Užitočné tipy

Tip 1: Ako prežiť prepustenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Ktorý zo zamestnancov sa po vypočutí ponuky na opustenie spoločnosti nepýtal na otázku „Za čo?“. Ktorý z vodcov sa tak neposunul do hlavy a odpoveď na túto otázku? Ktorí z HR smutne nezmierili potrebu účasti na takomto podujatí?

Aj keď sa zamestnávateľ chová slušne, prepúšťanie je najčastejšie vnímané osobou ako bolestivé a nespravodlivé rozhodnutie, ak nie katastrofa. Ale existuje veľa vecí, ktoré môžete získať opustením spoločnosti.

Aké sú výhody prepustenia?

Peňažná kompenzácia

Kedy sa na ňu môžete spoľahnúť?

 1. Nedopustili ste sa žiadneho priestupku - v poslednom roku ste neboli disciplinárne stíhaní.
 2. Pracujete v spoločnosti viac ako 6 mesiacov.
 3. Neobdržali ste negatívne hodnotenia výsledkov práce / výsledkov certifikácie personálu.

Vyššie uvedené faktory naznačujú, že pre zamestnávateľa, ktorý dodržiava zákon, bude dosť ťažké jednostranne sa s vami rozlúčiť, budete musieť rokovať.

sloboda

Často sa stáva, že nielen spoločnosť nahromadila určitú mieru nespokojnosti so zamestnancom, ale nie každý je spokojný so samotným zamestnancom. Teraz ste dostali úplnú slobodu konania a je dôležité ju zlikvidovať so studenou hlavou. Neponáhľajte sa s prvou ponukou a nehľadajte „klon“ predchádzajúceho zamestnávateľa.

spätná väzba

Ale to nie je všetko. Odpustení pracovníci často zanedbávajú hodnotný zdroj, ktorý - pri správnom správaní - sa dá ľahko získať: čestná spätná väzba.

V situácii, keď ste urazení a zatvorení, málokto dokáže okamžite vnímať to, čo už bolo povedané, bez devalvácie alebo odmietnutia kritiky. O niečo neskôr, keď zaniknú vášne, sa budete môcť pozrieť na prijatú spätnú väzbu rôznymi očami.

Odporúčania a komunikácia

Zamestnanci, ktorí po prepustení z práce udržiavali priateľské vzťahy s bývalými kolegami, partnermi a klientmi, často tieto staré kontakty využívajú vo výhodných fázach svojej kariéry. S ich pomocou dostávajú zaujímavé ponuky, objednávky, projekty, ako aj pomoc a radu.

Ak v procese prepúšťania zostanete pokojný a priateľský, pravdepodobne sa budete môcť dohodnúť s bývalým manažérom na pozitívnych odporúčaniach. To môže hrať dôležitú úlohu v budúcom zamestnaní.

Ako sa správať počas prepúšťania

Buďte zdvorilí a zdržanliví

Aj keď vo vás praskne hnev a pocit nespravodlivosti, pamätajte: čím pokojnejší ste, tým viac dostanete. Vedenie bude otvorenejšie a pripravené urobiť ústupky, ak mu neprinesiete nepríjemné chvíle. Takže pokoj je vo vašom najlepšom záujme.

Mnoho ľudí si myslí, že nakoniec je možné zo srdca povedať „páchateľom“ var. Najčastejšie hovoríme o bývalom vedúcom alebo zamestnancoch oddelenia ľudských zdrojov. Tomu by sa však malo zabrániť. Týmto konaním môžete pre seba vytvoriť dlhý sled problémov a povesť človeka, ktorý nevie, ako sa vysporiadať s emóciami. Verte mi, 5 minút, počas ktorých budete „púšťať pary“, za to nestoja.

Buďte etickí

Vezmite si so sebou klientsku základňu / databázu / čakajúce transakcie je často drahšie. Okrem toho, ak vás niekto zachytí pri kopírovaní dôverných údajov, určite vám zostane bez peňažnej kompenzácie a pozitívnej spätnej väzby. Toto je vážne pochybenie, ktoré vám dáva právo vystreliť vás bez akýchkoľvek výhod.

Pripravte sa na rozhovor s vedením

Potrebujete argumenty, aby ste čo najlepšie využili svojho zamestnávateľa. Týmito argumentmi môžu byť:

 • dlhodobo v spoločnosti
 • vaše prednosti a úspešné projekty
 • pozitívne výsledky formálneho hodnotenia pracovnej činnosti / predchádzajúcich osvedčení
 • dobré vzťahy v tíme

Čím viac vecí si pamätáte, tým lepšie. Zamestnávateľ pochopí, že poznáte svoje práva, takže bude ťažké vás zbaviť riadneho odškodnenia. A pamätajte si náladu: nič osobné, iba podnikanie. Nevzdávajte sa emóciám.

