Užitočné tipy

Ako hrať domino?

Pin
Send
Share
Send
Send


Naučiť sa hrať klasické kozie domino nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať. Všetko, čo musíte urobiť, je podrobne si prečítať pravidlá hry pre začiatočníkov, ktoré sú tu napísané. Pokyny s pravidlami sú ilustrované na príkladoch fotografií, takže pravidlá sú omnoho ľahšie pochopiteľné. Po prečítaní tohto článku nebudete mať otázku „Ako hrať stolné domino?“

Koľko kostí by malo byť v sade domino

Počet kostí v jednej sade domino by mal byť 28 kusov. V čínskych dominoch je viac kostí av klasickom domíne je presne 28 kusov kolien v krabici. Mimochodom, veľa ľudí sa mylne pýta, koľko žetónov, domino je v sade, správne volá kosti, kamene alebo len domino.

štvorhra domino - jedná sa o párové kosti s rovnakým počtom bodov na oboch stranách, v sade 28 dvojitých kostí by malo byť 7 kusov: 0–0, 1–1, 2–2, 3–3, 4–4, 5–5, 6–6 ,


Koľko má domino - 7 kusov.

Ako hrať kozie domino

Zistili sme, aké duplikáty sú v domino a koľko kostí by malo byť na hranie kozy (28 kusov). Postupujeme priamo k tomu, ako hrať kozie domino.

1 Zmiešajte kosti
Vylievame kosti na stôl tak, aby body (body) na kosti neboli viditeľné. Dobre premiešajte kosti, teraz sa táto hromada kameňov nazýva „bazár“.

2 Vezmite si domino
Potom sa hráči striedajú s kockami z bazáru, musíte ich vziať tak, aby ostatní hráči na vašich domínoch nevideli čísla (body).

Koľko domino rozdať na hráča?
Závisí od toho, koľko ľudí bude hrať, maximálne 4 hráčov.

  • 2 hráči - po 7 kockách,
  • 3 - 4 hráči - po 5 kusoch,

trhové - Toto sú ďalšie uzavreté domino, ktoré zostali po tom, čo všetci hráči domino vyzdvihli. Ak nie je čo chodiť, hráči z bazáru dostanú domino.

Po tom, čo si každý vybral domino, sa hra začne.

3 Prvý krok
Prvý kameň kladie na stred stola hráč, ktorý má v ruke dvojnásobok s menším počtom bodov 0–0, 1–1, 2–2 atď. Ak nikto nemá duplikáty, umiestni sa jednoduchá kosť s menším počtom bodov, napríklad 0–1, 0–2 atď. Napríklad u dvoch hráčov bola najmenšia kosť pre počet bodov 2-2.

4 Druhý krok
Po prvom hráčovi ostatní položili svoje kocky. Ak má hráč niekoľko možností pre domino na chôdzu, napríklad 2 - 6 a 2 - 3, rozhodne, ktorú kosť položiť. V príklade sa druhý hráč podobal kameňu 2-6.

5 Čo robiť, keď už nie je čo robiť?
Ste na rade, aby ste položili kosť na stôl a nemáte v rukách vhodné domino. Hráč potom hľadá vhodné domino v bazári. Každý otvorený kameň od hráča bazaru si berie do ruky.

5 Koniec hry
Hra končí, keď niektorému z hráčov dôjdu kocky alebo keď je výsledkom „Ryby“. Všetci ostatní hráči s kosťami v rukách začínajú počítať body.

bodovania

Pred začiatkom hry sa hráči dohodnú na tom, koľko bodov budú hrať domino, napríklad 300 bodov. To znamená, že ten, kto získa prvých 300 bodov, vyhrá. Po každej hranej hre získa víťaz body z kameňov, ktoré zostali v rukách strácajúcich hráčov.

Aká kosť dáva body?

  • Dummy alebo empty-empty (0–0) - počet za 25 bodov,
  • Kosť 6–6 - počítať za 50 bodov,
  • Všetky ostatné kamene dávajú koľko bodov, koľko bodov na nich. Napríklad kosť 1–4 je 5 bodov, kosť 6–4 je 10 bodov, 3-5 je 8 bodov atď.

Čo znamená domino ryby?

Niekedy je v domíne taká situácia, že ani jeden z hráčov nemá na rukách kameň, ktorý by mohol pokračovať v hre a kosti na výber skončili v bazare, takáto situácia volal Domino.

