vtákov hniezdil v skalách. Po vzniku miest sa vtáky rozhodli, že domy s podkrovím, balkónom a ochranným prístreškom nie sú horšie ako skaly, ale v niektorých ohľadoch dokonca prevyšujú. Dnes je takmer nemožné zbaviť sa holubov, ktorí sa rozhodli zmeniť skaly na mestské domy. V meste má holub všetko: miesta na hniezdenie a skládky potravín. Holuby sú nebezpeční susedia, ktorých najviac obdivujeme z diaľky, a nie na vlastný balkón.

Metódy kontroly holubov

Sivé holuby, ktoré žili v skalách, boli domestikované pred mnohými tisícročiami. Divoké holuby tu a tam stále žijú v prírode. Urban - potomkovia druhých divokých domácich holubov. Mestské vtáky sa líšia od svojich predkov iba v širokej škále farieb a úplnej absencii strachu z ľudí. Ten sa už stal problémom pre samotných ľudí.

Holuby bez strachu stavajú hniezda na balkónoch, radi sedia na balkónoch. Pri látkovej výmene vtákov sa okná, zábradlia balkónov a sušenie odevov rýchlo znečistia trusom vtákov.

Ale ani to nie je najhoršie. Holuby, rovnako ako všetky vtáky, prenášajú choroby, ktoré sú pre človeka nebezpečné:

 • salmonelóza,
 • listerióza,
 • psitakóza,
 • tularémia,
 • Campylobakterióza,
 • toxoplazmóza,
 • pseudotuberculosis,
 • Pseudomor hydiny
 • kryptokokóza.

Niektoré z týchto chorôb nie sú spôsobené vírusmi alebo baktériami, ale jednoduchými parazitmi. K infekcii parazitmi dochádza aj bez priameho kontaktu s holubmi. V hniezdach usporiadaných vtákmi na balkónoch zvyčajne žijú chyby. Hmyz sa nazýva holub, vták alebo kurča, podstata sa nemení.

Zatiaľ čo v hniezde sú hostitelia, ploštice si sadnú do vrhu a živia sa krvou dospelých vtákov alebo kurčiat. Ale holuby rastú, vtáky opúšťajú hniezdo a chrobák sa plazí do bytu a hľadá jedlo. Ak boli holuby napadnuté prvokmi, hmyz prenesie parazity na človeka. Vzhľadom k tomu, postele chyby sú kozmopolitné, budú šťastne usadiť v byte. Holubí chyba uprednostňuje vtáky s vysokou telesnou teplotou, pretože nájde obeť infračerveným žiarením. Ak nie je vták na dosah, je chyba schopná živiť sa ľudskou krvou. Tí, ktorí sa zaoberali týmito krvavými vreckami, vedia, aké ťažké je zbaviť sa chýb v posteli.

Na tomto pozadí sa zdá, že malé ranče pristátia na okennom parapete skoro ráno. Zvarovanie starostlivého muža a rachot pazúrov na parapete vám nedovolí spať.

Môžete sa pokúsiť zbaviť nepríjemného okolia pomocou odpudzovača vtákov. Existuje už veľa vynájdených repelentov. Holubie repelery sú:

 • vizuálne,
 • zvuku,
 • mechanické bariéry
 • repelenty, t. j.
 • smrtiaca, ako posledná hranica obrany.

Z smrteľných sú najjednoduchšie zvládnuteľné jedy. Umožňujú vám na chvíľu sa zbaviť holubov. Použitie jedov je však nežiaduce z toho dôvodu, že nikto nemôže predpovedať, kde holub zomrie. Ak vták umiera na vrchole balkóna alebo v medzere neprístupnej majiteľovi bytu, niekoľko dní „požívania“ mŕtveho zápachu sa poskytuje nielen obyvateľom bytu, ale aj ich susedom. Ak sa zbavíte vtákov pomocou iných smrteľných metód, možno zistíte, že porušujete zákony, ktoré chránia zvieratá pred zneužitím. Bez následkov môžete používať iba odpudzovače vtákov.

Vizuálne pomôcky

Teoreticky by mali holubov inšpirovať svojím strachom. Takéto fondy zahŕňajú:

 • reflexné pásky
 • lesklé kovové tyče voľne zavesené na streche balkóna,
 • veterné mlyny so zrkadlami
 • balóny naplnené héliom s očami
 • vypchaté zvieratá alebo modely dravých vtákov,
 • mačka.

Mačka je veľmi nepriama z hľadiska vizuálnych pomôcok. Najprv, keď ju uvidíme cez sklo, budú sa strašiť. Potom to vyriešia a prestanú sa báť. Ak je mačka lovcom a z vizuálnych prostriedkov ide do materiálu, existuje riziko straty zvieraťa. Mnoho mačiek padá z balkónov kvôli pokusom o chytenie holuby.

Účinnosť odpudzovačov svetla

Ľahké repelery sú jednou z najúčinnejších mechanických bariér. Vtáky sa boja zvláštnych pohybov a náhleho slnečného žiarenia. Ľahké repelery sa predávajú vo forme reflexných pások, věncov z diskov alebo jednoducho lesklých leštených tyčí. Aj pri slabom vetre sa všetky tieto objekty hojdajú a prepúšťajú slnečné lúče.

