Užitočné tipy

Citrón s medom na kašeľ, 7 receptov

Pin
Send
Share
Send
Send


Kašeľ je prirodzenou obranou ľudského tela pred rôznymi infekčnými chorobami. Telo teda čistí pľúca a priedušky od nahromadeného hlienu v nich. Kašeľ často sprevádza choroby, ako sú chrípka, bronchitída, hrtanitída, akútne vírusové infekcie dýchacích ciest, akútne infekcie dýchacích ciest a mnoho ďalších, ktoré sú spojené s respiračnými chorobami.

Moderná medicína ponúka mnoho nástrojov zameraných na liečbu rôznych typov kašľa. Ľudové liečivá testované našimi babičkami však nie sú posledným miestom v liečbe kašľa. Medzi týmito výrobkami sú často na prvom mieste med a citrón. Pridaním glycerínu k nim môžete pripraviť vynikajúci liečivý domáci sirup proti kašľu.

Všetky tieto zložky sú vysoko účinné, majú minimálny počet kontraindikácií a vedľajších účinkov, a čo je dôležité, pomáhajú šetriť peniaze za drahé lieky.

Najlepšie na liečbu prechladnutia alebo chrípky je veľa odpočinku a veľa pitia. Medzitým lyžica lieku proti kašľu pomôže upokojiť jeho záchvaty a uľaví od bolesti v krku, bude sa cítiť lepšie.

Poraďte sa s lekárom, aby ste zistili príčinu kašľa, je základným pravidlom skôr, ako začnete užívať každý liek na liečbu. Kašeľ môže byť príčinou nielen prechladnutia, ale aj závažnejšej choroby. Každý pacient by si mal uvedomiť, že zápal pľúc alebo tuberkulóza sa nedá vyliečiť jednoduchým sirupom. Tu sú potrebné ďalšie lieky. Je dôležité, aby ste nevynechali čas na začatie liečby.

Malo by sa pamätať na to, že niektorí ľudia môžu mať reakcie na zložky lieku, najmä pre malé deti.

Preto je lepšie odložiť cestu k lekárovi, najmä ak ľudové lieky nepomáhajú prekonať chorobu.

Čo je užitočný glycerín, med a citrón na kašeľ

Všetky tieto zložky nie sú zbytočne kombinované. Glycerín - bezfarebná, viskózna tekutina bez zápachu s ľahkou sladkou chutí zmäkčuje sliznicu hrdla. Pri prehltnutí ho zakrýva a vytvára tenký film, ktorý chráni pred ďalším šírením infekcie a pomáha lokalizovať zameranie zápalu.

Glycerín sa vstrebáva v gastrointestinálnom trakte a podlieha hlbokému metabolizmu najmä v pečeni. Niekedy sa môže vylúčiť močom bez zmeny.

Glycerín sa používa v mnohých zvlhčujúcich maskách na tvár a ruky. Aplikujte ho dovnútra s chorobami žalúdka. Táto zložka sa dá pripísať prírodným výrobkom, pretože sa získava z tuku. Teraz sa dá syntetizovať z rastlinných olejov. Pri kúpe v lekárni musíte určite požiadať o glycerín na vnútorné použitie, nie na kozmetické účely.

Mnohí sú si vedomí liečivých vlastností citrónu. To je jeden z mocných dodávateľov vitamínu C. Citrón sa tradične pridáva do bylinného čaju nachladnutia.

Stimuluje imunitný systém a pomáha urýchliť proces hojenia.

Med je rovnako populárny pri liečbe kašľa. Zlepšuje nielen chuť čaju, nahrádza cukor, ale má aj veľa liečivých vlastností. Obsahuje obrovské množstvo užitočných látok, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s touto chorobou.

Ako vidíte, všetky tieto tri hlavné zložky samotnej drogy majú určitý prínos a liečivé vlastnosti:

Med inhibuje rast a množenie baktérií,

Glycerín zjemňuje sliznice,

Citrón doplňuje telo vitamínom C.

