Užitočné tipy

Ako chytiť lietať v miestnosti: 5 spôsobov

Pin
Send
Share
Send
Send


Hmyz letí dobre, okamžite reaguje na akýkoľvek pohyb, takmer nepolapiteľný.

 1. Škodcov môžete chytiť rukami, ale na to potrebujete rýchlu reakciu, zručnosti. Prsty sa ohýbajú smerom k dlani, opatrne sa priblížia k muške bez toho, aby vykonali náhle pohyby. Akoby ohnutá dlaň zrazila dlaň, rýchlo ohýbala prsty do pästi, keď na ňu zasiahne hmyz. Okamžité chytenie si vyžaduje skúsenosti a školenie.
 2. Je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie doma chytiť škodcov pomocou špeciálnych pascí. Jednou z najbežnejších možností je muška, ktorá je zavesená na strope pomocou špeciálneho špendlíka. Lepiaca páska si zachováva vlastnosti asi 3 mesiace, postupne chytí lietajúce škodcu. Zmeňte, keď je lepkavá časť naplnená - stačí ju hodiť do koša. Cena jedného kusu je od 5 rubľov. do 100 rub. v závislosti od výrobcov.
 3. Môžete tiež chytiť muchu v byte pomocou špeciálnych lapačov lámp. Je dovolené ich používať v akejkoľvek miestnosti, na čerstvom vzduchu. Lampa pracuje ticho, nevyžaduje veľké energetické rezervy. Funguje na konvenčných alebo solárnych paneloch, batériách, sieťach. Priťahuje lietajúci hmyz ultrafialovými lúčmi, teplom, zápachom oxidu uhličitého. Vtiahne sa do pasce s ventilátorom, kde sa muška prilepí na špeciálnu lepivú základňu. Populárne vzory Vector Trap, Deluxe, Terminator, Klatronik. Cena od 300 rub. až niekoľko tisíc.
 4. Chytanie muchy doma je jednoduché pomocou zariadenia na mieru. Ako to bude fungovať, na akom princípe - individuálne rozhodnutie. V tomto prípade fantasy víta. Príklady domácich pascí sú uvedené nižšie.

Akékoľvek zariadenie bude pracovať omnoho efektívnejšie, ak budete lákať lietať. Ako návnada sa používajú ovocné šťavy, bobule, cukor, med a niektoré ďalšie výrobky.

Plastová fľaša

Z nápoja sýteného oxidom uhličitým, najlepšie z minerálnej vody, sa vezmú prázdne obaly.

 1. Odrežte hornú časť. Ak to chcete urobiť, najprv si urobte otvor nožom, potom opatrne prejdite nožnicami, odrežte krk.
 2. Otočte odrezanú časť, vložte do fľaše. Okraje pripevnite zošívačkou, lepiacou páskou, elektrickou páskou alebo lepidlom.
 3. Postavte pascu na akékoľvek vhodné miesto alebo ju zaveste na lustr, strop.

Ako návnada sa používa cukrový sirup. Nalejte 5 lyžíc. lyžice cukru na panvici, zalejeme trochu vody, takže tekutina mierne pokrýva zrná hlavnej zložky. Priveďte do varu na miernom ohni. Miešajte, kým sa úplne nerozpustí, nechajte mierne vychladnúť, nalejte do fľaše a okraje potiahnite.

Aby sa improvizované zariadenie stalo efektívnejším, mali by ste pravidelne dýchať do fľaše. Týmto spôsobom sa vo vnútri hromadí oxid uhličitý, ktorý priťahuje muchy lepšie ako akékoľvek iné návnady. Škodcov môžete chytiť za niekoľko dní.

cín

Je vhodné chytiť muchy bežnou plechovkou z krmiva pre domáce zvieratá, konzervácia. Odtrhnú papierovú nálepku, umyjú nádobu a vysušia ju. Vonkajšiu časť nádoby prilepte páskou, elektrickou páskou, dobre pritlačenou prstami. Po niekoľkých minútach sa odlepia. Povrch plechovky sa stal lepkavým.

Ak používate pascu v tme, vložte do pohára malú baterku, zakryte ju vekom. Nainštalujte štruktúru na akékoľvek vhodné miesto, kde chcete chytiť škodcov.

Namiesto lepiacej pásky je povolená obojstranná páska, ktorá sa nemusí odtrhávať z plechovky. Na prilákanie hmyzu môžete na povrch kvapkať med alebo tekuté džemy.

Sklenená nádoba

Môžete chytiť muchy v malých bankách.