 • rýchlo zakryté prachom
 • zbytočné za oblačného alebo pokojného počasia,
 • je možné zavesiť iba zhora nadol.

Výnimkou sú stuhy, ktoré je možné vodorovne ťahať v akejkoľvek výške. Alebo nakrájajte na kúsky a urobte z nich analógový záves. Holuby sa na nejaký čas budú báť sedieť na priezore balkóna. Ale úplne sa zbaviť „horných“ vtákov pomocou ľahkých repelerov nebude fungovať. Holuby rýchlo zistia, že desivý predmet je nižší a nešplhá na strechu.

Vizuálne zjazvenie v podobe balóna s očnými vzormi pomôže zbaviť sa holubov na streche lepšie ako svetelné reflektory. Jeho účinnosť nezávisí od sily vetra ani od prítomnosti slnka. Pravidelne vyblednuté lopty však bude potrebné nahradiť novými.

Veterný mlyn so zrkadlami svieti na slnku a keď sa otáča, vytvára zvuk, ktorý odpudzuje holuby. Kombinácia funkcie svetla a zvuku účinne pomáha zbaviť sa vtákov. Ale v pokojnom počasí je to zbytočné.

Nestojí to za to utrácať peniaze za vypchaté zvieratá a modely dravých vtákov vrátane havranov. Podľa recenzií tých, ktorí tento nástroj testovali, holuby takmer okamžite rozpoznajú faloš. Obete zvierat sa navyše v prírode neboja dobre vyživovaného predátora. Bojia sa lovca a dokonale čítajú „reč tela“. Stacionárne plnené holuby sa čoskoro začnú vnímať ako ozdoba balkóna.

Zvukové repelery

Používa sa na letiskách na zbavenie vtákov na dráhe. Ale v maloobchode neexistujú také silné repelery. Domáce ultrazvukové prístroje, ktoré je možné kúpiť v obchodoch, by teoreticky mali vystrašiť holuby a zároveň mačky, psy, potkany a iné zvieratá. Kupujúci sa však sťažujú na úplný nedostatok účinku týchto zariadení.

Ďalšou verziou zvukového zariadenia sú kedysi módne čínske prívesky. Vo vetre tieto tenké trubice vydávajú melodický zvuk, ktorý je príjemnejší ako hluk veterného mlyna. Jedným z nedostatkov je, že tento zvuk je pomerne tichý a je nepravdepodobné, že by sa vtáky zbavili na balkóne. Ale určite nebudú sedieť na zábradlí.

Mechanická metóda vám umožní zbaviť sa holubov, ktoré sedia na parapetoch a zábradlích balkóna, ale takáto palisáda nevyzerá veľmi esteticky. Výhody prekážok však prevažujú nad nevýhodami.

Bariéra vyzerá ako plastová páska. Na jednej strane je pokrytá lepidlom, na druhej strane je vybavená plotovým plotom z plastu. Prilepte ju na vodorovné povrchy. Niekedy nájdete modifikáciu takejto bariéry upevnenú skrutkami.

Pred zakúpením bariéry musíte odmerať dĺžku povrchu, ktorý je potrebné chrániť.

Chemická verzia bariéry opakuje starý ruský spôsob ochrany drevených pevností v zime. Namiesto vody sú parapety a zábradlia namazané zmesami, vďaka ktorým je vodorovný povrch veľmi klzký. Takže sa môžete zbaviť všetkých holubov, ktorí obsadili balkón. Manipulácia s balkónom je však nepohodlná.

Táto príručka uvádza trvanie kompozície a potrebné proporcie.

repelenty

Holuby nie sú ploštice ploštice, ale môžu sa tiež vystrašiť vôňou korenia. Možno vtáky nebudú mať radi štipľavé pachy. Zaručené, že sa vám nebude páčiť, ak nalejete korenie priamo do hniezda. Ale zbaviť sa hostí na zábradlí bude ťažšie. Hlavným problémom je to, že korenie na úzkych povrchoch zo strany ulice už dlho neklamú. Musia byť nejako „opravené“. Môžete vytvoriť pastu a aplikovať ju na zábradlie.

Po daždi bude balkón s „repelentmi“ vyzerať veľmi špinavo a je nepravdepodobné, že by sa vtákov zbavil.

Ako vyrobiť repelenty na vtáky pre domácich majstrov

Vizuálne repelery pre môžu byť vyrobené zo starých LED diód. Ich povrch, z ktorého sú informácie čítané laserom, svieti takmer rovnako ako reflexná páska. Je potrebné vziať do úvahy iba to, že laserové disky sú ťažšie ako reflexné pásky. Pri navrhovaní vencov diskov nemusíte preťažovať jeden produkt. Disky by sa mali voľne otáčať pod vetrom.