Kombinácia týchto zložiek predstavuje účinný spôsob, ako zmierniť suchý kašeľ. Okrem nich je možné do domáceho sirupu pridať ďalšie prísady, napríklad zázvor, škoricu alebo cesnak.

Kašeľové recepty s glycerínom, medom a citrónom

Existuje niekoľko receptov na výrobu sirupu s glycerínom, medom a citrónom. Najjednoduchšie z nich je zmiešanie glycerínu a medu. Na prípravu takého sirupu je potrebné:

5 ml lekárskeho glycerínu

Ak je med cukrený, roztavte ho vo vodnom kúpeli bez zahrievania nad 40 stupňov.

Pridajte glycerín a dôkladne premiešajte.

Sirup sa môže užívať perorálne 1 čajovou lyžičkou trikrát denne so suchým kašľom.

Pridajú ho do horúceho mlieka, niekto ho použije na kloktanie a dokonca ho pochová do nosa.

Sirup s glycerínom, medom a citrónom

Na jej prípravu je potrebné:

1/4 šálky (60 ml) čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy

1/4 šálky (60 ml) tekutého medu

1/4 šálky (60 ml) liečivého glycerínu

Stlačte citrónovú šťavu a pretlačte ju jemným sitkom. Dobre premiešajte s medom a glycerínom. Nalejte do sklenenej fľaše s pevným uzáverom.

Sirup sa môže uchovávať v chladničke až rok. Ak máte bolesti v krku a hrudníku, vezmite jednu čajovú lyžičku každých pár hodín.

Na prípravu sirupu budete potrebovať:

1 veľká citrón

2 polievkové lyžice glycerínu

Vezmite jeden veľký citrón a dobre ho umyte. Na niekoľkých miestach prepichnite kôru špáradlom. Ponorte do vriacej vody po dobu 10 minút.

Vyberte a úplne vychladnite. Nakrájajte na dve polovice a stlačte šťavu.

Pridajte 2 polievkové lyžice glycerínu a medu tak, aby bola o dva až tri prsty vyššia.

Všetky zložky dobre premiešajte a chladte 3-4 hodiny. Tento sirup je vhodný pre dospelých a deti od 3 rokov.

Pite 1 čajovú lyžičku 4 až 8 krát počas dňa.

Sirup uchovávajte v chladničke.

Tento recept je podobný predchádzajúcemu, iba menej sladký.

2 polievkové lyžice glycerínu

2 polievkové lyžice medu

Umyte citrón a dajte ho do horúcej vody. Varte 10 minút.

Ochlaďte a nakrájajte na polovice. Stlačte šťavu.

Pridajte glycerín, med a vodu. Dobre premiešajte.

Nápoj vo forme tepla 2-3 krát denne, rozdelený na rovnaké časti.

Ak zvýšite množstvo prísad, môžete variť niekoľko dní. Ale viac ako trojnásobné podávanie za to nestojí. V takom prípade musíte pred použitím uchovávať v chladničke a zohriať.

Sirup proti kašľu

Suchým paroxyzmálnym kašľom môžete pripraviť taký liek. Potreba:

1 lyžica glycerínu

1 lyžica medu

Citrón dôkladne umyte a pomelte v mixéri. Do pyré pridajte med a glycerín. Dobre premiešajte.

Vezmite 1 čajovú lyžičku počas kašľa, aby ste zmiernili záchvat. Uchovávajte v chladničke.

Zjednodušená možnosť liečby tohto kašľa je nasledovná. Citrón nakrájajte na tenké plátky. Nalejte glycerín do malej misky alebo taniera.

Akonáhle je kašeľ prekonaný, namočte plátok citróna do glycerínu a zjesť, dôkladne žuť. Po 10-15 minútach zjedzte lyžicu medu.

Kašeľový sirup s glycerínom a zázvorom

Pre neho budete potrebovať:

0,25 šálky glycerínu

0,25 šálky čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy

1 lyžička strúhaného zázvoru

Zmiešajte strúhaný koreň zázvoru a citrónovú šťavu v malom hrnci a duste 10 minút na miernom ohni.

Kmeň cez sitko.

Pridajte glycerín a med.

Miešajte a nalejte do fľaše s korokom.

