Užitočné tipy

Ako identifikovať podvody Craigslist

Pin
Send
Share
Send
Send


Craigslist je známy svojou prácou. Na Craigsliste je veľa rôznych druhov podvodov v zamestnaní, vrátane pracovných miest, ktoré neexistujú, ktoré si vyžadujú dôverné osobné informácie alebo ktoré vás požadujú, aby ste platili peniaze alebo platili za previerky alebo kontrolu kreditu.

Podvody spisovateľov a výskumných asistentov

Medzi ďalšie podvodníky Craigslistu patrí žiadosť o písanie bez úmyslu najať alebo zaplatiť. Tento podvod sa netýka vašich peňazí.

Zámerom je skôr zhromažďovať písomné materiály, ktoré sa použijú na uverejnenie, bez toho, aby boli zaplatené výskumnému pracovníkovi alebo spisovateľovi.

Nezávislí autori alebo výskumní asistenti označujú tieto úlohy ako voľné pracovné miesta. Od žiadateľa sa žiada, aby predložil vzorky na overenie. Po prijatí prvej sady vzoriek je žiadateľ vyzvaný, aby predložil dlhšie (600 alebo viac slov) dokumenty ako súčasť procesu podávania žiadostí na veľmi špecifickú tému. Osoba nie je prijatá do zamestnania a podvodník má teraz právo zverejniť.

Pri variante tohto podvodu je autor najatý, pošle list alebo recenziu na plagát, ale nikdy nie je platený. Čitatelia uverejnili upozornenia na chyby:

Som spisovateľ. Mám prácu od mlucusco @ gmail. com. Súhlasil, že mi zaplatí cez Paypal. Pre svoj projekt som napísal asi 50 000 slov. Keď som požiadal o platbu, začal ma trápiť a používal veľmi hrubý jazyk.

Dlží mne a môjmu tímu viac ako 1 000 dolárov. Hovorí sa Jamesovi a hovorí, že je z USA. Nemá prakticky žiadnych klientov a má svoj vlastný blog. Na mnohých nezávislých stránkach tvrdil, že pochádza z rôznych krajín. Spisovatelia, dajte si pozor na neho.

Po mojej prvej krátkej vzorke potreboval 600 slov „vzorka“, aby som zistil, či som „vhodný“, ale to bolo na konkrétnu tému s veľmi špecifickými kritériami.

Po predložení vzorových listov mi bola ponúknutá úloha a okamžite som vymenoval projekt. Po 3 týždňoch mi bolo povedané, že „platba bola odoslaná“. Bezohľadne som čakal, až príde platba. E-mailom som ich kontaktoval znova a kontaktoval som ho: „Alex Flores“, ktorý mi povedal, že platba bude odoslaná okamžite. Napriek tomu, čo mi bolo povedané, nedostal som jednu platbu.

Posledné 4 mesiace som pre ne robil recenzie produktov. So stovkami stretnutí, ktoré majú autori k dispozícii, aby čo najviac z nás využilo príležitosť ich využiť a čo najviac. Mám takmer 150 recenzií, ktoré som urobil minulý mesiac a ktoré stále čakajú, a to, čo teraz robia, je vziať ich jeden po druhom bez platenia mi!

Varovné príznaky podvodu

Jedným z príznakov toho, že ide o podvod, je skutočnosť, že sa neposkytujú žiadne informácie o spoločnosti ani osobné údaje ani po odoslaní e-mailom, telefonicky alebo prostredníctvom rozhovoru na stránkach Skype. Je veľmi ťažké určiť, či ide o legitímnu príležitosť alebo podvod.

Ak vám zamestnávateľ nedá obchodné alebo individuálne meno, úplné kontaktné informácie (adresa, telefón, webová stránka), aby ste si mohli overiť, či je záznam legálny, musíte byť opatrní. Ďalším varovným signálom je, že po odoslaní prvej vzorky je žiadateľ vyzvaný, aby dostal dlhšie dokumenty.