Zo zvukových repelerov sú možné dve možnosti: „hrkálka“ z plastovej 5-litrovej fľaše alebo analóg čínskeho produktu z vidličiek a nožov, ako vo videu:

V letných chatách sa často používa odpudzovač fliaš. Môžete ho dať na balkón. Ak je byt v najvyššom poschodí, pomocou fľašovej veternej turbíny je možné sa zbaviť holubov na streche. Ak spálite na krku „výstroj“ a pridáte hrkálka, veterný mlyn vytvorí dosť škaredú trhlinu, ktorá odstraší vtáky. Pri použití takéhoto odpudzujúceho prostriedku existuje možnosť zbaviť sa susedov.

Urob si sám pre mechanické prekážky, ktoré si sám urobil, sú o niečo väčšie:

 • najhrubší brúsny papier
 • utesnenie otvorov, v ktorých môžu holuby hniezdiť,
 • vlasec nad zábradlím
 • pasce na lepiace pásky.

Lepšie je prilepiť brúsny papier na použité okenné parapety. Tvrdé šmrnc je pre holuby nepríjemný, ale na zábradlí balkóna takýto papier narúša samotných majiteľov.

Nad balkónovým zábradlím je lepšie vytiahnuť rybársku šnúru vo výške 3 až 5 cm od povrchu. Rybolovná šnúra vám umožní zbaviť sa holuby, pretože vtáky nebudú môcť normálne pristáť na zábradlí. Majiteľ balkóna bude rybárskou linkou menej zasiahnutý ako brúsny papier.

Z holuby sa môžete zbaviť systematickým ničením hniezda alebo uzatváraním dier, v ktorých sa vtáky rozhodnú usadiť. Túžba po malých jaskyniach zostala u mestských holubov od ich divokých príbuzných.

Pásky s lepidlom, ktoré sa používajú na ochranu pred hlodavcami, zbavia aj vtákov. Táto metóda je však bližšie k smrteľným. Lepidlo je veľmi viskózne, zostane na nohách oslobodeného holuba. V dôsledku toho vták uviazne niekde inde a zomrie tam smädom a hladom. Týmto spôsobom sa však dá holuba zbaviť. Pre menšie vtáky je lepidlo smrtiace. Malý vták rýchlo stratí svoju silu, upadne do lepidla a zomrie.

Medzi nedostatky tohto lepidla patrí okrem úmrtia vtákov aj rýchle zaprášenie vonku. Takáto zaprášená pasca rýchlo stratí svoje vlastnosti.

Najslávnejšie a najrozšírenejšie sú slučky. Môže byť vyrobený z rybárskeho vlasca. Ale snare zariadenie vyžaduje určité zručnosti. Malo by sa pamätať na to, že na snare sa vták buď dusí, alebo zostane nažive, až kým sa neobjaví majiteľ balkóna. V druhom prípade musí poľovník zabiť holuba sám. Je ťažké zbaviť sa balenia týmto spôsobom: v osude je chytený iba jeden jednotlivec. Zvyšok buď žije ako predtým, alebo sa naučí lekciu a prestane padať do pasce.

Namiesto snare môžete použiť klietku určenú na chytanie vtákov. V takom prípade bude holub určite zostať, kým sa majiteľ bytu nevráti domov.

Jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť holuby, je vytvoriť pascu z dlhej, úzkej a hlbokej škatule. Nie je jasné, ako túto štruktúru pripevniť na balkón a kam umiestniť chytené kŕdeľ. Zoberte holuby „mimo domov“ a nedajú sa prepustiť. Vtáky budú späť. Zrejmé ďalšie kroky nie každý môže urobiť.

Ale ak niekto môže, potom stačí urobiť hlboký žľab s výškou 50 cm, šírkou 20 cm a dĺžkou čo najdlhšie. Čím dlhšie je žľab, tým viac holubov do neho naraz spadne. Na dne žliabka nalejú zrno a čakajú, až holuby odletú a klovú. Podstata pasce spočíva v tom, že vták musí pri vzlete roztiahnuť krídla a šírka žľabu to holubovi nedovolí. Holub sa nebude môcť obrátiť. Šírka je menšia ako dĺžka tela holubov. Zostáva iba jeden po druhom, aby sa holuby vytiahli z pasce.

záver

Zbaviť sa holubov nie je ľahké. V ideálnom prípade by mal byť počet holubov kontrolovaný mestskými službami, aby sa zabránilo epidémiám. Robia to jedmi. Pri súčasných trendoch ochrany zvierat zostávajú obyvatelia bytových domov tvárou v tvár problému mestských holubov. Naozaj "vystrašiť" vtáky "špicaté" bariéry. Aby sa však naozaj zbavili holuby, musia odpudzovače umiestniť všetkých susedov. V opačnom prípade budú holuby stále spôsobovať nepríjemnosti.

Prečo sú holuby nebezpečné?

Mnoho ľudí kŕmi holuby a verí, že proti nim nie je potrebné bojovať, ale v skutočnosti to tak nie je. Prvou nepríjemnosťou, ktorú vtáky dodávajú, je trus a nepríjemný zápach. Výkaly obsahujú agresívne látky, ktoré spôsobujú korozívne procesy a hnijú, ničia izbové rastliny. Bude nemožné usušiť oblečenie na balkóne, kde žijú vtáky, alebo tam nechať akékoľvek veci, pretože budú po celý čas špinavé. Okrem toho sú holuby dosť hlučné vtáky. Ich zakrývanie, neustály rozruch, rachot pazúrov na priezore alebo parapete môže tiež spôsobiť značné nepohodlie.