Sirup sa môže uchovávať v chladničke až jeden rok.

Vezmite 1 čajovú lyžičku každé tri až štyri hodiny alebo podľa potreby.

Sirup s glycerínom a vodkou

1 veľká citrón

30 ml glycerínu

Opláchnite citrón a studňu vo vodnom kúpeli asi 4-5 minút, až kým nezmäkne.

Mletie v mixéri alebo mletom.

Pridajte šťouchaný med a glycerín. Všetko dobre premiešajte a nalejte vodku.

Trvať niekoľkokrát denne.

Pre deti je možné pripraviť tento pyré bez alkoholu.

Uchovávajte v chladničke v tesne uzavretej nádobe.

Kašeľový glycerín pre deti

Pre deti, ktoré nie sú alergické na citrusové ovocie a med, si môžete pripraviť takýto sirup s glycerínom podľa nasledujúceho receptu.

Vytlačte šťavu z citróna, aby ste vytvorili 2 polievkové lyžice.

Pridajte podľa chuti rovnaké množstvo glycerínu a medu.

Zmes sa mieša. Vezmite 1 čajovú lyžičku až 8-krát počas dňa.

Osobitné pokyny

Mnohí z nás používajú ľudský liek na liečbu kašľa. Ale pri varení vyššie uvedených domácich sirupov musíte dodržiavať niektoré pravidlá.

Glycerín sa musí kúpiť iba v lekárni.

Med musí byť prírodný. Falšovaný med nemá žiadne vlastnosti a môže spôsobiť viac škody. Odporúča sa používať kvetinový jarný med. Ale pre nedostatok takého urobí každý iný.

Zvyšný domáci liek uchovávajte v chladničke v uzavretej nádobe. Pred použitím zahrejte na príjemnú teplotu. Stačí držať lyžicu v horúcej vode a potom naliať sirup.

Nepoužívajte na liečbu alergikov na včelárske výrobky. Ak zaznamenáte akékoľvek vedľajšie účinky, nepohodlie, komplikácie, okamžite choďte do nemocnice.

Samoliečba je kontraindikovaná. To platí najmä pre malé deti.

Domáce opravné prostriedky spravidla pôsobia ako pomocné látky v hlavnom liečení.

Kašeľ citrón

Populárny recept na kašeľ obsahuje kyselinu citrónovú a prírodný med. Tieto výrobky majú terapeutický, profylaktický, baktericídny, regeneračný účinok na organizmus. Zmes zložiek má vysokú chutnosť. Tento nástroj sa môže použiť ako doplnok pri aplikácii lekárskych formulácií z lekárne. Použitie zmesi je spôsobené chemickým zložením zložiek.

Citrón obsahuje vitamín C, zvyšuje imunitu, antioxidanty, esenciálne extrakty, tiamín, retinol, riboflavín, rutín, organické kyseliny, cholekalciferol. Komponenty zvyšujú ochranné funkcie tela, urýchľujú proces hojenia, znižujú negatívne účinky vírusov. Veľký objem fytoncíd vo výrobku má protizápalový účinok. Ovocná šťava má tiež antipyretické, tonizujúce účinky na organizmus.

Životné produkty včiel (med, perga) sa vyznačujú vysokou koncentráciou uhľohydrátových zlúčenín (70 - 80%), prítomnosťou vitamínov (A, P, skupiny B, D), kyselinami rozpustnými v tukoch a inými užitočnými látkami. Produkt je bohatý na minerálne zložky (kobalt, železo, horčík, mangán, meď, sodík).

Med má baktericídny, protizápalový účinok. Pravidelné používanie výrobku zabraňuje vývoju patogénov. Tekutý med sa používa ako liek na prechladnutie, zápal pľúc a tuberkulózu.

Kombinácia produktov zvyšuje účinnosť lieku, znižuje bolesť, znižuje kašeľ. V období jesene a zimy môže byť prevenciou prevencia bronchitídy, angíny.