Dohodnúť sa na ukončení dohody dohodou strán

Pokiaľ ide o formálnu stránku emisie a platieb v hotovosti: zamestnávateľ, ktorý dodržiava zákon, najčastejšie ponúka odchod so súhlasom strán (odsek 1 prvá časť článku 77 Zákonníka práce Ruskej federácie) s určitými kompenzáciami. Spoločnosť má pravdepodobne „plán B“ v prípade vášho nesúhlasu, zvyčajne stanovuje prepustenie s cieľom znížiť počet zamestnancov (odsek 2 prvého článku 81 Zákonníka práce Ruskej federácie).

Pre spoločnosť je táto cesta spojená s ďalšou dokumentáciou a nežiaducou pozornosťou regulačných orgánov. Okrem toho existuje jasný postup pre opatrenia a platby stanovené v Zákonníku práce Ruskej federácie. Ukazuje sa, že vyjednávanie s vami a podpísanie dohody so zamestnávateľom je oveľa jednoduchšie.

Pre obidve strany je dohoda najlepším riešením zo situácie: dostanete peniaze a napríklad kladné odporúčania, spoločnosť - zjednodušený proces, absenciu škandálov a úsporu času.

Preskúmajte svoje práva a pokojne vyjadrte očakávania odškodnenia (tu sa argumenty hodia). Pri správnom správaní zamestnanca a neprítomnosti významných porušení je takmer vždy možné dospieť k dohode s výplatou 3 - 4 platov.

Získajte podporu blízkych

Podľa prieskumu psychológa Michaela Argyla, ktorý študoval faktory, ktoré ovplyvňujú pocit pohody a šťastia u ľudí, je prepustenie z práce porovnateľné v úrovni stresu s takými životnými katastrofami, ako sú napríklad závažné choroby, rozvody a uväznenie.

Preto by som rád zaželal všetkým, pre ktorých je dôležité, aby dostali morálnu podporu. Ak nestačí pomoc príbuzných a vaše vlastné zdroje a máte pocit, že sa vám situácia nezaoberá, vzdajte sa zúfalstva a upadnite do apatie, dobrým riešením môže byť obrátenie sa na profesionálneho psychológa.

Čo robiť, ak vás prepustili

Na tomto svete bude vždy viac práce ako tí, ktorí to chcú urobiť. Na akejkoľvek úrovni, v akejkoľvek špecialite. Dobrý odborník často nájde sám dobrý človek. Všetko, čo sa od vás vyžaduje, je stať sa dobrým špecialistom. Ten, ktorý je odtrhnutý rukami. Ak ste predtým nemali dostatok času na zlepšenie svojich schopností, je čas to urobiť a povýšiť na novú úroveň.

Dismissal vám dáva skvelú príležitosť naučiť sa lekciu. Je potrebné starostlivo analyzovať - ​​prečo ste boli vyhodený? Bol si nešťastný? Málo výsledkov? Nepodarilo sa nadviazať vzťahy s kolegami a šéfmi? Považovali ste sa za nevyhnutného a prejavili ste to so spokojnosťou? Ticho sa plavil s prúdom, vykonával požadované minimum s minimálnou kvalitou? Nenechajte sa mazať, aj keď ste sami so sebou. Priznajte svoje chyby a vykonajte opravu. Raz som to musel urobiť.

Všetko, čo sa stane, sa deje k lepšiemu. Prepustenie nie je strata práce, ale získanie nových príležitostí. Je možné, že pytlovina dá potrebný impulz pre pozitívnu zmenu. Až k zásadnej zmene v oblasti činnosti.

