Užitočné tipy

Ako si vybrať olivový olej

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak ste ešte neskúšali vynikajúci olivový olej, môže byť pre vás ťažké pochopiť, čo hľadať. Pri každej príležitosti vyskúšajte kvalitný olivový olej, aby ste sa pri nákupe nestretli s falošným.

Ochutnávka olivového oleja je ako víno.

  • Najprv by ste to mali cítiť. Mal by obsahovať ovocnú, trávnatú a sladkú arómu, prípadne aj vyzretú a tropickú. Ak sa vôňa oleja podobá spoteným ponožkám, syrom, starým arašidom alebo zväzku kompostu, nebola vyrobená z čerstvých a zdravých olív.
  • Po druhé, pozrite sa na farbu. V ideálnom prípade by mala mať krásnu zlatú farbu.
  • Po tretie, mali by ste ochutnať olej podľa chuti. Nemalo by byť prchavé. Ak počas ochutnávky získate dojem, že ste jedli vosk, olejovú farbu, zhluknuté vlašské orechy alebo arašidy, znamená to, že olej je nízkej kvality alebo bol nesprávne skladovaný.

Krajina výroby.

Olivový olej sa vyrába v rôznych krajinách sveta, najmä na miestach s horúcim letným podnebím av noci, ktoré nie sú príliš chladné. Vedúcimi výrobcami sú: Taliansko, Francúzsko, Tunisko, Grécko. Dôležitá je však nielen krajina pôvodu, ale aj podmienky pestovania olív. Chuť a kvalita do veľkej miery závisia od poveternostných podmienok, v ktorých bola plodina pestovaná a zberaná.

Napríklad v Španielsku sa olivové sady nachádzajú vo vysokých nadmorských výškach, čo znamená, že olivový olej bude obsahovať vyššie percento antioxidantov a kyseliny olejovej, čo ho zlepšuje a predlžuje trvanlivosť.

Vyberte si druh olív.

Olivový olej sa môže vyrábať pomocou niekoľkých odrôd olív, z ktorých každá pridá svoju vlastnú arómu charakteristickú pre hotový olej.

Dnes každý vie, že antioxidanty sú kľúčom k tomu, aby zostali mladí, pretože bránia deštrukcii DNA v tele, v podstate to isté platí pre olivy. Najlepší spôsob, ako sa rozhodnúť, ktorá odroda je pre vás najlepšia, je vyskúšať oleje rôzneho pôvodu a porovnať ich príchute. Možno by ste chceli rôzne oleje pre rôzne jedlá.

Venujte pozornosť dátumu zberu úrody.

Urobte výskum, aby ste zistili, kedy boli olivy vo vašej značke vybrané. Zber prémiových olejov sa zvyčajne začína v októbri a trvá do decembra, v závislosti od odrody a regiónu. Nielenže budete vedieť, kedy sa olivy zbierajú, budete mať predstavu o tom, ako dlho bude olej užitočný, ale dá vám aj predstavu o jeho kvalite.

Zatiaľ čo pestovatelia musia čakať, kým olivy nezrnú dostatočne na to, aby sa zozbierali, čakanie príliš dlho môže byť katastrofálne. Napríklad olivy dorastú príliš veľké. Dajú sa omnoho ľahšie rozdrviť, ale kvalita hotového produktu sa v tomto prípade zhorší, pretože veľké ovocie je nasýtené vodou, čo oslabuje konečnú chuť oleja.

1. Hierarchia olivových olejov

Extra Virgin znamená olej, ktorý sa získal lisovaním olív výhradne mechanickým spôsobom (bez použitia chemických a biochemických prísad). Tento olej má najvyššiu kvalitu a spravidla sa pridáva do hotových jedál. Olivový olej Extra panenský olivový olej - Najprirodzenejšia kategória olivového oleja s dokonalou vôňou a chuťou. Kyslosť nepresahuje 0,8%.

Medzinárodná rada pre olivový olej, okrem spoločnosti Extra Virgin, rozdeľuje ropu do týchto kategórií:

Jemný panenský olivový olej - lisovaný olej za studena s bezchybnou chuťou a arómou a maximálnou kyslosťou. Kyslosť od 0,8 do 1,5%. Polojemný panenský olivový olej - lisovaný olej za studena s príjemnou chuťou a vôňou. Kyslosť od 1,5 do 3%. Nezrelý olivový olej - olej prvej plodiny sa vyrába v obmedzenom množstve z ovocia zozbieraného z najlepších olív.