Vyhnite sa reklamám Craigslist, ktoré sa zdajú príliš dobré na to, aby to bola pravda

Predtým, ako si kúpite Craigslist, je dobré urobiť malý prieskum. Vykonajte vyhľadávanie online a určte maloobchodnú hodnotu položky na predaj. Môžete ísť ešte ďalej a skontrolovať webové stránky ako eBay alebo Letgo a zistiť, aká bude cena za produkt (alebo podobný produkt), ktorý kupujete. Po určení približnej hodnoty ju porovnajte so stavom prvku. Ak sa to zdá byť príliš dobré na to, aby to bola pravda, možno je to tak.

Nekupujte veci od predajcu Craigslist, ktorý sa zdá byť príliš naliehavý.

Môžete vidieť reklamy Craigslist, ktoré ponúkajú extrémne ponuky, pretože predajca sa „čoskoro pohybuje“ alebo „rýchlo získava peniaze“. „Dajte si pozor na reklamy, ktoré vykazujú silný pocit naliehavosti. Naliehavosť sa často používa na donútenie kupujúceho uskutočniť nákup bez poskytnutia času na podrobnejší výskum alebo reflexiu transakcie. Ak vás predajcovia chcú rýchlo zviesť, zvyčajne existuje dôvod, a to pravdepodobne nie je moc milé.

Za tovar Craigslist nikdy neposielajte platbu vopred.

Craigslist je určený pre lokalizovanú predajnú stránku. Používatelia sú dokonca presmerovaní do svojej miestnej oblasti, keď vyhľadávajú Craigslist v internetovom vyhľadávaní.

Predajcovia musia byť pripravení osobne sa stretnúť a priniesť tovar, ktorý predávajú. Ak predajca odporúča, aby ste pred prijatím svojho tovaru poslali zálohu alebo akúkoľvek formu peňazí, je to presvedčivý dôkaz o tom, že sa snažia kupujúcich oklamať.

Niektorí podvodníci Craigslistu vás môžu požiadať, aby ste poslali peniaze na zahraničnú adresu, pretože „sa náhle ocitli v zahraničí“ alebo tak niečo. Tieto príspevky často sľubujú, že váš tovar bude odoslaný, keď dostane platbu, a takmer vždy podvod.

Zoznámte sa osobne, aby ste si kúpili Craigslist

Osobné stretnutie s predajcom Craigslistu vám dáva možnosť skontrolovať položku pred zablokovaním obchodu. Chcete tiež premýšľať o spôsobe platby. Ak si kúpite lacnejší produkt, hotovosť je vždy dobrá cesta. Ak však robíte väčší nákup, napríklad auto, môžete zvážiť šek pokladníka, aby ste mali dôkaz o transakcii.

Osobné stretnutie vám tiež umožňuje pozrieť sa na predmet a určiť stav. Ak je položka poškodená, bude pravdepodobne potrebné dohodnúť nižšiu cenu alebo transakciu odmietnuť. Pri rozhodovaní o spôsobe platby sa vyhnite poskytovaniu identifikačných informácií, ktoré sa môžu použiť proti vám.

Reklamy Craigslist sú navrhnuté tak, aby uľahčovali transakcie medzi kupujúcim a predávajúcim. Ak predajca ponúka používanie služieb tretích strán alebo vás nabáda, aby ste platili prostredníctvom spoločnosti zaoberajúcej sa prevodom peňazí, jedná sa o červenú vlajku, niečo nie je v poriadku.

Pri osobnom stretnutí s predajcom buďte opatrní. Tento článok obsahuje niekoľko bezpečnostných tipov.

Pozrite si popis reklamy Craigslist

Craigslist zakazuje použitie duplicitných reklám na zabránenie spamu. Aby sa toto pravidlo obišlo, predajcovia niekedy uverejnia tú istú reklamu s iným obrázkom. Ak sa obraz nezhoduje, nie je to dobré znamenie. Článok AOL popisuje tohto podvodníka Craigslist.

