Užitočné tipy

Tuková smotana z mlieka a masla

Pin
Send
Share
Send
Send


Oddeľovanie smotany od mlieka si nevyžaduje vybavenie ani špeciálne zručnosti. Zoberte si rustikálne mlieko alebo vysokotučný výrobok vyrobený v továrni, nalejte ho do širokej plytkej nádoby a nechajte ju na tmavom a chladnom mieste 12 hodín v lete alebo jeden deň v zime. Výsledná mastná vrstva sa môže zbierať lyžičkou do sklenenej nádoby. Po 2 hodinách skladovania v chladničke bude pripravený jemný krém s obsahom tuku 20 - 25%.

Ďalšiu časť produktu je možné oddeliť od zvyšného mlieka. Iba v tomto prípade by sa malo nechať 1-2 dni.

Tuková smotana sa dá získať z 0,5 litra strednotučného mlieka a 250 g masla. Tieto zložky by sa mali pridať do malej panvice, položiť na oheň a miešať, kým sa olej nerozpustí. Kvapalina by nemala vrieť.

Keď sa objavia prvé bubliny, vypnite zahrievanie a porazte všetko pomocou mixéra alebo mixéra na 2 minúty, potom ochladte, prikryte a odošlite na 5 - 6 hodín do chladničky. Šľahačka je pripravená.

Sú ideálne na prípravu hustého krému na torte. Upozorňujeme však, že výťažok produktu je 1/10 objemu mlieka.

Používame oddeľovač

Separátor vám umožní relatívne rýchlo získať krémové aj odstredené mlieko. Stačí naliať celé domáce mlieko do zariadenia a upraviť požadovaný obsah tuku. Tento proces umožňuje, aby sa dva výrobky vyčistili od kontaminácie naraz.

Hrubý smotanový syr s neobvyklou chuťou - obľúbená pochúťka obyvateľov Kaukazu. Nazývajú sa kajmak. Pečené mlieko sa používa na jeho prípravu.

Čerstvé mlieko v kameninovej nádobe sa musí vložiť do rúry, zohriať na 180 ° C a priviesť do varu, potom znížiť teplo na 100 stupňov. Ak sa na mlieku vytvorí karamelovo-zlatá kôra, výrobok by sa mal zakryť a na tmavom mieste nechať vychladnúť jeden deň. Na konci tejto doby môže byť nahnedlá pena odstránená nožom a zvinutá. Jedna doska kajmaku sa získa zo 4 litrov tuku.

Pin
Send
Share
Send
Send