Olivový olej - Pozostáva výlučne z oleja získaného z ovocia olív. Olio vergine - vyrobené mechanickým lisovaním olív a Olio di sansa di oliva - vyrobené zo zvyškov buničiny a kostí a potom zmiešané s vergínovým olivovým olejom. Vzhľadom na to, že takýto olivový olej nemá prakticky charakteristický zápach, najlepšie sa používa na vyprážanie. Rafinovaný olivový olej - Panenský olej, rafinovaný, rafinovaný.

Percento prírodnej olivovej šťavy (panenského olivového oleja) v nej je malé, nápis na nádobe „Olivový olej“ by vás nemal zavádzať. Ochutený olivový olej - používa sa takmer vo všetkých národných kuchyniach sveta. Jedlám dodáva príjemnú arómu.

Posledné dve kategórie, ktoré vám prinesú šijací stroj, zahŕňajú lampový olivový olej kategórie vergine (Olio vergine lampante)a rafinovaný olivový olej (Olio di oliva raffinato), Tieto dve kategórie nie sú vhodné na stravovanie kvôli organoleptickým poruchám a sú určené na rafináciu alebo na priemyselné použitie.

2. Tajomné listy

AiF.ru: Senor Giovanni, čo znamenajú skratky DOP / IGP / CHOP, ktoré možno vidieť na fľašiach s olivovým olejom?

Pán Massy: Pokiaľ ide o skratky, označujú olej s chráneným názvom pôvodu / označením zemepisnej oblasti výroby. Existuje tretia kategória - biologický olivový olej získaný metódou „biologickej“ výroby (šetrnej k životnému prostrediu), čo potvrdzuje aj príslušné osvedčenie. Napríklad olivový olej „Diavolokán“, ak je uvedený na fľaši, patrí do tejto kategórie. Všetky tieto stupne sa vzťahujú iba na olej lisovaný za studena - Extra Virginе.

AiF.ru: Povedzte mi, ako chápete, či je olej dobrej kvality a existujú prípady falšovania, napríklad s alkoholom?

Pán Massy: V Taliansku je tento druh falšovania potrestaný, takže nie. Okrem toho, DOP / IGP / CHOP a názov „biologický“ olivový olej sú zárukou proti falšovaniu. Ropa môže mať nízku kvalitu iba v dvoch prípadoch: v dôsledku poveternostných podmienok, ktoré viedli k zlej úrode alebo ak sa nezhromažďovala včas. V tomto prípade majú olivy malú dužinu a jamy dávajú horkosť. Na rozdiel od iných plodov olivy nemajú jasný čas zrenia: tento rok sa plodina môže zozbierať v polovici septembra a nasledujúce dva týždne skôr alebo neskôr a je veľmi dôležité túto chvíľu nevynechať.

3. Mladí ľudia majú všade cestu

AiF.ru: Pokiaľ ide o tému vína, je možné povedať o olivovom oleji, že je lepšie nezobrať si fľašu tohto roku?

Pán Massy: V tomto zmysle sa olivový olej líši od vína. Pravidlo „staršie, chutnejšie“ by malo znieť „mladšie, zdravšie“. Jednou z najdôležitejších vecí pri nákupe olivového oleja je dátum výroby a dátum spotreby, preto si pozorne prečítajte etiketu. Svedomí výrobcovia vždy stanovili dátum. Skladovateľnosť oleja od dátumu výroby by nemala prekročiť 18 mesiacov, preto hľadajte „mladší“ olej.

4. Pravidlá skladovania

AiF.ru: Existujú pravidlá, ako uchovávať olivový olej?

Pán Massy: Olivový olej sa nesmie umiestňovať vedľa sporákov alebo do chladničky. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10 až 15 stupňov Celzia. Tiež sa mu nepáči svetlo. Ak sa pozriete, všetky fľaše sú vyrobené z tmavého skla. V Taliansku sa olivový olej často skladuje v rovnakom priestore ako kôš (smiech). Je to rovnaké aj v Rusku?

AiF.ru: Nie, v Rusku je olivový olej rešpektovaný: nie je také lacné skladovať ho na takom nezastúpiteľnom mieste.

Pán Massy: A ešte jedno pravidlo: olivový olej nemôže zostať dlho otvorený, takže v kombinácii so vzduchom neoxiduje. Fľašu otvorte, nalejte požadované množstvo oleja a okamžite ju pevne uzavrite vekom.