Najefektívnejšie recepty

Kašeľ citrón sa používa v rôznych receptoch na obnovenie tela. Sirupy, liečivé zmesi atď. Sa vyrábajú zo zložky. Produkt sa kombinuje s medom, zázvorom, aloe šťavou, nakrájanými vlašskými orechmi a sušenými marhuľami, hrozienkami. Zloženie obsahuje glycerín, cibuľu, citrónovú kôru, rastlinný olej atď.

Aby sa zvýšila účinnosť zmesi počas varenia, odporúča sa dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • do liečebnej zmesi je zahrnutý iba prírodný med,
 • je zakázané ohrievať výrobok, je dovolené spracovanie vo vodnom kúpeli,
 • citrón sa používa bez šupky s kôrou obsahujúcou užitočné esenciálne výťažky a vitamíny,
 • pre rýchlu prípravu šťavy musíte citrón uvariť 5 až 10 minút.

Med a citrón na kašeľ

Klasický recept na med s kašeľovým citrónom sa vyrába z týchto ingrediencií:

mušt nasekané ovocie s kôrou pomocou strúhadla alebo mixéra. Zložky sa miešajú do hladka. Zloženie sa vyžaduje ráno, hmota sa premyje vodou (100 ml) alebo sa pridá do bylinného čaju ako náhrada cukru. Tento nástroj sa používa na liečbu bronchitídy.

Účinná kombinácia s orechmi a sušeným ovocím sa pripravuje z nasledujúcej sady zložiek:

 • sušené marhule (250 g),
 • vlašské orechy (250 g),
 • hrozienka (250 g),
 • citrón (1 ks),
 • kvetinový med (300 g).

Ovocie je potrebné nakrájať na plátky. Sušené ovocie, orechy a citrón sa rozdrvia pomocou mixéra. Prísady je potrebné miešať, užívať 3-4 krát denne pred jedlom. Kompozícia má všeobecný posilňujúci účinok, pomáha zvyšovať ochranné funkcie tela.

Na prípravu cestovín Amosov budete potrebovať nasledujúcu sadu výrobkov:

 • sušené hrozno
 • slivky,
 • marhule,
 • vlašské orechy,
 • figy,
 • tekutý med
 • citrón (2 ks).

Budete musieť brať sušené ovocie v rovnakom pomere. Komponenty sú drvené, zmiešané s ovocím a včelími výrobkami. Cestoviny sa používajú 3 krát denne po dobu 1 lyžice. l. Pri pravidelnom používaní pomáha kompozícia napĺňať potrebu vitamínov, minerálov, mikro a makro prvkov v tele.

Je účinný nasledujúci liek proti kašľu:

 • med (400 - 500 g),
 • citrónová šťava (300 g),
 • koreň sladkého drievka
 • škorica.

Je potrebné vytlačiť šťavu z citróna, premiešať komponenty, trvať na tom, 3-4 dni na chladnom mieste. Potom môžete do zmesi pridať sladké drievko a škoricu. Pri prechladnutí musíte brať liek 4-5 krát denne po dobu 1 čajovej lyžičky. na 1 mesiac.

Pri kašľaní je možné vykonať inhaláciu. 500 g vody by sa malo zahriať do varu, pridajte šťavu z 1 citróna, medu (1 lyžica), soli (1 lyžička) a extraktu z eukalyptového oleja (2-3 kvapky). Dýchanie pary trvá asi 10 minút. Vykonávanie inhalácií pomôže liečiť nádchu, kašeľ, zlepšuje stav chrípky.

Recept na glycerín

Liek je prípravok s glycerínom, medom a citrónom. Citrón je potrebné variť vo vode po dobu 8-10 minút, potom ovocie vychladnúť a vytlačiť šťavu. Zloženie obsahuje lekársky glycerín (2 polievkové lyžice L.). Prírodný med je zmiešaný. Odporúča sa užívať 4-krát denne, v prípade vážneho ochorenia môžete kompozíciu vypiť pred spaním. Pri prevencii prechladnutia je optimálne užívať 1 lyžička. denne.

