Užitočné tipy

Čo robiť, ak vás vezmú za rukojemníkov, ako rukojemníkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Identifikovať teroristov je veľmi ťažké, pretože sa snažia byť neviditeľní v dave až do určitého času. Stále však majú charakteristické črty, vďaka ktorým ich možno od civilistov odlíšiť. Jednou z najvýraznejších čŕt týchto zločincov sú zbrane alebo drôty, ktoré sú skryté v záhyboch oblečenia.

Najjednoduchšie je neutralizovať teroristu skôr, ako začne ohrozovať životy ľudí. Preto ak máte podozrenie, že terorista je vo vašom okolí, musíte sa pokúsiť zabrániť zločinu. V žiadnom prípade by ste sa však nemali pokúsiť odradiť zločinca, pokúsiť sa mu vyhrážať alebo štrajkovať. Keď sa terorista ocitne v neočakávanej situácii, pravdepodobne sa pokúsi začať realizovať svoj plán čo najskôr. Situácia bude obzvlášť nebezpečná, ak budete mať samovražedný atentátnik s pásom mučeníka. Ak pochopí, že mu vyhrážate alebo že ste mu splnili jeho plán, bez váhania aktivuje výbušniny.

Ak si myslíte, že máte čas zakázať nepriateľa skôr, ako stlačí pravé tlačidlo, potom sa mýlite. Teroristi majú často komplici, ktorí môžu byť mimochodom diaľkovo ovládaní výbušninami. A ak spolupáchateľ pochopí, že samovražedný atentátnik je neutralizovaný, určite sa pokúsi dokončiť svoju misiu.

Ak ste si istí, že osoba, ktorá je vedľa vás, je teroristom, skúste to zvážiť. Pamätajte si všetky hlavné znaky. Potom choďte na veľkú vzdialenosť a čo najskôr kontaktujte úradníkov činných v trestnom konaní. Podrobne opíšte teroristu. Ak sa v okolí nachádzajú polícia, môžete sa na ne obrátiť priamo.

Keď bude vynútenie práva upozornené, pokúste sa nedať teroristovi vedieť, že ste jeho plány odhalili. Povedzte ľuďom vo vašom okolí, že sú v nebezpečenstve. Čím menej ľudí bude okolo páchateľa, tým je menej pravdepodobné, že sa rozhodne realizovať svoje plány. Pokúste sa upozorniť čo najviac ľudí, kým neprídu príslušníci orgánov činných v trestnom konaní. Iba tak môžete teroristu skutočne neutralizovať. Ak začnete prejavovať hrdinstvo, môžu trpieť nevinní ľudia. Preto buďte opatrní a opatrní, nerobte chyby, ktoré môžu stáť životy niekoľkých stoviek ľudí.

Predchádzanie hrozbe terorizmu v leteckej doprave a na letisku.

- Ak je to možné, skúste sedieť pri okne za chvostom lietadla.
- Minimalizujte čas registrácie.
- Priblížte sa ku všetkým prístrešiam a vystúpte.
- Preskúmajte susedných cestujúcich a venujte pozornosť ich správaniu.
- Diskutujte s členmi rodiny o tom, aká je štandardná situácia v zachytávaní lietadla.
- Snažte sa nenavštíviť maloobchodné predajne a predajne potravín, ktoré sa nachádzajú mimo bezpečnostnej zóny letiska.
- Ihneď informujte posádku alebo bezpečnostný personál o nevyžiadanej batožine alebo podozrivej činnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send