Odrody olivového oleja

Existujú tri hlavné druhy olivového oleja. Fľaše označené Pure obsahujú rafinovaný olivový olej, ktorý je najmenej zdravý, pretože proces čistenia nielen znižuje kyslosť produktu, ale tiež odstraňuje antioxidanty a vitamíny.

Panenský olej je produktom extra panenskej olivovej hmoty. Obsahuje užitočné látky, ale v menšom množstve môže byť aj výrazne horký.

Extra panenský olej bude stáť viac ako všetky ostatné odrody olivového oleja, ale je to najviac vonný a zdravý. Tento druh oleja sa vylisuje z mladých olív s nízkou kyslosťou do jedného dňa po ich zbere. Neobsahuje farbivá ani konzervačné látky, je bohatý na rôzne živiny.

Svetlo, lite a extra svetlo nie sú odrody oleja, ale reklamné pojmy vytvorené obchodníkmi.

Extra panenský olej má poddruhy - nefiltrované. Je to nefiltrovaný olej s určitým množstvom buničiny olív. Predpokladá sa, že napriek nejasnému vzhľadu a kratšej trvanlivosti je najvhodnejší pre tých, ktorí hľadajú najužitočnejší produkt.

Ak máte pochybnosti, skontrolujte cenu.

Ak si nie ste istí kvalitou oleja, ktorý ste si vybrali, môže byť dobrým ukazovateľom cena. Dobrý výrobca urobí všetko pre to, aby pre vás vyrobil kvalitný produkt, ale stratí kontrolu nad tým, ako hotový výrobok presiahne továreň. Na rozdiel od vína sa chuť a nutričné ​​vlastnosti olivového oleja s vekom nezlepšujú. Niektorí odborníci tvrdia, že bez ohľadu na to, aký olej si vyberiete, po otvorení fľaše ju musíte používať tri mesiace.

Podľa ruského GOST je priemerná doba použiteľnosti 1 rok v plechových nádobách a 2 roky v skle.

Olivový olej má troch nepriateľov: kyslík, svetlo a teplo. Ak je týmto prvkom vystavený, rýchlo sa stane žluknutým.

Udržiavanie oleja v tesne uzavretej tmavej nádobe mimo dosahu tepla a slnečného žiarenia je najlepšou voľbou, aby ste ju udržali čo najčerstvejšiu.

Na čo sa zamerať pri nákupe

Pri nákupe olivového oleja venujte pozornosť podmienkam skladovania. Drahý a kvalitný výrobok sa skladuje na suchom a chladnom mieste, chránený pred svetlom a teplom. Nemalo by stáť v jasne osvetlenej vitríne. Dobrý výrobca oleja sa nikdy nezavrie do priehľadných obalov. Ak sa olivový olej predáva vo fľašiach stmaveného skla, potom sa chemicky spracováva a výrobca sa nebojí, že stratí svoju farbu a arómu, a práve tieto problémy sa vyskytujú pri organickom oleji pod vplyvom týchto faktorov. Obaly z nehrdzavejúcej ocele sa považujú za menej estetické, ale vhodnejšie pre dobrý olej, pretože spoľahlivejšie chránia pred oxidáciou.

Nezabudnite venovať pozornosť dátumu exspirácie oleja. Vážené značky, musím uviesť, do akého dňa je olej vhodný na výrobu potravín alebo do dátumu výroby výrobku. Dobrý olivový olej sa skladuje nie dlhšie ako 18 mesiacov, takže ak tento produkt často nepoužívate, kupujte malé množstvá, koľko môžete presne minúť za šesť mesiacov alebo rok.

Dobrý olivový olej má príjemnú vôňu podobnú ako čerstvé ovocie. Jeho farba siaha od svetlozelenej po zlatozelenú. Olivový olej ochutnajte naliatím na plátok bieleho chleba, čierny má svoju charakteristickú chuť, ktorá vás môže zmiasť. Kvalitný produkt je trochu horký, ale príjemný, nie „ťažký“ a nie mastný.

Najlepšie olivový olej vyrobený v Španielsku

Španielsko je jedným z lídrov vo výrobe a vývoze extra panenského olivového oleja. Krajina má asi 30 regiónov, v ktorých sa tento vysokokvalitný výrobok vyrába stovky rokov, a to pod prísnou štátnou kontrolou. Chuť španielskeho oleja je čo najbližšie k prírodnej, je najsýtšia a korenistá, má jasný povrch.

4 IBERICA OLIVE POMACE OIL

Ochranná známka IBERICA vyrába výrobky, z ktorých mnohé nemajú na ruskom trhu analógy. Veľký sortiment zahŕňa produkty prémiovej triedy a výrobky z viac rozpočtového segmentu, ale rozdiel v cene nijako neovplyvňuje kvalitatívne charakteristiky.