Účinný je sirup s tekutým medom a citrónom proti kašľu. Potrebná je voda (1 šálka), cibuľa (1 ks), prírodný med (50 g), 1 citrónová kôra. Je potrebné umiestniť komponenty do horúcej vody a priviesť do varu. Kompozícia sa varí, až kým prísady nedosiahnu priehľadný stav, potom sa ochladí a prefiltruje. Zmes sa odoberie počas 3 dní počas 1 čajovej lyžičky. po 1 hodine.

V počiatočnej fáze prechladnutia môžete pripraviť nasledujúce zloženie:

 • koňak (50 g),
 • med (1 lyžička),
 • ½ ovocnej citrónovej šťavy
 • nakrájanú škoricu (½ lyžičky).

Koňak je zahrievaný, zložky sú zmiešané, zloženie sa užíva pred spaním po horúcej sprche alebo kúpeli nôh.

So zázvorom a medom

Recept z nasledujúcich zložiek je predmetom liečby a prevencie:

 • zázvor (2 až 3 plátky),
 • citrón (1 plátok),
 • med (1 - 2 lyžičky)
 • zelený čaj (1 šálka),
 • mäta pieporná (2-3 listy),
 • škorica.

Je potrebné pripraviť zelený čaj so zahrnutím mäty, zloženie schladí na +40 ° C. Zvyšné zložky sa pridajú do zmesi a dôkladne sa premiešajú. Liek sa užíva po 3-4 hodinách 1 deň. Ginger root je užitočný pri chronických ochoreniach pľúcneho systému, uľahčuje dýchanie, pomáha pri expanzii malých priedušiek.

Cesnak a citrón

Účinný je nasledujúci recept na kašeľ:

 • nasekaný cesnak (1/8 lyžičky),
 • zahriata voda (200 g),
 • citrón (½ ks),
 • tekutý med (1 polievková lyžica l.).

Šťavu z ovocia je potrebné vytlačiť, zmiešať s cesnakom, pridať vodu a zohriať až do varu. Zloženie ochladzuje na +50 ° C. Potom sa zmes s pridaným medom umiestni do vodného kúpeľa. Liek sa musí používať počas dňa v 3-4 dávkach po jedle.

Poskytuje sa možnosť prípravy hmoty na dlhodobé používanie v zime. Budete potrebovať prírodný včelí produkt (1 kg), stredne veľké citróny (10 ks), cesnakové hlavy (10 ks). Prísady sú rozdrvené a zmiešané. Kompozícia sa umiestni na chladné miesto na 1 týždeň. Zmes sa prefiltruje cez gázu a naleje do nádoby.

Pre prevenciu je potrebné vziať 1 lyžičku ráno. zloženie po dobu 1-1,5 hodiny pred jedlom, môže byť recept zmenený na prechladnutie: odporúča sa zvýšiť množstvo lieku na 2-3 lyžičky. denne. Nástroj zvyšuje obranyschopnosť tela, znižuje bolesť, má regeneračný účinok.

kontraindikácie

Med a kašeľ citrón majú kontraindikácie pre použitie. Zakazuje sa používať zmes v prítomnosti nasledujúcich patológií a stavov:

 • diabetes mellitus
 • chronická bolesť žalúdka
 • tehotenstvo,
 • dojčenie,
 • žalúdočný vred
 • zvýšená kyslosť žalúdka,
 • choroba žlčníka
 • mentálna alebo fyzická predispozície
 • zápalové procesy v črevách.
 • alergia na zložky kompozície.

Pred použitím zmesi je dôležité poradiť sa s lekárom, pretože môžu existovať iné dôvody pre kontraindikácie.

Ak máte trochu času, napíšte o tom, čo by ste sa chceli dozvedieť viac a nezabudnite ohodnotiť článok, ďakujem vopred a prajeme Vám a vašim blízkym zdravie.

Kašeľ Citrón pre deti

Deti pomerne často prechladnú. Každá matka, samozrejme, ponáhľa navštíviť lekára. A to je nepochybne správne. Čakanie na detského lekára však nebude v poriadku, keď dáme dieťaťu drink na báze citrónovej šťavy. To podporí jeho imunitu a pomôže telu, ktoré ešte nebolo posilnené, rýchlejšie zvládať vírusy.