 1. Mali by sa umyť, vysušiť.
 2. Ocot jablčného muštu sa nalieva dovnútra.
 3. Namiesto veka použite lepiacu fóliu. Musí byť pevne pritlačená k okrajom, upevnená elektrickou páskou, páskou. Opatrne urobte diery špáradlom a ostrým nožom, aby sa muška mohla dostať dovnútra.

Pasca priťahuje hmyz vôňou kyslého jablčného octu. Akonáhle ste vo vnútri, škodca sa nebude môcť dostať von. Týmto spôsobom môžete chytiť obrovské množstvo múch. Opakovane použiteľné nádoby by sa mali pravidelne vyprázdňovať, prepláchnuť a celá operácia by sa mala opakovať. Škodcovia sa chytia rovnako, ako zápach, ktorý pre nich bude atraktívny, pochádza z pasce.

Muchy sa živia šťavami rastlín, hnilobou zeleniny, ovocia, mäsa, rýb. Priťahuje ich vôňa, je kyslá, chuť je sladká. Ako návnada pre domáce pasce použite:

 • cukrový sirup
 • kúsok rafinovanej
 • jablká, hrušky,
 • surové mäso
 • med
 • jablčný ocot
 • ovocná šťava.

Väčšinu múch priťahuje zápach zhnitých. Ak je pasca umiestnená na ulici, môžete nalákať chýbajúce mäso, šalát, boršč, pivo, kvas.

Na vyhubenie malých mušiek a obyčajných mušiek obyčajných sa odporúča použiť niekoľko metód boja. Nezabudnite na prevenciu - siete proti komárom na oknách, dverách. Do polovice leta muchy domáce, muchy domáce iba bzučia, podráždujú nervovú sústavu svojou prítomnosťou, v auguste sú nahradené zapaľovačmi, ktoré sa začnú bolestivo zahryznúť a spôsobujú alergickú reakciu.

Metóda číslo 1. Plastová fólia a sklenená nádoba

Vytvorte pascu na muchy, pričom si pravidelne zalepte film a sklenenú nádobu s objemom 0,5 - 1 l. (Ak je to potrebné, môžete ho nahradiť priehľadným pohárom šťavy).

 1. Vyberte si nádobu vhodnej veľkosti, naplňte ju vodou a stiahnite ju z okrajov o 5-6 cm.
 2. Veľké množstvo granulovaného cukru zmiešajte s saponátom na umývanie riadu, nalejte do octu z jablčného muštu s koncentráciou 6 - 9%.
 3. Výslednú zmes pošlite do pohára s vodou, počkajte, kým sa kryštály cukru nerozpustia, dôkladne premiešajte.
 4. Odrežte kúsok lepiacej fólie s rozmermi 10 x 10 cm., Pripevnite ju k hrdlu nádoby a zakryte celú dieru.
 5. V prípadoch, keď sa polyetylén dobre nezmestí, zabaľte krk páskou / páskou alebo zaistite elastickým pásom.
 6. Vezmite si guľôčkové pero alebo kuchynské nožnice, urobte okrúhly otvor na povrchu filmu. Cez tento otvor vstúpi hmyz do nádrže.
 7. Sklenenú nádobu umiestnite na parapet alebo iné slnečné miesto, počkajte, kým sa muška dostane dovnútra.

Metóda číslo 3. Papierové vrecko

Účinnou možnosťou na chytanie múch je použitie zakúpeného suchého zipsu. Predáva sa v železiarňach alebo veľkých supermarketoch (cena asi 50 rubľov).

 1. Lapačom je papierová páska impregnovaná špeciálnym zložením. Sladká textúra priťahuje muchy a lepkavý povrch ich udržuje na svojom mieste. Stačí zavesiť suchý zips zo stropu a užiť si výsledok.
 2. Suchý zips si tiež môžete vyrobiť sami. Aby ste to dosiahli, musíte si zobrať papierový sáčok spod oblečenia, jedla alebo od McDonald's. Vopred tiež pripravte granulovaný cukor a javorový sirup.
 3. Vezmite hnedý papierový sáčok, nakrájajte ho na tenké, rovnomerne široké pásy so šírkou 4 až 5 cm, v hornej časti každej časti prepichnite dieru s priadzou alebo tyčou držadla, navlečte hrubé lano a zviazajte slučkou.
 4. Pripravte smaltovanú panvicu, zmiešajte 65 g v jednej zmesi. trstinový alebo repný cukor a 125 ml. klinový sirup. Dajte na sporák, priviesť zmes k rozpusteniu granúl piesku.
 5. Vyberte nádobu z tepla, ochladte a každý prúžok ponorte do pripravenej kvapaliny. Nechajte pásky 8 - 10 hodín, aby boli úplne nasýtené. Po dátume exspirácie prúžky vyberte a držte ich nad umývadlom tak, aby sklo obsahovalo prebytočnú tekutinu. Visí na strope v miestnosti s veľkým hromadením hmyzu.