Jedným z príkladov produktu za prijateľnú cenu môže byť olej IBERICA OLIVE POMACE OIL - olej, ktorý obsahuje 85% rafinovaného oleja a 15% extra panenskú. Táto čerstvá šťava sa získava kombináciou druhej extrakcie ovocia z olivovníkov, pri ktorej sa používa technológia umožňujúca spracovanie pri vysokej teplote a nerafinovaný extra virgenový olej. V dôsledku tohto procesu sa celková kyslosť kvapaliny znižuje a potrebné vitamíny a minerály sa vracajú do kompozície, ale v nepatrne menšom množstve.

Tento olej je ideálny na použitie vo veľkých množstvách. Napríklad na smaženie zeleniny alebo hlboko vyprážaného syra, na ktoré by ste ľutovali výdavky na drahší výrobok.

3 MAESTRO De OLIVA EXTRA VERGINE

Maestro de Oliva je značka slávnej španielskej potravinárskej spoločnosti Olive Line International S.L. Výrobky tejto značky je možné zakúpiť takmer vo všetkých regiónoch Ruska. Ich sortiment je pomerne široký a okrem prírodných rastlinných tukov zahŕňa širokú škálu stredomorských pochutín, morských plodov, rôznych odrôd konzervovaných olív a olív.

Nerafinovaný olivový olej Maestro De Oliva Extra Virgin za svoju vysokú kvalitu a originálnu chuť získal prestížne ocenenie udelené Medzinárodným inštitútom chuti a kvality (iTQi). Informácie o tejto skutočnosti sa nachádzajú priamo na označení a potvrdzujú, že biologické zloženie spĺňa všetky medzinárodné normy a normy. Surovinami na výrobu oleja sú olivy Blanqueta, ktoré sa pestujú vo Valencii a Alicante. Maestro De Oliva Extra Virgin nemá horkú dochuť, hoci, ako každý „živý“ produkt vyrobený z prírodných surovín, môže zmeniť svoje chuťové vlastnosti v prijateľných medziach.

K dispozícii v sklenených a cínových obaloch. Cena závisí od objemu a začína od 700 rubľov. na 500 ml.

2 ITLV CLASICO

Značka ITLV (Industrial Technologica Laintex Veterani) bola špeciálne vyvinutá spoločnosťou Borges na predaj olív a rastlinných tukov na trhoch Ruska, SNŠ a pobaltských krajín. Cieľom spoločnosti je dlhodobá spolupráca, preto, aby sme nestratili lásku a úctu ruského spotrebiteľa, kvalita dodávaných produktov ITLV je vždy blízko dokonalosti.

ITLV Clasico je zmes rafinovaných a nerafinovaných olejov. Kvapalina je univerzálnej povahy, môže sa použiť ako prísada do hotových jedál a priamo na vyprážanie mäsa, rýb alebo zeleniny. Je to prírodný ekologický produkt bez umelých prísad, príchutí a konzervačných látok. Má vysokú teplotu bodu dymu, vďaka ktorej sa počas tepelného spracovania vytvára chutná kôra bez rizika horenia.

Kombinácia dvoch druhov olejov pomohla znížiť prirodzenú horkosť rastlinných materiálov, takže ITLV Clasico je ideálny pre ľudí, ktorým sa nepáči adstringencia prírodných olív.

1 BORGY EXTRA VIRGIN

Výrobky značky Borges zaberajú asi 60% ruského trhu s olivovým olejom. Založená v roku 1914, spoločnosť sa úspešne vyvíja všetky tieto roky, a je v súčasnej dobe jedným zo svetových lídrov vo výrobe prírodných potravín.

Olej BORGES EXTRA VIRGIN patrí do nerafinovanej triedy získanej mechanickou prvou extrakciou. Pri svojej výrobe neboli suroviny vystavené vysokým teplotám, čo umožnilo zachovať maximálny úžitok a čerstvosť olív. Chuť produktu sa môže líšiť v závislosti od rozmanitosti ovocia a poveternostných podmienok v regióne, v ktorom sa uskutočnil zber a extrakcia. Najčastejšie sa pohybuje od neutrálnej po horkú.

BORGES EXTRA VIRGIN je ideálny na zálievky šalátov a hotových jedál. Balené v sklenených fľašiach z 250, 500, 750 ml, 1-litrových plechoviek a 1,3-litrových plastových nádob.