Ryby by sa nemali považovať za remízu. Keď príde ryba, vyhrá hráč, ktorý má po spočítaní najmenej bodov na svojich rukách, vyhráva hru.

Čo je falošná a prázdna prázdna v domino?

Nulová, figurína, prázdna, plešatá, nahá, tzv. Kameň 0-0, jedná sa o kosť, na ktorej nie sú žiadne body (body).

Ak sa dostanete k tejto časti článku, prečítali ste si všetky pravidlá pre hranie stolových domino. Ak chcete opraviť a porozumieť všetkému, čo je napísané v tomto článku, skúste hrať domino nižšie. A pamätajte, nikdy nehovorte, že čipy, kosti, kamene alebo domino budú správne :)

Klasické pravidlá: ako hrať domino

Túto stolovú hru hrajú dvaja až štyria ľudia. Pre dvoch hráčov dávajú každý 7 kĺbov, každý po troch alebo štyroch - 5. Ten, kto má na rukách 6 až 6 dvojíc, spustí hru a položí túto kosť, zvyšok ju pripojí k 6-1, 6-2, 6- 3, 6-4 alebo 6-5. Ak na začiatku hry nedostal žiadny z hráčov 6-6, potom hra môže začať s ďalšími zábermi (5-5, 4-4 atď.). A ak nikto nezasiahne dvojnásobok, začne hru domino s veľkou hodnotou, napríklad 6-5. Počas hry je potrebné rozložiť kĺby podľa nasledujúceho princípu: napríklad môžete pripevniť kosť, ktorá trvá 5: 5-3 až 5 až 5, napríklad môžete pripojiť domino s 5 až 5 až 3 kosti a koleno s 3. Ak hráč nemá vhodnú kosť, vezme ju z tých, ktoré neboli hrané, alebo preskočí ťah. Ak však máte na rukách aspoň jednu vhodnú kosť, nemôžete preskočiť ťah. Hra pokračuje, až kým jeden z hráčov neuloží na stôl svoje posledné kocky. Víťazom sa zaznamená celkový počet všetkých porazených. Body sa počítajú podľa hodnôt dominant, ktoré zostali v rukách ostatných hráčov (napríklad: 4-1 = 5 bodov, 3-6 = 9 bodov, 2-5 = 7 bodov). Je potrebné poznamenať, že 0-0 pripisuje účastníkovi 25 bodov. Hra sa môže skončiť aj vtedy, keď majú hráči kocky, ale na stôl nie je čo dať. Táto situácia sa nazýva „ryba“ a tu vyhráva ten s najmenšími bodmi. Zaznamenal rozdiel v bodoch porazených. Hra končí, keď jeden z hráčov získa vopred dohodnutý počet bodov, napríklad 100.

Vyššie uvedené pravidlá hovoria o tom, ako hrať domino v tradičnom predstavení. Ale okrem toho existujú aj ďalšie varianty hry domino.

Najobľúbenejšia variácia hry domino sa nazýva Koza. Najčastejšie ju hrajú štyri, dve po dvoch, ale môžete hrať tri alebo dve spolu. Hra je rozdelená do kôl. Každý človek má v rukách 7 dlaždíc domino, ak hrajú menej ako 4 hráči, potom zvyšné domino tvoria „bazár“. Ak hráč narazí na päť alebo viac pokusov, kĺby sa presmerujú. Ten, ktorý má vo svojich rukách najmenší dvojnásobok, t. 1-1, keď hrajú štyri alebo ďalšie najmenšie dvojité, ak sú dvaja alebo traja hráči. Tento ťah musí začať týmto menším dvojitým. Hra sa pohybuje v smere hodinových ručičiek, každý nasledujúci hráč musí položiť kosť, ktorej hodnota sa zhoduje s poslednou kosťou položenou na stole v mieste kontaktu (pozri pravidlá hry v tradičných dominoch). Hráč sa obracia na bazár, ktorého kolo je treba ísť, ale nemá potrebné domino. Chytá ich, kým nenájde ten pravý. Po každom kole sa uskutoční bodovanie. Prehrávajúci hráči zaznamenávajú na svojom účte množstvo domino, ktoré zostalo v ich rukách. Účet si však môžete otvoriť, iba ak máte k dispozícii najmenej 13 bodov. Hráč, ktorý získa prvých 101 alebo viac bodov, sa považuje za porazeného a získa titul „Koza“. Tiež v koze môžete hrať dva po dvoch, t. spojiť sa.

Pozrite si video: How To Play Dominoes (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send