Užitočné tipy

Ako nakresliť ústa

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto je dosť náročná lekcia, preto ju možno budete musieť zopakovať. Ak sa vám prvýkrát nepodarilo načrtnúť ústa, nezúfajte a skúste to znova. Pokúste sa čo najviac dokončiť túto lekciu. Ak to však nefunguje, môžete skúsiť dokončiť lekciu „Ako nakresliť motýľa“. Ale verím, že uspejete.

Čo je potrebné

Aby sme si mohli nakresliť ústa, možno potrebujeme:

 • Papiera. Je lepšie vziať si špeciálny papier so stredne zrnitým povrchom: pre začínajúcich umelcov bude oveľa príjemnejšie čerpať z tohto.
 • Naostrené ceruzky. Odporúčam vám, aby ste si vzali niekoľko stupňov tvrdosti, pričom každý z nich sa musí používať na rôzne účely.
 • Eraser.
 • Šrafovacia tyčinka. Môžete použiť obyčajný papier stočený do kužeľa. Jej lego rozdrví poklop a zmení ho na monotónnu farbu.
 • Trochu trpezlivosti.
 • Dobrá nálada.

Lekcia postupne

Rôzne časti tela a ľudských orgánov musia byť nakreslené s určitým stupňom realizmu. Vyžaduje si to akademický nákres. Taktiež dôrazne odporúča nakresliť ústa z prírody alebo, v extrémnych prípadoch, z fotografie. Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť vysokú realizmu a sofistikovanosť.

Mimochodom, okrem tejto hodiny vám odporúčam venovať pozornosť lekcii „Draw Draculauru“. Pomôže to vylepšiť vaše majstrovstvo alebo len prinesie trochu potešenia.

Všetky zložité kresby by mali byť vytvorené pomocou perspektívneho myslenia a vízie. Predmetom by nemal byť iba formulár na hárku. Musíte ju kresliť trojrozmerne, to znamená, vytvárať z jednoduchých geometrických telies, akoby boli na sebe: tu je guľa na kocke a tu sú dve gule v okolí. Z týchto primitívnych foriem pozostáva všetko živé a neživé na zemi.

Tip: Načrtnite čo najsilnejšie ťahy. Čím hrubšie budú ťahy, tým ťažšie bude ich vymazanie neskôr.

Prvým krokom alebo skôr nulou je vždy potreba položiť list papiera. To vám dá vedieť, kde presne bude výkres. Ak umiestnite obrázok na polovicu listu, môžete použiť druhú polovicu na ďalší obrázok. Tu je príklad usporiadania listu v strede:

Ústa a pery sú veľmi dôležité na vyjadrenie akýchkoľvek emócií, preto sa pri kresbe uistite, že vykonávate rôzne výrazy! Prečítajte si tiež lekciu o tom, ako nakresliť emócie. Dôrazne odporúčame, aby ste sami urobili rôzne výrazy a sledovali, ako sa ústa menia pomocou zrkadla. Môžete sa cítiť trochu hlúpo, ale je to veľmi užitočné! A tiež nezabudnite okamžite načrtnúť na papier s týmto postupom! ^ _-

1. Štruktúra kostry dolnej časti tváre.

Spodná časť tváre sa skladá z niekoľkých kostí - dolná čeľusť je povinná a horná čeľusť je Maxillia (v skutočnosti je horná čeľusť spojená dvoma kosťami):

2. Svaly dolnej časti tváre.

Ústa a pery sa formujú vďaka svalom. V skutočnosti nezáleží na tom, čo sa tieto svaly nazývajú, hlavnou vecou je jednoducho pochopiť, že „vyplňujú“ všetky formy kostí. A nezabudnite, že sa ohýbajú a natahujú, keď hovoríme a robíme akékoľvek výrazy tváre.

3. Štýly maľovania pier.

Pre tradičnú kresbu sú pery dôležitou súčasťou tváre, ktorá je starostlivo nakreslená.

V komikse to všetko závisí od štýlu kresby samotného umelca.

V mange sa pery spravidla príliš nedotiahnu a zastavia sa v spojovacej línii dolných a horných pier. Namiesto toho však často zobrazujú tvar pier pomocou tieňov. To však neznamená, že mangaki to vždy robia! Všetko záleží na štýle umelca.

Aj keď sa rozhodnete nakresliť ústa do jedného riadku, je dôležité pochopiť, ako vyzerá a ako sa pohybuje.

4. Základy maľby pier

Horná pera je natiahnutá pomocou štyroch kruhov. V strede pier sú umiestnené dva väčšie kruhy a po stranách dva menšie kruhy. Na hornú peru je nakreslená depresia vychádzajúca z nosa.

Spodná pera sa skladá z dvoch oválov, medzi ktorými je malá depresia, ale táto depresia je oveľa menšia v porovnaní s hornou perou.

Horná a dolná pera sú najčastejšie natiahnuté približne rovnakej veľkosti. V závislosti od etnicity však môže byť jedna z pier väčšia.