Holuby na balkóne sú nepríjemnými susedmi, ktorí môžu spôsobiť vážne nepríjemnosti

Ďalšou črtou mestských holubov je nebojácnosť. V podmienkach megacít nemajú prakticky žiadnych prirodzených nepriateľov. Väčšina z nich nepovažuje za potrebné báť sa ľudí, takže vtáky môžu lietať do otvorených dverí alebo do okna a potom upratovať v byte. V takom prípade by sa mali okamžite prijať opatrenia na boj proti nepozvaným hosťom - dobre si zapamätajú cestu a môžu spôsobiť vážne škody.

Holuby trusu obsahujú leptavé zlúčeniny a nebezpečné mikroorganizmy

Holuby holuby vyzerajú nielen neesteticky, ale môžu tiež predstavovať zdravotné riziko. Obsahuje patogénne mikroorganizmy a baktérie a samotné vtáky sú nosičmi rôznych chorôb vrátane ornitózy a histoplazmózy.

Varovanie! Najčastejšou chybou súcitných majiteľov bytov je kŕmenie vtákov na balkóne. Nezabudnite, že tam, kde je dnes 1 alebo 2 holuby, zajtra tu bude tucet.

zastrašovanie

Ak chcete začať, môžete sa pokúsiť zbaviť holuby pomocou zvukových a vizuálnych efektov. Vtáky sú obťažované neustálym šušťaním a oslnením, takže sa s nimi môžete pokúsiť zvládnuť pomocou jednoduchých metód.

 1. Fólie. Jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako sa vysporiadať s nezvanými hosťami, je rez obyčajnej fólie na dlhé prúžky a zavesenie na balkón. Keď vietor fúka, bude šušťať a keď zasiahne slnečné svetlo, dá oslnenie, ktoré spôsobí pernaté nepohodlie.
 2. Disky CD. Ďalšou dobrou voľbou sú staré CD-ROMy, ktoré musíte ozdobiť balkónom. Odrážajú dobre odlesky a odstraňujú vtáky.
 3. Staré kazety. Ak majiteľ bytu má staré kazety, môžete z nich film odstrániť a zavesiť na balkón. Účinok je rovnaký ako pri fólii - šušťanie a ľahké oslnenie.
 4. Laserové ukazovátko. Na letiskách sa často používajú zariadenia pripomínajúce veľké laserové ukazovátka, takže ich účinnosť sa môže považovať za overenú. Je pravda, že majiteľ domu bude musieť vtáky neustále pozorovať a nasmerovať na ne lúč vždy, keď sa objavia na balkóne.
 5. Vrany. Vrány sú hlavnými prírodnými nepriateľmi holubov v meste, takže si môžete kúpiť vypchatého vtáka a nainštalovať ho na balkón. Ak ste nenašli takúto položku, môžete použiť mäkkú hračku, ktorá namiesto očí šije lesklé gombíky. Holuby budú mať dojem, že čelia nebezpečnému dravcovi a opustia obľúbené miesto.

Fólia vydáva nepríjemné zvuky a leskne sa na slnku, ktoré obťažuje vtáky

Ďalším účinným spôsobom, ako vystrašiť holubov, je postrekovať ich vodou. Na tieto účely sa hodí hračkárska vodná pištoľ, ktorá uvoľňuje dlhý, tesný prúd. Nevýhodou je, že vtáky musia byť dávkované najmenej tucet, aby stratili túžbu sedieť na balkóne. Táto úloha môže byť zverená deťom, ktoré si radi hrajú s vodnými pištolmi a naháňajú holuby, aby sa zabezpečilo, že sa voda nedostane ľuďom prechádzajúcim dole.

Môžete umiestniť reproduktory na balkón a pokúsiť sa odradiť vtákov hlasnou hudbou. Tí, ktorí vyskúšali túto metódu, tvrdia, že vydržia hard rock a metal najhoršie zo všetkých. Je pravda, že byť v byte, kde hudba celý deň rachotí, nebude príliš pohodlné a susedia nemusia oceniť dobré úmysly milovníka hudby.

Holuby môžete naliať vodou z detskej pištole

Tip! Najmenej účinným v boji proti holubom sú zvukové efekty. V ideálnom prípade by hlasné zvuky, ktoré môžu vtáky odplašiť na dlhú dobu, mali trvať niekoľko dní bez prerušenia. Susedi s takouto udalosťou pravdepodobne nebudú spokojní a šance, že sa nezvaní hostia po poklese hluku nevrátia na svoje obľúbené miesto, sú dosť malé.

Vytvára nepohodlie

Holuby si môžu zvoliť takmer akékoľvek vybranie alebo rímsy, ale ak pre nich vytvoríte ťažké podmienky, vtáky prestanú lietať na balkón. Если развешивать по балкону разные предметы или следить за незваными гостями нет желания, можно воспользоваться другими средствами.