Ako prestať pracovať: 9 užitočných rád

Ľudia sa veľmi často dopúšťajú chýb, keď sú vyhodení, následky ktorých zasahujú neskôr nájsť si novú prácu a zlepšiť svoj život. Psychológovia radia:

 • Odchádzajte dôstojne. Oznámenie o prepustení je často šokujúce. Niektorí upadnú do hystérie a začnú plakať, iní sa hnevajú, iní upadnú do tichej depresie. To všetko je zlé a nie konštruktívne. Ani slzy, ani agresia nepomôžu zostať v spoločnosti, ktorá sa pevne rozhodla zbaviť vás. Je najpravdepodobnejšie prijať túto skutočnosť dôstojne, správne sa rozlúčiť s kolegami a požiadať svojich šéfov, aby vám dali odporúčania pre nové zamestnanie. Pokojná a zdvorilá starostlivosť by vám však nemala brániť v dôkladnom zisťovaní všetkého o platbách, ktoré ste vykonali - odstupné, náhrada za nevyužitú dovolenku atď. Žiadny trestný čin by vám nemal brániť v tom, aby ste dostali všetko, čo je pre vás oprávnene spôsobené.
 • Nepotláčajte negatívne emócie. Dajte si čas a príležitosť, aby ste vyliali rozhorčenie, trápenie, nevôľu. Ale nie verejne! Môžete hovoriť s blízkymi priateľmi alebo príbuznými, ísť do lesa a kričať, a ak chcete, plakať. Nenechajte sa unášať - negatívne nasávanie ako rýchly piesok. Jeden alebo dva dni, ako sa zbaviť rozhorčenia a skľúčenosti - a to stačí. Nedovoľte, aby ste sa stali obeťou. To je zbytočné.
 • Okamžite vyhľadajte prácu. Dajte všetkým priateľom a známym, že ste pripravení ponúknuť svoje služby dobrej spoločnosti. Každý deň zavolajte potenciálnym zamestnávateľom, vyhľadajte voľné pracovné miesta na internete a v miestnych publikáciách. Nájdite si čas a napíšte kompetentný životopis. V prípade potreby sa poraďte s odborníkom - to sa odôvodňuje.
 • Venujte pozornosť svojej vlastnej kráse a zdraviu. Nech už je váš rekord akýkoľvek, veľa záleží na vašom vzhľade. Zdravie svieti v očiach a úsmeve, pomáha udržiavať chrbát rovný a ramená sa hrdo narovnávajú. Využite relatívnu slobodu: prejdite vyšetrením, ošetrite, čo je potrebné, navštívte zubného lekára, kozmetológa, stylistu. Urobte si fitnes, zorganizujte si ten správny režim dňa a zdravú výživu.
 • Len pre prípad, naplánujte si svoje financie na najmenej 6-10 mesiacov. Ak máte nesplatené pôžičky, skúste sa obrátiť na banku, aby znížila úrokovú sadzbu alebo pozastavila platby, keď hľadáte nové zamestnanie. Banky niekedy prichádzajú na stretnutie so zákazníkmi, tak prečo nevyužiť túto príležitosť?
 • Nezamknite sa. Čím viac budete komunikovať so širokou škálou ľudí, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vám jeden z nich pomôže.
 • Nezamknite sa v rámci zvykov. Naozaj chcete robiť to isté celý život? Možno sa váš starý koníček môže stať novým zdrojom príjmu namiesto nudnej profesie? Alebo ste pripravení vyskúšať sa na voľnej nohe?
 • Nevzdávajte sa dočasnej práce. Aj keď je mierne pod úrovňou vašej kompetencie a je platená horšie ako vaša predchádzajúca práca. Malý plat je oveľa viac ako vôbec žiadny plat.
 • Verte v seba. Celoživotné zamestnanie neexistuje. Zmena úloh je normálna. Vaša najlepšia práca na vás stále čaká. Ale aby ste ju našli, musíte sa dostať z gauča, dať sa do poriadku, usmiať sa na svet a urobiť krok. Jeden z mnohých na novej ceste k úspechu.

Obsah článku

Prepustenie môže ovplyvniť každého: spoločnosť znižuje náklady, finančná kríza zasiahla krajinu - pre prepustených to nie je také významné. Viac ho trápia otázky o tom, čo robiť ďalej, ako rýchlo nájsť prácu, ako žiť bez peňazí a nezískať dlh.

Nájdite dobré body

Prvá vec, ktorú je najlepšie urobiť, je pochopiť, že vaše prepustenie nie je vaša chyba. Ak ste boli vyhodení nie kvôli hlúpej, neustálej zdržanlivosti alebo porušovaniu rutiny, potom preneste tento problém na spoločnosť, nezaberajte ju na svoje vlastné plecia. V tomto ťažkom období je veľmi dôležité nestratiť sebadôveru, neznižovať sebaúctu. Inak sa môžete dostať do depresie, čo ohrozí vnútorné problémy, podráždenie, nervové zlyhanie alebo dokonca nástup choroby. Pochopte, že prepustením nie je nič zlé, naopak, je to šanca nájsť si nové zamestnanie, možno aj za lepších podmienok, dobrý tím a vysoký plat. Buďte vďační za všetko, čo sa deje vo vašom živote, neobývajte sa problémami, udržiavajte pozitívny prístup - a potom sa vám otvorí mnoho dverí. Nakoniec, obdobie, keď hľadáte prácu, môže byť skvelým spôsobom, ako si oddýchnuť, stráviť viac času so svojou rodinou, vidieť svoje deti nielen večer, mať čas na čítanie, šport, chôdzu.