Pri kreslení do profilu nie je viditeľná polovica pier. A teraz je čas zvážiť ďalšiu dôležitú vlastnosť pier: horná pera ide šikmo dovnútra a pri tradičnom osvetlení (horná a ľavá) je v tieni.

Je oveľa ľahšie vidieť horný roh pier pomocou príkladu nižšie:

Pamätajte, že pery nie sú rovné! Majú objem a vyčnievajú z línie tváre.

Koľko pier bude mäkkých alebo uhlových, závisí okrem iného od podlahy. Vo všeobecnosti majú muži oveľa „tvrdšie“, výraznejšie a hranatejšie rysy tváre ako ženy.

Ako vidíte, ženská tvár na obrázku je naľavo. Na rozdiel od mužskej tváre má na pravej strane stále mäkký tvar, ktorý vyzerá výrazne výrazný a hranatý.

U detí trochu inak. Malí chlapci nemajú hranaté tvary, vyvíjajú sa so starnutím.

5. Vyjadrenia pier

Ako si pamätáte, ústa sa pohybujú a tvoria sériu pohybov a flexií, čo vedie k zmene výrazu tváre. Niektoré výrazy som ilustroval „živým“ spôsobom, aby ste videli všetky prechodné výrazy.

 • Prvý príklad (okraj ľavej strany) - ústa sú mierne znížené v rohoch, horná pera sa tiahne nahor a odhaľuje zuby. Ak sú ústa dostatočne silné, môžu byť viditeľné ďasná.
 • Vytie sa vytvára pomocou ťahu nadol k brade. Ak je to neutrálny alebo šťastný výkrik (napríklad ak ste kričali na športovú udalosť alebo niečo podobné), rohy pier sa mierne zdvihnú. A ak nakreslíte negatívny alebo smutný výkrik, rohy pier budú veľmi znížené.
 • Úsmev sa dá ľahko kresliť. Rohy pier sa roztiahnu a ústa sa otvoria. Nie je to ľahké? ^ _ ^
 • Na rozdiel od predchádzajúceho príkladu plaču sa tento príklad blíži nešťastnému alebo rozzúrenému kriku. Rohy úst sú zdvihnuté smerom von.
 • A nakoniec časť úsmevu alebo polovica úsmevu (ak sú hrany stiahnuté dole, môže to byť emócia výsmechu). Horná pera úst je zdvihnutá nahor a odhaľuje zuby. V tomto prípade dolný pysk vôbec neklesne alebo padá, ale nie významne.

Je to ľahké? ^ _ ^ Pozorujte a precvičujte a pomocou pier môžete vytvárať pery v mihnutia oka ^ _-

Úprimne dúfam, že ste si užili lekciu o tom, ako nakresliť ústa. Ak sa budete usilovať, verím, že dosiahnete všetko, čo ste chceli. Teraz môžete venovať pozornosť lekcii „Ako nakresliť žraloka“ - je to rovnako zaujímavé a fascinujúce. Tlačidlá sociálnych sietí nie sú len tu =)

Ako nakresliť ústa na celú tvár

Určenie miesta, kde sa budú nachádzať ústa nášho anime, je veľmi jednoduché, ak sa sústredíte na počiatočný kruh. Zvyčajne je na spodnom riadku uzavretá ústa. Uistite sa, že ústa sú symetrické okolo strednej vertikálnej čiary. Aká veľká bude ústa postavy, závisí od jeho postavy a vášho osobného výberu.

Ženské postavy v anime a mange majú zvyčajne menšie ústa ako mužské postavy. Navyše, čím širšie ústa, tým divokejší a násilnejší charakter vyzerá.

Ak chcete, môžete zobraziť hornú a dolnú peru vašej postavy. Keď však načrtneme pery, musíme pamätať na to, ako vyzerajú v plnej podobe. Pomocné čiary na obrázku ukazujú, aký tvar by sme mali zvážiť, keď kreslíme svoje pery.

Pri zachovaní tvaru pier v hlave je ľahké načrtnúť pery do niekoľkých línií. V mange sa často kreslí iba spodná pera a je označená ťahom alebo šrafovaním.

Základný tvar pier, pohľad spredu alebo spredu

Ak chcete, môžete tiež dodatočne ukázať hornú peru. Môžete dokonca maľovať úplne čierne, takže často vyzerá ako makeup. Skúste si vybrať, čo je pre váš štýl najlepšie.

Rovnako ako pri horných a dolných perách sa môžete sami rozhodnúť, aký bude mať tvar úst. Ak chcete k svojmu dizajnu pridať ďalšie variácie, môžete vo svojom štýle zvoliť jednu z niekoľkých možností.

Ak chcete nakresliť jasne zakrivené ústa, začnite s veľmi plochým V v stredovej línii.

Horná pera a úsmev, čelný pohľad

Ďalej nakreslite dve zakrivené čiary, vľavo a vpravo, do rohov úst.

Trocha rada, ako nakresliť anime úsmev: keď sa človek usmeje, či už so zavretými alebo otvorenými ústami, línia úst vyzerá skôr ako malý kopec ako dutina. Iba rohy úst sú nasmerované nahor.

V prípade uzavretých úst sa to stane, pretože spodná pera s úsmevom mierne zatlačí hornú peru nahor.