Metóda číslo 4. Sklenená kadička

Nie je potrebné uchýliť sa k vyššie uvedeným metódam, môžete chytiť mušku pomocou obyčajného pohára alebo šálky. Budete tiež potrebovať hrubú lepenku alebo kus papiera.

 1. Počkajte, kým lietadlo dopadne na rovný povrch (stôl, stena, okno atď.), Pomaly sa k nemu začnite pohybovať a držte v rukách pohár a list papiera.
 2. Nerobte náhle pohyby, muchy zreteľne zachytávajú najmenšie výkyvy. Hrnček pomaly vytiahnite a prikryte ho hmyzom.
 3. Sklo držte blízko k povrchu a pomaly začnite tlačiť kartón pod krk tak, aby sa zachytila ​​muška. Hrnček prevráťte, plachta bude slúžiť ako veko.

Metóda číslo 5. ruky

Ak neexistujú žiadne materiály, chyťte mušku rukami, metóda je pomerne pomalá, ale za prítomnosti obratnosti je to možné.

 1. Ohnite prsty, aby ste dostali druh šálky z dlane. Rýchlo a hladko umiestnite falangy na dlaň a potom uvoľnite ruku.
 2. Uistite sa, že medzi prstami a strednou časťou je priestor, v ktorom bude lietať. Z tohto dôvodu je mužská ruka ideálna.
 3. Počkajte, kým lietadlo dopadne na povrch, nezloženú ruku dajte dole a pohár položte. Vystrašte mušku tak, že letí do dlane, stlačte prsty.

Je ľahké chytiť mušku v miestnosti, ak máte zásoby na dôvtipné, prefíkané a trpezlivosť. Postavte lapač múch z plastovej fľaše, sklenenej nádoby alebo skla. Získajte špeciálny suchý zips zo železiarstva alebo si ho urobte sami. V extrémnych prípadoch chytte mušku holými rukami a pritiahnite dlaň pohárom.

Spôsoby, ako chytiť hmyz

Existuje niekoľko možností, ktoré pomôžu osobe chytiť mušku v byte pomocou pascí vyrobených na mieru. Metódy sú pomerne jednoduché, je dôležité prísne dodržiavať postupnosť krokov. Zoberme si najobľúbenejšie z nich.

Použitie sklenených pohárov a polyetylénu

Pomocou týchto nástrojov po ruke si môžete vytvoriť jednoduchú pascu sami. Je potrebné pripraviť obyčajnú sklenenú nádobu s objemom 1 alebo 0,5 la lepivým filmom. Používajte tiež bežné priehľadné sklo. Teraz musíte vykonať tieto kroky:

 • veľké množstvo cukru zmiešajte s tekutým čistiacim prostriedkom na umývanie riadu, vylejte výsledný roztok do nádoby,
 • pridajte do zmesi vodu s 9% octom (pár polievkových lyžíc),
 • dobre premiešajte, počkajte, kým sa cukor rozpustí,
 • opatrne zabalte hrdlo nádoby plastovým obalom a pomocou nožníc, pera, ceruzky urobte malý otvor v strede.

Pasca je pripravená. Týmto spôsobom môžete prilákať mušku, bude lietať na vôňu sladkostí a určite zapadne do diery.

Použitie plastovej fľaše

Minerálna voda, Pepsi-Cola, ďalšie nápoje sú takmer vždy v každom dome. Kontajner zdola je vynikajúcim materiálom pre všetky druhy remesiel, vrátane pascí na muchy.

Plastový uzáver na fľaše

Ak chcete chytiť hmyz pomocou ich pomoci, musíte postupovať podľa jednoduchých krokov:

 • odrezať hornú časť jednej alebo dvoch litrových plastových fliaš,
 • mentálne ju rozdeliť na 3 rovnaké časti.
 • nalejte 1/3 granulovaného cukru, nalejte toľko vody a počkajte, kým sa kryštály rozpustia,
 • pridať potravinové sfarbenie modrej (alebo inej) nasýtenej farby, ktoré priťahuje muchy,
 • škodcovia nebudú chytení v žltej, oranžovej a červenej farbe, pretože také odtiene ich vystrašia,
 • otočte odrezanú časť (s hrdlom) a vložte do fľaše s pripravenou zmesou.
 • mucha preniká cez lievik, nemôže sa dostať von.