Vyvarujte sa aj reklám, ktoré používajú nejasný alebo príliš zovšeobecnený jazyk. Skutoční predajcovia zvyčajne poskytujú množstvo informácií na opis produktu a jeho stavu.

Dajte si pozor na Craigslist reklamy s viacerými chybami, gramatickými chybami a použitím špeciálnych znakov.

V reklamách Craigslist sa často zobrazuje niekoľko chýb. Ľudia sa mýlia. Ak je však reklama plná viacerých chýb, nesprávneho použitia interpunkcie a nadmerného počtu špeciálnych znakov (ako napríklad!,%, A, okrem iného), je to pravdepodobne podvod. Vyhnite sa týmto príspevkom v službe Craigslist. Pozrite sa na Craigslist, kde nájdete niekoľko príkladov potvrdených podvodníkov. Tu je príklad, ako by tento typ podvodu mohol vyzerať takto:

Tiež sledujte rušenie kľúčových slov. V niektorých prípadoch podvodníci zverejnia reklamy, ktoré sa zdajú takmer zbytočné, aby získali záujem zadaním kľúčových slov. Pozorne si prečítajte reklamu Craigslist, aby ste sa uistili, že to dáva zmysel a že znie zrozumiteľne.

Potrebujete pomoc s reklamami? Naučte sa, ako vytvoriť svoju reklamu Craigslist.

Ako sa vyhnúť týmto podvodníci

 • Znepokojujte, ak kontakt nezverejní informácie o spoločnosti alebo osobné kontaktné informácie
 • Podozrenie na e-maily, ktoré vyzerajú neprofesionálne
 • Zobraziť informácie o zapojení
 • Opýtajte sa, kde je list napísaný
 • Vyžiadajte si odkazy (ďalší autori a vedci, ktorí pracovali na plagáte)
 • Neodosielajte originálne vzorky listov
 • Získajte platobné podmienky vopred a nastavte krátku lehotu, (999)> Dajte si pozor na platby, ktoré sú spojené
 • (môže ísť o podvod podvodu) Ďalšie informácie o podvodoch

Ako sa vyhnúť podvodom

Ako identifikovať podvod, typické podvody v zamestnaní, domáce podvody a spôsoby, ako sa vyhnúť podvodom.
Nahlásiť podvod

Boli ste podvedení alebo takmer podvedení? Tu sú informácie o tom, ako nahlásiť podvod, vrátane informácií o tom, kde a ako nahlásiť zamestnanecký podvod.
Upozornenia na podvody

Čo je to podvod a čo nie? Je ťažké rozlíšiť rozdiel medzi podvodom a legálnymi otvoreniami pracovných miest, najmä pokiaľ ide o prácu z domu. Existujú varovné signály pre podvodníkov, ktoré je potrebné sledovať a ako zistiť podvod.
Viac informácií:

Podvod Craiglist pre prácu a zamestnanie

Re: craigslist a podvod

3 roky už nie sú zlé.
Teraz sa pravidelne pozerám na reklamy a nerozumiem. Je niekto skutočne vedený k tomu, aby tieto sentimentálne príbehy šili bielou niťou? Osobne ma to vydesí.
Stále neviem zistiť, či je reklama v španielčine, pre koho je určená? Na krajanov? Alebo by som ho mal preložiť do slovníka?

Naposledy upravil alex69 dňa 04/04/2012 o 02:04.

Auto som predal na Craigslist

Pred viac ako dvoma rokmi som sa rozhodol začať pracovať v autobuse. Krátko nato som poslal svoje auto do Craigslistu, aby som ho predal. Doslovne som dostal pár hovorov v prvý deň, keď som ich zverejnil (vrátane jedného od potenciálneho kupujúceho). Na Craigsliste je obrovský dopyt po ojazdených automobiloch. Craigslist je miesto pre milovníkov sportu, ktorí chcú kúpiť ojazdené autá.