Противоприсадная струна или обычная леска — хороший способ от голубей

 1. Vazelína. Перила и другие части конструкции, где сидят пернатые, нужно смазать вазелином.Labky vtákov sa budú kĺzať, čo ich odradí od pristátia na nepohodlnom povrchu. Namiesto vazelíny môžete použiť akúkoľvek lepivú látku (napríklad kancelárske lepidlo) - holuby sa nebudú lepiť, ale pri pohybe budú mať vážne nepohodlie. Nevýhodou tejto metódy je to, že vrstva „vyplašujúcej“ látky sa bude musieť neustále aktualizovať a nebude ľahké ju umyť z balkóna.
 2. Korenie. Holuby netolerujú intenzívny zápach korenia, ktorým môžu byť odpudzované. Na balkón posypte čiernym alebo červeným korením, škoricou alebo klinčekom. Sú absolútne bezpečné pre ľudí a zvieratá a ich odstránenie je omnoho ľahšie ako vazelína alebo odpadové produkty. Je pravda, že z času na čas sa korenie musí aktualizovať a počas silného vetra sa môže úplne nafúknuť.
 3. Rybárske vlasce. Vo výške 5 cm od plôch musíte vytiahnuť rybársku šnúru, ktorá holubov nedovolí pristáť. Túto metódu nie je možné vždy implementovať v praxi (na niektorých miestach nie je nič, čo by bolo možné chytiť za hranicu), a je tiež dosť namáhavé, pretože vlákno by sa nemalo prehýbať.
 4. Doska s klincami. Nechty naskladajte na akúkoľvek vhodnú dosku tak, aby ich ostré konce vystrčili, a umiestnite ich na miesta, kde si vtáky najčastejšie sadnú. Keď pristanú, budú neustále pichať labky, a preto nájdu vhodnejšie miesto.

Vypchatá vrana je dobrý odpudzovač holubov, takže v prírode sú tieto vtáky vo vojne

Ak chcete vystrašiť holuby, môžete získať domácu mačku, ale budete musieť zviera neustále sledovať. V horúcom vtáctve často mačky zabudnú na výšku, môžu padať z horných poschodí a naraziť na smrť.

Tip! Ak sú jednoduché repelenty proti holubom neúčinné, zvážte zasklenie balkóna. Je to drahá možnosť, ale má to veľa výhod, pretože chráni balkón nielen pred nezvanými hosťami, ale aj pred počasím av zime bude v byte teplejšia.

Špeciálne zariadenia

Zariadenia na odvážne holuby to nemusíte robiť sami - môžete použiť hotové výrobky, ktoré sa predávajú v obchodoch.

Flexibilné pásky s dlhými hrotmi bránia holubov v pristávaní na balkón a strechu

 1. Polymérna sieť. Dobrá voľba pre tých, ktorí sa chcú zbaviť vtákov, ale nechcú obmedzovať svoj priestor a zasklievať balkón. Dizajn je možné sprísniť pomocou pletiva z odolných polymérnych vlákien - nezasahuje do preskúmania a nezkazí vzhľad balkóna, ale vytvára neprekonateľnú prekážku pre vtáky. Následne môže byť odstránená a použitá iba v prípade potreby.
 2. Tŕne. Hroty, ktoré chránia balkóny pred holubmi, majú dĺžku asi 10 centimetrov a sú pripevnené na pružnej základni, ktorá umožňuje ich upevnenie kdekoľvek.
 3. Zvukové zariadenia. Môžete vystrašiť vtáky pomocou špeciálnych zariadení - ultrazvuk alebo hluk. Prvý generuje ultrazvuk, ktorý ľudia a domáci miláčikovia nemôžu chytiť, zatiaľ čo druhý pravidelne vydávajú zvuky podobné výkrikom dravých vtákov.
 4. Elektrické zariadenia. Elektrické odpudzovače vtákov sú káble s riadiacou jednotkou. V kontakte s vodičmi sú vtáky vystavené ľahkému otrasu, ktorý ich nezabije, ale vtákom to spôsobuje vážne nepohodlie. Je to zložitý spôsob zaobchádzania s holuby, pretože inštalácia takýchto systémov si vyžaduje finančné náklady a vykonáva sa výlučne odborníkmi. Okrem toho je bezpečné používať ich na strechách a rímsach, napriek tomu, že ich výrobcovia nehlásili, ale nie na miestach, kam ľudia neustále chodia.
 5. Repelenty. Chemikálie sú lepkavou látkou, ktorá bráni pohybu holubov a odpudzuje ich štipľavým zápachom. Metóda má niekoľko nevýhod: látka sa zle čistí z povrchov a postupom času sa na ňu zachytávajú odpadky.

Holuby sa nenakrmujte na balkóne, inak bude ťažké sa ich zbaviť

Ako ukazuje prax, najúčinnejším a najbezpečnejším prostriedkom na kontrolu vtákov sú fyzické bariéry. Na chvíľu môžu pokaziť vzhľad balkóna, ale kvôli výsledku je možné tolerovať dočasné ťažkosti.