Pasca je umiestnená na miestach, kde sa najčastejšie objavujú muchy. Namiesto tejto zmesi môžete pripraviť roztok pozostávajúci z granulovaného cukru, saponátu na riad a octu 9% v pomere 3: 1: 1.

Aplikácia papierového vrecka

Doma môžete chytiť muchy pomocou papierových tašiek a stužiek, ktoré z nich vytvárajú pasce. Na výrobu suchého zipsu potrebujete ľanový olej a vosk. Roztopte 10–20 gramov vosku v kovovej plechovke pri ohni, pridajte 150 g ľanového oleja a 1 lyžičku. med. Všetko dôkladne premiešajte, nechajte vychladnúť a namočte ho do papierových prúžkov, nakrájajte na šírku asi 7 cm a dĺžku 30 - 40 cm. Podobne môžete pripraviť zmes kolofónie (2 diely), ricínového oleja (1 diel), malého množstva medu alebo džemu ,

Bývam mimo mesto v súkromnom dome. V lete sú okná a dvere často otvorené, takže muchy lietajú neustále. Pásku zvyčajne kupujem v obchode. Páčili sa mi produkty Raptor. Niekedy to musíte urobiť sami na báze vosku a ľanu. Dobrá návnada pre muchy.

Lepkavá pasca na muchy

Muchy môžete chytiť pomocou papierových tašiek. V súčasnosti sú takéto balenia produktov v supermarketoch vždy k dispozícii. Nevyhadzujte ich, prídu vhod na farme. Pre pasce by mali:

 • nakrájajte ju na pásy široké 2,5 - 3 cm,
 • urobte malé otvory v hornej časti každého, pretiahnite cez ne lano a utiahnite ich slučkou,
 • pridajte 120 ml javorového sirupu do širokej nádoby, pridajte 2 lyžice. l. hnedý a biely cukor
 • vložte prúžky do pripraveného roztoku a nechajte ich niekoľko hodín na úplnú impregnáciu,
 • odstráňte lepiace pásky z misky, nechajte prebytočnú tekutinu odtiecť a zaveste na miesta, kde sú muchy najviac preplnené.

Používanie rúk

Môžete skúsiť chytiť muchy rukami. Ak dom nemal potrebné materiály, môžete použiť svoje vlastné ruky ako pascu. Táto metóda je pomerne pomalá, ale zvyknúť si ju je celkom možné. Ruky dostanú malý poplatok. Ak chcete chytiť domáce lietanie rukami, musíte urobiť toto:

 • ohnite prsty tak, aby ste získali šálku z dlane - druh pasce,
 • ako cvičenie vykonajte niekoľko pohybov: rýchlo stlačte vašu dlaň, ohýbajte prsty k základni,
 • nechajte vo stlačenej dlani malý priestor,
 • akonáhle moucha sedí na povrchu, mali by ste sa k nej dôkladne priblížiť (nevyvíjajte náhle pohyby, ktoré vystrašia hmyz),
 • teraz musíte vlniť dlaň zloženú do šálky dva cm od muchy,
 • pritlačte dlaň a ohnite prsty k základni,

Hmyz, snímajúci pohyb, bude lietať hore a bude vo vnútri pasce.

Chyťte mušku

Aby ste nerozdrvili mušku, príliš nestláčajte prsty, inak sa môže rozdrviť.

Pokúsil som sa použiť túto metódu. Ukázalo sa, že to pre mňa bolo dosť komplikované. Ale akonáhle sa to stalo - chytil som túto nepríjemnú mušku. Radšej používam iné metódy - suchý zips, muškársky kôš, pasca z plechovky.

Aplikácia skleneného pohára

Muchy môžete chytiť pomocou pasce z obyčajného skleneného pohára a hárku lepenky. Hneď ako hmyz sedí na povrchu, musíte sa pohybovať pomaly, bez toho, aby ste ho vystrašili a držali v rukách pohár a lepenku. Opatrne, bez náhlych pohybov, zakryte nádobu muškou, potom pod ňu pomaly vložte plachtu a misku otočte. Muška bude uväznená. Potom sa môže študovať alebo uvoľňovať do voľnej prírody. Týmto spôsobom môžete veľmi ľahko nalákať hmyz.

Teraz je známe, ako chytiť mušku v miestnosti pomocou ručných pascí. Je potrebné sa zbaviť týchto škodcov, pretože často používajú ako jedlo odpadky. Potraviny by sa mali skladovať na miestach, ktoré sú pre nich neprístupné, nezabudnite vyhodiť odpadky včas. Aby sa zabránilo vniknutiu hmyzu do domu a bytu cez okná a dvere, odporúča sa na ne nainštalovať siete proti komárom.

Pin
Send
Share
Send
Send