Najlepšie olivový olej vyrobený v Taliansku

Výrobcovia talianskeho olivového oleja sú si istí, že ich výrobky sú štandardné a výrazne sa líšia od produktov iných krajín v ich vysokokvalitnom a bohatom aróme. Dôvodom tohto tvrdenia môžu byť nielen skúsenosti miestnych remeselníkov, ale aj obrovská rozmanitosť odrôd olivovníkov pestovaných v krajine, čo umožňuje každej provincii mať jedinečnú chuť olivového oleja.

3 BIONATURAE ORGANIC EXTRA VERGINE OLIVE OIL

Charakteristickým rysom organického oleja EXTRA VERGINE OLIVE OLIVE od spoločnosti BIONATURAE je jeho pravosť. Výrobok sa vyrába prísne podľa starých receptov a technológií, ktoré sa starostlivo odovzdávajú z generácie na generáciu, čo umožňuje modernej osobe vychutnať si skutočne prirodzenú chuť ovocia olivovníka.

Olej obsahuje zmes šťavy z piatich rôznych odrôd olív pestovaných na malých rodinných farmách v Taliansku. Bobule sa zbierajú ručne a vo chvíli, keď sú úplne zrelé a sú pripravené veľkoryso zdieľať svoju čerstvosť a výhody s ľuďmi. Естественная натуральность и особенный аромат оливок, поспевших под щедрым средиземноморским солнцем, делают это масло одним из лучших в категории органических товаров. Это прекрасная добавка к любому виду блюд и незаменимый компонент диетического питания.

Единственным минусом ORGANIC EXTRA VERGINE OLIVE OIL можно назвать разве что его высокую стоимость. За бутылочку в 750 мл вам придётся выложить из своего кармана более 3 000 рублей.

2 ALCE NERO EXTRA VERGINE DI OLIVA DOP

Alce Nero – известная итальянская компания, занимающаяся изготовлением натуральных продуктов питания. Фирма обладает европейским сертификатом качества, что позволяет ей указывать на своих товарах маркировку EU Organic Bio. Produkcia spoločnosti nevyužíva techniky genetického inžinierstva a tiež je zakázané používať škodlivé chemikálie na poliach Alce Nero. hnojivá a pesticídy.

EXTRA VERGINE DI OLIVA DOP ALCE NERO Taliansky olej sa vyrába z olív, ktoré boli vypestované, zozbierané a spracované v tej istej zemepisnej oblasti. Absencia prepravy a minimálna doba od zberu po plnenie do fliaš zaručuje vysoko kvalitný produkt, ktorý nestráca ani zlomok svojej hodnoty.

Olej s vzrušujúco horkým odtieňom čerstvých bylín dokonale vyhovuje potrebám tých najnáročnejších gurmánov. Kvapalina sa dodáva v 750 ml fľašiach z tmavého skla.

1 MONINI EXTRA VIRGIN PESTO

Príbeh jedného z vlajkových lodí talianskeho potravinárskeho priemyslu sa začína v roku 1920, keď sa jeho zakladateľ Zefferino Monini vrátil z vojenskej služby do svojho malého mesta v regióne Umbria. Monini, ktorá bola vytvorená ako rodinný podnik, je dnes svetovo známou značkou, ktorá vyrába asi 20 produktových možností a svoje výrobky vyváža do viac ako 50 krajín.

Vrcholom produktovej rady spoločnosti je tzv. Špeciálna rada ochutených olivových olejov, do ktorých sa pre väčšiu pikantnosť pridávajú prírodné koreniny, sušená zelenina, huby, orechy alebo bylinky. MONINI EXTRA VIRGIN PESTO - lisovaný za studena, ktorý vo svojom zložení spolu s džúsom kvalitných odrôd olív, sekaných bazalkových konárov a borovicových orechov. Dodatočné prírodné prísady dodávajú produktu jedinečnú rafinovanú chuť a umožňujú ho úspešne používať na prípravu tradičnej domácej omáčky pesto - klasiky talianskej kuchyne.

Ako každá pochúťka, ochutený olej sa vyrába v malom množstve. V predaji nájdete fľaše 250 ml za cenu 530 rubľov.

Najlepšie olivový olej vyrobený v Grécku

Grécko je malá vlasť olivového oleja. Obyvatelia tejto konkrétnej krajiny boli kedysi prví, ktorí ocenili jej výnimočnú chuť a všimli si schopnosť priaznivo ovplyvniť ľudské telo ako celok. V dôsledku rôznych klimatických podmienok, ktoré sú vlastné rôznym regiónom Grécka, sa štruktúra vyrobeného výrobku môže značne líšiť v závislosti od regiónu, v ktorom sa pestuje oliva. Najlepší olej z Grécka má žiarivo bohatú chuť s medovými a ovocnými tónmi.