S otvorenými ústami - pretože horná pera sa posúva nahor v zuboch.

Môže sa to zdať čudné, ale na obrázku bude vyzerať oveľa lepšie ako v klasickom smajlíku :)).

Detail pier, pohľad spredu

Ústa sa, samozrejme, stanú realistickejšími, ak nakreslíte jej vnútro, viditeľné zvonku.

Ak sa na seba pozriete v zrkadle, uvidíte, že keď sa usmievate alebo smejete, najprv je viditeľná iba horná rada zubov. Najmä ak postava nezmršťuje zuby úmyselne, s úsmevom alebo na smiechu, spodný rad zubov nie je viditeľný, ak sa pozriete priamo na tvár.

Ústa zámerne nakreslená krivo nemusia byť zlé. Ak nie sú rohy úst príliš vysoké, môžete emócie vyjadriť oveľa lepšie, ako keby ste sa usilovali o väčší realizmus. V každom prípade je však dôležité zohľadniť skutočnosť, že ústa majú na oboch stranách stredovej čiary rovnakú šírku.

Úsmev a emócie, pohľad spredu.

Ako nakresliť ústa za tri štvrtiny

Napriek tomu, že spodná línia kruhu je mierne otočená o štvrť otáčky, stále nám dáva dobrú predstavu o tom, aké vysoké majú byť ústa.

Stredná línia hlavy bude opäť líniou symetrie. Strana úst, ktorá leží na strane najvzdialenejšej od nás, je však o niečo kratšia. Je to preto, že ústa sa zmenšujú vďaka pravidlám šírky perspektívy rovnakým spôsobom ako najvzdialenejšie oko od nás.

Ak chcete nakresliť horné a dolné pery, ale nie ste si istí ich tvarom, nakreslite vodiace lišty. Tiež si všimnite, že pery sú symetrické okolo stredovej línie úst.

Takto môžete ľahko natiahnuť hornú a dolnú peru. Samozrejme, tu je opäť dôležité, aby dĺžka úderov za strednou čiarou bola menšia ako v časti, ktorá je nám najbližšie.

Základný tvar pier, trojštvrťový pohľad

Aj keď niekto otvorí ústa, musíte dodržiavať toto pravidlo. V prípade úsmevu sa ústa ohýbajú od rohu dole rovnobežne so strednou čiarou v dôsledku zníženia vzdialenej línie alebo dokonca mierne smerom dovnútra.

Ak chcete nakresliť svoju postavu trochu realistickejšie, vykreslite vnútro úst. Tentoraz môžete vidieť časť dolnej rady zubov. Netiahnite ich až na koniec, ale smerom dozadu úzky, pretože jazyk v chrbte sa stáva silnejším a čiastočne zakrýva zuby.

Tri štvrtiny otvorené ústa a úsmev

Ako nakresliť ústa do profilu

Pretože profil spodného riadku kruhu je ďaleko od úst, pokojne nakreslite ďalšie vodítko, pozdĺž ktorého sa môžete pohybovať.

Pri praktizovaní to už nebudete potrebovať, pretože sa môžete pohybovať iba okolo pôvodného kruhu.

Čiara úst je v rovnakej výške ako spodok kruhu. Nezabudnite, že z tohto hľadiska vidíte iba polovicu úst.

Je veľmi dôležité zabezpečiť, aby bola tvár v profile umiestnená na jednej pomocnej zvislej čiare umiestnenej vľavo alebo vpravo v závislosti od toho, kde znak vyzerá. Aj keď ňucháč presahuje túto čiaru, stále sa vracia na hornú a dolnú časť. To isté platí aj pre ústa.

Na pravej strane sú zvislé ľavé a spodné riadky vymazané, aby ste lepšie videli pery. Ale teraz ich môžete nechať.

Základný tvar pier, pohľad zboku alebo profilu

Horná pera najskôr urobí mierne ohyb a potom sa vráti späť k stredovej línii tváre. Spodná pera je oveľa okrúhlejší, ale inak je to približne rovnaký tvar. Neprekračuje teda hornú peru, ale príliš ďaleko dozadu.

Pod dolnou perou sa objaví malá dutina, ktorá sa v oblasti brady opäť vracia na stredovú čiaru.

Keď človek otvorí ústa, jeho spodná čeľusť sa pohybuje v súlade s tým, ako je otvorený. Čeľusť sa však nielen roztiahne, ale otočí sa z čeľustného kĺbu, ako je to znázornené na obrázku.

Pohyb pier a čeľustí, bočný pohľad

Keď kreslíte anime postavu, môžete buď nakresliť otvorené ústa, ako je to znázornené vyššie, alebo ich trochu posunúť. Tvar úst sleduje, rovnako ako predtým, tvar rohov. Predná línia teda sleduje líniu pier a spodnú líniu nakreslíme pod rovnakým uhlom ako spodná čeľusť.

Môžete tiež pridať zuby a jazyk pre väčšiu realitu.

Otvorené ústa, zuby a jazyk, bočný pohľad.

Pin
Send
Share
Send
Send