Rozšírte svoje pracovné príležitosti

Ďalej môžete začať hľadať novú prácu. Buďte pripravení mierne zmeniť smer, vykonávať viac povinností alebo vykonávať iné úlohy. Nepokúšajte sa pracovať iba vo svojej špecialite, skúste rozšíriť okruh zamestnávateľov, ktorým posielate svoj životopis. Vyhľadajte prácu naraz na niekoľkých zdrojoch - na stránkach ponúkajúcich prácu, v novinách, na nástenkách. Nemysli si, že je hanebné, aby si dostal nižšiu pozíciu s nižším platom. Ak táto spoločnosť má kariérne vyhliadky, môžete čoskoro dosiahnuť svoje predchádzajúce vrcholy.

Ak nemôžete nájsť prácu dlho, skúste sa zapojiť do dočasných aktivít. Teraz veľa zamestnávateľov nehľadá stálych zamestnancov, ale nezávislých. Nie je potrebné, aby si prenajali kanceláriu a zariadili pracovnú knihu, ale za takúto prácu platia dobré peniaze, a to by pre vás malo byť zatiaľ prioritou. Výhodou takejto aktivity je, že má bezplatný rozvrh, čo znamená, že môžete byť kedykoľvek poslaní na pohovor. Takúto prácu nájdete na mnohých nezávislých burzách. Vyžaduje si, samozrejme, aj určité zručnosti a schopnosti: písať texty, byť schopný programovať a zapájať sa do webdizajnu.

Dôvody prepustenia z práce

Uvádzame zoznam tých špecialistov, ktorí môžu byť vystavení riziku:

 • Pracovníci, ktorí sú spokojní s tým, čo sa dosiahlo, ktorí svoje zručnosti nezlepšujú, svoje zručnosti nezlepšujú.
 • Výsledky činnosti zamestnanca nikto nevidel.
 • Ľudia, ktorí veria, že nie sú závislí od nikoho.
 • Pracovníci, ktorí sa obklopujú stúpencami a ignorujú konštruktívnu kritiku.
 • Ľudia, ktorí s kolegami dobre nevychádzajú.
 • Tí, ktorí odmietajú spomenúť svoje kariérne výsledky.

Dôsledky prepustenia

Čo môžete očakávať, že vás prepustia z práce? Prvá vec, ktorú zažijete, je šok a stres. Známy svet okolo človeka sa zrúti, známy zostávajú v minulosti, sebaúcta prudko klesá. V krízových situáciách sa často vyskytuje veľké množstvo prepúšťaní, a to v období, keď sa úrady snažia opustiť iba tých najcennejších a najsľubnejších zamestnancov. A to vedie k tomu, že človek, ktorý upadol do takej situácie, sa začína dostávať do hlavy myšlienky, že je najhorší, nie je schopný dosiahnuť nič v živote atď.

Nemôžete sa na to zavesiť, musíte odvrátiť pozornosť od pochmúrnych myšlienok. Mysli si, že všetko je relatívne, pretože niekto je v jednom lepší, niekto v druhom. Nezabudnite, že toto zlyhanie môže byť začiatkom niečoho nového.

A teraz podrobnejšie analyzujeme dva vynikajúce spôsoby, ako sa vysporiadať s depresiou a začať hľadať nové zamestnanie.

Prvý spôsob

Ako prežiť stres z prepustenia? Psychológovia už dlho dokázali, že emocionálny stav prepustenej osoby je porovnateľný s pocitmi, ktoré ľudia zažívajú po nevere alebo rozvode. Preto môžu byť dôsledky, najmä pre osoby so slabou psychikou, najzávažnejšie, počnúc depresiou a nespavosťou až po nervové poruchy. Ak chcete prežiť prepúšťanie a udržať si zdravie, musíte postupovať podľa tipov, ktoré uvádzame nižšie.