Pre informáciu! Ultrazvukové zariadenia majú na fórach a weboch protichodné recenzie. Niektorí spotrebitelia hovoria o svojej účinnosti, zatiaľ čo iní hovoria, že vtáky nevenujú pozornosť ultrazvuku.

Chytanie vtákov

Ak sú na balkóne umiestnené 1-2 holuby, môžete ich skúsiť chytiť a odviezť, aby zabudli na staré miesto. To sa deje pomocou jednoduchej pasce, ale vyžaduje si to čas, trpezlivosť a opatrnosť. Aby ste to dosiahli, musíte zobrať vhodný kontajner, drevenú tyčinku dlhú 15 - 20 cm, silnú rybársku šnúru alebo niť, jedlo (semená, zrná, drobky).

Ako chytiť holuba nájdete v našom špeciálnom článku.

Tabuľka 1. Podrobné pokyny na výrobu pasce na vtáky

Krok č.popisfotografie
Krok 1Ako pasca je najlepšie použiť sieťovinu - niektoré vtáky sú veľmi plaché a nebudú liezť pod celú štruktúru. Zároveň by to malo byť dosť ťažké - holub sa určite pokúsi oslobodiť a môže príliš svetlý vzhľad skresliť.
Krok 2Položte krabičku hore nohami a uistite sa, že jej okraje priliehajú k povrchu. K tyči prilepte rybársku šnúru alebo kapronovú šnúru, potom zdvihnite jeden okraj krabice a podoprite ju
Krok 3Nalejte malé množstvo potravín pod škatuľu a počkajte na holubov. Akonáhle sa vták zaujíma o jedlo a spadne pod krabicu, musíte lanko ostro potiahnuť. Dizajn padne a nepozvaný hosť bude uväznený

Podobným spôsobom môžete chytiť holuba na rybárskom vlasci - z neho urobte širokú slučku, nalejte do nej jedlo a v pravý čas napnite slučku na vtáčej labke. Chytanie vtákov nie je také ľahké, ale ak ukážete trochu trpezlivosti, je to celkom možné a niekedy po niekoľkých neúspešných pokusoch opustia svoje obľúbené miesto.

Je lepšie nezobrať chytené holuby holými rukami - na perie a zobák sú prítomní parazity, ktoré sa dajú ľahko prenášať na ľudí. Ak vták kloval na svojho páchateľa, rana by sa mala okamžite ošetriť antiseptikami a mala by sa pozorovať niekoľko dní.

Video - Pigeon Trap

Holuby môžu byť chytené a odnášané z domu

Tip! Ak holuby urobili hniezdo na balkóne, bude musieť byť spustošené alebo vyhodené, inak budú neustále lietať tam, kde sú. Môžete doň vložiť figuríny (napríklad z kriedy) - kurčatá sa neobjavia v stanovenom čase a rodičia považujú miesto za nevhodné na chov.

Ako zabrániť tomu, aby sa holuby objavili na balkóne

Je dosť ťažké odradiť holubov od ich obľúbeného miesta - je oveľa ľahšie zabrániť ich vzhľadu. Stačí postupovať podľa jednoduchých pravidiel:

 • nezaťažujte priestor odpadkami, starým nábytkom a vecami,
 • udržujte balkón čistý
 • Potraviny, najmä vodu, nenechávajte na otvorených miestach.

Holuby radi hniezdia v starom nábytku, škatuliach a inom koši

Ak ani jeden zo spôsobov, ako vystrašiť holuby, nefunguje, znamená to, že v ich blízkosti sa vytvárajú príjemné podmienky. Zvyčajne jeden zo susedov kŕmi vtáky - v tomto prípade musíte skúsiť rokovať s milovníkmi voľne žijúcich živočíchov tak, aby zariadili kŕmidlá na iných miestach.

Čo holubice jesť

Je potrebné začať bojovať proti holubom čo najskôr, inak z balkóna alebo lodžie urobia miesto, ktoré je pre ľudí nevhodné. Môže to byť skľučujúca úloha, ale ak vydržíte, môžete donútiť pernatých útočníkov opustiť územie navždy.

Páči sa vám článok? Ušetrite, aby ste nestratili!

Kyselina močová

Vtáky spolu s výkaly emitujú bezfarebné kryštály, ktoré sa veľmi slabo rozpúšťajú v alkohole a vode, ale na plasty alebo drevo maľujú korózie. Výkaly holubov pozostávajú z tekutej a tuhej močoviny a náklady na opravu predmetov poškodených vtákmi sú potrebné.

Aby ste udržali čisté okná, žalúzie alebo balkóny, musíte stolicu každý deň umývať a čistiť. Ak sa nevzdáte a neurobíte nič, nebude možné sa s vrhom vyrovnať.

Exkrementy holubov spôsobujú škodlivé mikroorganizmy, ktoré u ľudí spôsobujú vážne patológie.

