Užitočné tipy

Ako urobiť gombík v Minecraft a na čo sa používa

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako si vyrobiť gombík v Minecraft?

Craft gombíky v Minecraft?

Ako urobiť gombík v Minecrafte?

Gombík môže byť vyrobený z dreva a kameňa. Vyžaduje si to iba jeden strom a jeden kameň. Drevené gombíky môžu byť vytvorené vypálením luku. Ak chcete vytvoriť kamenné tlačidlo, musíte vykopať dláždený kameň, rozbiť ho krumpáčom a poslať ho do rúry. V peci musí byť palivo.

Tlačidlo, rovnako ako v skutočnom živote, v hre Minecraft je prostriedkom na prepínanie, bude potrebné pri výrobe niektorých mechanizmov z hry.

V hre je k dispozícii výroba dreveného alebo kamenného gombíka.

Kameň je zapnutý, aktivovaný, iba kliknutím na neho. Drevený ale reaguje na šíp z luku. Ak šípka zasiahne tlačidlo, aktivuje sa.

V počiatočných verziách bol gombík vyrobený iba z dláždeného kameňa a bol kameň, dláždený kameň vyžadoval 2 (dve). Teraz pridali kamenné gombíky a každá zo zložiek (kameň alebo dosky) potrebuje jednu porciu.

Pre remeselnú výrobu musíte dať tento produkt do pracovnej dosky a na výstupe dostaneme správne tlačidlo. Napríklad

Mechanizmy a elektrické obvody

Ak nie ste mechanikom alebo elektrotechnikom v skutočnom živote, potom v Minecraft budete mať veľkú šancu vyskúšať si túto záležitosť. Vlastnými rukami budete môcť navrhnúť celé mechanizmy rôznych účelov, pričom budete premýšľať cez všetko do najmenších detailov: ako zapojiť obvod, ako usporiadať súčiastky, ako urobiť gombík. V Minecraft objavíte takmer neobmedzené možnosti, pretože tu platia takmer rovnaké zákony ako v skutočnom svete. Takže všetko je vo vašich rukách, nikto neobmedzuje vaše inovácie, takže môžete prepojiť všetku svoju kreativitu a oživiť ju. Prirodzene, nebude to bez malých detailov, ktoré nebudú také vzrušujúce a veľkolepé, ale na základe ktorých je všetko postavené. Napríklad sa budete musieť naučiť, ako vytvoriť gombík v Minecraft, pretože bez neho nebudete môcť spustiť žiadny mechanizmus.

Najjednoduchšie tlačidlo

Najjednoduchšie tlačidlo v hre, ktoré bolo k dispozícii od prvej verzie hry, je vyrobené z kameňa. Ako urobiť gombík v Minecrafte? Stačí vziať blok kostky a umiestniť ho do centrálnej bunky vášho pracovného stola. Vďaka tomu získate kamenné tlačidlo, ktoré môžete umiestniť na vertikálny povrch. To sa líši napríklad od páky, ktorá môže byť inštalovaná na vodorovných povrchoch, ale jej účinnosť je oveľa menšia. V mnohých situáciách páku jednoducho nemôžete použiť a budete musieť použiť tlačidlo. Ak ju chcete spojiť s mechanizmom, ktorý bude musieť začať, musíte k nej viesť elektrický kábel. Potom už s ňou môžete komunikovať. Po stlačení tlačidla sa signál prenesie do mechanizmu a začne fungovať. Takto sa naučíte, ako zviazať tlačidlo v Minecraft - dá sa použiť iba v kombinácii s jedným zariadením.

Nové drevené gombíky

V jednej z aktualizácií vývojári pridali nové tlačidlo. Nie je vyrobený z kameňa, ale z dreva. Tlačidlá remesiel v Minecraft zostávajú rovnaké. Dlážnik zmeníte len na blok dosiek. Vďaka tomu získate gombík z iného materiálu. Dá sa rozlíšiť farbou, pretože kameň má šedo-čierny odtieň, zatiaľ čo drevený je svetlo hnedý. Aký je však rozdiel? Ktoré tlačidlo v Minecraft je lepšie a prečo?

Rozdiel časovania

Jedným z hlavných rozdielov medzi dreveným gombíkom a kamenným gombíkom je, ako dlho zostáva aktívny. Keď kliknete na aktivitu kameňa, trvá to jednu sekundu, zatiaľ čo pri použití dreva sa trvanie akcie zvýši na tridsať sekúnd. Pre mnohých sa to môže javiť ako zanedbateľný rozdiel, ale skúsení hráči pochopia, že na tridsať sekúnd poskytujú nové príležitosti pri vytváraní mechanizmov a iných systémov.

Viac rozdielov

Bolo by však naivné predpokladať, že sa do hry zavedie nové tlačidlo, ktoré sa prakticky nebude líšiť od toho predchádzajúceho. Prirodzene, existujú aj ďalšie inovácie. Napríklad, kamenné tlačidlo je možné stlačiť, iba ak stojíte vedľa neho a komunikujete s ním vlastnou rukou. To znamená, že vzdialená aktivácia je vylúčená. V prípade dreveného gombíka bolo možné stlačiť šípku z veľkej vzdialenosti. To ďalej rozširuje škálu možností v dizajne. Teraz sa môžete spoľahnúť na diaľkovú aktiváciu vášho mechanizmu. Je však potrebné pochopiť, že budete musieť ovládnuť umenie lukostreľby, aby ste nevypustili desať šípok zakaždým, keď chcete spustiť mechanizmus.

Navyše so zavedením drevnej odrody došlo k ďalšej revolučnej udalosti - vývojári sa rozhodli, že nie je potrebné obmedzovať umiestnenie tlačidiel výlučne na steny a iné zvislé povrchy. Čo sa zmenilo? V nových verziách hry môžete nainštalovať kamenné aj drevené gombíky na strop a steny miestnosti. To všetko sa deje tak, aby hráč mohol maximalizovať svoj potenciál v hre a vytvoriť niečo neuveriteľné technicky s minimálnymi obmedzeniami.

recepcia

| upraviť kód]

Tlačidlo je možné získať pomocou akéhokoľvek nástroja alebo rukou.

blok Kamenné tlačidlo Drevené gombíky
pevnosť0.50.5
náradie
Čas zničenia [poznámka 1]
ručné0.750.75
drevo0.40.4
kameň0.20.2
železo0.150.15
diamant0.10.1
zlato0.10.1

  1. ↑ Čas pre nepotrebné nástroje v sekundách.

Pin
Send
Share
Send
Send