Tradičná medicína popisuje veľa spôsobov použitia citróna ako lieku proti kašľu. Navyše sa zlaté ovocie často kombinujú s medom, pretože po spárovaní sa stanú silným antioxidantom, majú protizápalové a upokojujúce účinky na sliznice tela.

Tu je niekoľko citrónových receptov:

zzmesi s glycerínom a medom, Pre tento recept sa bude vyžadovať priamo citrus, potravinový glycerín (ktorý sa nachádza v ktorejkoľvek lekárni) a 150 gramov medu. Надо взять лимон, помыть его, проткнуть острым предметом в нескольких местах и поставить варить в воду.Potom, čo voda vrie, varte ďalších 10 minút a nechajte vychladnúť. Potom šťavu vytlačte a zmiešajte s medom a glycerínom. Výsledná zmes sa dá do chladničky na 3 hodiny. To je všetko, liek je pripravený. Vezmite pol čajovej lyžičky trikrát denne.

populárny recept, Berieme 1 kilogram ovocia, dobre ho umyjeme a na pár sekúnd ho položíme do vriacej vody. Potom 1 - 2-krát prejdite mlynčekom na mäso, aby ste získali homogénnu hmotu. Potom zalejeme rozdrveným citrónom pol litra medu a dôkladne premiešame. Citrónovo-medovú zmes uchovávame v chladničke 3 dni, kým nie je pripravená. Užívajte 2-3 krát denne na dezertnú lyžičku.

liek proti kašľu s medom, Opláchnite 1 kilogram citrónov pomocou tenkej pokožky a nakrájajte na tenké plátky. Do vodného kúpeľa sme zapálili pol litra medu. Po zametaní po dobu 5 minút pridajte plátky citróna k teplému medu. Zmes sa dôkladne premieša, pričom sa pokúsia čo najviac rozdrviť kúsky citrusov. Tento proces by mal trvať 10-15 minút. Potom dajte nášmu nástroju čas na ochladenie. Distribuujeme liek do vopred uvarených pohárov a na pár hodín ho posielame do chladničky. Používame 1 čajovú lyžičku 3-krát denne.

sirup s rastlinným olejom, Vezmite pol pohára citrónovej šťavy, pohár medu a 50 gramov rastlinného oleja. Všetko zmiešajte a vložte do chladničky. Užívajte ráno: jednu čajovú lyžičku pred jedlom.

zázvorový čaj, Nastrúhajte koreň zázvoru na strúhadle, pridajte plátok citróna. Nalejte vriacu vodu. Keď je čaj teplý, podľa chuti pridajte med.

suchý kašeľ zázvor, Je potrebné zmiešať strúhaný koreň zázvoru, medu a citrónovej šťavy v rovnakých pomeroch. Všetko zmiešajte a nalejte vriacu vodu. Nechajte stáť 20 minút pod vekom. Získajte "viskóznu" masu. Vezmite každú hodinu, kým sa účinok nevyskytne.

recept na kašeľ s cibuľou a medom, Do pohára mlieka pridajte 100 gramov cibule a varte dovtedy, kým nie sú plátky cibule priehľadné. Ochladí sa na teplotu miestnosti, pridá sa 20 gramov medu a šťava z polovice citróna.

sirup z aloe a kašeľový med, Varíme nasledovne: vytlačte šťavu z dvoch citrónov, zmiešajte s pol pohára medu a 50 gramov šťavy z aloe. Do hotovej hmoty pridajte 200 - 300 gramov vopred nasekaných vlašských orechov. Zmiešajte všetko a trite 1 polievkovú lyžicu 3-krát denne.

Čajový nápoj s medom proti kašľu. Vyrábame náš obľúbený čaj (nie ovocie), počkajte, kým vychladne, a pridajte plátok citrónu spolu s 1 čajovou lyžičkou medu. Pijeme nápoj 3 krát denne. V žiadnom prípade nedávajte med do vriacej vody, pretože stratí prospešné vlastnosti. Implementácia tohto receptu je veľmi jednoduchá a vyžaduje si minimálny čas.

Pin
Send
Share
Send
Send