Kde začať? Prvý krok

Ako prežiť prepustenie z práce? Najprv musíte prejsť hlavnými fázami stresu, ktoré sú štyri:

 • Fáza odmietnutia. Šokový stav, keď je veľmi ťažké uvedomiť si, čo sa deje okolo.
 • Fáza hnevu. Objaví sa prvá emócia - agresia. Človek je neustále v stave podráždenia, nahnevaný na príbuzných a príbuzných, na seba, na osud, život.
 • Fáza vyjednávania. Snažím sa dostať späť do práce tým, že robí niečo zmysluplné. Napríklad priveďte nového zákazníka alebo pripravte správu.
 • Fáza depresie. Osoba si uvedomuje, že všetky pokusy o návrat sú zbytočné.

Druhý krok

Ďalej popisujeme algoritmus, ako prežiť prepustenie z práce. Takže sme sa zastavili vo fáze depresie. Nemôžete nasmerovať svoje negatívne emócie do seba, musíte sa naučiť, ako ich striekať. Vyberte vhodný spôsob. Telocvičňa nie je na tento účel zlá. Cvičte s boxovacím vakom, predstavte si na svojom mieste šéfa alebo nepochopiteľa, usporiadajte maratónsky závod, ktorý v pohybe vystrelí agresiu.

V žiadnom prípade sa nemusíte chrániť pred blízkymi. Povedzte svojim priateľom o svojich skúsenostiach. Potom, čo hovoril, bude to oveľa jednoduchšie. Okolnosti prepúšťania sa postupne začnú menej a menej zreteľne spomínať a emócie budú matné.

Tretí krok

Pamätajte, že ak vás prepustili z práce, nejde o koniec sveta, pretože život pokračuje. Negatívne štádiá stresu však môžu trvať niekoľko týždňov. Nenechajte ich zostať s vami dlho. Môžete použiť špeciálnu psychologickú techniku, ktorá sa nazýva „Budík“. Mentálne musíte nejaký deň „spustiť“ vnútorné hodiny. Keď zazvoní „budík“, podniknite kroky.

Ak sa vám podarilo prežiť fázu negatívnych emócií, pripravte sa na štádium prijatia. Počas tohto obdobia môžete analyzovať svoje správanie a pochopiť, čo spôsobilo prepustenie. Umožní to pochopiť, čo sa deje, a pomôže začať konať ďalej.

Нужно составить список тех положительных моментов, которые привнесло в вашу жизнь увольнение. Например, вы избавились от придирок начальника или подначек сослуживцев.

Шаг четвертый

Вас уволили с работы. Что делать? Абстрагируйтесь от эмоций и проанализируйте записанные причины увольнения по пунктам. Neberte vážne také aspekty, ako sú kríza, znižovanie, škodlivý šéf atď. Buďte k sebe úprimní a môžete si uvedomiť, že už dlho podvedome chcete ukončiť túto prácu.

Potom premýšľajte o tom, ktoré povolanie je vám najbližšie a čo by ste naozaj chceli robiť. Na kus papiera napíšte vedomosti a zručnosti, ktoré sú potrebné pre vybranú prácu. Označte tie zručnosti, ktoré nemáte, a začnite vyplňovať medzery vo vzdelávaní.

Existuje mnoho spôsobov, ako prežiť prepustenie. Rady psychológa ma presvedčia o jednej veci - akonáhle stres prešiel a bolo jasné, čo chcete ďalej, musíte začať hľadať nové zamestnanie. A tu sa nemôžete obmedzovať len na jednu cestu. Musíte použiť všetko, čo je možné - reklamy, webové stránky, známi, služby zamestnanosti atď.

Počas hľadania sa snažte zachovať dennú rutinu, ktorá bola pred prepustením - sledujte, raňajkujte a večerajte, podnikajte súčasne. Pomôže vám to udržať sa v dobrej kondícii a nie relaxovať. Považujte svoje hľadanie novej pracovnej stanice za skúšku.

Druhý spôsob: nezabudnite na formality

Zoberme si ešte jeden variant, ako prežiť prepustenie z práce. V každom prípade je možná depresia. Svoju pozornosť však môžete trochu zmeniť na formálnu stránku vecí.

Po prvom emocionálnom šoku sa začnú objavovať myšlienky, že prepustenie zničí vašu pracovnú knihu a ukončí vašu kariéru. Tieto nápady musíte okamžite odviezť. Neskúšajte rolu predkladateľa petície a nekryte sa pred režisérom. Stále nemáte čo stratiť, skúste to zistiť. Nezabudnite zistiť dôvod prepustenia. Nezabudnite na svoje práva a pracovné zákony. Bez obživy nemôžete dosiahnuť hranicu. Nedovoľte zamestnávateľovi ani na tento účel dostať hotovosť.