S aktiváciou vírusov prenášaných vtákmi sa u pacienta vyvinie slabosť, tvár a krk sa znecitlivia, teplota stúpne na 40 a mozog sa zapáli. Encefalitída vedie k závažným komplikáciám:

 • videnie padá
 • sluch sa zhoršuje
 • psychika je narušená.

Patológia je dlhá a zle liečená. Jeho pôvodca sa nachádza nielen vo vrhu, ale aj v perí holubov.

Vtáky sú postihnuté vírusovou infekciou, ktorá sa prenáša na človeka vdychovaním častíc chmýří pri kontakte s vtákmi. Chlamydia je prítomná vo výkaloch holubov, v sekrétoch z zobáku. Známky ornitózy sa objavujú každý druhý deň alebo 2, nevoľnosť, horúčka, sucho v hrdle. Po chvíli sa objaví kašeľ, objaví sa bolesť na hrudníku a nervový systém trpí.

histoplazmóza

Spóry huby, ktoré sa množia vo vlhkej pôde, ktoré sa dostali do pôdy z trusu holuba, sú prenášané vetrom a po preniknutí do dýchacích ciest človeka rastú do pľúcneho tkaniva. Po oslabení imunitného systému histoplazmóza ovplyvňuje vnútorné orgány a pokožku:

 1. Telo je pokryté varom a vredmi.
 2. Pečeň a lymfatické uzliny sa zväčšujú.
 3. Objaví sa kašeľ s krvou.
 4. Hnis je vylučovaný hlienom.

Ochorenie je nebezpečné pre pacientov s nízkou imunitou. Dlhodobá expozícia je spojená s peritonitídou, tuberkulózou, encefalopatiou, rozvojom srdcového zlyhania.

Kontakt s holubmi môže vyvolať infekciu kvasinkami, ktoré infikujú kožu, pľúca a sliznice. Príčinou závažnej choroby je vtáčia trus a pri vdýchnutí vzduchu infikovaného hubami vstupuje do ľudského tela. Pri oslabenej imunite torulosa zahŕňa nervový systém, čo vedie k zvýšeniu teploty, zhoršeniu vedomia, kŕčom a dokonca aj kómatu.

salmonelóza

Mestské holuby nesú patogény črevnej infekcie sprevádzané horúčkou, hnačkou, dehydratáciou. Ochorenie má rôzne formy, pri absencii včasnej liečby spôsobuje komplikácie vo forme zlyhania obličiek, poškodenia mozgu, kĺbov, prudkého poklesu hladiny krvi.

Toksolplazmoz

S trusmi pouličných holubov sa vnútrobunkové mikróby odosielajú do vonkajšieho prostredia, odkiaľ vstupujú do ľudského tela a prúdia krvou do lymfatických uzlín. Toxoplazmóza ovplyvňuje:

Táto choroba je veľmi nebezpečná pre ženy, ktoré majú dieťa. Infekcia je plná potratu, narodenia mŕtveho dieťaťa, infekcie plodu.

kryptokokóza

Huby, ktoré sa výkaly vtákov dostávajú do životného prostredia, sa prenášajú na človeka vdychovaním vzduchu a začínajú sa množiť, čo ovplyvňuje dýchacie cesty. Kryptokokóza u pacientov zvyčajne končí uzdravením, ale imunodeficienciou trpia pľúca, obličky a meningy.

Intracelulárne parazity, ktoré vstupujú do tela spolu so zeleňou a bobuľami pestovanými na zemi s výkaly vtákov, spôsobujú listeriózu u detí a dospelých s oslabeným imunitným systémom. Ochorenie sa necíti okamžite, ale po mnohých dňoch ovplyvňuje lymfatické uzliny, spojivkovú membránu očí.

Ak sa baktérie nelieči, začnú sa množiť a šíria sa po tele, čo vedie k poškodeniu periférnych nervov.

Sieť proti komárom

Po vyčistení miestnosti s podstielkou musí byť balkón zbavený všetkého, čo priťahuje vtáky, a musí byť izolovaný od vtákov. Nenechajte si ujsť komáre, komáre a komáre proti hmyzu inštalované na okne.

Bojí sa výrobkov, z ktorých sa odráža svetlo. Ak chcete vystrašiť pouličné holuby na okno, môžete prilepiť film, ktorý odrádza od slnečných lúčov a od šumenia snehu. Fólia sa rozreže na malé prúžky a zavesí sa po obvode. Takéto girlandy nielen umožňujú oslnenie, ale tiež šušťanie.

Staré CD

Tí, ktorí doma používajú počítač dlhšie ako jeden rok, majú vždy k dispozícii nielen flash karty na prenos údajov, ale aj objekty odrážajúce svetelné disky. Vyrábajú sa z polykarbonátu, hliník sa nanáša na povrch a je potiahnutý akrylovým lakom.

Takéto výrobky sú zavesené na balkóne, zatiaľ čo zdobia dizajn a vyplašujú tvrdohlavých vtákov.

Proso s korením

Holuby nebudú mať radi pochúťky vyrobené z jemného zrna zmiešané s korenistým korením roztrúseným na balkóne alebo parapete. Po ochutnaní pochúťky z prosa a korenia už vtáky nebudú rušiť vlastníka bytu svojou prítomnosťou.

