Užitočné tipy

Ako oddeliť soľ od cukru

Pin
Send
Share
Send
Send


Môžete vyskúšať tri spôsoby. Ale nie sú všetky dokonalé.

Prvý je založený na rozdiele v kvalite mletého cukru a soli. Ak je soľ Extra, potom sú jej zrná výrazne menšie ako zrná granulovaného cukru. Nepamätám si, čo sa nazýva táto metóda, ale stále sú baníci, ktorí oddeľujú obyčajný piesok od zlata. Opis pravdepodobne nie je potrebný.

Druhá metóda je založená na skutočnosti, že rozpustnosť soli je o niečo nižšia ako rozpustnosť cukru. Preto by sa mala zmes pred presýtením rozpustiť vo vode pri teplote blízkej teplote varu a miešaním ochladiť na nulovú teplotu. Soľ sa vyzráža. Odstráňte sediment. Táto operácia by sa mala vykonať niekoľkokrát. Až do chuti roztoku máte pocit, že v ňom zostáva len jeden cukor. Potom musíte prebytočnú vodu odpariť a znova začať tento postup opakovať. Prebytok vody sa odparí a potom sa ochladí. Potom začne cukor vypadávať.

A tretia metóda je založená na rozdiele v hustote vodných roztokov soli a cukru. Soľ by sa mala riediť vodou a nechať sa usadiť. Potom sa roztok delaminuje. Na dne bude ležať hustejší soľný roztok. Ľahší cukor sa koncentruje na povrchu. Potom môžete jemne prečerpať vrchnú vrstvu a neustále ju skúšať na jazyku. A potom, oddelené roztoky, zbavené cukru a soli, spôsobom špecifikovaným v druhej metóde.

Pozrite si video: Gaštanový chlieb. paleo, keto, bez lepku, bez cukru, bez mlieka, bez orechov (August 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send