 • Nepôjdu k predajcovi, aby to narušili.
 • Zoznamy v novinách sú takmer mŕtve.
 • Ostatné zoznamy online, napríklad AutoTrader.com a Cars.com, dominujú zoznamom predajcov.

Preto sa obracajú na Craigslist. Toto je skvelé miesto na predaj vášho automobilu.

Kúpa auta na Craigslist

Craigslist je tiež skvelým miestom na kúpu automobilu, ale na skok na ostatných musíte skutočne skákať, aby ste našli veľa a dostali sa k nemu ako prvé. Ak ste hľadali Craigslist pre ojazdené auto, viete, že je ťažké zostať na vrchole všetkých záznamov, ktoré idú presne na to, čo hľadáte. V čase, keď ste videli záznam automobilu, na ktorý ste čakali tak dlho, sa už predal niekomu inému.

Nasledujúca metóda je jediný spôsob, ako viem, ako sa dostať na tieto supy a nájsť veľa na Craigsliste. Táto metóda vyžaduje, aby ste mali účet na čítanie informačných kanálov, ako sú Stará kniha alebo Podanie. Sú zadarmo.

Craigslist Car Buying - Dostaňte sa k supom!

Krok 1: Zistite, ktoré autá chcete. Môže to byť niekoľko modelov a modelov. Ale vedzte, že vyrábajú modely a robia z nich krátky zoznam.

Krok 2: Prejdite na miestnu stránku Craiglist a vyhľadajte jedno z hľadaných automobilov.

Krok 3: Kliknite na malý informačný kanál RSS v pravom dolnom rohu stránky a prihláste sa na odber tohto kanála pomocou svojho účtu na čítanie informačných kanálov.

Krok 4: Opakujte pre každé auto a model, ktorý vás zaujíma.

Krok 5: Ak chcete zlepšiť dosah, zopakujte pre každý miestny región Craigslistu, že nie ste proti šoférovaniu. Pre mňa je to polomer 60 míľ.

Krok 6: Sledujte, ako sa nové zoznamy Craigslistu dostanú do vášho informačného kanála RSS. Denne kontrolujte svoj kanál (väčšina z vás to už pravdepodobne robí s inými kanálmi). Uvidíte poslednú chvíľu pre každý vyhľadávací dopyt na aute Craigslist.

Upozorňujeme, že možno budete musieť kliknúť na zoznam v informačnom kanáli, aby ste videli fotografie vozidla uverejnené na Craigslist. Ak vidím vozidlo, ktoré chcem sledovať, „prečítam ako neprečítané“, aby sa zoznam nezmizol z mojich neprečítaných správ. Toto je spôsob, ako odfiltrovať zlé zoznamy od dobrých.

Krok 7: Konajte okamžite. Ponuka na stretnutie s predajcom čo najskôr v tento deň. Ako predávajúci som bol pripravený zistiť, kto chce vidieť auto čo najskôr, a chcel by som predať niekomu prvú rozumnú ponuku. Nechcel som to odkladať ani na nikoho čakať.

To je všetko - je to oveľa jednoduchšie, ako to znie. Táto metóda nie je zárukou, ale ak skontrolujete čítačku kanálov rovnako ako ja, je pravdepodobné, že sa tam rýchlo dostanete a nemusíte sa niekoľkokrát denne vracať do Craigslistu, aby ste našli všetky autá vo svojej zoznam. To vám ušetrí starosti.

Platia všetky štandardné upozornenia na podvody Craigslist: predávajte iba niekomu osobne, neposielajte nič, peniaze, overený šek alebo peňažný poukaz - dohodu by ste mali vedieť už teraz.

Nielen pre autá!

Túto techniku ​​môžete použiť nielen na vyhľadávanie vozidiel, ale je to veľmi skromná technika, ktorú musíte mať na pamäti pri hľadaní niečoho konkrétneho na nákup ojazdeného a lokálneho vozidla. Hmm. Myslím, že potrebujem použitý súdok.

Pozrite si video: Pristihnutá pri čine! Výberové konanie bez člena komisie - podvod na občanoch. (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send