Holuby, korenie na mäso, kyselina citrónová, soľ sa môžu naliať na obľúbené miesto holubov.

Aby ste sa zbavili nepríjemných hostí, musí byť na balkón nainštalovaná plyšová hračka so šumivými očami alebo veľký vypchatý dravec. Takéto okolie môže vystrašiť holuby.

Štipľavá vôňa

Musíte bojovať s vtákmi rôznymi spôsobmi. Pouličné vtáky nemôžu tolerovať chemické osviežovače vzduchu s vôňou citróna a čerstvosťou mora.

Holuby zbožňujú krútiace hniezda v podkroví, radi sa usadzujú na strechách, ale obávajú sa hluku a odrazu svetla. To a ďalšia záruka pre vtáky sú zavedené poveternostné podmienky.

Odísť od parapetu

Mačka, ktorá tam často rád sedí, vtáky vtiahne z balkóna. Problém je tiež možné vyriešiť tým, že holuby neustále lietajú, chodia okolo okenného parapetu, majitelia bytov, ktorí takéto domáce zvieratá nemajú. Labky vtákov nebudú schopné zostať na svojom mieste, ak sú namazané vazelínou a slnečnicovým olejom. Chôdza na klzkom povrchu nie je príliš príjemná.

Strieborná farba

Výrobné technológie v chemickom priemysle sa rýchlo rozvíjajú. Okrem kompozitných kompozícií však naďalej používajú striebornú farbu v interiéri, ktorá sa vyrába zmiešaním hliníkového prášku so sušiacim olejom alebo bitúmenovým lakom. Ak ho položíte na drevený okenný parapet, povrch bude žiariť na slnku a holuby budú lietať.

Plastové balkóny nie sú natreté striebrom, ale v tomto prípade si môžete vybrať jednu z možností, ktorá zabráni trusu vtákov. Vo výške 50 mm od parapetu je rybárska šnúra niekoľkokrát napnutá a upevnená, holubi ju nemôžu preliezť.

Pouličné vtáky netolerujú ostrý špecifický zápach pochádzajúci z organickej zlúčeniny získanej destiláciou uhoľného dechtu. Naftalén, názov tohto aromatického uhľovodíka, sa predáva vo forme gúľ a prášku, ktorý sa nalieva na parapet, na holuby môžete navždy zabudnúť.

Podkrovie, schodisko, vetranie

Vtáky začínajú kdekoľvek, útočia na súkromné ​​a bytové domy, takže ich získanie nie je také ľahké. Ak si holuby vybrali podkrovie, môžete sa ich zbaviť položením dosiek s vyčnievajúcimi klincami. Keď vtáky vystúpia do vetrania, na záchranu prídu vystužené pásky.

Bioakustický repelent

Zariadenie, ktoré simuluje krik impozantného a dravého vtáka, je schopné prinútiť pouličných holubov opustiť verandu a podkrovie.

Technické vybavenie, ktoré poľnohospodári používajú na vyhadzovanie škorcov a vrany mimo plodín, neobsahuje toxické a chemické látky, ale vystraší holuby hlasným zvukom propánovej pištole.

Než otravovať

Keďže holuby sú neustále kŕmené a pitlované, mnohí z nich sa rozviedli, takže sa medzi ľuďmi začali šíriť nebezpečné choroby a populácie vtákov sa musia kontrolovať.

Ťažký kov sa v tele postupne hromadí a holuby neumierajú okamžite. Aby ste sa zbavili vtákov, ktorí kopajú odpadky, olovo sa zmieša s obilím alebo sa vyleje do vody.

Roztok mangánu

Doma sa lyžica kryštálov manganistanu draselného rozmieša v pol pohári vody. Do krmiva sa pridáva tmavofialová tekutina, pri takomto ošetrení holub veľmi rýchlo zomrie.

Vo veterinárnej lekárni sa predáva liek, ktorý ničí hmyz, ktorý obťažuje kravy. V pokynoch sa uvádza, ako vyrobiť jed z hrebeňa „Diazinon“.

soľ

Ak kŕmite holuby, zmiešate zrno s toľkým chloridom sodným, ich orgány prestanú fungovať a vtáky rýchlo uhynú. Len niekoľko kryštálov soli pridaných do krmiva predstavuje pre holuby smrteľné nebezpečenstvo.

Organofosforové zlúčeniny, ktoré sa používajú na ničenie burín, spôsobujú u vtákov hormonálne zmeny, ktoré vedú k ich smrti.

Prevencia a ochrana vtákov

Aby holuby nezavliekali do lodžie alebo podkrovia, nemôžete nechať staré skrinky, pohovky, stoličky, kde by nevinní hostia chceli vybaviť hniezda. Nie je potrebné kŕmiť vtáky ani raz, budú si to pamätať a začnú lietať.

Potraviny, semená, zrná by sa mali vždy odstraňovať z balkóna, aby nepriťahovali vtáky. Nečakajte, kým sa holuby začnú vybavovať domom, a keď sa objavia, okamžite vstúpte do boja.

Pin
Send
Share
Send
Send