Určite ovládajte svoje emócie. Nenechajte sa ujať sebaľútosti, snažte sa zostať pokojní. Počas rozhovorov s vedením neohrozujte a neosvojujte si. Diskusia by sa mala viesť prísne v obchodnom jazyku. Štúdium vopred TC (prepustenie a najmä všetko, čo s ním súvisí) a vyberte odseky zákona, na ktoré sa budete odvolávať. Správajte sa dôstojne. Zlé vzťahy s bývalým zamestnávateľom môžu skomplikovať hľadanie nového miesta, pretože predstavení môžu odmietnuť dať odporúčania.

Nepovažujte prepustenie za zlyhanie celého svojho života. Skúste to využiť ako príležitosť a začať znova odznova. Okrem toho ste na starom mieste získali určité zručnosti a skúsenosti, ktoré budú užitočné v neskoršom živote.

prepustenie dôchodca

Ako prežiť dôchodok dôchodcu? Koniec koncov, ľudia v tomto veku sú v podobnej situácii zraniteľnejší. Dôchodcovia často dávajú spoločnosti veľa energie a držia sa toho z celého srdca. Práca sa pre nich už dávno stala neoddeliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou života. Preto je pre nich oveľa ťažšie vyrovnať sa s depresiou.

Po odchode do dôchodku ste odišli do práce? Čo robiť Dôchodcovia majú zvyčajne v službe veľa priateľov. Nezabudnite na ne a oplotte. Môže pomôcť pomoc blízkym. Nezabudnite, že odchod do dôchodku je vynikajúcou príležitosťou na život pre vaše potešenie. Máte veľa času, ktoré môžete venovať sebe a svojim koníčkom - chodiť častejšie, nájsť si koníček.

Poradenstvo psychológa pre dôchodcov a ľudí vo veku okolo dôchodku

Najhoršie je stratiť miesto pre tých, ktorí odišli do dôchodku len veľmi málo. Dôvody prepustenia z práce sa môžu líšiť, musíte sa však uistiť, že sú zákonné.

Do tejto doby ľudia nazhromaždili obrovské skúsenosti, zdokonalili svoje zručnosti a sú si dobre oboznámení vo svojom odbore, ale zamestnávatelia uprednostňujú najímanie mladých ľudí. V tejto situácii je to zvlášť ťažké pre ženy.

Už v staršom veku už nepremýšľajú o tom, v ktorej oblasti chcú pracovať, pretože o všetkom sa už rozhodlo už dávno a je príliš neskoro na to, aby sa niečo zmenilo. Je potrebné analyzovať vaše zručnosti a znalosti a potom určiť odvetvie, v ktorom ich môžu najviac žiadať. Vhodné miesto nájdete pomocou susedov, známych a dokonca aj bývalých kolegov. Posledne menované sú v tomto ohľade obzvlášť cenné, pretože sa stále točia v správnych profesijných kruhoch.

Musíte venovať pozornosť svojmu vzhľadu. Na pohovore by ste mali zostať priateľskí a sebaistí. V takom prípade musíte byť pripravení na zlyhanie. Mnohokrát môžete počuť „nie“, takže netreba zúfať a spadnúť do sleziny. Pokúste sa stratiť svojho bojového ducha a nezabudnite na silu presvedčovania.

Dnes je hlavnou požiadavkou na potenciálneho zamestnanca schopnosť pracovať na počítači. Preto sa musíte naučiť túto zručnosť, ak sa uchádzate o dobrú pozíciu.

TK: prepustenie. Legislatívny rámec

Akékoľvek prepustenie by malo vychádzať z článku 80 zákonníka práce Ruskej federácie. Určite si prečítajte tento zákon a prečítajte si všetky zmeny a doplnenia, ktoré sa v ňom vykonali.

Ak je prípad komplexný, je vhodné obrátiť sa na právnika. Musíte sa ubezpečiť, že sa všetko deje v súlade so zákonom a šéf sa vás nesnaží oklamať bez zaplatenia požadovanej náhrady. V stresovej situácii ľudia zriedka premýšľajú o právnej stránke vecí, pretože sú vo fáze popierania alebo hnevu. A keď sú emócie nudné, potom niečo náročné je príliš neskoro. Ak vy sami nedokážete vyriešiť legislatívne problémy, požiadajte o pomoc svojich blízkych.

Pin
Send
Share
Send
Send