3 KURTES EXTRA VIRGIN CHOP

Je známe, že starí Gréci uctievali olivovú šťavu nielen ako vynikajúci doplnok stravy, ale tiež mu pripisovali vlastnosti, ktoré liečia veľa ochorení, najmä v súvislosti s činnosťou tráviaceho systému. A až doteraz nie je použitie kvalitného olivového oleja na terapeutické účely menej relevantné.

Malá rodinná manufaktúra s názvom KURTES sa nachádza na ostrove Kréta a zameriava sa na výrobu exkluzívnych výrobkov šetrných k životnému prostrediu, ktoré možno použiť na varenie aj na celkové uzdravenie tela. Olej KURTES EXTRA VIRGIN má osvedčenie CHOP, čo znamená, že celý proces jeho výroby sa uskutočňoval prísne v mieste zberu surovín. Úroveň kyslosti uvedená výrobcom je 0,2 - 0,3%, čo je výrazne nižšia hodnota ako odporúčaná norma 1% a charakterizuje olej ako vysoko kvalitný produkt, ideálny pre ľudí s gastrointestinálnymi problémami.

Olej sa dodáva v sklenených a cínových nádobách s objemom 100, 250, 500, 1 000 a 3 000 ml. Cena - od 210 rubľov. pre najmenšiu fľašu.

2 GAEA ZELENÁ A OVOCIE

GAEA Grécke olivové oleje patria medzi najvýznamnejšie na svete. Výrobky tejto značky získali mnoho ocenení, vrátane takých prestížnych, ako je zlatá medaila na medzinárodnej súťaži v Japonsku a Nemecku, titul najinovatívnejšieho gréckeho produktu, prvé ceny a mnoho ďalších medzinárodných súťaží.

Olej GAEA GREEN & FRUITY sa vyrába mechanicky z vybraných plodov odrody Koroneiki. Stromy rastúce v oblasti Sitia, kde sú optimálne poveternostné podmienky pre rast olív, nesú vynikajúce bobule olivového oleja. Olivy sa zbierajú a spracovávajú ručne, výsledkom čoho je hustá kvalitná šťava s vysokou koncentráciou prospešných zlúčenín. Chuť kvapaliny je veľmi bohatá, kyslá, s malou horkosťou. Konzistencia je hustá, farba je smaragdovo zelená.

Olej sa nalieva do pollitrových nádob vyrobených z tmavého skla. Originálny dizajn fľaše vytvára pocit, že vlastníte skutočný rustikálny produkt.

1 MINERVA KALAMATA EXTRA VIRGIN

Minerva sa objavila na gréckom trhu v roku 1900. V priebehu niekoľkých rokov rozsah značkových výrobkov presiahol domáci obchod a začal dobyť srdcia a žalúdky obyvateľov niekoľkých kontinentov. Olivový olej z Minervy je odkazom na tradičnú grécku kuchyňu, ktorá kombinuje starý recept s inovatívnymi technológiami.

Minerva Kalamata Extra Virgin prichádza na naše police z ostrova Peloponéz, oblasti Kalamata, ktorá je považovaná za jedno z prioritných miest na svete na pestovanie najlepších odrôd olív. Hlavnými výhodami oleja podľa zákazníkov sú to, že chutia dobre, nekousajú a sú vynikajúce na vyprážanie a na studenú kuchyňu, prílohu, cestoviny a čerstvú zeleninu. Milovníci zdravých potravín si všimli aj prijateľné náklady na produkt, ktoré vôbec neovplyvňujú jeho vysokú kvalitu.

Olej sa naleje do nepriehľadných nádob na cín s objemom 750 ml alebo viac. To vytvára ideálne podmienky na skladovanie a prepravu. Cena - od 650 rubľov. pre plechovku.

Porovnávacia tabuľka olivového a slnečnicového oleja

Olivový olej je skutočným elixírom zdravia a mládeže, ale náš pôvodný slnečnica nie je v mnohých ohľadoch nižší ako zahraničný „hosť“. Zostavili sme porovnávaciu tabuľku, v ktorej sú uvedené najdôležitejšie vlastnosti týchto dvoch rastlinných výrobkov.

charakteristiky

olivovýolej

Pin
Send
Share
Send
Send